מארז,ספק, או מה שתגידו עד 1000 ש"ח, שקט!!!!!! - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז,ספק, או מה שתגידו עד 1000 ש"ח, שקט!!!!!!

fakeman

Recommended Posts

אז ככה יש לי מחשב בחדר שינה, שרועש כמו מסוק שהולך להמריא כל רגע. שומעים אותו מהמיטה שנמצאת 3 מטר ממנו ומהמטבח אפילו שנמצא 10-15 מטר ממנו(הזוי)..

ביום הוא בלתי נסבל עושה לי כאב ראש ועצבים ובלילה אי אפשר לישון איתו. אני לא יכול לכבות אותו בלילה כי זה מוריד לי דברים..

פתחתי את המחשב(לא ידעתי שזה כזה קל->2 ברגים והוא פתוח ;]) וראיתי ש-60% מהרעש זה המאוורר של המארז, 40% זה המאוורר של המעבד והמאוורר של הספק.

איך בדקתי? לא יודע אם זה כזה טוב אבל עצרתי כל אחד מהמאווררים עם מברג תוך כדי שהמחשב פועל. מקווה שלא הרסתי משו..

תקציב: 800 ש"ח

חריגה מקסימלית: 100 ש"ח

איזה רכיב (ספק או מארז)? לא יודע, מה שתגידו שחשוב לשקט.

האם תהיו מעונינים לבצע OC?(אתם לא יודעים מה זה ? אל תתיחסו לזה)

לא עושה.

חנות:

איזור המרכז.(גר בחולון, כמה שיותר קרוב, יותר טוב, וכמה שיותר זול, עוד יותר טוב.)

עניין התשלום(אין צורך לרשום איך אתם משלמים):

מזומן אם צריך.

מפרט של המחשב:

הפרט הנ"ל חשוב מכיוון שללא מפרט לא נדע איזה רכיב להתאים לכם!

מארז וספק: ג'נריים. על המארז רשום מקדימה: TRENDSONIC.(אני לא מוצא אותו בזאפ, בפעם האחרונה שמצאתי אותו המחיר שלו היה בין 100 ל-200 שקל).

מעבד:

intel dual e2160

לוח אם:

p5gc-mx\1333

כרטיס מסך:

9300gs

הערות ובקשות מיוחדות: שקט כמה שיותר, שיראה יחסית טוב, אני קצת לחוץ בכסף אז לא להתפרע אלא אם כן ההבדל משמעותי.

בבקשה כל מי שמציע, שירשום למטה את הנסיון שיש לו. למשל אם יש לכם נסיון אישי עם המוצר, אתם עובדים בחנות כלשהי ויש לכם נסיון מקצועי, או שכל הנסיון שלכם הוא מבקורות נטו.

אני לא רוצה להשמע חוצפן אבל אין לי מושג מי אתם מצדי אתם יכולים להיות ילד בן 14 שאין לו מושג מהחיים שלו וממליץ סתם בלי שום ידע ומדובר פה על כסף של בן אדם אז בבקשה לא להמליץ סתם, רק מי שמבין.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומרה שלך מאוד קלה.

לדעתי אתה יכול לבטל את מאווררי המארז לגמרי בלי שום השלכות שליליות.

(כדאי לבדוק טמפרטורות במאמץ עם תוכנה מתאימה כדי לוודא שהכל בסדר, אם אחרי שעה זה עדיין בטווח הסביר אז הכל סבבה)

אם בכל זאת יהיה צורך במאוורר אז קונים מאורר חלש ושקט בכמה עשרות שקלים או קצת יותר.

את המאוור של המעבד אתה יכול להחליף או בקירור עם מאוורר שקט בסביבות ה100 ש"ח או בקירור פסיבי בסביבות ה200 שקל, אולי קצת יותר (לא בדקתי מחירים של קירורים כבר הרבה זמן).

ואז בלי שום צורך להחליף את המארז יהיה לך מחשב שקט כמו קבר.

אחרי זה הדבר היחידי שאולי יעשה לך רעש זה המאוורר של הספק וההרדיסקים עצמם, שבמארז זול ללא גומי וסיליקון בין הברגים של ההרדיסקים למארז, הויברציות יכולות להיות מוגברות ע"י חלקי המארז וליצור רעש נוראי (תלוי בדפיקות המארז באופו יחסי לרעש ההרדיסק עצמו).

את זה אפשר לפתור או בקומבינה פשוטה וזולה בסגנון עשה זאת בעצמך, או בקנית מארז זול שיש בו כלובי הרדיסקים עם סיליקונים (ואולי גם סיליקונים בכלוב הספק כוח ומקומות אחרים שמועדים לויברציות).

את הרעש מהמאוורר של הספק אפשר לנסות לפתור בהחלפת המאוורר באחד שקט או בקניית ספק חדש שידוע כאחד שקט.

הפיתרונות האלה עדיפים לדעתי על קניית מארז יקר לצורך שקט.

במיוחד במקרה שלך שהציוד מייצר מעט מאוד חום.

תתחיל בהחלפת הקירור של המעבד כי בכל מקרה זה נחוץ.

אחרי זה תבדוק את רמת הרעש והטמפרטורות ותראה אם יש צורך בצעדים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החומרה, כשאני אשיג כסף אני אשדרג אותה לכן זה קצת בעיה להסתמך על זה. אתה מדבר פה על פתרון שהוא כביכול עדיף אך לטווח הארוך יתכן שיצא יקר יותר.

קירור פסיבי איכותי שעולה שעולה 200+ קירור למעבד מחברות שהבנתי שהם טובות כמו NOCTUA או SCYTHE עולה 150+- וקירור לספק. זה יוצא סיפור של 450 שקל, שאחריו אני אמנם אוכל לבדוק אם השקט מספק ולחזור לפה לדווח, אבל ישאר לי 450 שקל בלבד.

בנוסף התעסקות עם המארז בסגנון של עשה זאת בעצמך ממש לא יעבוד. אני לא אחד שמסוגל להתחיל להתעסק עם זה.

כמו כן בעתיד אני כנראה אשדרג את המחשב, מה שיתכן יגרום לטמפרטוורות גבוהות יותר במחשב שקירור פסיבי לא יספיק כדי לקרר. לכן יווצר מצב שאני מחליף שוב את כל המאווררים ולכן זו נראית ללי השקעה לא כל כך משתלמת.

בגלל זה חשבתי שרכישת מארז שמצופה ב-3 שכבות של מתכת כמו P182 היא עדיפה בגלל שהיא תבודד את הרעש מבפנים ואני אוכל לשדרג את הרכיבים הפנימיים מדי פעם בלי להרוס את רמת השקט או לקנות מאווררים שקטים במיוחד כל פעם מחדש.

אני אומר את הדברים האלו בגלל שאני לא רוצה להיכנס להוצאות גבוהות של מאווררים שאני אאלץ להחליף כל פעם, השאלה היא מהם האופציות המשתלמות ביותר לשקט מקסימלי במחיר עד 900 ש"ח אך עם עדיפות לכמה שיותר זול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין תוכניות לשדרג למפרט כבד משמעותית ואתה רוצה תמורה גבוהה עם רמת איכות/שקט טובה, הייתי הולך על משהו כזה:

מארז:

[..] ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATTS PSU ₪402

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER TX3 ₪125

מחיר סופי: ₪527

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אם אתה רוצה יכולת שדרוג (כמעט) לא מוגבלת עם רמת שקט גבוהה מאוד תאלץ להוציא הרבה יותר מ-900 ש"ח (אם נכלול ספק):

מארז:

[..] ANTEC P182-B w/o PSU ₪680

ספק כוח:

[..] ENERMAX ECO80+ 400W : EES400AWT ₪375

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II REVB ₪225

מחיר סופי: ₪1280

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

יש עוד לא מעט פתרונות ביניים - זה מאוד תלוי בהעדפות שלך:

* עד כמה שקט אתה רוצה את המפרט? יש הבדל גדול מאוד בין 7/10 לבין 9/10 למשל

* באילו תנאים? באיזו חומרה תרצה שישמור על רמת השקט הנ"ל (האם תשדרג למפרט כבד בהרבה)?

* יחס עלות/תועלת רצוי

* עד כמה אפשר לחרוג במידת הצורך?

לינקים לעיונך:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=458906.msg3922882#msg3922882

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=445429.msg3812842#msg3812842

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הלינקים שהבאת, הביאו לי מושג למה אתה מתכוון כשאתה אומר 7\10 או 9\10.

האם רמת שקט של 9\10 אומרתי שאני לא אשמע את המחשב כשאני יושן על מיטה 3 מטר מרחק ממנו?

*אני הייתי מאוד רוצה להגיע ל-10\10 תגיד לי אם זה ריאלי מבחינת המחיר. אם לא אז 9\10. 7\10 נשמע לי רועש מדי.

*אני אשדרג למחשב סטייל 4 ליבות או i5\i7 לא עם לוח אם X58 אלא מהלוחות של ה-550 ש"ח או ועם כרטיס מסך שיחזיק מסך 19 אינץ'(1440X900).

*יחס עלות - שקט כמה שאפשר, אך גם שיהיה משתלם, שלא יהיה זריקה של כסף לפח בשביל ביצועים זניחים.

*כמה אפשר לחרוג? אממ.. הכסף יוצא ממני וזה מה שיש לי בחסכון כרגע. נגיד כמה עשרות שקלים אין לי מאיפה להביא עוד כסף.

שמחתי שהבאתי לי ממש מפרטים מחנות שאני לא אתחיל לשבור את הראש. הכי נראה לי המפרט השני, נראה לי אני אלך עליו בלי הספק-אני אשאר עם הספק הג'נרי שלי. מה אתה אומר שכבת המתכת של ה- תצליח להפחית את הרעש שלו?

לגבי המאוור שנתת לי בדקת שהוא יתאים לי למעבד E2160?

לגבי המארז P182 מפרט המחשב שלי יכנס בו זאת אומרת הוא יתאים לו בלי בעיה בטוח, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן בעתיד אני כנראה אשדרג את המחשב, מה שיתכן יגרום לטמפרטוורות גבוהות יותר במחשב שקירור פסיבי לא יספיק כדי לקרר. לכן יווצר מצב שאני מחליף שוב את כל המאווררים ולכן זו נראית ללי השקעה לא כל כך משתלמת.

אני אומר את הדברים האלו בגלל שאני לא רוצה להיכנס להוצאות גבוהות של מאווררים שאני אאלץ להחליף כל פעם, השאלה היא מהם האופציות המשתלמות ביותר לשקט מקסימלי במחיר עד 900 ש"ח אך עם עדיפות לכמה שיותר זול?

קירור פסיבי טוב הוא סך הכל גוף ענק שאפשר לשים אותו עם או בלי מאווררים.

עם מאוורר/ים (שאפשר להוסיף לו בעתיד כשיהיה צורך) הוא יהיה HIGH END TOP OF THE LINE, ולכן זאת קניה טובה גם לעתיד כמו גם פיתרון מידי.

דוגמה טובה היא הZ600 של .

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2273

הוא לא עולה הרבה יותר מהMUGEN ואפשר להוסיף לו אפילו שני מאווררים לפי הצורך.

ללא OC (המהרת תדר המעבר מעבר להגדרות יצרן) גם מאוורר אחד חלש עד בינוני יספיק בשביל כל מעבד קיים.

אני ממליץ על זה בחום.

אם קצת מזל לא תצטרך מאוורר עד השידרוג הבא, ויהיה לך שקט מוחלט מהמעבד.

הZ600 לדעתי הוא עדיף מכל בחינה על הMUGEN II.

גם יש לו אפשרות לעבוד פסיבית.

הוא גם מקרר יותר טוב עם מאוורר יחיד זהה (בגלל הגודל שלו).

הוא גם מגיע לתוצאות מעולות בעזרת הזרימת אוויר של מאוורר המארז בלבד (שיושב ממש צמוד אליו בכל מארז טוב) בין השאר בגלל צורת המבנה שלו.

וגם אפשר להוסיף לו מאוורר שני במקרה הצורך כשעושים לו OC (למרות שבמקרה שלך זה לא רלוונטי).

מארזים טובים ושקטים (ויקרים) בדרך כלל מגיעים ללא ספק, כך שקנית ספק טוב היא גם השקעה טובה לעתיד, כמו גם פיתרון מידי.

שלי. מה אתה אומר שכבת המתכת של ה- תצליח להפחית את הרעש שלו?

לגבי המאוור שנתת לי בדקת שהוא יתאים לי למעבד E2160?

לגבי המארז P182 מפרט המחשב שלי יכנס בו זאת אומרת הוא יתאים לו בלי בעיה בטוח, נכון?

המארז הכי שקט בעולם לא יכול להעלים לגמרי את הרעש של המאווררים, אבל הוא יכול להפחית את הרעש ולספוג את הוויברציות.

המאוורר שהוא הציע הוא טוב מאוד ויתאים למעבד שלך (ומעבדים חזקים הרבה יותר), אבל לדעתי הZ600 עדיף.

המארז P182 יתאים למחשב שלך בטוח, וכמעט לכל מה שתקנה בעתיד.

אפשר להגיע לרמת רעש מאוד מינימלית שתאפשר לך לישון בשלווה ונחת (מנסיון אישי 24/7 ;)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני לא ממליץ על פאסיבי למעבד בארצנו החמה והמאובקת, אבל עם מעבד קריר וחסכוני כשלך שגם לא צפוי להיות תחת עומס כבד וממושך זה בהחלט אפשרי.

לקירור פאסיבי יש את ה-NINJA המצויין והמאוד משתלם שבנוי במיוחד לקירור פאסיבי וגם לו תוכל תמיד להוסיף מאוורר חרישי במידת הצורך:

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=beersheva&uin=8279

תראה למשל דוגמה עם מעבד אקסטרים חם וחזק בהרבה תחת עומס מקסימלי וקיצוני במשך 30 דקות:

scythe2520ninja252023a2520japane.png

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/scythe-ninja2_7.html#sect0

מארז ברמה של ה-P182 מאוד עוזר לרמת השקט אבל לא "ישתיק" ספק גנרי רועש, במיוחד אם יש לו מאוורר שפונה לאחורי המארז.

כנ"ל לגבי דיסקים רועשים או כרטיס מסך עם רועש... עוזר מאוד אבל עדיף מראש לבחור רכיבים שקטים ככל האפשר.

ספק איכותי ושקט הוא השקעה נבונה לטווח ארוך גם מבחינת השקט של המפרט וגם מבחינת התקינות שלו לאורך זמן.

ה-ECO שהצעתי לך מהשקטים ביותר שיש במחיר שפוי.

אם אתה רוצה רמת שקט מקסימלית בגבול הסביר, כדאי לבטל את המאורר העליון במארז ולאטום אותו עם פד אקוסטי.

את שני המאווררים הנותרים מומלץ להחליף במאווררים איכותיים בסל"ד נמוך בתצורת PUSH-PULL שגם יזרימו יותר אוויר באותה רמת שקט של המקוריים וגם ישארו שקטים לאורך זמן (ה-TRICOOL המסופקים עם ה-P182 חרישיים רק על LOW וגם זה לא לאורך זמן. מניסיון עם עשרות כאלה).

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=5527

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע ה-NINGA הוא פסיבי? אז למה במפרט באתר KSP רשום 1000RPM שאני מניח שזה קשור לרעש של מאוורר שמסתובב?

לגבי מאווררי המארז P182, אתה אומר שעדיף לשדרג את המאווררים המגיעים איתו למרות שאני יהיה רק על LOW כנראה, כמה מאווררים אני צריך לשדרג? כמה מאווררים כמו שהבאת בקישור של NF-S12B-FLX 120mm צריך לקנות ל-P182?

תראה, ברור לי שעדיף לשדרג את כל הרכיבים הפנימיים לשקטים יותר, אך מכיוון שהתקציב מוגבל ל-900 השאלה שלי היא מכל מה שהמלצת וממה ש Art Tatum המליץ איך אתה ממליץ לי לחלק את הכסף?

האם לרכוש את המארז P182 + מאווררים למארז של שהמלצת(בהנחה ששניהם ביחד לא עוברים את התקציב) או את אותו מארז + מאוורר פסיבי למעבד שהמלצת-NINJA או אקטיבי שהמלצת SCYTHE MUGEN II או Z600 ש Art Tatum המליץ?

האם לרכוש מארז מדרגה יותר נמוכה לטובת ספק חדש או שפשוט עדיף להחליף את המאוורר של הספק בלבד(אם אפשרי)?

הבאתי לך את כל הפרטים שתצטרך עכשיו מכל מה שאתה והבחור השני המלצתם תארגן לי בבקשה מפרט מסודר עד 900 ש"ח עם חריגה של עשרות שקלים בלבד בדגש על השילוב שיתן שקט מקסימלי שאפשר להוציא מהתקציב הזה(כי אני בטח לא אדע מה לבחור). חשוב לי להבהיר שלאחר קניית המפרט אני לא הולך לשדרג שום דבר שקשור לשקט ולכן אני הולך להישאר עם מה שאתה תיתן לי לפחות בתקופה הקרובה ללא שדרוג.

בנוסף חשבתי על משהו, האם את המאווררים שתציע לי(או אלו שהצעת - NF-S12B-FLX 120mm ) אוכל להרכיב על המארז הנוכחי שלי? ואם כן, כמה מהם לקנות? העניין הוא שחשבתי לפני שאני נכנס להוצאות מיותרות לראות מה מצב הרעש לאחר שדרוג של המאווררים.(למרות שאני לא כל כך מאמין שיהיה שיפור, כי אמנם המאוורר שלי רועש כמו מסוק אך חדש - נקנה לפני חודש\חודשיים בגלל שהייתה בעיה במאוורר הקודם. הוא עלה בין 50 ל- 100 שקל לכן אני לא כל כך מאמין שמאוורר שעולה אותו סכום בערך כמו ה- NF-S12B-FLX 120mm יהווה שיפור משמעותי, או שכן..?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-NINJA בא עם מאוורר אבל אפשר להסיר אותו.

אם מה שבעיקר מפריע לך זה רעש המאווררים ולא דיסקים קשיחים, אני בהחלט ממליץ קודם להחליף את הקירור ל-NINJA עם המאוורר המובנה שלו ולבטל/להחליף את מאווררי המארז.

תראה מה רמת הרעש אז ונראה אם יש טעם להמשיך.

השקעה במארז כמו ה-P182 כדאית רק יחד עם שדרוג משמעותי של החומרה.

אני מציע לך לחכות עם זה ולשדרג אותו יחד עם שאר המפרט.

כל מאוורר בסל"ד גבוה מרעיש, איכותי ככל שיהיה. במפרט שלך אין כל הצדקה לסל"ד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שם פסיבי למעבד ללא מאוורר, ושם מאוורר שקט עם סלד נמוך ליציאה האחורית במארז, ומחליף למאוורר שקט עם סלד נמוך בספק (כן זה אפשרי), אז בגדול אתה מסודר.

אפשר לנסות בלי מאווררים בכלל חוץ מזה של הספק ולראות אם הטמפרטורות בטווח הסביר.

אבל תמיד יש אפשרות לשים מאוורר אחורי שיחסל שני ציפורים במכה (גם המעבד וגם הזרמת אוויר חם מהמארז החוצה ובאופן עקיף משיכת אוויר קר אל תוך המארז).

יש שהספק נמצא בדיוק מעל וצמוד לצלעות המעבד ומושך משם אוויר, וכך אפשר לחסל שלושה ציפורים במאוורר אחד :o.

לשאלה האם הNOCTUA יתאים למארז, פשוט תמדוד את הגודל במארז ותקנה דגם מתאים.

יש 8CM ו12CM וגם 14CM. יש גרסאות שונות עם עובי שונה. בדרך כלל הדקים הם להכנסת אוויר (INTAKE) והעבים הם להוצאת אוויר (EXHAUST) אבל זה תלוי בתכנון המארז.

אבל למה לקנות מאוורר למארז אם הטמפרטורות של רכיבי המחשב בטווח הסביר גם ללא מאוורר מארז ?!

ושוב... :lol: לדעתי הZ600 עדיף בגלל שהוא גדול יותר מבחינת שטח, יש בו יותר מתכת (הוא גם שוקל הרבה יותר באופן יחסי) והוא בנוי יותר נכון לעשות שימוש בזרימת אוויר עקיפה (מספיק להסתכל על הצורה שלו בשביל להבין את הדבר). ;D

אם אתה קונה את הP182 אז אתה לא חייב להחליף בו מאווררים ישר על ההתחלה (תמיד אפשר להחליף/להוסיף בעצמך. זה מאוד פשוט).

עם החומרה שלך מספיק מאוורר הוצאה אחורי יחיד במהירות נמוכה (יש כפתור עם שלושה מצבים) וניתוק שאר המאווררים.

המאווררים שמגיעים עם הP182 די שקטים על מהירות נמוכה (לפחות בהתחלה).

וקשה לי להאמין שהרעש שלו אפילו שיש מאווררים יותר שקטים, יהיה רועש יותר מהמאוורר שתחליף לספק, שהוא רוב הסיכויים קטן יותר ובאופן יחסי מסתובב מהר יותר ומרעיש יותר, שקט ככל שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עדכון.

פתחתי את המארז גיליתי 2 מאווררים אחד קידמי בגודל 12 ס"מ שלא עובד משום מה, ואחד אחורי בגודל 8 ס"מ שממנו בא 50% מהרעש.

ניתקתי אותו לחלוטין ואני כרגע עובד ללא מאווררים במארז אני רוצה שתאשר לי שזה בסדר..! אם כן כבר התקדמתי, הורדתי 50% מהרעש בערך בלי שהוצאתי שקל. אם לא נראה ליי שהמערכת שלי תקרוס ואז אני אצטרך לקנות מחשב חדש והלך לי כל הכסף..=\

הייתי אומר שהמחשב כבר לא מסוק אלא מכונית בנסיעה..

אוקי אז ככה, בתוך המארז יש מאוורר שמופנה כלפי הלוח אם של ASUS P5GC MX\1333(שמוציא יותר מ-50% מהרעש) השאלה מה אפשר לעשות איתו, האם ניתן לנתק אותו גם..? על הדרך גיליתי גם מהו הספק כח שלי:ATX500. כצפוי ג'נרי 500 וואט ב-80 שקל.

קישור בזאפ: http://www.zap.co.il/search.aspx?keyword=atx500

המאוורר שלו מוציא בערך 50% מהרעש.

לגבי המאוורר של המעבד, נראה לי שאין לי או שהוא פסיבי כי אלו 2 המאווררים היחידים שעובדים במארז.

מכאן ואילך מה ניתן לעשות? כי מאוורר למעבד אין צורך להחליף(כי או שהוא פסיבי או שלא יודע מה לא יוצא רעש מהמעבד) מאוורר למארז לא צריך להחליף(כי כרגע אין שם כלום לכן לא עושה רעש) מה השלב הבא..? מה אפשר לעשות עם המאווררים של הלוח אם ושל הספק כח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד תוכנה בשם OCCT שמיועדת לבדיקות מאמץ ויציבות (שגורמת למעבד לייצר מקסימום חום), ותבדוק טמפרטורות במצב מנוחה ומאמץ כדי שנדע אם הטמפרטורות במארז לא מצטברות למסה קריטית ללא מאוורר המארז.

תן לזה לרוץ חצי שעה כדי שפנים המארז יתחמם למקסימום.

במקביל תבדוק טמפרטורה של ההרדיסק עם HDTUNE.

עדיף לעשות את זה בשעות החמות של היום.

ככה נדע אם המחשב קורס תחת החום שהוא מיצר או שהחום המועט יחסית שהמחשב שלך מפיק מסוגל להתנדף מזרימת האוויר העקיפה והחלשה שקיימת בתנאים הקיימים.

אם אתה יכול תעלה תמונה של התוצאות לכאן.

אני מנחש שהמאוורר שמופנה ללוח הוא הוא המאוורר של המעבד ומתחתיו יש צלעות שמתחתם המעבד עצמו.

אל תנתק אותו כי הצלעות שלו לא מסוגלים לפזר את החום באופן פסיבי כמו קירורים ענקיים שמיועדים לכך.

אם תוכל להעלות גם תמונה של פנים המארז זה יהיה נחמד ואולי גם יועיל.

במידה והכל בסדר אז הצעד הבא הוא להחליף מאוורר לספק כוח או את הספק עצמו.

וכמובן להחליף את המעבד לקירור טוב ושקט, עדיף פסיבי.

אחר כך צריך לעשות את הבדיקת מאמץ שוב ולעקוב אחרי הטמפרטורות במצב החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עדכון. עשיתי את הבדיקות שאמרת. לא הצלחתי להעלות תמונות לא משנה מה עשיתי לכן קיבצתי את התמונות ב-WINRAR(מקווה שיש לכם). הוא מכיל את התמונות של הבדיקה ב-OCCT ובנוסף תמונה של פנים המארז.

קישור להורדה: http://www.f2h.co.il/1819360372611

לא ממש הבנתי את הטמפרטורות בתמונות האלו כי מצד אחד במסך הראשי של התוכנה היה רשום 62+- מעלות ומצד שני בתמונות של הגרפים רשום 90+. ממש מוזר.

בנוסף בדקתי את הטמפרטורה ב-HDTUNE ויצא לי 38 מעלות.

מה אני עושה מכאן..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצד ימין אתה רואה את העומס על המעבד באחוזים - צבע ירוק בגרף. בצד שמאל הטמפרטורה של המעבד - הגרף החום.

65 מעלות זה טיפה גבוה, אבל בהחלט נמצא בגבולות התקין.

המאוורר המופנה כלפי לוח האם זה המאוורר של המעבד, אל תנתק אותו!

יש סיכוי טוב שניקוי המאוורר מאבק יוריד את הטמפ', ובכך יקטין את המהירות של המאוורר שבתורו יקטין את כמות הרעש שהמאוורר מייצר.

אם אתה מתכנן לשדרג בקרוב את המחשב יש לי שתי המלצות לשיקולך:

תקנה חדש ושקט למעבד. זאת השקעה חד-פעמית מאחר ותוכל מאוחר יותר להעביר אותו למחשב החדש (רק תוודא שמה שאתה רוכש מתאים לשני המעבדים - הנוכחי וזה שאתה מתכנן לרכוש).

אתה יכול להשקיע בספק כוח חזק, איכותי ושקט כבר עכשיו ולהעביר אותו למחשב החדש כשתרכוש אותו. לאפשרות זו יש חסרון בזה שתצטרך להתאים את המערכת החדשה שלך לספק ולא להיפך - לכן זאת נקודה למחשבה, האם כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...