רכישת דיסק קשיח משומש- מעשה סביר או חלמאות? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת דיסק קשיח משומש- מעשה סביר או חלמאות?

question

Recommended Posts

שלום,

אני בוחן כרגע את ההשתלמות של אפיק רכישת מחשב יד שניה, ואת העלויות הנלוות.

האם לדעתכם ניתן לרכוש מחשב מיד2, נניח ב500 ש"ח, לחבר אותו לחשמל ולהתחיל לעבוד כרגיל, או שאני צריך להחליף את הדיסק הקשיח (ב 250 ש"ח נוספים)?

למה עלי לצפות בעבודה כזאת(עם הכונן המשומש)? מה עלי לבדוק בדיסק בעת הקניה(/אחריה)? מה יכול להשתבש בתסריט הרכישה המדובר (מבחינת הדיסק הקשיח)?

איזו עוד שאלה הייתי צריך לשאול אתכם ולא שאלתי?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאו דווקא דיסק קשיח, כשקונים מחשב שלם משומש יש לא מעט דברים לבדוק. יש להעמיס על הרכיבים ולראות שכולם תקינים בהגדרות הנכונות שלהם. מעבד, זיכרונות, כרטיס מסך. אתה רוצה להיות בטוח שהכל תקין. אם כשקונים יד שנייה מריצים Memtest אז כשקונים מחשב שלם יש להריץ Memtest ועוד ישומים לשאר הרכיבים.

בשביל דיסק קשיח כדאי ומומלץ להריץ את הבדיקות שמגיעות בכלי היצרן. כלי אבחון של SMART, סקטורים וכו'..

בתכלס זה תלוי באיזה דיסק קשיח מדובר וגם האם תהיה הנחה במחיר המערכת אם תבקש להוציא את הכונן הקשיח מהמשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ...

אני מדבר יותר באופן כללי.

כלומר, למשל לזכרונות, כרטיס מסך, מעבד, (?) ועוד דברים(?)... אין בלאי ואין הרבה סיכוי שמשהו לא תקין בהם אם העבודה נראית סבירה. אני מריץ פעם אחת בדיקה ואם הכל בסדר, אז ערכם הוא כמו חדש.

בכונן קשיח לעומת זאת... ובכן, אני לא יודע, בגלל זה אני שואל. על פניו זה נראה לי קצת מסוכן, לא? כלומר נניח אתה מריץ בדיקה, מגלה שהכל בסדר, או שנניח אפילו כמה סקטורים פגומים אבל ניתן לעבוד איתו, ותוך חודש הכונן מתפגר.

זה לא כך?

אגב אילו בדיקות אתה צריך לעשות למחשב משומש? (רק תגיד את השמות ולאיזה רכיב, אני כבר אחפש את שאר המידע בגוגל)...

בתכלס זה תלוי באיזה דיסק קשיח מדובר וגם האם תהיה הנחה במחיר המערכת אם תבקש להוציא את הכונן הקשיח מהמשוואה.

מה זאת אומרת באיזה דיסק קשיח?

מאיזו חברה?

נניח WD 160 GB. בן...5 שנים.

וכמה כבר הנחה תקבל ממחשב שעולה 500 ש"ח? בכל אופן נראה לי שרוב האנשים שמוכרים מחשב יד שניה, לא יתחילו להוציא במיוחד בשבילי את הHD ולנסות למכור אותו בנפרד. זה המוצר, רוצה- תקנה, לא רוצה- אני אמכור למישהו אחר.

מה אתה היית עושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות מחשב יד 2 בסביבות ה-500 ש"ח, זה די הימור פרוע. אבל עדיף על לא כלום ותמיד צריך להתחיל איפה שהוא, עם מה שיש.. :xyxthumbs:

הבלאי הגדול יהיה כמובן בחלקים האלקטרומכניים (דיסקים, צורב, מאווררים וכו'). :kopfpatsch:

הכי פשוט יהיה אם תתרגל לעשות גיבוי (למדיות DVD) למידע החשוב לך, כל היתר יבוא לך בהמשך.

לגבי דיסקי IDE, יש עדיין בעיקר במעבדות תיקונים (לא יקר כ"כ) ובמקרה הכי גרוע ניתן להתחבר עם SATA דרך כרטיס בקר לא יקר.

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס בקר לא יאפשר לשים את ההרדיסק בתוך המארז, דבר שיפגום קשות בניידות. בקשר לבלאי - ץלוי מאוד באיכות הבניה של המחשב.

רוב הניידים נזרקים דווקא כי לוח האם שלהם נשרף ולא מסיבות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה היית עושה?

אני לא הייתי מתקין עליו . אולי הייתי שם עליו בצורה זמנית קבצים אשר החשיבות שלהם בעיניי מוטלת בספק.

לגבי שאר הרכיבים- אתה יכול לעיין במדור ההורדות שבאתר. יש הרבה יישומים לבדיקת רכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...