צריך המלצה לקירור למעבד AMD - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לקירור למעבד AMD

VollaRo83

Recommended Posts

היי,

שמתי לב שהמחשב שלי מתחמם בימים חמים כמו היום למצב שאם הכרטיס מסך שלי עובד בלי ההגדרה של הATI Overdrive אז הכרטיס מסך והמעבד שניהם מגיעים לקרוב ל90 מעלות, הבעיה שהOverdrive זה לא פתרון קבע כי יש משחקים שקורסים איתו.

בכל אופן, כשהכרטיס מסך מתחמם פחות גם המעבד מתחמם פחות, הם מחממים אחד את השני ומכיוון שהכרטיס מסך עדיין תחת אחריות אני לא רוצה להחליף לו את הקירור כדי לא לאבד את האחריות אז החלטתי לחפש קירור טוב יותר למעבד שבו האחריות לא קשורה בקירור.

מדובר במעבד DualCore 64 X2 Black Edition, 3217 MHz (16 x 201) 6400

לוח האם במידה וזה רלוונטי הוא GA-M55S-S3 v2

ואם אתם שואלים איזה כרטיס מסך יכול לגרום לכזאת התחממות של המעבד, זה הATI 4870x2 2GBף זה כרטיס עם טמפרטורה התחלתית של כמעט 80 מעלות.

בקיצור, אני צריך הצעות לקירור כמה שיותר טוב למעבד שציינתי, התקציב שלי עומד כרגע על 250 ש"ח ולא שקל יותר.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה עם המארז שלך ? איך הסירקולציה ? ניקת אבק ?

ניקיתי אבק לפני לא הרבה זמן ושוב הבוקר (לא היה הרבה אבק לנקות הבוקר).

בקשר לסירקולציה, לא בטוח מה אתה מתכוון בדיוק אבל יש לי מאוורר על הדופן, אני לא בטוח כמה הגודל שלו אבל הוא יותר גדולה מהמאווררי "גב" הסטנדרטיים ששמים בפאנל האחורי של המחשב, גם שם יש לי מאוורר אחד, יש את המאוורר של המעבד, שפונה כלפי הפתח אוורור שעליו מורכב המעבד של הדופן הצדדית, יש מאוורר של הספר כח שפונה לתוך המחשב ויש מאוורר של הכרטיס מסך כמובן.

אני שומר על הפתחי אוורור נקיים ככל האפשר, המחשב נמצא בתא/מדף של המחשב בשולחן וניסרתי את החלק האחורי של השולחן קצת כדי שהמחשב ייכנס בצורה נוחה עם מספיק אוורור.

זה לא הביעה, גם לא הייתה לי אף פעם בעיה של התחממות במחשב הזה לפני שקניתי את הכרטיס מסך שיש לי.

הציעו לי בפורום אחר את הקירור Mugen 2, ביררתי עליו פרטים, קראתי ביקורות והבוקר גם מדדתי אתה שטח שיש לי במחשב בשביל לחבר אותו אם אני אקנה אותו, אם אני אחבר אותו זה יצא קצת צפוף, השאלה אם זה לא מחיר שכדאי לשלם אותו (הצפיפות) על מנת לקרר טוב את המחשב?

בכל אופן, אם זה רלוונטי, יש לי מארז Apolo שלך חברת NZXT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקת את המאוררים וההיטסינק עצמו של הקירור (כרטיס מסך ומעבד) ?

90 מעלות למעבד שלך זה המון..

ניקיתי הכל.

בכל אופן, אני חייב לציין שזה לא הגיע ממש ל90, זה הגיע לפני יומיים, שהיה חם מאוד ל86-87 בערך והכרטיס מסך הגיע ל89, לפחות לפי מה שהיה כתוב בדו"ח של תוכנת Everest.

וזה היה בפעילות רגילה, כמו וכד'.

היום למשל שהטמפרוטורה בחוץ סבירה יותר המעבד בטמפרטורה של בין 62-71 והכרטיס מסך די יציב על 80-81 באותו המצב.

אני יודע שהמעבד מתחמם יותר בגלל החום שהכרטיס מסך שלי יוצר, זה מחמם את כל המחשב אבל אני לא מוצא בעיה בכרטיס מסך, זה רק עניין של מהירות מאוורר, את זה אני יכול לפתור דרך הATI Overdrive אבל אז יש לי משחקים שלא עובדים כמו שצריך ונתקעים, מעט מאוד משחקים אומנם אבל דווקא כאלו שאני משחק הרבה ולכן זה בעיה להשאיר את הOverdrive כפתרון קבע.

ומכאן הגעתי להחלטה שאני צריך טוב יותר למעבד כדי לשמור עליו מלהתחמם יותר מדי כתוצאה מהפרשת החום של כרטיס המסך.

האמת, אם לא הייתה לי אחריות על הכרטיס מסך הייתי מחליף את הקירור שלו אבל יש אחריות ואם אני אחליף אני מאבד אותה.

בכל אופן, כמו שאמרתי, הציעו לי לקנות את הקירור Mugen 2, הבנתי שזה טוב מאוד ושאני יכול לחבר את המאוורר שלו בכמה כיוונים, אם אני מבין נכון אני יכול לנסות לכוון את זה ככה שזה יקרר גם את הכרטיס מסך קצת.

השאלה היא אם אני יכול להכניס את הקירור הזה במחשב שלי, ממדידות גסות למדי שעשיתי עם סרגל הבוקר אני חושב שכן אבל זה יצא די צפוף.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMUGEN 2 יכנס במארז שלך..על כל מקרה אם אתה רוצה טמפ' טובות יותר גם הFREEZER 7 יספיק (למרות שההבדל במחיר לא גדול)..

כמו כן יש לך מאוורר בדלת המארז..הוא מכניס/מוציא אוויר ? נסה לשחק להפוך אותו ותראה במה זה תורם לטמפ' של הכרטיס מסך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMUGEN 2 יכנס במארז שלך..על כל מקרה אם אתה רוצה טמפ' טובות יותר גם הFREEZER 7 יספיק (למרות שההבדל במחיר לא גדול)..

כמו כן יש לך מאוורר בדלת המארז..הוא מכניס/מוציא אוויר ? נסה לשחק להפוך אותו ותראה במה זה תורם לטמפ' של הכרטיס מסך..

לפי כמות הלכלוך שמצטרברת בצד החיצוני של הפילטר(רשת) שמותקנת על פתח האוורור עליו מחובר המאוורר של הדופן אני מניח שהוא מכניס אוויר אבל מעולם לא בדקתי את זה.

איך זה בדרך כלל יותר טוב, שזה מכניס או מוציא? ההגיון שלי אומר מכניס כי אז זה פשוט עושה רוח שמקררת, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי..יש קירורים שמוציאים את האוויר ולכן מאוורר בצד המארז שיוציא אוויר יותר יעיל...

קירורים אחרים מעבירים את החום לצד האחורי ומפזרים אותו בחוץ..

ולכן בדוק מה הכי מתאים לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי..יש קירורים שמוציאים את האוויר ולכן מאוורר בצד המארז שיוציא אוויר יותר יעיל...

קירורים אחרים מעבירים את החום לצד האחורי ומפזרים אותו בחוץ..

ולכן בדוק מה הכי מתאים לך..

טוב, אני אבדוק את זה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין הארטיק קולינג למוגן 2 הוא בערך 50 שח..

אם אין בעיה של תקציב לך על המוגן 2 הוא עולה 185 והארטיר קולינג עולה 136 בערך..

המוגן 2 במלא רמות מעל הארטיק קולינג לכן אני מציע ללכת על המוגן 2!

והוא גם יספיק לך לאובר קלוק..

תהנה מקווה שעזרתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין הארטיק קולינג למוגן 2 הוא בערך 50 שח..

אם אין בעיה של תקציב לך על המוגן 2 הוא עולה 185 והארטיר קולינג עולה 136 בערך..

המוגן 2 במלא רמות מעל הארטיק קולינג לכן אני מציע ללכת על המוגן 2!

והוא גם יספיק לך לאובר קלוק..

תהנה מקווה שעזרתי..

תודה לך, אני כבר החלטתי שאם אני אקנה בסוף (יש לי עוד דבר או 2 לנסות לפני כן) אז אני אקנה את הMugen 2.

תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...