ארה"ב: תעשיית הקולנוע תכבה לכם את הממיר - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארה"ב: תעשיית הקולנוע תכבה לכם את הממיר

infer73

Recommended Posts

בצעד שנוי במחלוקת אישרה אתמול (ו') ה-FCC, נציבות התקשורת הפדרלית, לתעשיית הסרטים לכבות חלק משקעי אות הוידאו היוצא בממירים בשעת שידור סרטים חדשים במיוחד, כדי למנוע העתקה. המשמעות: תעשיית הסרטים משתלטת על ציוד פרטי ופעולות האכיפה חודרות לסלון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3886506,00.html

אומנם אני בטוח למדי שזה רק יגרום לסרטים להגיע לאינטרנט במהירות גדולה (ואיכות טובה) יותר מהיום,

אבל מה לעזאזל הם חשבו לעצמם?

זה ממש כמו המחיקון ז"ל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יפתור שום בעיה.

הדבר היחידי שזה יעשה זה ידחוף אנשים עוד יותר חזק להוריד מהאינטרנט כי הם לא יוכלו להקליט את השידורים לצפיה בזמן נוח.

שלא לדבר על על אותם אנשים שלא יוכלו לצפות בגלל טלוויזיות שלא תומכות בתקן.

תעשית הסרטים מיצרת רצון לצפות מצד אחד ויוצרת אי נוחות וחוסר גמישות לצופים מצד שני.

כל עוד ניגוד האינטרסים גדול המלחמה תימשך, ולהגדיל את ניגוד האינטרסים בצעד נוסף רק יפגע בתעשית הסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לדעת מה לא חוקי להקליט לעצמך איזה סרט או סדרה? הרי אתה לא הולך למכור את זה, זה כמו גיבוי במחשב אפילו. מה הבעיה עם זה?

בארץ זה חוקי, בארה"ב זה לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

עד כמה אתה בטוח בזה?

הרי גם הוידאו בזמנו, נועד בשביל להקליט תוכניות לשימוש אישי ושימוש בו לא היה לא-חוקי.

אגב,

אם למשל בשעת שידור כזה סרט אני אצפה בתוכנית אחרת וארצה להקליט אותה, האם אני אהיה מסוגל?

side note על הוידאו:

בארה"ב כל קלטת VHS שקונים (או לפחות פעם זה היה ככה) היה עליה מס קטן כלשהו שהגיע

לאולפני הסרטים בשביל לוודא שהם לא יפסידו מכך שאנשים יכולים להקליט תוכניות.

אומנם פחות "פולשני" מאשר מה שהם מתכננים עכשיו, אבל עד לא-תקין זה נשמע לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם זה חוקי ובין אם לא, אני לא חושב שלחברה מסחרית יש את הזכות לשלול באופן שרירותי חלק מהפונקציונליות של מכשירים שכבר קנית, בפרט הטלויזיה והDVD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם זה חוקי ובין אם לא, אני לא חושב שלחברה מסחרית יש את הזכות לשלול באופן שרירותי חלק מהפונקציונליות של מכשירים שכבר קנית, בפרט הטלויזיה והDVD.

לא שאני חלילה בעד הצעד המטומטם של החברות הללו, אבל הם מצידם טוענים שהם לא שוללים חלק מהפונקציונליות של המכשירים אלא בוחרים לשדר בערוץ אחר מבעבר, ולמרות ההגיון העקום שנובע מהטענה הזאת, הוא עדיין עומד במבחן.

סמנטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מה שאותה אומר היה נכון, TiVO מעולם לא היה מתקיים

צודקים, התבלבלתי. הכוונה היא שבארץ מותר להוריד (לא להקליט) דברים לשימוש פרטי, בארה"ב לא. חוץ מזה, בארה"ב יש לחברות האלה כוח הרבה יותר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיסטוריה הוכיחה שאי אפשר לעצור את הקידמה. תגביל את הקהל, יקומו אתרים שיתנו את זה חינם.. יקומו מורדים שיתרגמו את זה. הכלכלה משתנה, הטכנולוגיה דורשת מודלים חדשים שיאפשרו לתעשיית הקולנוע להתקים גם בעידן שבו מידע / תוכן זו הסחורה הכי חשובה, אך גם הכי נגישה.

המסך יורד על תעשיית הקולנוע.. :screwy:

הקהל כבר לא :yelclap:

כבר אין בלשים כמו :hat:, רק :jump: כאלו שאומרים לך, לך לישון :sleep: כבר מאוחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...