AAM וכמה שאלות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AAM וכמה שאלות

jetman

Recommended Posts

היי אנשים ,יש ברזותי את החיצוני הזה :

http://www.verbatim-europe.co.uk/en_1/product_3-5-external-hard-drive-usb-2-0-2tb_16174.html

הדיסק שנמצע בפנים זה הדגם הזה : Hitachi HDS722020ALA330

PDF של המוצר : http://www.hitachigst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/6A7E7E6848832B7786257603007AAF5E/$file/DS7K2000_DS_final.pdf

ותמונה מ HDTUNE :

capturegb.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

עכשיו לשאלה ,לדעתי הוא קצת רואש ,אני מבין שהוא 7200, ושזה היטאצ'י ,אבל הוא יצה לי במחיר מעוד משתשלם ואני באמת צריך את הכמות הזאת של מידע :jump:

השאלה העם התעסקות עם AAM יכולה לפגוע בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי, אבל מאוד לא סביר.

אולי הכונן לא מאפשר שינוי ערך ה-AAM, אם לא תנסה לא תדע.

ובשביל לשנות כדאי שתעשה זאת עם WinAAM, כי ב-HDTune זה לא תמיד מתפקד ואתה עלול לחשוב שהכונן לא מאפשר זאת כשהוא כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התמונה הנכונה ,והאמת שהוא כן מאפשר ,כבר בדקתי ,ויש הבדל ,העקרון הוא רועש רק בכתיבה ,וקריאה הוא די בסדר ,שוב הוא 7200 אז אני מבין שיכול להיות יותר רועש מ5400. מה זה APM רק לא הבנתי ?

quethdd אני לא יודע איזה מהם היא מזהה

winaam לא מזהה בכלל

רק ב HDTUNE מזוהה

השאלה בעצם ,כמה זה יכול לפגוע בביצעים ? הוא משמש למאגר מדיה ,סרטים , וכו'

אוקי ב מהירות כתיבה בסוף הכל מסתכם בצוור בקבוק של 30מגה ..ברור כן? זה 2.0,

אז הגדרתי ל 128, אבל עם נגיד ירצה לשנות פעם ..עם ירצה לחבר אותו במחשב רגיל ? עם אני יעלה עוד כמה שנים א תה AAM אני יכול להיתכל בבעיות?

ותסבירו לי מה APM משנה ?

capturefz.th.jpg

?? או שזה רלוונטי רק לכאלו שעובדים על ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוריד מרמת הרעש על חשבון הביצועים. מההודעה שלך נשמע שהבנת את זה, אז למה אתה שואל?

לגבי התוכנות שניסית.. עכשיו נזכרתי שאתה מדבר על כונן חיצוני. בכל מקרה זה לא אומר שום דבר, תשתמש במה שעובד ובמה שנח לך.

כמה? אתה יכול להריץ מבחני ביצועים, ב- זה ממש לא ישנה ובטח שלא לשימושי האחסון הפשוטים שלך.

ולא, אם תחזיר את ערך ה-AAM למקור אז אתה לא צפוי להיתקל בבעיות, בידיוק כמו בהנמכת הערך. (כפי שאמרתי- תאורטית אפשרי [כמו כל דבר כמעט] אבל מאוד לא סביר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AAM = Automatic acoustic management

APM = Automatic power management

באחד אתה שולט על הרעש ובשני על צריכת החשמל, אותו עיקרון.

רשום לך מה כל ערך נותן, אתה בעצם עובד במצב ביצועים או מצב צריכת חשמל נמוכה שהוא בעצם מצב Low RPM Standby. גם אופציה זו תאורטית (תלוי בכונן, לא כל ישום הוא מוצלח) תוריד את רמת הרעש (בצורה משמעותית בחלק מהמקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובשביל לשנות כדאי שתעשה זאת עם WinAAM, כי ב-HDTune זה לא תמיד מתפקד ואתה עלול לחשוב שהכונן לא מאפשר זאת כשהוא כן.

hdtune הוציאו גרסה חדשה אחרי שנתיים (!) עם מספר פונקציות נוספות ותיקוני באגים. עדיין לא נתקלתי בכונן שהיא לא הצליחה לשנות לו

את הAAM (בניגוד לגירסה הקודמת הבעייתית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כברירת מחדל ה APM מבוטל אני מבין? ועם אני מבין נכון זה טוב בעקרון למחשבים ? כי תראה

ה AAM בכונן של הנייד הוא מוגדר לי על 254, והוא לא רועש כמו הדיסק החיצוני, בנוסף לזה ,הדיסק שיש לי בנייד הוא רק 5400,

הנייד תמיד מחובר לחשמל ומשתמש לי כנייח יותר מאשר ,ככה שאני מבין שאין צורך להתעסק ב APM ?

*ובחיצוני כמו שאמרתי לך לא סמתי לב לירדיה במהירויות כי הוא מחובר ב 2.0 ובשני המקרים ,גם 254 וגם 128 ,

על קריאה זה בסביבות 30K, אבל הרעש קצת מעצבן :bash: אז אני מעדיף שיהיה יותר שקט ,כי גם ככה זה לא משפיע על ביצועים

בנוסף לזה מהירות גם רמת חום יורדת,

הנה התוצעות להמחשה :

254:

254qj.th.jpg

128:

128xi.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לעשות enable ל APM? או לא לגעת? המארז הוא ממתכת ,חו. מחלק התחתון ,אני לא בטוח עם יש שם מעברר בכלל ,הוא די קטן

העובי קצת יותר מ דיסק כשיח רגיל , וקצת יותר ארוך (לבקר של ה SATA)

לפי התמונות שנתתי ,רק זמן גישה משתנה ,ו CPU. אבל המחשב לא חלש אז לא חושב שזה ישנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...