ציוד עזר למצלמת סוני A300 - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוד עזר למצלמת סוני A300

Melkor

Recommended Posts

"עוד אחד" אני לא אוגר, פשוט רוצה לכסות כמה תחומים שחסרים לי כרגע, אני כבר הבנתי מספר דברים שאני צריך וכבר אמרתי את זה:

-פיטר ND (שוקל גם מדורג) - התחלתי להתנסות בצילומים עם חשיפה ארוכה ובלי הפילטר כמעט ואי אפשר לעשות זאת באור יום.

- שלט (חצובה יש לי) שוב בשביל חשיפות ארוכות בין אם ביום או בלילה זהו משהו חיוני.

- טריגר לפלאש - לאחר שקראתי ה מ ו ן חומר בנושא תאורה החלטתי להתנסות בתאורה מכיוונים שונים, מאחר ויש לי כבר פלאש חיצוני (ומאחר ואין ברצוני לקנות ערכת תאורה) אני מחפש שלט בכדי לנסות זוויות שונות. כמוכן מתכוון לקנות דפיוזר לפיזור טוב יותר של האור.

שאר הדברים אני פתוח לאפשרויות (וכמובן לא מתכוון לרכוש כל מה שיציעו לי).

שים לב שכאן ביקשתי להמליץ על דגמים/חברות של הציוד ולא רק באופן רעיוני.

אני מרוצה מהעדשות שיש לי אבל שוקל לקנות עדשה או שתיים. עדשת פריים נשמעת בתור משהו שאני יכול לעבוד איתו למשל מאחר והיא מציע כיסויי טוב למספר תחומים שאני מצלם. כמוכן זום ה-200 של העדשה שקיימת אצלי קצת קטן לטעמי ונהנתי הרבה יותר מזום ה-300 שהטמרון שלי הציעה לי. כמובן שהייתי שמח אם הייתה נופלת בחיקי העדשה שכבר הזכרתי (Sony SAL70400 G) אבל לא רואה טעם לקנות עדשה מהאיכות/מחיר הזה בלי שאני יודע שגם במצלמה הבאה שלי אני רוצה להמשיך עם .

אשמח לעוד תגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תתפלא, גם צעירים עובדים עם פילם. יש בזה עניין. זה פשוט שונה, אחר. אין טעם להתווכח מה טוב יותר, זו שאלה של טעם.

אתה יכול להגיד שהותיקים והטובים נהנים להשתמש בפילם (זה לא נכון כקביעה אגב, אבל ייתכן) אני טוען שמי שמשתמש בפילם בעבר / הווה למד לחשוב יותר מלהקליק ולכן עבודתו טובה יותר. (גם כאן, יש יוצאים מהכלל כמובן...)

MELKOR - לידיעתך, אני לא מכיר ציוד של כלל.

אני לא מבין פשוט מה אתה מבקש שימליצו לך ? ציוד צילום ספציפי לכל המשימות בעולם ? אז אתה יכול להוסיף גם קייס תת מיימי, זה גם מעניין.

מה שאני אמרתי - זה שתחשוב מה אתה צריך, לאיזה משימה אתה צריך את זה. הראש שלך פותח דלתות, לא הציוד שלך...

נשמע שND, שלט, ודיפיוזר נחוצים לך.

אני הייתי זקוק לפריים מהירה ונהנה שיש לי אותה, היא שימושית לי מאוד. השאלה האם אתה זקוק לזה ?

ובטח שלא הייתי קונה עוד עדשות אם הייתי שוקל מעבר. תחליט קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עוד אחד" ND, דפיוזר ושלט אני אכן רוצה. שלט כבר רכשתי אתמול והוא בדרך אליי.

שאלתי מאיו חברה כדאי לקנות את ה-ND למשל (ראיתי פילטר ND מסתובב - כלומר אפשר לכוונו בין 2ל-8, האם זוהי אופציה טובה?)

לגבי שאר הציוד אני פשוט עוד לא בטוח לאיזה כיוון הצילום יקח אותי. אין לי צורך בקייס תת מימי למשל אבל הייתי רוצה עדשה שימושית, ואמרתי מה חסר לי בעדשות שלי כיום.

אני אכן שוקל מעבר אבל זה לא יקרה בשנה-שנתיים הקרובות אז...

רציתי לשאול עוד דבר... אני מכיר את השימוש ב-stepup ring בכדי להתאים עדשה בקוטר קטן לפילטר בגודל יותר גדול... האם השימוש ב-stepdownעובד גם כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

STEPDOWN בהקשר של פילטרים, זה לא הגיוני (למעט אולי מקרים חריגים שיצרן העדשה לקח ספייר גדול בגודל האלמנט הקדמי).

אם אתה שם פילטר בקוטר קטן מהעדשה, יהיה לך לרוב ויג'טינג חזק. שים פילטר קטן מול האלמנט הקדמי, ותראה מה תקבל.

לכן קונים פילטרים בקוטר הגדול ביותר שיש לך, או שאתה מתכנן לקנות, ושמים STEPUP

הפתרון עניים הזה אולי יעבוד עם עדשת זום, בחלק הטלה שלה. החיסכון שולי ביחס לעוגמת הנפש.

ND אין צורך שיסתובב, ND GRADIENT מאוד רצוי.

לCOKIN יש את הגמישות והמבחר הכי טובים, אבל הם קצת יותר מסורבלים, ולא בטוח שאתה צריך את זה. תחליט לפי הצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, התשובה לגבי ה-stepdown יא כמו שחשבתי... פשוט יש לי פילטר מסויים שרציתי להביא לחברה שלי... הפילטר הוא 62mm והעדשה שלה היא 68mm (אם אני לא טועה). אז מה שצריך לעשות זה לכוון למעלה כאילו...

לגבי ה-ND מסתובב, הוא פשוט עובד בין 2- ל-8- כלומר מתכוונן... או שעדיף פשוט לקנות כמה פילטרים ב"עוצמה" שונה?

ND gradient הוא מרובע, נכון? כלומר אני אצטרך לרכוש מתאם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את ה ND עם העוצמה המשתנה, לא מכיר אף אחד שהשתמש בזה...

אם זה זול... שווה ניסיון...

אתה צריך את זה ? כנ"ל לגבי כמה פילטרי ND... למה לא לבחור את המספר שאתה צריך בשביל מה שאתה מתכנן לעשות ? זה לא שזה הדבר הכי שימושי בעולם...

אני לא ראיתי ND GR עגול, אבל זה לא אומר שאין...

בכל מקרה למרובעים תצטרך מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ND8 והוא חלש מדי לדעתי (3 סטופים)

לך על משהו חזק יותר.

לא קראתי את כל השרשור (הדי מיותר לדעתי)

אבל אם בא לך להשקיע במשהו שישמש אותך גם במערכת הבאה, תקנה איזו עדשת פריים ישנה בחיבור M42

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עוד אחד" תגדיר זול... הפילטר הוא בסביבות 189$ כך שלא הייתי קורא לו זול. יש המון שימושים שאני רוצה לעשות, ניסויים עם פאנינג, חשיופות ארוכות... בקיצור שימוש יש השאלה היא אם זה בכלל טוב פילטר משתנה. אני לא יודע איזה רמה אני צריך מאחר ולא התנסיתי עם הפילטר.

Dori הפילטר חלש מדי? הממ... הייתי בטוח ש-3 סטופים זה מספיק בדרך כלל... אני אבדוק אם אני יכול למצא משהו חזק יותר. באיזה מחיר בערך כדאי לקנות פילטר ND?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקבל תחושה חזקה שממש בוער לך לבזבז כסף...

לקנות פילטר במחיר של עדשה, בלי שום צורך קונקרטי בו, זה בערך הדבר הטיפשי ביותר ששמעתי.

לגבי כמה סטופים אתה צריך, לא הבנתי מה הבעיה לחשב ? תמדוד חשיפה שהיית רוצה לקבל בצמצם מסויים, וספור כמה סטופים מפרידים בין המהירות שאתה מקבל במדידה למהירות תריס שאתה רוצה לצלם בה.

5 - 20 $ לפילטר.

בנוסף לא תמיד חייבים פילטר. לרוב סגירת צמצם וISO נמוך עובדת (אם אין תאורה מוגזמת). מה גם שאין שום צורך בצמצם פתוח לפאן. הרקע מיטשטש מהתנועה הרבה יותר מאשר מעומק השדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לסגור צמצם ולצלם האיזו מינימלי אבל באור יום התמונה עדיין יוצאת שרופה.

בגלל זה גם שאלתי כמה עולה בערך פילטר נורמלי, בהתחשב בתובה שלך, יהיה ממש מטומטם מצידי לבזבז סכום כזה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספור כמה סטופים אתה צריך, קנה ND זול מתאים באיביי.

בניגוד לפילטר UV למשל, שמרכיבים על העדשה תמידית כהגנה, אני לא רואה צורך להשקיע בפילטר ND. מספר התמונות המצומצם שתשתמש בזה כל כך זניח...

ובטח אם אתה רוצה אותו להתנסויות ולא לעבודה ספציפית ומוגדרת.

אתה יכול גם לקנות 2 ולהרכיב אותם אחד על השני כדי להרוויח גמישות בסטופים. 10 $ ואתה מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... אני מתכוון לרכוש עדשת פריים מהירה. (בודק מחירים ואפשרויות).

אני עדיין לא מרוצה מהזום שעדשת ה-55-200 שלי מספקת. ראיתי פתרון שנראה זול יחסית אבל אני לא יודע עד כמה הוא טוב... עדשת telephoto x2 כלומר עדשת מכפל שמוסיפים על העדשה הקיימת. האם הפתרון הזה הוא טוב (מביחנת איכות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערבבת מושג אחד עם תיאור של משהו אחר.

אם אתה מדבר על עדשה מול העדשה שלך, אז לא. זה מוצר צעצוע. או שהתבלבלת עם עדשה כזו למאקרו.

אם אתה מדבר על מכפל, אז אתה מוותר על מפתח צמצם, חדות ומהירות פוקוס (אם בכלל) בתמורה לאורך מוקד.

אתה צריך שהעדשה שלך תהיה טובה מאוד כדי להשתמש בזה (מכפל 1.4 פחות מחמיר), מכפל מתאים לעדשה, והטובים לא זולים כל כך.

טוב וזול לא הולך בדר"כ באופטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...