צפיה "רחבה" במסך לא רחב - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צפיה "רחבה" במסך לא רחב

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני מקווה שזה הפורום הנכון.

ברשותי מחשב עם מסך בגודל רגיל (אני לא בטוח לגבי המונח הנכון, אבל אני חושב שהכוונה היא ל- 4:3).

יש לי קבצי במחשב, שהתמונה המוצגת בהם היא רחבה (16:9, יש שני פסים שחורים למעלה ולמטה).

לי אישית אין בעיה עם הפסים, אבל אין ספק שחלק מהתמונה חסר בגלל הבעיה הזאת (גם אם מדובר במספר מילימטרים, זה עדיין הורס את ההנאה בצפיה).

אני די בטוח, שאילו היה לי מסך רחב, הבעיה לא היתה קיימת (ותקנו אותי אם אני טועה).

האם אפשר לעשות משהו, כדי שאראה את התמונה המלאה, למרות שהמסך שלי אינו רחב?

שינוי הרזולוציה לא עזר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף ואכתוב שהרבה נגני ווידאו היום יודעים למתוח את התמונה לAR שבו אתה צופה ובכך מבטלות את הפסים השחורים.

החסרון במקרה זה במסך שלך שזה ככול הנראה יעוות את התמונה (דמויות יראו "רזות" יותר ומתוחות לגובה).

נגן לדוגמא: The KMPlayer...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

יש לי קבצי במחשב, שהתמונה המוצגת בהם היא רחבה (16:9, יש שני פסים שחורים למעלה ולמטה).

לי אישית אין בעיה עם הפסים, אבל אין ספק שחלק מהתמונה חסר בגלל הבעיה הזאת (גם אם מדובר במספר מילימטרים, זה עדיין הורס את ההנאה בצפיה).

אין סיבה שחלק מהתמונה יאבד בגלל הפסים.הפסים הם בגלל שהמסך לא רחב.אבל אתה יכול,(או לא,לפי רצונך),לראות את כל הפרטים ללא כל עיוות גם במסך שלך.המחיר שאתה משלם הוא הפסים השחורים למעלה ולמטה,אבל כך אין עיוות.

אני מצטרף,אגב,להמלצה על The KMPlayer.אפשר לבחור שם באופציה של שמירת יחס תמונה,(כדי שלא תראה מעווותות),ואח"כ ללחוץ על מקשי + או - .לחיצה על "+" תקטין את הפסים ותגדיל את התמונה,בלי לעוות,אבל במחיר של איבוד פרטים.לחיצה על "-" תעשה את ההיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל- llime:

ברור לי שהפסים הם בגלל המסך שלי, אבל בכל זאת חסרים פרטים בחלק העליון והתחתון של התמונה. לפעמים בסרטים, כאשר רק הפרצוף של הדמות מופיע על כל המסך, רואים בבירור שחלק מהתמונה חתוך. הייתי מצפה לראות את התמונה כמו שצריך דווקא בגלל שיש פסים.

האם מישהו מכיר תוכנה נוספת, חוץ מ- KMPlayer? אגב, יש לי במחשב בנוסף ל- Media Player את RealPlayer ו- Quicktime. הן יכולות לעזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח, שאילו היה לי מסך רחב, הבעיה לא היתה קיימת (ותקנו אותי אם אני טועה)

לא מדויק -יש שמגעים ב16:9 באמת ובמסך כזה תקבל תמונה מלאה

אבל יש גם הרבה שמגעים בפורמת של הקולנוע שהוא שונה ואז גם תקבל פסים

וגמובן בסדרות של 4:3 גם תקבל פסים

ככה שאין פיתרון אולטמטיבי

היום נהוג בארצות הברית ויפן ובטח עוד ארצות לצלם סדרות ב16:9 ככה שסדרות חדשות רואים על מסך מלא

אבל סדרות ישנות עדין רואים קווים שחורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון הנכבד,

ברוב הנגנים יש אופציה של התאמת גודל התמונה למסך הן לפי המינימום והן לפי המקסימום, ובד"כ תמצא גם מצבי ביניים. אם אתה מרגיש שהתמונה "חתוכה" תוודא שאתה על מצב של FIT ON THE OUTSIDE (או משהו בסגנון, תלוי בנגן).

אין שום סיבה שבעולם שהתמונה תחתך כאשר יש פסים שחורים למעלה ולמטה - ואגב, גם קניית מסך חדש לא בהכרח תעזור כי חלק גדול מהמסכים הרחבים (למחשב, לא טלויזיות) הם לא 16:9 אלא 16:10, מה שעדיין ישאיר פסים שחורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, גם קניית מסך חדש לא בהכרח תעזור כי חלק גדול מהמסכים הרחבים (למחשב, לא טלויזיות) הם לא 16:9 אלא 16:10, מה שעדיין ישאיר פסים שחורים.

וחלק גדול מהסרטים (למעשה רובם), הם לא 16:9 אלא ביחס קולנועי רחב יותר, כך שגם בטלוויזיית 16:9 יהיו פסים שחורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...