הקמת רשת חוטית בדירה חדשה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת חוטית בדירה חדשה

udih

Recommended Posts

יש לי ראוטר אך מכיוון שיש בעיות קליטה מהחדר בו ממוקם הראוטר עד לסלון, החלטתי להעביר את הראוטר לסלון(שם בעצם גולשים אלחוטי) ומהחדרים מהמחשבים הניחים (2 מחשבים בחדר אחד ועוד מחשב בחדר אחר) להתחבר עם כבל שיש לי -cat-5e לראוטר.

שאלתי

איך הכי נכון לחווט את הרשת?

יש לי אפשרות להשחיל כבל מחדר אחד ושני כבלים מהחדר השני אל ארון התקשורת, אבל לא נראה לי שאוכל להמשיך ולהשחיל את שלושתם בהמשך לסלון ביחד עם תשתית הכבלים או הטלפון.דבר נוסף, בארון התקשורת אין נק' חשמל וגם אם אאתקין אחת, ואמקם שם את הראוטר האלחוטי,זה יהיה פחות יעיל מבחינת תקשורת אלחוטית אותה אני מנסה לשפר כדי לגלוש בסלון ובמרפסת.

חשבתי לחבר בחדר עם שני המחשבים שקע של שני מחשבים אליו יחובר כבל אחד שירוץ לסלון וכך לסלון אצטרך להעביר רק שני כבלים (אבל הבנתי שזה יגרור תקשורת 10/100 ולא גיגה).

בקיצור, אנשים יקרים, הצעות יקתבלו בברכה

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ויש לך אפשרות להתקין נקודת חשמל בארון תקשורת, א האידיאלי הוא מתג.

בארון תקשורת תתקין מתג של לפחות 4 יציאות. מחיר המתגים היום הוא לא יקר.

במידה ואתה מעוניין בתקשורת 100Mbps, אכן יש באפשרותך להעביר כבל אחד של 8 גידים ולהשתמש בכל 4 גידים לכבל .

במידה ואתה מעוניין בתקשורת יותר מהירה, אתה גם צריך לקנות מתג תואם ולהעביר שני כבלים.

ומהמתג לנתב אתה צריך להעביר כבל יחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלך על מתג עם תמיכה בגיגה.

ראיתי שיש מתגים מנוהלים ולא מנוהלים. מה אני צריך?מה ההבדלים?

האם לבחור במתג של 3COM או אדימקס? או משהו אחר

ולגבי החיווט: להעביר שני כבלים מהחדר עם שני המחשבים כאשר בכל נקודה בקיר וקצה כבל להשתמש בשמונה גידים כדי לקבל גיגה?

אגב החיווט של הכבל/נקודה הוא ישר ולא מוצלב, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתג מנוהל נותן אפשרויות של תיעדוף ושל הגבלת תעבורה לפי פורטים ועוד דברים.

לדעתי ברשת ביתית אין צורך במתג מנוהל.

בין מתג למחשב ובין מתג לנתב , בדרך כלל צריך כבל ישר.

למרות זאת ציוד תקשורת חדיש יודע לזהות לבד כבל מוצלב וכבל ישר, לכן ניתן להשתמש במה שיש.

שתי החברות שרשמת טובות.

בקשר לחיווט.

אם ברצונך לקבל תקשורת מעל 100Mbps, אתה צריך כבל 8 גידים.

אם ברצונך לקבל תקשורת של 1000Mbps אתה צריך כבל cat 6 ומעלה.

לכל מחשב אתה צריך להעביר כבל נפרד.

בקשר למחשב בסלון. רוב הנתבים תומכים בפורט של 100Mbps, במידה ובמחשב שם אתה צריך מהירות גדולה יותר בחיבור קווי (לתקשורת עם שאר המחשבים בבית) אז גם לשם אתה צריך להעביר שני כבלים. אחד מהנתב למתג ואחד מהמתג למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 שאלות אחרונות:

זה בכלל אפשרי העברת קבצים בין מחשבים במהירות 1000מגה? קראתי כאן בפורום שהדיסקים (SATAII) בכלל לא מאפשרים קצב כזה והם צוואר בקבוק?

כבל CAT6 אין לי אבל אקנה אם זה מבטיח העברה גבוהה בין המחשבים במידה רבה ומשמעותית יותר מ-CAT5E שיש לי.

שאלה שניה, בגדול מה יקרה אם אחבר מחשב בסלון לראוטר שימחובר למתג? הוא יהיה ברשת אבל יעביר עד 100 מגה? או שכשיש חייבים להתחבר דרכו?

כרגע לא יהיה מחשב בסלון, רק הראוטר האלחוטי יהיה שם, אבל לידיעה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי CAT 5E הוא גם מסוגל להעביר 1GBIT, אני עם רשת בייתית של 1GBIT וכבלים של CAT5E.

ונכון שהHDD הוא הצוואר בקבוק אבל תדמיין מצב שנגיד יש לך 2 HDD בכל מחשב, דיסק אחד כותב דיסק אחר קורא ובמחשב השני להפך אז זה אפשרי, וגם היום יש וגם רייד ככה שזה לא בעיה להגיע לרוחב פס הזה.

אני מאוד ממליץ ללכת על 1GBIT, דוגמא? העברה של 14GB לקחה ברשת של 100מביט משהו כמו 20 דקות ב1GBIT פחות מ2 דקות. -הבדל עצום.

לגבי השאלה השניה, עדיף שכולם יהיו מחוברים אחרי המתג של הג'יגה ככה כולם יקבלו את אותה המהירות.

וכן אתה צודק שאם תחבר אותו לנתב אז הוא יהיה במהירות של100 במידה והנתב שלך הוא 100.

מה שאני עשיתי זה חיברתי את הנתב למתג ולמתג כל המחשבים מחוברים.

אבל להזכיר לך שלא רק CAT5E זה מה שקובע, גם הסיכוך חשוב. ממולץ לפחות FTP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן אקבל 1גיגה עם הכבל שלי? שלמה שהגיב כאן למעלה אומר שהוא משתמש באותו כבל שיש לי ומקבל 1גיגה.

אם זה לא הבדל משמעותי חבל לי לקנות כבל CAT7

על הקופסא של הכבל שיש לי כתוב: CAT5E STP, SOLID . מה זה אומר? זה פחות טוב ממה שהומלץ לי כאן? (FTP)?

חשוב לי לקבל 1גיגה בין המחשבים וכל מה שאני צריך לדעת זה האם הכבל שיש לי מספיק טוב בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שלוש רמות סיכוך

הראשונה זה UTP שזה ללא סיכוך.

FTP שזה עם סיכוך חיצוני.

וSTP שזה סיכוך לכל זוג כבלים.

וכם STP הוא הסיכוך הכי טוב.

ואין צורך לשאול האם מה שאמרתי זה נכון חח

הנה תמונה שמוכיחה את זה גם :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למהירות העברה.

כבל מסוג CAT5E אתה יכול להגיע למרחקים קצרים למהירות 1000Mbps HD (האף דופלקס).

לא בדקתי את המרחק המדוייק, אבל 5 מטר תמיד זה אפשרי, 15-18 מטר ניתן לקבל חיבור אבל לא להעביר קבצים במהירות הזאת.

במידה ויש לך תעלות וכבר יש ברשותך את הכבל, אז אין סיבה לקנות חדש.

אבל למי שכן קונה חדש מומלץ לסלול ביתית עם כבל 6 או 7 לצורך שדרוג עתידי.

כבל CAT7 תקני אמור להעביר מהירות של 100Gbps למרחק של 70 מטר (בעתיד כמובן).

בקשר לצוואר בקבוק שנוצר על ידי ההארדיסק, שוב

לא בונים להיום וזהו, תמיד מומלץ לבנות עם שולי התרחבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...