נתניהו לשרי הליכוד: התנגדו להגבלת השכר! - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נתניהו לשרי הליכוד: התנגדו להגבלת השכר!

Born2Kill

Recommended Posts

ממשלת על כל יכולה זה לא קומוניזם(מה שיש בסין)-זה דיקטטורה במסווה של קומוניזם,וזה מחזק את מה שאמרתי 'שהבעיה הייתה בביצוע'

מה שהתכוונתי היה בקומוניזם הפשוט ביותר-'איש איש כפי יכולתו ולפי צרכיו',כמו במודל הקיבוצי--זה היה ביצוע מושלם של הרעיון,לפי דעתי.זה שהם נפלו זה מסיבה אחרת(כניסה של אינטרס אמריקאי כדי להפוך את המדינה לפרו-אמריקאית וסיבות אחרות),אבל זה צריך לעבור אבולוציה כדי לא לפגוע בדמוקרטיה(כמו למשל:מי מחליט מהם הצרכיו של כל איש ואיש?האינדבדואל בעצמו ואסור לקחת לו את הזכות הבסיסית הזו) שהיא כה חשובה לכולנו,לקחת את הטוב מהשניים ולהמציא שיטה חדשה.

למה לא בעצם..

לפי דעתי(הצנועה) אפשר להפוך את הקיבוצים למכללות,ולרכז את כל הפיעילות החינוכית שם,מהחינוך הפורמאלי(גן,תיכון,אוניברסיטאות)ועד החינוך התעסוקתי(חשמלאות,וכל האלה) כך למשל יהיו נגיד,3 קיבוצים שהיו אחראים על הלימוד,הכשרה,מחקר וכו, של החשמל.כל מה שחשמל יצא משם,ומי שרוצה ללמוד חשמל ילך לשם כך ש24 שעות הוא יחייה חשמל

ויעבוד במסגרת הקיבוצית בחשמל ובכול הארץ,כך שגם שכר הלימוד שלו יהיה מופחת משמעותית בגלל העיניין הזה.כך גם ברפואה מחשבים ובמקצועות אחרים.

אפשר לפזר את הקיבוצי האקדמיה האלה בצורה שווה בכל הארץ ולמצוא נוסחה מתאימה כדי שהרעיון הזה ישרת את החברה או המדינה בצורה היעילה ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז אתם רוצים לחזור לקומוניזם?לא רעיון רע לכשעצמו(אני די תומך ברעין המרקסיסטי,הבעיה הייתה בביצוע)

זה כמו אותו ממציא שהגה שיטה לחיסכון בדלק: לבנות את כל הכבישים בירידה של 7%. כשהמכוניות תמיד בירידה, הן צורכות פחות דלק. איך עושים את זה בפועל? זה כבר לא עניינו, את המימוש בפועל הוא משאיר למהנדסים.

קומוניזם לא יכול לעבוד. המרקסיזם (וכל מה שמבוסס עליו) הופרך עוד בחייו של מרקס. המרקסיזם אינה תאוריה כלכלית, היא תאוריה חברתית (מופרכת) במסווה של תאוריה כלכלית.

הבעיה אינה במימוש, בדיוק כמו בבדיחה שלמעלה: הבעיה היא שאי אפשר לממש את הרעיון הזה.[br]פורסם בתאריך: 28.04.2010 בשעה 19:16:26

אני רוצה לחזור לקפיטליסטים ממותן -כזה שפועל יכול להתפרנס בכבוד

פועל יכול להתפרנס בכבוד. אם יש לו חמישה ילדים, הוא ואשתו מעשנים ולשלושת הילדים הגדולים יש חשבון סלולארי של 350 ש"ח בחודש כל אחד, אז הוא לא "יגמור את החודש". אבל מי אשם בכך?

אין לי בעיות שיש שכבות עשירות ועניות כי זה טבעי ונכון הבעיה עד כמה ההפרשים הולכים ומה שקורה היום ניראה לי מוגזם

אנחנו הולכים ומתקרבים למצב בברזיל וזה הבעיה

שוב: עוד מאה ש"ח למנהל לא אומרים פחות מאה ש"ח לפועל! המשכורת של המנהל באה על חשבון הרווחים לבעלים ולא על חשבון המשכורת לפועלים. אם מחר כל המנהלים בארץ יקבלו רק שכר מינימום, המשכורת של העובדים שלהם לא תעלה בשקל. מה שכן יעלה הם הרווחים של הבעלים, לפחות בטווח הקצר.

[br]פורסם בתאריך: 28.04.2010 בשעה 19:20:56

יחד עם זאת, אין בכך כדי להוכיח שקפיטליזם מוחלט ללא גבולות הוא רעיון טוב.

בפרפראזה על האימרה המפורסמת של צ'רצ'יל, קפיטליזם היא השיטה הכלכלית הגרועה ביותר שיש, פרט לכל האחרות. ברור שקפיטליזם אינו אידאלי. אבל כל חלופה אחרת שניסינו היתה גרועה יותר.

יש לכם רעיון טוב יותר? תרגישו חופשיים לפרט. פרס נובל לכלכלה ממתין לכם.[br]פורסם בתאריך: 28.04.2010 בשעה 19:22:39

לדעתי צריך לבצע תחקיר מקיף ולבדוק את כל המובטלים, למה הם לא עובדים. להגיד שאין עבודה בשוק זה שקר מוחלט, הרי ישנם מודעות דרושים בעיתונים ובאינטרנט מפה ועד באב-אל-וואד.

כי הם לומדים שהם לא צריכים - ואפילו לא יכולים - לעבוד. אני זוכר כתבה שהופיעה בזמנו בהארץ. ראיינו שם אישה שהתלוננה שהקצבה שהיא מקבלת פלוס סיוע משלוש עמותות לא מספיק לה. אז למה היא לא הולכת לעבוד? כי אז יקצצו לה את הקיצבה.

או כתבה מלפני כשנתיים על ויקי קנפו המפורסמת. היא מתלוננת שכחד-הורית, היא מקבלת יותר כסף כשהיא לא עובדת מאשר כשהיא כן עובדת. אז במצב כזה, מי ילך לעבוד?

שלא לדבר על זה שיש לא מעט אנשים שעובדים "בשחור". תסתכל בסקרים של הלמ"ס - השכבות הנמוכות מוציאות באופן קבוע הרבה יותר ממה שהן מכניסות. איך זה אפשרי? פשוט מאוד: כששואלים אותם כמה הם מרוויחים, הם משקרים.

בנוסף צריך לבדוק כמה מהמשפחות שחיים מתחת לקו העוני באות ממשפחות ערביות, חרדים וכו' בהם יש מפרנס יחיד מבחירה, והם בדרך כלל משפחות מרובות ילדים. אחרי כל הצמצומים הנ"ל, תגלו שהמצב שלנו לא רע. לא רע בכלל אפילו.

נבדק. כ- 65% מהעניים הם חרדים או ערבים. שיעור העוני במגזר הערבי ובמגזר החרדי הוא הרבה מעל ל- 80% (נדמה לי שיותר מ- 90%). רק כ- 4% מהמשפחות בהן יש יותר ממפרנס אחד נמצאות מתחת לקו העוני.

שלא לדבר על כך שקו העוני הוא פיקציה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפרפראזה על האימרה המפורסמת של צ'רצ'יל, קפיטליזם היא השיטה הכלכלית הגרועה ביותר שיש, פרט לכל האחרות. ברור שקפיטליזם אינו אידאלי. אבל כל חלופה אחרת שניסינו היתה גרועה יותר.

יש לכם רעיון טוב יותר? תרגישו חופשיים לפרט. פרס נובל לכלכלה ממתין לכם.

כשאני פותח את הפה על מה שקורה במדינות אחרות מתנפלים עלי כי "אני לא יודע כלום", אז ברשותך אני אשאר בתחומי ואצהיר שגם כרגע אין כאן קפיטליזם מוחלט. יש שכר מינימום, יש חוק שעות עבודה ומנוחה, יש פיצויי פיטורין...

קפיטליזם מוחלט זה מה שהעולם הנאור ראה באירופה בימי המהפיכה התעשייתית, כאשר רוב האוכלוסיה העירונית חיה בתנאים שאינם שונים בהרבה מעבדות (אמיתית, לא מטאפורית). הבעיה היא שאני בטוח שמבחינת כמה מבעלי ההון, חזרה לאותם ימים אינה רעיון רע בהכרח... כל מפעל שהוקם במקור במערב ואז הועתק לעולם השלישי כי שם הייצור זול יותר, הועתק אך ורק בגלל הסיבה הפשוטה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא משלם שכ"ד, ארנונה, חשמל אוכל ובילויים ועוד נשאר לו כסף, הרי הוא במצב לא רע בכלל. אפילו טוב.

למה בן-אדם צריך כסף בחיים? בדיוק בשביל הדברים שמר גבינה ציין מקודם. אם נשאר לו כסף, לא נותר לו אלא לחסוך אותו.

אחרי שצובר סכום יפה, אפשר לקנות בית ולשלם משכנתא באמצעות הכסף של שכר הדירה והכסף שחוסך כל חודש.

בשלב כלשהו מצרפים אישה שמביאה משכורת נוספת ונחש מה - יש יותר כסף. הרי השכ"ד\משכנתא נשארת אותו דבר, וכך גם הארנונה. החשמל עולה במעט וכך גם הבילויים, אוכל וכולי.

אני בטוח שעם הוותק בעבודה השכר גם יעלה והכל יהיה פיקס. אז אולי לא תהיה לו וילה ויגואר.

משכנתה ושכר דירה לא נשארים קבועים בכלל לא

משכנתה בריבית קבועה יקרה יחסית והרבה לא מעונינים בה בדרך כלל בגלל זה -הריבית פשוט תמיד גבוה

לאומת זאת בצמודות הריבית משתנה אבל אפשר ליפול גם על ריביות נמוכות יחסית

בעניין שכר דירה אתה חושב שבישראל יתנו לך לחתום על שכר דירה קבוע ל10 שנים ויותר ? אני לא מכיר אף אחד שעושה את זה

ולנדוד בדירות עולה כסף וכמובן השכר דירה יכול להיות מנופח כמו שהוא היום

בעניין הכסף עם יוצא לו חסכון של רק בין 1000-2000 שקל לחודש זה סכום מאוד נמוך ליוקר המחיה העתידי

תחשב כמה חודשים יקח לו להגיע לדירה משלו וחסכון לזיקנה במצב כזה ? וזה בלי לדבר על גידול ילדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלבולי ביצים.

אני לא מכיר פה את כולם ואין לי מושג בני כמה אתם ומה אתם עושים למחייתכם, אז אני מתנצל אם אני פוגע באגו של מישהו.

מר גבינה הרווק ההולל פה (נו החברה זרקה, מה אני אעשה) מקבל 6400 ש"ח נטו לחודש (פחות או יותר השכר הממוצע ברוטו, לא רע בשביל אדם שרק לפני שבוע הגיע ל26). אחרי שכר דירה, מים, חשמל, ארנונה, אוכל וקצת בילויים בסופ"ש (והחודש גם 200 שקל הוצאות על תרופות) נשארים לי איפשהו בין אלף לאלפיים שקלים מהמשכורת. יש אנשים שיגידו שזה טוב, ויש אנשים שיגידו שזה רע, לא ממש אכפת לי. העובדה היא שממשלת מגדירה אותי (שכ50% מתושבי מרוויחים פחות ממני ואני לא מתרברב, אם כבר מתבאס) כמועד לעוני- כלומר כל אדם שגומר את החודש עם פחות מ40% מהמשכורת בבנק. אני חי בתחושה די ברורה שביבי והטייקונים מתעקשים להפוך אותי לעני. כל שבוע המחירים בסופר עולים- גם של המוצרים הבסיסיים ביותר. כל חודש כרטיס רכבת עולה יותר ועל מכונית אני לא יכול לחלום כי מכונית היא השקעה מחורבנת (אתה קונה גרוטאה ב20,000 שקל כי על מכונית נורמלית יש מיסוי של 80%, משלם 5000 שקל ביטוח, 1000 שקל טסט ועוד 10,000 שקל דלק ו2000 שקל תחזוקה ותוך שנה המכונית שלי הכפילה את הנטל הכספי שלה ואיבדה חצי מהערך שלה).

אני אהיה מאוד כנה. אני עושה עבודת קודש ואני עושה את זה כי אני נהנה מזה (מדען), והמדינה מחרבנת עלי חופשי ונותנת ללב לבייב וחבריו להפסיד מאות מיליונים ולהמשיך לחיות בטירות. אם לי יהיה חוב של 10,000 שקל בבנק, יבואו ויעקלו לי שיניים. תחושת הביטחון התעסוקתי שהיתה פה בימי הוריי נעלמה, דאגו להפריט אותה.

מבחינתי יש שתי אופציות, לקחת לפיד ולהתחיל להבעיר דברים- אני מת לעשות את זה אבל אין לי זמן כי אני עבד, או האופציה ההגיונית יותר- לסיים את התואר ולברוח למקום שישלם לי בעין יפה. תקראו לי שמוק, אבל היום שבו תזדהו אותי הוא לא רחוק- בין אם זה בגיל 35 כשחברת ההיי טק תמחזר אתכם, גיל 40 שיפטרו אתכם ולא תוכלו למצוא עבודה כי אתם "זקנים" או גיל 25 כשתצאו לעולם האמיתי ותגלו שהוא מסריח משהו רצח ושהמציאות לא רחוקה מהטלויזיה ואנשים ינסו לדרוך עליכם בדרך.

-מר גבינה, ממורמר, לא רק בגלל דלקת השקדים שלו.

על מה אתה מדבר? המחירים לא עולים כל חודש. האינפלציה מאוד נמוכה בשנים האחרונות. ביבי מתעקש להוריד את המיסים שאתה משלם (למרות שנגיד בנק מתנגד) כך שישאר לך יותר מהברוטו שלך, אז על מה בדיוק אתה מתבכיין?

אתה לא יודע לנהל את הכסף שלך. לי יש את אותן ההוצאות שלך ועוד שלושה חתולים, רכב והוצאות קבועות על תרופות בסכום הרבה יותר גבוה ועדיין אין לי 5000 ש"ח של הוצאות שוטפות בחודש.

ואתה עוד צוציק. כשתגיע לגילי (39, כן כן). תגלה שאם אתה טוב, השכר שלך רק עולה. רוב העשירון העליון לא נולד שם, הוא התחיל, כמוני, את הקריירה בעשירונים הרבה יותר נמוכים.

רוצה מדיניות חברתית יותר? אין בעיה. שלב ראשון הוא להעלות את המיסים כדי שיהיה מאיפה לממן את המדיניות החברתית הזו. קשה לך עכשיו? תחשוב כמה קשה יהיה כשמס ההכנסה והמע"מ יהיו גבוהים יותר. כן, חלק מהכסף יחזור אליך בצורה של הוצאות חברתיות של הממשלה, אבל רק חלק - תמיד משהו מתבזבז בדרך ומה שנמשאר יגיע ברובו לאלו שמצבם גרוע עוד יותר משלך.

ומה יהיה הסוף? הסוף יהיה יוון, בה מדיניות חברתית גררה הוצאות גדולות שהביאו את המדינה אל סף פשיטת רגל. אם זה יקרה כאן, אני ואתה נוכל לברוח - יהיה לנו ביקוש במדינות אחרות בעולם - אבל מה יעשו אלו שעבדו בשכר מינימום? אותם אף אחד לא ירצה.

זה שהמצב לא טוב היום לא אומר שהוא לא יכול להיות הרבה יותר גרוע מחר.[br]פורסם בתאריך: 28.04.2010 בשעה 19:43:28

כשאני פותח את הפה על מה שקורה במדינות אחרות מתנפלים עלי כי "אני לא יודע כלום", אז ברשותך אני אשאר בתחומי ואצהיר שגם כרגע אין כאן קפיטליזם מוחלט. יש שכר מינימום, יש חוק שעות עבודה ומנוחה, יש פיצויי פיטורין...

קפיטליזם מוחלט זה מה שהעולם הנאור ראה באירופה בימי המהפיכה התעשייתית, כאשר רוב האוכלוסיה העירונית חיה בתנאים שאינם שונים בהרבה מעבדות (אמיתית, לא מטאפורית). הבעיה היא שאני בטוח שמבחינת כמה מבעלי ההון, חזרה לאותם ימים אינה רעיון רע בהכרח... כל מפעל שהוקם במקור במערב ואז הועתק לעולם השלישי כי שם הייצור זול יותר, הועתק אך ורק בגלל הסיבה הפשוטה הזו.

זה לא היה קפיטליזם טהור, מה פתאום? חומות מכס גבוהות, מעורבות חזקה של הממשלה בשוק, מונופולים מוחלטים ועוד ועוד.

קפיטליזם "טהור" (לסה פר) מניב את התוצאות הכלכליות הטובות ביותר. אלא מה, זה הממוצע - בשוליים תמיד יהיו אנשים שלא יהיה להם מה למכור והם יגוועו ברעב. מאחר שאנחנו לא יצורים של היגיון טהור אלא בעלי רגש וחמלה, אנחנו לא רוצים קפיטליזם טהור. אנחנו מוכנים לקבל שיטה כלכלית שנותנת תוצאות פחות טובות כדי להימנע ממראיהם של ילדים נפוחי בטן מרעב. השאלה היא איפה עוצרים. איפה הסף? אפשר לתת דמי אבטלה במשך שלוש שנים. אפשר לתת למובטלים לסרב לכל עבודה. אפשר לתת מאה ימי חופשה בשנה. אפשר לתת אלפיים ש"ח בחודש כקצבה על כל ילד. ואז גם ישראל תפשוט רגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר גבינה, הסיפור שלך ממש קורע לב (אוי אוי אוי, אתה מצליח לחסוך רק 2,000 ש"ח בחודש.. איך אתה מצליח לחיות עם עצמך ככה?? במקומך הייתי מתאבד, זה פשוט נורא!) אבל לא הבנתי מה ביבי קשור לפה בכלל? ביבי מעלה את המחירים בסופר? ביבי קובע את מחירי הנסיעה ברכבת? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הכסף עם יוצא לו חסכון של רק בין 1000-2000 שקל לחודש זה סכום מאוד נמוך ליוקר המחיה העתידי

תחשב כמה חודשים יקח לו להגיע לדירה משלו וחסכון לזיקנה במצב כזה ? וזה בלי לדבר על גידול ילדים

נראה לך שבעוד שלוש שנים המשכורת שלו תישאר אותו דבר? ובעוש שש שנים? ובעוד תשע שנים?

להזכיר לך שוב שבגיל 21 עבדתי בשכר מינימום? יש לי קובץ אקסל עם כל המשכורות שלי מ- 2003 ועד היום. יופי של גרפים עשיתי שם, קווי מגמה, ממוצעים שנתיים, מה שרק תרצה. תנחש מה? כמעט כל שנה המשכורת שלי עלתה.

יש מעט מאוד אנשים שמשתחררים מהצבא או גומרים את התואר ומיד מוצאים עבודה בשכר שמכניס אותם לעשירון העליון. אתה מתחיל נמוך, צובר ותק, ידע וניסיון והמשכורת שלך עולה. אם אתה מספיק טוב, תגוע רחוק. יש לי חבר שהתחיל לעבוד לפני כמה חודשים בשכר כפול משלי, אחרי שעזב עבודה בה הרוויח "רק" פי 1.5 ממני. למה? כי הוא הלך לתחום מבוקש יותר. אבל בזמן הלימודים, שנינו קיבלנו את אותה משכורת - גרושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק וטועה, לדעתי. קודם כל אני אכן צוציק, ומבחינתי זאת מחמאה. מבחינת נהול התקציב, יכול להיות, אני חדש בזה.

מבחינת מיסים, אני לא כלכלן ואולי אני אומר שטויות. אבל מנקודת המבט שלי המיסים עלו ברובם, זה פשוט עניין של הסתכלות על מה זה מס. מבחינתי מס זה גם כמה אני משלם בעקיפין ולא רק כמה ביטוח לאומי מס הכנסה משנוררים. אז כן, מצד אכן המע"מ ירד בחצי אחוז אחרי שעלה באחוז (אם אני זוכר נכון), החשמל ירד ב10% אחרי שעלה ב3% (אם אני זוכר נכון), מס הכנסה לוקח אחוז אחד פחות ויש עוד דוגמאות. מצד שני דברים הרבה יותר משמעותיים עלו- מחירי המים עלו בעשרות אחוזים, המיסוי על הדלק (ותודה לאל שאין לי מכונית) עלה בצורה משמעותית (עוד 30 אגורות לליטר), מחיר התחבורה הציבורית עלה בלפחות 10% בשנתיים האחרונות ואפילו מחיר הקוטג' עלה (אפילו בעיתונות דיווחו על זה)

. אני לא רוצה מדיניות חברתית, אני רוצה שהדברים יתנהלו כמו שצריך. חלם פה- מספיק להזכיר דברים כמו רקבת הקללה וחולילנד ולהבין שהכסף שאני משלם לא יחזור אלי, או אפילו לדוסים מעוטי היכולת, לעולם.

נראה לי שהפואנטה הכושלת היתה שאם היו לי אישה ואיזה צוציק מעצבן, איך הייתי אמור לכלכל אותם? (כן, נניח שגם לאישה יש משכורת ובישראל, בטח מדובר בשכר מינימום, עדיין סביר להניח שנגמור את החודש במינוס) עלות המחייה פשוטה לא פרופורציונלית למשכורת, ולפחות מנקודת המבט שלי זה נראה כאילו מישהו מתעקש למשוך את זה בכוונה.

- גבינה שלוקח את הסמים שלו כרגע. ערב נעיםץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שבעוד שלוש שנים המשכורת שלו תישאר אותו דבר? ובעוש שש שנים? ובעוד תשע שנים?

להזכיר לך שוב שבגיל 21 עבדתי בשכר מינימום? יש לי קובץ אקסל עם כל המשכורות שלי מ- 2003 ועד היום. יופי של גרפים עשיתי שם, קווי מגמה, ממוצעים שנתיים, מה שרק תרצה. תנחש מה? כמעט כל שנה המשכורת שלי עלתה.

יש מעט מאוד אנשים שמשתחררים מהצבא או גומרים את התואר ומיד מוצאים עבודה בשכר שמכניס אותם לעשירון העליון. אתה מתחיל נמוך, צובר ותק, ידע וניסיון והמשכורת שלך עולה. אם אתה מספיק טוב, תגוע רחוק. יש לי חבר שהתחיל לעבוד לפני כמה חודשים בשכר כפול משלי, אחרי שעזב עבודה בה הרוויח "רק" פי 1.5 ממני. למה? כי הוא הלך לתחום מבוקש יותר. אבל בזמן הלימודים, שנינו קיבלנו את אותה משכורת - גרושים.

יש הרבה מאוד אנשים שהמשכורת שלהם לא עולה כבר שנים

וחוץ מזה זה משכורת מול יוקר המחיה ככה שגם שהמשכורת עולה במקרה שיוקר המחיה עולה יותר זה פשוט לא עוזר לך

תחזיר את הגלגל אחורה והיום יש לי סכום ליותר מחצי דירה -זה עוזר לי היום ? -בטח שלא

היום אני מרוויח יותר אבל רחוק מדירה יותר ככה שזה לא רלוונטי בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין אף אחד בעולם (חוץ ממך) לא מטומטם מספיק בשביל לחשוב שהוא יכול לחסוך ממשכורת ממוצעת במשק (ובטח שלא ממשכורת גנן) מספיק כסף בשביל לקנות דירה במזומן, תקלוט את זה כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(ובטח שלא ממשכורת גנן)

מה נסגר איתך?

א. למה לרדת על העבודה שלו? אתה עושה משהו כזה יותר טוב?

אתה מדען טילים? גילית את התרופה לסרטן?

ב. גם שכר של עובדים שנראים לך שוליים יכול לפעמים להיות גבוה מאוד.

בשכונה שאני גר בה למשל, מי שנוסע ברכבי ליסינג(שזה אחרי הכל, פח יפני מסריח) זה ההייטקיסטים

אבל מי שנוסע ב-BMW זה אבי הקצב מהמרכז המסחרי בעיר ואיציק הספר נוסע על ג'יפ Land Rover.

אנמם אני מסכים איתך ברוב הדברים שאתה אומר איסתרא, אבל אני לא יכול שלא לתהות.

אם בחברה בשנה מסויימת קצרו רווחים נאים, למה רק המנכ"ל צריך להיות מתוגמל על כך?

אם הפער העצום הזה שעובד פשוט מרוויח 4000 והמנכ"ל 1.5 מיליון הוא הגיוני?

האם לעובד הכי זוטר לא הייתה כל שותפות בהצלחת החברה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אתה רוצה להנות מהרווחים של החברה? תקנה מניות שלה. בסופו של דבר החברה הינה

רכוש של הבעלים שלה, כמו שהמחשב שלך הינו רכושך האישי, ואני לא מבקש ממך להנות ממנו

אם הייתה לו שנה טובה. בעליה של החברה רשאי לחלק את הרווחים שלה בכל צורה שהוא רוצה.

החוק הזה מטומטם בעליל, כיוון שהוא מנסה להשיג מטרה סוציאלית מבורכת, שהיא העלאת שכר העובדים הזוטרים בחברה

ע"י דרך עקיפה, הגבלת שכר הבכירים לפי 50 משכר העובדים הזוטרים, ומתוך ציפייה שכך הבכירים

יעלו את שכר העובדים הזוטרים. ובכן בסבירות גבוהה מאוד שהחוק הזה לא ישנה כלל את שכר העובדים

הזוטרים, אלא יאלץ את בעלי המניות של החברות למצוא דרכים יצירתיות יותר לתגמל את הבכירים (כגון: בונוסים,

הטבות לא כספיות, מתן אופציות וכו').

אם רוצים להעלות את שכר העובדים הפשוטים, יש לקרוא לילד בשמו ולעשות זאת ישירות, ואולי כך גם להצליח בכך.

במקום כל מיני חוקים טיפשיים שלא ישנו מאום. כמו כן, גם החוק הנ"ל לא היה מגביל את שכר הבכירים כי הוא לא

מגביל אותה, אלא רק קובע שלא ניתן יהיה לתאם אותה לצורכי מס - משמע עדיין הבכירים ירוויחו פחות או יותר אותו

שכר, אלא שבעלי המניות יאלצו לשלם 1.33 ש"ח על כל שקל משכורת שהם ישלמו מעבר לפי 50 ממשכורת העובדים הזוטרים

בחברה.

ד"א נקודה אחרת למחשבה - מדוע חייבים להעלות את שכר העובדים:

משנת 2002 ועד היום רווחי החברות הגדולות בישראל עלו לפחות פי 3. לעומת זאת השכר הריאלי

הממוצע (השכר בניכוי עליית מדד המחירים לצרכן) של העובדים בישראל ירד ב-1%.

משמע שהפערים בישראל גדלים, החיים פה מסביב מתייקרים, והחיים בישראל מבחינה כלכלית הולכים והופכים לקשים יותר.

לכן מתוך מדיניות סוציאלית נאותה יש להעלות משמעותית את שכר העובדים בישראל. אך איפה אנחנו ואיפה מדיניות סוציאלית? ):

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על להנות מרווחי החברה בתור עובד פעיל בחברה שתרם להצלחה שלה, המנכ"ל לא עשה את זה לבד זה בטוח.

מן הסתם שסתם בתור אדם לא קשור, אני לא אמור להנות מרווחי החברה.

החוק הזה מטומטם בעליל, כיוון שהוא מנסה להשיג מטרה סוציאלית מבורכת, שהיא העלאת שכר העובדים הזוטרים בחברה

ע"י דרך עקיפה, הגבלת שכר הבכירים לפי 50 משכר העובדים הזוטרים, ומתוך ציפייה שכך הבכירים

יעלו את שכר העובדים הזוטרים. ובכן בסבירות גבוהה מאוד שהחוק הזה לא ישנה כלל את שכר העובדים

הזוטרים, אלא יאלץ את בעלי המניות של החברות למצוא דרכים יצירתיות יותר לתגמל את הבכירים (כגון: בונוסים,

אם רוצים להעלות את שכר העובדים הפשוטים, יש לקרוא לילד בשמו ולעשות זאת ישירות, ואולי כך גם להצליח בכך.

במקום כל מיני חוקים טיפשיים שלא ישנו מאום. כמו כן, גם החוק הנ"ל לא היה מגביל את שכר הבכירים כי הוא לא

מגביל אותה, אלא רק קובע שלא ניתן יהיה לתאם אותה לצורכי מס - משמע עדיין הבכירים ירוויחו פחות או יותר אותו

שכר, אלא שבעלי המניות יאלצו לשלם 1.33 ש"ח על כל שקל משכורת שהם ישלמו מעבר לפי 50 ממשכורת העובדים הזוטרים

בחברה.

כמו שאמרתי לפני כן, עם זה אני מסכים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אתה רוצה להנות מהרווחים של החברה? תקנה מניות שלה. בסופו של דבר החברה הינה

רכוש של הבעלים שלה, כמו שהמחשב שלך הינו רכושך האישי, ואני לא מבקש ממך להנות ממנו

אם הייתה לו שנה טובה. בעליה של החברה רשאי לחלק את הרווחים שלה בכל צורה שהוא רוצה.

בחברה.

ד"א נקודה אחרת למחשבה - מדוע חייבים להעלות את שכר העובדים:

משנת 2002 ועד היום רווחי החברות הגדולות בישראל עלו לפחות פי 3. לעומת זאת השכר הריאלי

הממוצע (השכר בניכוי עליית מדד המחירים לצרכן) של העובדים בישראל ירד ב-1%.

משמע שהפערים בישראל גדלים, החיים פה מסביב מתייקרים, והחיים בישראל מבחינה כלכלית הולכים והופכים לקשים יותר.

לכן מתוך מדיניות סוציאלית נאותה יש להעלות משמעותית את שכר העובדים בישראל. אך איפה אנחנו ואיפה מדיניות סוציאלית? ):

לא מה שיקרה זה שכל העובדים הזוטרים בחברה יפוטרו וילקחו בתור outsourcing כמובן שהם יאבדו את רוב התנאים שלהם ואז העובד הכי "זוטר"(רש"ץ\Middle Management כלשהו ומעלה) של החברה ירוויח 20 אלף ברוטו, ופוף אין שום בעיה לתת למנכ"ל מיליון בחודש.

או שיותר פשוט, במקום לפטר ולעשות outsourcing, החברה המדוברת תקים חברת בת, תעביר את כל העובדים שלא מרוויחים 20 ומעלה אליה ושום דבר לא ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נסגר איתך?

א. למה לרדת על העבודה שלו? אתה עושה משהו כזה יותר טוב?

אתה מדען טילים? גילית את התרופה לסרטן?

מה זה קשור? מי "ירד" על העבודה שלו?

הוא עובד בתור גנן, הוא גם ציין פעם את המשכורת הממוצעת שהוא מרוויח אאל"ט, ולא מדובר על משכורת של 50,000+ ש"ח בחודש.

כל מה שהדגשתי זה שמהמשכורת שהוא מקבל, אי אפשר לחסוך לקניית דירה (שכחתי גם לציין קודם שהוא מחפש דירה באיזורי יוקרה בלבד) במזומן שטרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...