עזרה בהגדרת Speedfan - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהגדרת Speedfan

jitz

Recommended Posts

היי,

יש לי לוח GA-P55-UD2M של ג'יגהבייט, עם מעבד i7 860.

מעולם לא השתמשתי בspeedfan בעבר, כי לא היה לי צורך... אבל אני מתכנן לראשונה לעשות קל.

הבעיה - הבנתי שצריך להגדיר את התוכנה כמו שצריך בהתאם למאווררים/חיישני הטמפ' שיש על הלוח, ואני לא כל כך מצליח להבין מה זה מה שם :/

לאחר הפעלת התוכנה, היא מזהה את החיישנים על הלוח, כמו שתראו בצילום מסך... לאיזו טמפ' אני צריך להתייחס שם כטמפ' המעבד? מה הם החיישנים האחרים?

3 מגיעים מצ'יפ שנקרא IT8720F ו-8 מאחד שנקרא INTEL ...

ועוד שאלה - מהן הטמפ' המומלצות למעבד שלי (i7 860) להגדרות של טמפ' ה-Desired/Warning?

כרגע הכל שם דיפולטי וממש לא נראה נכון...

המון תודה מראש

צילום מסך: http://i41.tinypic.com/s5zcy1.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך את SPEEDFAN בשביל לקורא טמפ'..יש לך את REAL TEMP שהרבה יותר אמינה ממנה...

כמו כן את HWMONITOR שתציג את הטמפ' של הלוח אם וכו..

זה מספיק..מעבר לזה אתה לא צריך להגידר כלום..הכל צריך להיות מוגדר אוטומטי..המאוורר יעלה את הRPM שלו ברגע שהמעבד יתחמם..

בצע בדיקות טמפ' במנוחה/מאמץ..ותראה לאן מגיעה הטמפ' והRPM..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

הורדתי את Real Temp, ונראה שהיא פועלת סבבה :) תודה על ההמלצה

שאלה קטנה - TJ Max - זה בעצם ה"מרחק" בטמפרטורות עד הטמפ' שבה המעבד לא יכול עוד? :)

שאלה נוספת - הטמפ' של המעבד כרגע בלי עומס, ובלי OC, עומדת על 30-32 מעלות, ובמאמץ מגיעה ל50-55,

יש לי מארז מעולה - עם אחלה איוורור (Antec P182), כמו"כ המארז מסודר מאד - ואין שום קאבלים שמפריעים לזרימה התקנית של האוויר, ויש לי היטסינק+מאוורר שנחשב מצויין - Scythe Mugen 2 Rev. B -

אני יודע שהטמפ' הללו תקינות ושהמעבד מסתדר איתן בכיף - אבל האם אלה טמפ' שמייצגות מערכת עם נתונים כמו שפירטתי (מקוררת כראוי) - או שעם הנתונים האלה אמורים להגיע לטמפ' נמוכות יותר?

כמו"כ - ניסיתי לעשות OC חפיפי כזה (שיניתי מהירות באס, והגעתי לאיזור ה3800mhz) - והטמפ' הגיעו עד לאיזור ה90 במאמץ (prime95) - האם כשהמעבד מגיע לטמפ' כאלה צריך ישר להתחיל לדאוג ולכבות הכל?

ושוב - תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר כמה היה הRPM בזמן כתיבת ההודעה, אבל נכון לעכשיו:

הממוצע טמפ' של הליבות לפי RealTemp הוא 33-34 (במנוחה) - כנראה הטמפ' עלתה בגלל הטמפ' הסביבתית - מזג האוויר הלילה יותר חם מאתמול.

כרגע - לפי CPU-Z - המעבד רץ על 3300mhz בערך (133*25) - כנראה בגלל הTurbo Boost של (בביוס, המקסימום למכפלה הוא 22, וככה הוא גם מוגדר) - סיבה נוספת אולי להבדלי הטמפ' יחסית לאתמול (אתמול לא בדקתי את CPU-Z בזמן כתיבת ההודעה)

כמו"כ, אני לא יודע אם זה משנה או לא - אבל אני משתמש במערכת הפעלה 64bit - יש קשר לטמפ' בין מ"ה 32/64bit?

לפי SpeedFan - כרגע הRPM של המאוורר עומד על ~900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...