שאלה על עומס ספק ואל פסק. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על עומס ספק ואל פסק.

אורח

Recommended Posts

בזמן ביצוע בדיקת עומס על הספק כוח בתוכנה OCCT אני מתחיל לשמוע צפצופים מהאל פסק. בדקתי בחוברת של האל פסק וזה רשום שהצפצוף נובע מעומס על המצבר של האל פסק. השאלה שלי היא למה יש לי עומס על המצברים של האל פסק בזמן בדיסק הספק? הרי האל פסק נכנס לפעולה רק כשאין חשמל.

והאם זה נורמאלי? או שיש יותר מדי עומס על הספק?

ספק 500 של silver power.

המערכת:

e8400@3.6

5870

2 HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה UPS יכול לבדוק כל הזמן שאין עומס יתר - כדיי להתריע אל עומס יתר מראש ולא לחכות להפסקת חשמל

אם יש לך UPS on line הוא באמת עובד כל הזמן מהסוללה

איך יכול עומס יתר לקרות ?

נניח שהמחשב לוקח 300 W מהספק בעומס מלא שלו

הספק לא יעיל ב 100 % ולכן הוא יקח ב 240 V יותר - נניח 380 W

נניח שה UPS הוא 500 VA. ל UPS יש נתון הספק ב VA ו W ותמיד ה W קטן יותר. נניח 350 W - עומס יתר

במקרה שמחוברים מסך וכדומה הם מוסיפים עומס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר. אז מה מסקנה מזה? זה נורמאלי שיש את העומס יתר בזמן בדיקת המאמץ? האם כדאי להחליף לספק עם הספק חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה יכול לעשות

תוריד דברים שאתה לא צריך מה UPS. תשאיר מחוברים את המחשב והמסך (אם אתה לא חייב מסך תוריד אותו)

אם הספק שלך גנרי יתכן שהחלפה לספק איכותי יותר תעזור (וייתכן שלא)

תקטין את העומס של החומרה

תחליף UPS

אם תשאיר את המחשב כמו שהוא ה UPS יכול להחזיק או לא להחזיק אותו במקרה של הפסקת חשמל (אם באותו רגע הוא בעומס גבוה מדיי ל UPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העומס קורה רק כשאני מפעיל את הבדיקת בOCCT שזה נותן למעבד ולכרטיס מסך ביחד 100% עבודה, יכול להיות שזה נורמאלי בהתחשב בנסיבות שזה מעמיס על הUPS?

הנה הספק שלי:

http://www.xsreviews.co.uk/reviews/power-supply-units/silver-power-sp-ss500/

אתה חושב שהוא מספיק למערכת שלי:

E8400@3.6

R5870

2 Hard Drives

או שצריך לשדרג למשהו עם הספק גבוה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכיבי המחשב לוקחים הספק חשמלי ב W מהספק

ה W של הספק אומר רק מה המקסימום שהספק בעצמו יכול להחזיק. הוא לא אומר כמה הספק W או הספק VA הספק יקח מ 240 V (כלומר מה UPS)

הספק W של ה UPS אומר מה המקסימום של W שהוא יכול להחזיק. בהספק הזה נכנסים החשמל שהחומרה במחשב לוקחת + החשמל שהולך לאיבוד בספק

ה VA של ה UPS אומר מה המקסימום של VA שהוא יכול להחזיק. כדיי שה UPS יחזיק את הספק הוא חייב להתאים מבחינת W ומבחינת VA

כמה W ו VA הספק לוקח מהחשמל ?

כמה W - לספק יש יעילות מסויימת. בספקים איכותיים (80Plus) מתוך החשמל שהספק לוקח 80% הולך לתוך המחשב ו 20% הולך לאיבוד. אם החומרה של המחשב לוקחת נניח 30 W אז זה 80% מהחשמל הכללי. 375 W יהיו 100% בהתאמה. בדוגמא הספק לוקח 375 W

לספק יש החזרות ופולסים קצרים וגבוהים של זרם שהוא לוקח. חלק מהחשמל של הפולסים חוזר מהספק החוצה (ל UPS) וה UPSאמור להתמודד איתם. סך הכול החשמל שנכנסלספק הוא VA והואכולל את ה W + את הפולסים המיותרים. בהרבה ספקים חדשים יש מערכת שנקראת PFC שמורידה את הפולסים ומקטינה את ה VA כך שיהיה קרוב עד כמה שניתן ל W

אם העומס יתר אל ה UPS קטן מאוד - הבדלים של ספק איכותי יותר יכולים לעזור ויכול לא (ההבדלים לא גדולים). אתה יכול לקנות ספק מתקדם יותר והוא עדיין יעמיס את ה UPS בעומס מעבד ו GPU מלא

ספק אם יעילות גדולה יותר מקטין את העומס ב VA ו W. ספק אם מערכת PFC מתקדמת יותר מקטין את העומס ב VA בלבד

נקודה נוספת - רוב ה UPSים הפשוטים לא מתמודדים טוב אם עומס גבוה. אם אתה מעמיס אל ה UPS הרבה אל תצפה ממנו להחזיק את המחשב בצורה אמינה בהפסקת חשמל. UPS דפוק יכול גם להישרף כמו ספק גנרי

(אתה מוזמן לבדוק מה יקרה בהפסקת חשמל אל ידיי הוצאת התקע במצב רגיל ובעומס יתר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר! :xyxthumbs:

בהפסקת חשמל בדקתי כבר, הUPS מתפקד טוב.

בקשר לעומס המלא, אני לא מצפה מהUPS גם לגבות בהפסקת חשמל וגם להתמודד עם עומס מלא.

אני סתם עשיתי בדיקה לספק של העומס והUPS התחיל לצפצף והראה שהוא בעומס. לפי מה שהבנתי אתה אומר שזה בסדר?

זה הדגם של הUPS:

GAMATRONIC G-ME 750VA' 450 W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...