לוח האם(?) אינו מזהה את כרטיס המסך - אין תמונה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח האם(?) אינו מזהה את כרטיס המסך - אין תמונה.

Sven

Recommended Posts

לא מזמן קניתי כרטיס מסך חדש (hd5750) ואתמול רציתי להתקין אותו. (המפרט שלי הוא מע' מס' 1 כמפורט בצד)

לפני שהתקנתי אותו הדלקת את המחשב, הסרתי את הדריבר של הכרטיס הישן, ביצעתי אתחולים למחשב כפי שהוא ביקש והכל עבד כראוי.

ניתקתי את המחשב מכל הכבלים, הסרתי את הכרטיס הישן והתקנתי את החדש(עם מתאם לחיבור 6 פנים מחוסר חיבור כזה בספק), כאשר חיברתי מחדש הכל וניסיתי להפעיל את המחשב, הוא נדלק (כל המאווררים מסתובבים והמחשב אינו משמיע רעשים מיותרים) אך כרטיס המסך כביכול לא מזוהה ע"י הלוח ואין לי תמונה (המסך נכנס למצב "שמירת כוח").

ניסיתי להחזיר את הכרטיס הישן ושוב אותה בעיה.

ניסיתי לחבר את הכרטיסים מחדש מחשש שאולי לא שמתי אותם טוב (אך הם מוכנסים עד הסוף ולא היתה כל בעיה פעם קודמת שהוצאתי את כרטיס המסך הישן בשביל לנקותו) אך זה לא עזר.

ניסיתי לאתחל את הביוס כסוג של מוצא אחרון.

מה אפשר לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הצלחת לחזור למצב הקודם, יש סיכוי ששרפת משהו עם ESD...

לצורך בדיקה תעשה מערכת מנימלית: תנתק את כל הכרטיסים והקשיחים ותשאיר רק כרטיס 1 וכרטיס מסך הישן שלך ותנסה להדליק ותמשיך משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, חיברתי לכחול.

כשהחזרתי את הכרטיס הישן - אותה תופעה כמו עם החדש, המחשב כביכול עובד אבל אין תמונה.

מה זה ESD?

זה משנה איזה כרטיס אני אשאיר? מה הבדיקה הזו תתן לי?

טוב, המחשב עושה בוט גם עם הכרטיס הישן וגם עם החדש.

מה הלאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבעיה... נפתרה.

עשיתי כמו שדימקה אמר, בוט עם כרטיס אחד והכרטיס הישן והמחשב עלה, אח"כ נסיתי עם החדש במקום הישן וכשראיתי שזה עובד בכל נסיון הוספתי עוד כרטיס עד שבשלב הסופי פשוט חיברתי הכל חזרה.

תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הבעיה... נפתרה.

עשיתי כמו שדימקה אמר, בוט עם כרטיס אחד והכרטיס הישן והמחשב עלה, אח"כ נסיתי עם החדש במקום הישן וכשראיתי שזה עובד בכל נסיון הוספתי עוד כרטיס עד שבשלב הסופי פשוט חיברתי הכל חזרה.

תודה רבה על העזרה!

שיהיה ליבריאות...

סתם לידע כללי. כשמתעסקים עם חומרה, עדיף עם צמיד נגד חשמל סטטי (ESD=חשמל סטטי), כי הוא הורס רכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...