שני הארדיסקים ישנים, אחד IDE אחד SATA על איזה אחד לשים את מערכת ההפעלה בHTPC - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שני הארדיסקים ישנים, אחד IDE אחד SATA על איזה אחד לשים את מערכת ההפעלה בHTPC

shiranbi

Recommended Posts

הי

אני הופכת את המחשב הישן שלי לHTPC

יש בו כרגע שני HD ישנים

אחד ממש ממש ממש ישן

,Maxtor 34098H4, IDE 40GB, 5400 RPM 20.4GB/platters 2mb buffer Seak time 9.5ms

השני קצת פחות ישן

Seagate Barracuda 7200.7 ST3120827AS 120GB 7200 RPM 8MB Cache SATA 1.5Gb/s 3.5"

חשבתי לשים את מערכת ההפעלה על הדיסק של ה40 ואת ה120 שיהיה כולו לסרטים וכך אני לא צריכה Partions בכלל

הענין הוא שאני די סגורה שמערכת ההפעלה צריכה הארד דיסק יותר מהיר מההארד דיסק הקטן

אני צודקת? זה ממש משפיע בHTPC?

אין לי כוונה לקנות משהו אחר כרגע אז אני צריכה החלטה בין השניים

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מערכת ההפעלה צריכה דיסק מהיר,הביצועים של המערכת יושפעו מהמהירות של הכונן שהיא תותקן עליו,ההצעה שלי היא ללכת על הדיסק הגדול..אבל עדיף אולי שתחכי לתגובה ממישהו שמבין יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שהביצועים העדיפים יהיו של הכונן היותר חדש, הוא גם יהיה בעל סבירות נמוכה יותר לכשל. בד"כ הסבירות למוות של כונן היא גבוהה ביותר ברגעים הראשונים של ההפעלה וגם דיי גבוהה בחודשים הקרובים. לאחר מכן הסבירות פוחתת ופוחתת.. אך עם הזמן היא פשוט בלתי צפויה. כאן מדובר בדיסק קשיח למערכת הפעלה שזה עומס רציני בשביל דיסק ישן. בפעם האחרונה ששמעתי על מערכת ישנה שהחזירו אותה לעבודה - אחרי שעות ספורות הדיסק הקשיח שבק חיים.

גם ה-7200.7 בעצמו לא ממש מודרני.. אבל בשביל מערכת ההפעלה הוא עדיף. (אני אישית כבר הייתי קונה כונן חדש לתפקיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הדיסקים עובדים כרגע, טפו טפו טפו....

אבל אני מקבלת את הדעה לגבי הביצועים, משהו כזה עוד זכור לי מקורס מערכות הפעלה :-)

אני אשדרג מתישהו את הגרוטאה הזו.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...