LIVECD לינוקס - שאלה על תכנות והגדרות - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LIVECD לינוקס - שאלה על תכנות והגדרות

Recommended Posts

אהלן,

כמה דברים לא ברורים לי לגבי מ LIVECD (על סטיק נייד)

- האם אפשר לעבוד איתה ולקמפל דברים בעזרת הGCC ? (לא צריך סביבת - אני מעדיף את הTERMINAL - הארד קור ;) )

- האם קבצים והגדרות אישיות נשמרים, או שבכל פעם שאעשה בוט ייפתח "דף חלק".

- האם אפשר לעשות בוט של המערכת הזו מהסטיק בכל מקום, או שנדרשת יכולת חומרה (אפשרות בביוס לBOOT מסטיק זכרון)

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

live environment זה live environment ולא משנה אם אתה מפעיל לינוקס, חלונות או OS2 בדרך הזאת.

כמובן ששום דבר לא נשמר כי אתה עובד נטו על הRAM שלך.

כמעט כל לוחות האם מחמש השנים האחרונות יודעים לעשות בוט מ mass storage device.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב USB ניתן לשמור דברים. אני התקנתי arch (זה גם מה שאני משתמש איתו קבוע) בכונן קשיח חיצוני ויש לי מחשב מותקן שלם כולל כל התוכנות ומקום ענקי לקבצים

אם המחשב אינו תומך ב boot תעלה אותו מ CD ותשמור את הקבצים ל . ניתן לקמבן שמערכת ההפעלה תעלה מ (ורק ה BOOT מ CD או דיסקט) כדיי שתוכל להתקין דברים במערכת ההפעלה והם יישארו אבל זה יותר מסובך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. המערכת תעבוד בצור רגילה וניתן לעשות הכול כולל לשנות קבצים של מערכת ההפעלה

אם המערכת עובדת מ CD או מאימג' (כלומר לא התקנה רגילה) מה שלא נשמר מחוץ למערכת ההפעלה יימחק בכיבוי. ניתן לשמור ל אחר או לכונן הקשיח של המחשב שבו אתה עובד וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ מדבריך אני מבין שלא ניתן לשמור קבצים על כונן ה שממנו נטענת IMAGE מערכת ההפעלה, בזמן שאני עובד עליה ?

(USB גדול יחסית - 8 GB - כך שאני מניח שאתה לא מתכוון שהבעיה היא חוסר במקום...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. תלוי איך המערכת מותקנת ב USB

אם אתה כותב אליו image של CD - לא ניתן לשמור. ה USB מכיל למעשה ZIP של המערכת שנפתח לזיכרון של המחשב ואת החלק המינימלי של המערכת הפעלה שחייבים כדיי לפתוח את ה ZIP הזה. המערכת לא תומכת בכתיבת שינויים בחזרה לתוך ה ZIP

אם אתה מתקין את המערכת לכונן החיצוני כמו בהתקנה רגילה היא תעבוד ישר מול הכונן ללא הקטע של ה ZIP. בחלק מהמערכות תצתרך לעשות הגדרות מיוחדות כדיי שניתן יהיה לעבוד מ . במקרה של הכונן הקשיח שלי הייתי צריך להוסיף תמיכה בהפעלה מ בקרנל (מה שלא הגיע בברירת מחדל) ולהגדיר את כל הכוננים לפי UUID כדיי שהם לא יתבלגנו כשאני משתמש אם הדיסק החיצוני במחשבים שונים

אם ה שלך מחולק ל 2 כוננים אתה תוכל תמיד לשמור בזה שהוא לא מערכת ההפעלה - גם אם מערכת ההפעלה היא כן ZIP image

* המערכת שמורה בפורמט אחר - בטח bzip2 או משהוא דומה. אמרתי zip רק לצורך ההסבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני חושב שצריך לתקן פה משהו קטן...

יש הרבה הפצות שבודקות אם יש לך קובץ על הפלאש דרייב של שמירה או על הכונן וטוענות ממנו. [Xpud למשל]

אפשר גם לפרוס את הiso ולעשות בוט עם פקודה מתאימה.

בשתי הדרכים לייבסידי יוכל לשמור את ההגדרות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...