ייעוץ - קניית כונן SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ - קניית כונן SSD

h-lior

Recommended Posts

שלום לכל הגולשים.

אני מתכנן לקנות מחשב בקרוב.

אני מאוד מעוניין לקנות כונן בכדי להתקין עליו את מערכת ההפעלה.

יש כמה דגמים על הפרק בנפחים של 128 או 80 או 64

kingston v series

Patriot torqx

Intel x-25m

בדגמים של 128GB המהירויות גדולות יותר, אך גם המחיר.

יש גם את נושא הבקר. בקינגסטונים, בקר jmicron - ידוע כבעייתי,

אבל עכשיו יש עדכון פירמוואר שפותר בעיות של השהיה והוא כבר מגיע איתו. והמהירויות בינוניות.

בפטריוט יש בקר אחר indlix משהו...האם הוא טוב יותר? טוב פחות?

האינטל מעולה מבחינת נתונים ומהירויות קריאה, אך גרוע במהירויות כתיבה.

בקיצור, אם מישהו יכול לייעץ איזה דגם עדיף, גם דגמים נוספים, לא רק אלה...וגם היכן ניתן לקנות אותם בארץ ו\או בחו"ל

אשמח לדעת.

תודה רבה :-)

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שה- הכי עדיף ומשתלם כיום זה M-25 80GB של . אמנם מהירות הכתיבה שלו היא לא להיט אבל עדיין מדובר במשהו שהוא הרבה יותר מהיר מכל ממוצע. כל השאר זה פיצוץ של כסף שאני אישית לא ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שה- הכי עדיף ומשתלם כיום זה M-25 80GB של . אמנם מהירות הכתיבה שלו היא לא להיט אבל עדיין מדובר במשהו שהוא הרבה יותר מהיר מכל כונן קשיח ממוצע. כל השאר זה פיצוץ של כסף שאני אישית לא ממליץ.

+1

אינטל אמינים והמהירות רדומלית ממש מהירה יחסית לשאר

להעתיק קבצים זה דבר פחות נפוץ במיוחד שמדובר בכונן קטן יחסית

לכן תרווח הרבה יותר איתו

יש את C300 REALSSD הוא מומלץ רק אם אתה הולך על ה 256 גיגה ויש לך SATA 6GBIT

האמינות שלו סבירה עד כה אין בעיות מיוחדות

וגם אין אותו בארץ כרגע

אגב אני ההייתי חוסך ולוקח את ה X25-V ה40 גיגה ל דור השלישי של עם 25 NM שאמור לצאת עוד חצי שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חברה,

אבל בהנחה שכסף זה לא הבעיה...

והתקציב נע באיזור ה-1500 ש"ח פלוס מינוס לכונן...

האם עדיין הייתם ממליצים ללכת על האינטל?

מה הכונן הכי טוב שאפשר למצוע בתקציב הנ"ל?

מחכה לתגובותיכם... :-)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי ב-1500 ש"ח לא אפשרי להביא משהו טוב יותר מה-SSD הרגיל של אינטל שהמלצתי עליו...

בכל אופן אם לא הולכים על raid יש את זה שעולה ממש ממש הרבה ולא משתלם לדעתי- http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=6079

לומר לך את דעתי, לא צריך להשקיע כל כך ב- כרגע יותר מדי.

מספיק אחד כמו האינטל שהמלצתי לך בשביל להריץ את מערכת ההפעלה בצורה מהירה ותו לא (וזה מה שעשיתי אגב),

ואתה במילא בקושי משתמש במצב כזה במהירות הכתיבה אלא יותר במהירות הגישה שגבוהה.

אני חושב שתחום ה- יתפתח יותר בעתיד הקרוב או הרחוק (זה כבר מתחיל להתפתח) ונראה מוצרים מהירים יותר ועם תמורה טובה יותר לכסף.

כאחד עם כזה אני באמת יכול לומר לך שהתוצאות מרשימות ויותר ממספקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב כמוך.

ואם יש לך כזה...אז רק עוד שאלה אחרונה.

האם יש תופעות לוואי לכונן? האם קורא לך שהמערכת נתקעת בעקבות בעיות שונות של הבקר?

איך הוא תורם לתפקוד הכללי של המחשב? זמני עליית מערכת ויישומים?

הבנתי שהכונן של דיי מעולה בכל העניינים האלה ושיש לו בקר מיוחד לא כמו ה-Jmicron(בקינגסטונים) או ה-indlix (בפטריוט וקורסאייר)שללא עדכון firmware נוטים לעשות תקיעות של המערכת לפעמים.

ואם כבר, אולי תוכל להמליץ לי גם על זיכרון?

אני מתכנן לקנות לוח P55A-UD4P של ג'יגה בייט. תומך בזכרונות עד תדר 2200 MHZ

האם כדאי להשקיע בזיכרון בתדר גבוה או להסתפק בזיכרון כלשהו בתדר 1600 שקל יותר למצוא בחנויות, במידה וכן, של איזה חברה היית ממליץ?

ובאיזה CL ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט ולא קורה. נגיד ככה, התקיעות והקפיאות שמוכרים לכולם עם ההארדיסקים פשוט לא קורות פה.

מה שכן, בזמן שה-SSD עסוק במשהו הוא עלול ליהיות -טיפה- יותר איטי. וכשאני אומר טיפה אני מדבר על סדר גודל שהוא בערך ברמת ביצועים של הארדיסק רגיל, אפילו יותר.

שמעתי על הצורך בעדכון קושחה, בינתיים לא ביצעתי את זה ואני לא מרגיש כל כך ירידת ביצועים ובטח שלא תקיעות.

ה-SSD תורם ממה שאני ראיתי ישירות למהירות- דברים נפתחים ונטענים הרבה יותר מהר (פוטושופ למשל, תענוג לעבוד), ובכלל הזרימה הכללית מאוד מאוד מהירה, ומדובר בהבדל משמעותי ונראה לעין בהשוואה להארדיסק רגיל, ויצא לי להשוות. זה עולם אחר.

בנוגע לזיכרון, אין סיבה להשקיע כרגע הרבה במהירות ואפילו 1600 יהיה אוברקיל כרגע (אני אישית לקחתי כאלו בשביל תמיכה עתידית כלשהי, ההבדל במחיר לא היה גדול)- במצב העכשווי אין מעבד שמנצל את המהירות הזו. i7\5 למינהם מנצלים אך ורק עד 1100Mhz.

בכל אופן זה לא יהיה חכם לזרוק המלצה לאוויר- כמה נפח אתה צריך וכמה תקציב יש לך לזיכרון בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על הצורך בעדכון קושחה, בינתיים לא ביצעתי את זה ואני לא מרגיש כל כך ירידת ביצועים ובטח שלא תקיעות.

ה- תורם ממה שאני ראיתי ישירות למהירות- דברים נפתחים ונטענים הרבה יותר מהר (פוטושופ למשל, תענוג לעבוד), ובכלל הזרימה הכללית מאוד מאוד מהירה, ומדובר בהבדל משמעותי ונראה לעין בהשוואה להארדיסק רגיל, ויצא לי להשוות. זה עולם אחר.

עדכון לקושחה תומכת TRIM הוא MUST בSSDים (כמובן עם תואמת). ממליץ לך בחום רב לגבות ולעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43, תודה, זה בראש הרשימה שלי נכון לעכשיו והולך להתבצע עם עוד כמה דברים ביחד בקרוב...

פותח הת'רד, אם יש לך עוד שאלות שלא קשורות לדיסקים קשיחים\SSD, תפתח נושא חדש איפה שצריך ובמידה ואראה אותו אשמח גם אני לנסות לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...