מחפש HD חיצוני בנפח של 2TB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש HD חיצוני בנפח של 2TB

giladoX

Recommended Posts

שלום,

אני מחפש HD חיצוני בנפחים שנעים בין 1 ל 2TB. חשוב לי מאוד מהירות העברת הנתונים (יש לי גם תמיכה ב USB3 במחשב).

אם יש לכונן יכולות גיבוי כאלו ואחרות אז מה טוב - עדיף.. (בייחוד אם ניתן לחלק אותו למחיצות).

תקציב? לא מוגדר. אין לי בעיה להוציא כמה שנדרש על מוצר איכותי (גם בסביבות האלף-אלפיים שח).

בברכת חג שמח,

גלעד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כסף זאת לא הבעיה ומה שחשוב לך זה הביצועים אז לך על זה:

http://www.caldigit.com/CalDigit_VR/caldigit_vr_versatile.html

היבואן הוא זה:

http://www.abs.co.il/about.htm

רק לפני כמה ימים דיברתי איתם ובררתי עבור מישהו על הדגם של ה-4TB שעולה אצלם 1000$ אז אני מניח שה-2TB יעלה כמחצית.

לגבי יכולות הגיבוי. אין דבר כזה כונן עם יכולות גיבוי אלא אם אתה רוצה שרת שיבצע באופן יזום את תהליך הגיבוי מהצד שלו. במקרה של כוננים בחיבור ישיר (להבדיל מכונן - שרת) אז אתה פשוט מתקין תוכנה שמבצעת עבורך את הגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנייכם מתעלמים מהדרישות של פותח השרשור. הוא רצה מהירות (להגדרתו זה חשוב לו מאד) והוא רצה מוצר איכותי. הוא גם ציין שאין לו בעיה לשלם עבור הדרישות הללו.

המוצר שבקישור נועד לשוק המיקצועי, לעורכי וכד', אנשים שפרנסתם תלויה במוצר. כמו כן החברה מתחייבת למהירויות ספציפיות.

ברור שאפשר לקנות בפחות אבל לא בטוח שתתקבל אותה תמורה.

לא תמיד המטרה היא לקנות בהכי פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לבחור אם אתה רוצה כונן בחיבור ישיר (USB, eSATA, FW) או NAS (חיבור רשת).

דיברת על גיבוי, בשביל גיבוי לא צריך ביצועים גבוהים כלל. אם מהירות היא קריטריון אז כונן בחיבור ישיר יהיה לרוב פתרון טוב יותר מכונן .

תגדיר לעצמך מה הצרכים מהמוצר ואז אפשר לדבר על פתרונות. בכל מקרה לא תמצא מוצר עם כל הדרישות שהעלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לבחור אם אתה רוצה כונן בחיבור ישיר (USB, eSATA, FW) או NAS (חיבור רשת).

דיברת על גיבוי, בשביל גיבוי לא צריך ביצועים גבוהים כלל. אם מהירות היא קריטריון אז כונן בחיבור ישיר יהיה לרוב פתרון טוב יותר מכונן רשת.

תגדיר לעצמך מה הצרכים מהמוצר ואז אפשר לדבר על פתרונות. בכל מקרה לא תמצא מוצר עם כל הדרישות שהעלת.

טוב, אז נעשה קצת סדר בדברים -

אני מעוניין בכונן חיצוני בנפח שנע בין 1 ל 2TB. מעוניין שיהיה לו גם חיבור רשת וחיבור ישיר מהיר.

במידה ולא אפשרי להנות משני העולמות במוצר אחד, אשמח לקבל הצעה לשני מוצרים -

האחד, תומך בחיבור ישיר מהיר

השני, תומך בחיבור רשת

כמו כן, מעדיף שהדיסק עצמו יהיה מתוצרת חברה מוכרת, למשל ולא איזה יפני ג'נרי. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת נכון, מוצר אחד לשני היעודים לא תמצא,לפחות לא משהו נורמלי (יש איזה דגם של Lacie אבל התפעול שלא לא טרוויאלי). כמו שהבנת תצטרך שני מוצרים.

יהיה מועיל אם תגדיר תקציב לכל מוצר. מה נפח האיחסון שאתה רוצה בכל מוצר ומה היעוד של כל אחד.

כונן בחיבור ישיר נועד בעיקר להרחבה קלה של נפח האיכסון במחשב ולגיבוי של מחשב אחד (אפשר גם יותר, כמובן, אבל זה פחות ידידותי).

כונן בחיבור נועד בעיקר לשיתוף קבצים ברשת המקומית, גיבוי יותר ממחשב אחד בנוחות, הגשת מדיה (מוזיקה, וסרטים) למספר צרכנים ו/או לצרכנים מרוחקים (לדוגמה הטלויזיה בסלון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת נכון, מוצר אחד לשני היעודים לא תמצא,לפחות לא משהו נורמלי (יש איזה דגם של Lacie אבל התפעול שלא לא טרוויאלי). כמו שהבנת תצטרך שני מוצרים.

יהיה מועיל אם תגדיר תקציב לכל מוצר. מה נפח האיחסון שאתה רוצה בכל מוצר ומה היעוד של כל אחד.

כונן בחיבור ישיר נועד בעיקר להרחבה קלה של נפח האיכסון במחשב ולגיבוי של מחשב אחד (אפשר גם יותר, כמובן, אבל זה פחות ידידותי).

כונן בחיבור רשת נועד בעיקר לשיתוף קבצים ברשת המקומית, גיבוי יותר ממחשב אחד בנוחות, הגשת מדיה (מוזיקה, תמונות וסרטים) למספר צרכנים ו/או לצרכנים מרוחקים (לדוגמה הטלויזיה בסלון).

הסיפור ככה בקצרה: יש לי בבית רשת של כמה מחשבים המפוזרים בחדרים ומחשב אחד בסלון שמשתמש לצפייה בסרטי HD בעיקר.

אני מעוניין בכונן חיצוני ע"מ להקל את הגישה של כל המשתמשים אליו (למשל סרטים ומוזיקה - לשים בכונן חיצוני משותף לכלל המחשבים בבית).

הפתרון הכי טוב מבחינתי יהיה כונן כזה שאפשר לחבר אותו בחיבור רשת ולהגדיר לו שיתופיות כזו או אחרת. אבל מה הבעיה בזה? מצאתי רק אחד כזה של בנפח של 4TB במחיר של 2500. שזה נראה לי קצת מוגזם לנפח הנ"ל.

מכיוון שלא מצאתי פתרון בדמות חיבור רשת, חשבתי ללכת על חיבור ישיר (לאחת העמדות) וממנה שיתוף רשתי.

אני מתעניין בסדרות של בנפחים של 1-2TB - במחירים של נניח עד 1000 שח. תוכלו לשפוך לי קצת אור על המוצרים והיתרונות/חסרונות שלהם? תודה.

נ.ב.

הקנייה תעשה באינטרנט (בארץ!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

כונן רשת כמו שאתה קורא לו הוא בעצם שרת. יש לו מעבד, זכרון, מערכת הפעלה ועוד. בהיותו כזה הוא תמיד יהיה יקר יותר מכונן בחיבור ישיר.

הביצועים של השרת תלויים במה שיש לו בפנים, דהיינו שהמעבד יהיה מספיק מהיר, שיהיה מספיק זכרון ושהישום של הכל יהיה יעיל. כמו כן המבחר גדל עם היכולת של השרת להכיל יותר כוננים (ויחד עולה גם המחיר). כמו בכוננים עם החיבור הישיר עולם המוצרים כאן נחלק לשתיים, כאלו שאתה רוכש עם כונן/ים כבר בפנים וכאלו שאתה רוכש אותם לבד ומוסיף.

תזכור שבשביל להזרים סרטים באיכות גבוהה ללא הפרעות תצטרך לעשות שימוש ברשת קווית של גיגה ביט (10/100/1000) ולא ברשת אלחוטית או ברשת של 10/100. אם אין לך מתג או נתב בעל מתג במהירות הזאת תצטרך להוסיף גם אותו לעלויות.

עד 1000 ש"ח המבחר די מצומצם והוא כולל שרתים עם כונן בודד של , iomega, LeCie ו-WD (אולי שכחתי מישהו). מבינהם המוצלחים יותר הם של ו-iomega עם יתרון מבחינת המחיר ל-. הביצועים שלהם לא בשמים אבל הם לא רעים כלל.

Seagate מוכרת בארץ מגוון רחב של מוצרים תחת הסדרה Blackarmor יש את ה-110 שכולל כונן בודד בנפחים של 1-2TB,יש את ה-220 שכוללים שני כוננים בנפחים של 2-4TB ואת ה-440 שכוללים 4 כוננים בנפחים כוללים של 4-8TB. ה-110 מתחילים ממחיר של כ-850 ש"ח.

ל-iomega יש את ה-Home media network storage שמגיע בתצורה של כונן בודד בנפח של 1TB. למיטב ידיעתי אפשר למצוא אותו רק בבאג ב-1000 ש"ח (כנראה שהם גם היבואן). מעליו יש את ה-ix2-200 שמכיל שני כוננים ומגיע בנפחים של 2-4TB. אני ניתקלתי בו רק אצל פלונטר, במחיר של כ-2100 ל-2TB, אבל אולי יש אותו בעוד מקום.

דווקא בתחום המוצרים הזה השרתים של WD לא מוצלחים במיוחד (דגמים ישנים של החברה אפילו היו הגרועים ביותר בתחום, סדרת My Book Wold הראשונה).

ל- יתרון קל בביצועים ובמחיר. ל-iomega יתכן ויש יתרון מסויים בשרות (לרשת באג יש מוניטין כנותנת שירות טובה במקרה של בעיות).

שני השרתים לא יתנו לך ביצועים של כונן בחיבור ישיר, אפילו כונן בחיבור יגיע לאותם ביצועים שלהם. בשביל לקבל ביצועים טובים יותר תצטרך לעלות במחיר לשרתים יקרים יותר במחיר שמתחיל באזור ה-2000+ ש"ח.

יש מי שימליץ לך לבנות שרת כזה לבד. בין עם על בסיס מחשב ישן (במקרה זה העלות העקרית תהיה הכוננים שתכניס פנימה) ובין על בסיס חומרה חדשה והתקנה עצמית של . זה בהחלט אפשרי אם יש לך קצת חוש לעניין וזמן פנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה לא מגדיר יעוד, צרכים ותקציב.

כונן רגיל בחיבור לצרכים כללים - כל כונן יעשה את העבודה. לך על ההכי זול עם האחריות הכי ארוכה.

כונן רגיל עם חיבור eSATA להעברת נתונים מהירה - גם כאן אתה יכול לבחור את ההכי זול עם האחריות הכי ארוכה.

אתה רוצה כונן איכותי ומהיר במיוחד (במחיר יותר גבוה) המלצתי מתחילת השרשור בעינה עומדת.

רק אתה יכול לקבל את ההחלטה עבור עצמך. יש לך כבר את כל הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...