[נפתר] 2 שאלות על מתגים ורשתות אלחוטיות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[נפתר] 2 שאלות על מתגים ורשתות אלחוטיות

ofir2

Recommended Posts

שלום לכולם,

אחרי הרבה חיפושים וקריאת חומרים בנושא, אני חושב שהצלחתי למקד את עצמי על 2 שאלות ספציפיות.

כרגע הרשת אצלי נפרשת על 2 קומות ומורכבת מראוטר, מתג ו-5 מחשבים + 2 לפטופים. עקב אילוצים כאלו ואחרים אני צריך להוסיף עוד נקודת מיתוג. מכיוון שאני כבר צריך לעשות שינויים במבנה הרשת חשבתי להוסיף עוד נקודת רשת אלחוטית. ע"פ מה שקראתי עד כה, עומדות בפני 2 אפשרויות:

1. בבעלותי כרגע ראוטר של Edimax מדגם BR-6424NL. קראתי על הדגם הזה רבות וממה שהבנתי אפשר לחבר את הראוטר הזה גם בתור מתג, או מתג המספק אלחוטית.

השאלה שלי היא האם אני אוכל לחבר 2 ראוטרים כאלו אחד עם השני (יש ביניהם הפרדה של קומה ומתג)?

2. על יכול לוותר על הנק' האלחוטית הנוספת ולשים מתג פשוט. אבל, האם יכולה להיות בעיה בגלל המרחק מהראוטר (המרחק ביניהם מגיע לכ-50 מטר דרך הכבלים)?

אני אודה מאוד למי שאוכל לעזור לי או לתת לי עצה.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי בסוף ראוטר של Edimax.

חיברתי את הראוטר, ביטלתי את שרת ה-DHCP שלו, חיברתי את הראוטר הראשי לתוך אחת מכניסות ה-LAN שלו והכל עובד מצויין.

הבעיה שלי כרגע היא שאני לא מצליח להגדיר דרכו אלחוטית. כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי, אני מעוניין להרחיב את תחום כיסוי הרשת לקומה נוספת, כדי שאוכל לגלוש גם דרך שם באינטרנט.

הכנתי תרשים סכמתי לפריסת הרשת אצלי כרגע:

Rdi19001.png

הבעיה שלי נמצאת בראוטר שבקומה התחתונה. ברגע שאני מפעיל את הרשת האלחוטית בו, הוא מפסיק להגיב, והוא לוקח ביחד איתו את הראוטר מהקומה העליונה.

הפתרון היחיד אז הוא לכבות את שניהם ולהדליק אותם שוב (ולכבות גם את הרשת האלחוטית בראוטר האלחוטי בקומה 1).

ניסיתי להגדיר את הראוטר בקומה 1 למצב של Station-Infrastructure או AP Bridge-Point to Point או AP Bridge-WDS או Universal Repeater, ואף אחד מהם לא עובד!

יכול להיות שצריך להגדיר לו מס' ערוץ אחר (Channel)? או אולי שם אחר לרשת (ESSID)?

אני אובד עצות!

אי אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שאני אבין, בין הראוטרים יש סוויטץ ויש וזה מחובר חוטי בין הראוטרים? ראוטר>סוויטץ<ראוטר (כל זה בכבלים מחובר?) ???

החיווט אצלי עובר בצורה הזויה בגלל שהקבלן שבנה את הבית דאג לעשות סלט מהתעלות שבקיר.

האמת היא שאת הכבל המרכזי שעובר בין 2 הקומות העברתי באמצעות קדיחה בקיר (!)

בכל מקרה, בסוף הכל הסתדר. כמו שכתבתי כבר, את הרשת הקווית לא הייתה בעיה לסדר, רק לנטרל את השרת DCHP בראוטר המשני (זה שבקומה 1) ולדאוג שכתובת ה-IP שלו תהיה מסקופ אחר...

הרשת האלחוטית היא זו שעשתה לי כאב ראש. משום מה ניסיתי לעשות כל דבר אחר מאשר את הדבר הנכון. כמו שכתבתי, ניסיתי להגדיל את תחום כיסוי הרשת ע"י הראוטר שבקומה 1. חשבתי שלשם כך צריך להגדיר אותו כ-Bridge או Repeater אבל אחרי קריאה נוספת של הפירושים למושגים האלו הבנתי שכל מה שאני צריך זה עוד נקודת גישה רגילה.

הלכתי לראוטר (לא ממש הלכתי, רק הקשתי את הכתובת בדפדפן...) ושיניתי את סוג הרשת האלחוטית ל-AP רגיל, כמו שבראוטר הראשי (קומה 2).

ו- וואלה! הכל עובד! רץ!

אני מקווה שלא יהיו בעיות. ובינתיים, להתראות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...