הארד דיסק 1TB של WD + מארז חיצוני / מארז עגינה - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארד דיסק 1TB של WD + מארז חיצוני / מארז עגינה

tal h

Recommended Posts

אז אני אסביר לך איך אני עובד:

קודם כל יש לי מגירה נשלפת כזו, זה בנוסף. (כלומר ב 2 מחשבים יש "נקבה", ו 5 מגירות מוחלפות בין המחשבים.

המארז גדול ,בפנים יש את הקבועים.

החיצוניים שהם במארזים חיצוניים (או שיהיה בעגינה) הם יותר "משניים" כלומר לא עובד מחומרים עליהם, אלא שהם נמצאים פרוייקטים שסיימתי לעבוד, והם שם רק לצורך שמירה לכמה שבועות לפני מחיקה, או חומרים שהם קטעי ומוסיקה (שתופסים המון נפח).

מה שקורה זה שאני "מפנה" תמיד מקום בדיסקים שבתוך המחשב לאותם חיצוניים, כדי לעבוד על דברים חדשים.

היתרון שני רואה בעגינה הנ"ל זה שניתן לעבוד עם 2 חיצוניים ביחד במקביל ואפילו להעביר בין אחד לשני- מה שאין לי כרגע ואני עובד רק עם אחד (כמו שאמרת- מחליף כבל ESATA)

אשמח לתשובה מהירה לשם הזמנה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקן העגינה נראה לי כמו פיתרון טוב בשבילך, לא רק בגלל שאתה יכול לעבוד עם 2 כוננים ביחד אלא גם כי תוכל להחליף כוננים בתכיפות גבוהה (אפילו [אם הבנתי נכון] שאלו שמחוברים למגירות הם אלו שאתה מחבר ומנתק הכי הרבה).

אבל למה אתה לא משתמש גם בהם עם מגירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במארז יש לי 4 מקומות ל 5 ורבע. יש לי רק מגירה אחת, כל השאר תפוסים (DVD ופנל חיבורים לכרטיס עריכה)

שניסיתי לחבר 2 מגירות כאלה- היה בלאגן והמחשב לא זיהה את שניהם ב SATA, אחד לא עבד, והיה בלאגן שלם ואיבדתי מידע. מאז אני לא מתעסק יותר. מגירה אחת וזהו.

את המגירות אני מחליף מידי מידי פעם, אחת ליומיים שלוש- הם מחייבים כיבוי והדלקה של המחשב בהחלפה.

המארזים החיצוניים שיש לי כרגע- הם לשם "מחסן" כמו שהסברתי קודם, ניתן לנתק אותם כשהמחשב עובד.

בהתקן עגינה ניתן להחליף דיסק ללא כיבוי המחשב? (כיבוי ההתקן?)

במידה וחושבים על העתיד- זה יחסוך עוד קניית נוספים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שאמרתי לך את זה גם בעבר... במקרה שלך עם שימוש במס' רב אני מאוד ממליץ על בניית NAS

המחיר שאתה משלם על מס' חיצוניים או תחנת עגינה יהיה יקר יותר ממארז אחד של NAS עם חומרה נורמלית שיוכל להכיל כמות גדולה של קשיחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת רעיון טוב (NAS), פשוט תהגר את כל הכוננים לשם וזה יהיה הרבה הרבה יותר מסודר.

לגבי מה שרשמת. היו כוננים שהיית צריך לכבות את המחשב בשביל שיפעלו, ויש כאלו שלא.. ואתה שואל על התקן העגינה.

התשובה פשוטה = זה תלוי בממשק. ב- מן הסתם שתמיד ניתן לחבר כשהמערכת פועלת. ב-SATA/eSATA (זה אותו הדבר) זה שונה, אתה חייב שלוח האם שלך יתמוך ב-AHCI ושהפוקנציה תהיה מופעלת בביוס. אם AHCI מופעל אז אתה יכול לעשות "ניתוק חם" של כונני SATA/eSATA. עוד הרבה מידע על AHCI ב-FAQ שבראש הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה NAS נראה לי יקר ומיותר.

מבחינת ניתוק מהיר-

את המגירות לא ניתן לכבות באמצע- כיבוי כזה גןרם לאיבוד מידע ודיסק אחד גם נשרף בעבר (מחוברות בכבל SATA ישירות ללוח).

את המארזים החיצונייים שיש לי- יש להם מתג הפעלה- זה ממש כמו DOK- ניתן לכבות ולהדליק תמיד (מחובר ל E_SATA למאחורי המחשב). לכן זה נוח יותר.

באופן כללי- נראה לי העגינה נוח יותר, מה גם שזה 2 דיסקים יחד באותו כבל אחד.

החיסרון שעולה לי לראש זה שהדיסקים חשופים מידי...לחות, אבק, מכות, כשמוציאים אחד הוא חשוף למכות ואז הנזק בלתי הפיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ניתוק מהיר-

את המגירות לא ניתן לכבות באמצע- כיבוי כזה גןרם לאיבוד מידע ודיסק אחד גם נשרף בעבר (מחוברות בכבל SATA ישירות ללוח).

את המארזים החיצונייים שיש לי- יש להם מתג הפעלה- זה ממש כמו DOK- ניתן לכבות ולהדליק תמיד (מחובר ל E_SATA למאחורי המחשב). לכן זה נוח יותר.

בחיבור SATA עם פונקציית AHCI פועלת בביוס ניתן לבצע ניתוק חם ללא שום איבוד מידע או פגיעה בדיסק. אם הייתה פגיעה בדיסק אז אולי לא ביצעת "הוצאה בטוחה" או ש-AHCI כלל לא פעיל. ההודעה הקודמת שלי בעינה עומדת. לעומת זאת מתג ההפעלה כן יכול לפגוע בדיסקים אם הם עדיין בפעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- במגירה נשלפת יש כפתור הפעלה שהוא גם נועל את המגירה.כשמכבים אותו אז החשמל מופסק. כך קרה שאיבדתי מידע ,ובמקרה אחד דיסק אחד הלך פיזית.

- במארז חיצוני יש מתג הפעלה שגם הוא מנתק חשמל- ואיתו הניתוק והחיבור אפשרי כשהמחשב דולק, והוא מיידי ומהיר כמו DOK.

כל מה שאמרתי מדובר באותו מחשב, אז אם האופיה פועלת באחד היא צריכה לעפול בשני, ואם היא מכובת- אז גם בשני היא צריכה להשפיע בהתאם, ולא אחד כן ואחד לא...

אולי זה היתרון של מארז לעומת מגירה.

השאלה איך זה עם העגינה החיצונית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה תפעיל AHCI ותמיד תהיה יותר בטוח.

איך זה עם התקן העגינה? פשוט. מה ההבדלים בין שני הדברים שציינת? הראשון מחובר ישירות למחשב ומקבל כח מספק הכח. השני גם כן מחובר ישירות ב-SATA אך מקבל כח ממקור חשמל חיצוני. התקן העגינה? בידיוק כמו המארז החיצוני בעניין הזה.

בכל מקרה אל תמהר לקבוע שזה בגלל חשמל, אתה אמרת שרק דיסק אחד "הלך פיזית" ובאחרים פשוט איבדת מידע. זה סביר לאבד מידע בניתוק חם ללא הפעלת AHCI וללא הוצאה בטוחה. גם איבוד המידע וגם ה"הלך פיזית" יכול היה לקרות גם במארז החיצוני.

אז שוב: בכל מקרה תפעיל AHCI, תקפיד על הוצאה בטוחה ותמיד תהיה יותר בטוח.

עריכה: לאלאלא, קודם שתמיד יהיה לך גיבוי למידע.. אחר כך תדאג ל-AHCI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אזמין את העגינה, מקווה לא להתאכזב, ועם 2 המארזים שיש לי אני מקווה שאמצע שימוש,אם לא הם הולכים לארון...

מהי הוצאה בטוחה של E SATA? ניתוק בהתקנים כמו בSATA ?

גיבוי? כן בטח...

לך תגבה תקיות של 100-140 גיגה כל אחת... צריך כפול הארדיסקים ממה שיש לי- זה לא הגיוני בכלל...

הגיבוי זה בעצם המארזים החיצוניים עד שאני מקבל אישור למחוק פרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...