dv6-1310ej או LENOVO G550 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dv6-1310ej או LENOVO G550

din707b

Recommended Posts

האם מישהו יודע אם הכרטיס מסך הנ"ל טוב? הכוונה ליישומים פשוטים כגון הרצת וידאו על מסך 32 inch ברזלציית 1366X768 והרצת משחקים 3D פשוטים ?

למעשה הכרטיס מצוי במחשב נייד LENOVO G550 2958-99G NTD99IV ויתר המפרט עושה רושם טוב לצרכי (זכרון 4GB ו דיסק 320 GB חיבור BLOOTOOTH וכל מה שאני צריך.

האופציה השניה שלי היא Pavilion dv6-1310ej VJ704EA שהוא מפנק יותר אבל בעל עבודה של 2GB וקשיח קטן יותר.

שני המחשבים באותו מחיר.

אודה מאד אם מישהו שמבין יוכל לעזור בבחירה בין שני המחשבים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס המסך בלנובו, הוא הG210M של (לעומת ה105M שמפרסמים שבא איתו) כרטיס זה מוציא ב3DMARK2005 כ6800 נק'.

בHP הכרטיס הוא ה4530, שמוציא בערך כ6200 נק', כלומר אותה רמה ואף חלש יותר.

בכל מקרה, מבחינת איכות בניה, לפי דעתי הHP עולה בהרבה על הלנובו. הדיסק הקשיח בHP הוא 7200RPM ובלנובו 5400RPM.

בHP יש אחריות לשנתיים, ובלנובו לשנה.

אני אישית חושב שהייתי הולך על הHP אם הוא באותו מחיר (בדר"כ הוא יקר מהלנובו הנ"ל ב300 שקל), השאלה כמה קריטי לך הזכרון של 4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4GB חשוב לי באופן כללי לא שאני זקוק לו באופן הכרחי השימושים העיקריים הם הרצת סרטים-וידאו ברזולציית 1366X768 על מסך 32inch ומחשקי 3D פשוטים (אפליקציות קבועות) כיון שמדובר במחשב נייד ואני מאמין שלעולם לא אוסיף זכרון בעתיד הייתי מעדיף עד כמה שניתן במסגרת התקציב שהמחשב יהיה חזק ככל שניתן, אבל עדיין איכות הבניה היא פקטור חשוב יותר מבחינתי.

האם האיכות הכללית של ה- (פלסטיקה ועמידות כללית של המקלדת למשל) טובים יותר? פחות חשובה לי מהירות הקשיח.

דרך אגב ה- מוצע לי ב 3,000 ש"ח והלנובו ב- 3,100 ש"ח.

אם יש לך הצעה לדגם רלוונטי נוסף עד 3,200 ש"ח אשמח אני מעונין לקנות את המחשב בתחילת שבוע הבא.

טנקס!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי איכות הבנייה של HP עדיפה על הלנובו.

אני עובד ברשת גדולה המוכרת מחשבים, ולטעמי מבין DELL, HP, Compaq (CQ61), LG, ACER ולנובו, הG550 הוא הכי "פלסטיקי". אולי כדאי שתעבור בחנויות שהמחשב בתצוגה ותתרשם בעצמך. גם Compaq, שהם המותג המשני של HP, עדיף לדעתי מהלנובו G550 הפשוטים מידי בעיני.

עכשיו נזכרתי בעוד חסרון משמעותי בלנובו - מע' ההפעלה שלו היא 32BIT, מה שאומר שאם אתה לא מפרמט ושם וינדוס בעצמך - הוינדוס משתמש ב2.96GB מהזכרון בלבד (ראיתי את המחשב הזה עובד).

אם אתה בכל זאת רוצה 4GB, לפי דעתי יש את המחשבים של ACER, ה5738ZG, שבנוי יותר טוב, מציג מקלדת עדיפה לדעתי, ומעוצב יותר טוב. בנוסף הוא בא עם מע' הפעלה של 64BIT, שזה יתרון חשוב. עוד יתרון T4400 מול T4300. אני רואה את המחשבים האלו יום יום ואני הייתי מעדיף את הACER.

הנה לינקים למח' הנ"ל (אחד עם 320GB ואחד עם 500GB):

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4881

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4831

שים לב שהמחירים גבוהים יותר, אבל המחירים שהצגת הם זולים יותר ממה שמוצע בשוק, אז אני מאמין שאולי תוכל להשיג גם את הנ"ל סביב אותו מחיר (כי בדר"כ הלנובו והאייסר מתומחרים אותו דבר).

היתרון הגדול של הHP הוא שנתיים אחריות.

אגב, הכותרת שלך לא רלוונטית כ"כ לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע. על פניו עושה רושם שתמורת סכום לא גבוה של 300 ש"ח נוספים מקבלים מACER הרבה יותר מחשב מHP. למעשה אם במחיר הנ"ל הייתי מקבל מACER אחריות שנתיים הייתי הולך על בלי לחשוב אבל כיון שלא כך זו ההתלבטות קשה יותר, כנראה שאלך על ה- בסוף למרות שמפריע לי יחס העלות תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1310 ב-3000 זה מציאה. בזאפ המחיר הכי נמוך זה מעט פחות מ3500. זה דרך מכירה אישית? בגדול אם תשים לב תראה שלמשל באייבורי אם הACER מתומחר ב3300 הHP מתומחר ב3700 כמעט, ז"א בדר"כ דווקא הHP יהיה יקר יותר בסביבות ה400 שקל (כך זה גם במקום בו אני עובד). ככה שהמחיר של הHP הוא ממש זול כשרוכשים אותו ב3000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ננעלתי על 2 הדגמים האלה:

1.: ACER

AS5738ZG-444G32Mn

http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1JHA62FF61

HP 2.

HP Pavilion dv6-1310ej VJ704EA

http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1OKdv61310ej

הנקודות שלא ברורות לי הן:

איזה כרטיס מסך טוב יותר? ATI Radeon HD4570 או ATI Mobility Radeon HD 4530 DDR3 512MB

האם ה- HP מגיע עם מע' הפעלה 64BIT במידה ולא במה זה בא לידי ביטוי מבחינת המשתמש הפשוט.

במפרט של ה- מצוין CrystalBrite האם מדובר בLCD או LED? האם ה בעל השתקפות?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

לדעתך יש סיבה להעדיף את ה HP על ה- ACER? ממש אותו מחיר

שמת לב אם המסך של מבריק (אישית מאד מפריע לי מסכים מבריקים כיון שבתנאי תאורה רבים הם נוטים להשתקפות ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

לדעתך יש סיבה להעדיף את ה HP על ה- ACER? ממש אותו מחיר

שמת לב אם המסך של מבריק (אישית מאד מפריע לי מסכים מבריקים כיון שבתנאי תאורה רבים הם נוטים להשתקפות ).

המסך בACER מבריק, כמו גם הHP. כיום כמעט ולא ניתן למצוא מסך מט.

סיבה להעדיף את הHP?

דבר ראשון אחריות, דיסק קשיח מהיר יותר (אם כי קטן בנפח), ולגבי האיכות והעיצוב של המחשב, הHP יותר אלגנטי, בעוד הACER יותר חדשני, אם אפשר להגדיר את זה ככה. הHP מגיע גם עם שלט - אם כי זה פחות קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי דבר על מנת להוריד את המחיר פשוט זה מה שהציעו לי. מאון לאון קיבלתי את המחשב ונראה שהמחשב היה בשמוש אצל לקוח לא מרוצה קודם ונארז מחדש. אולי זהו ההסבר למחיר הנמוך יחסית, למרות שהמחשב הוצג כחדש ולא ולא כמחודש.

אני מתלבט אם להחזירו, פחות חושש מכך שלקוח קודם עשה בו שמוש קצר כמו שאני חושש לגבי הסוללה, בד"כ קיימת חשיבות לאופן שבו מטעינים את הסוללה והטענות ראשנויות שלא עפ"י ההוראות עשויות לקצר את אורך חיי הסוללה.

מה דעתכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצפה של ממש לטעון שאתה מקבל חדש ולקבל מחשב שעבר שימוש כלשהו. בכל מקרה 2950 זה מחיר מאוד זול למחשב זה. מפה זה שיקול שלך. בדוק את הסוללה בשימוש משולב. אם היא מחזיקה בערך שעתיים זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...