מומלץ להחליף כרטיס קול מהמובנה שבשלוח לחיצוני מוסיקה ישראלית,מזרחית,האוסים ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מומלץ להחליף כרטיס קול מהמובנה שבשלוח לחיצוני מוסיקה ישראלית,מזרחית,האוסים ?

ofirr

Recommended Posts

לצורכי מוסיקה ישראלית,מזרחית,רמיקסים והאוסים

האם בכלל שווה לי לשדרג מהכרטיס קול המובנה שעל הלוח?

ואם כן:

מה ההבדל בין כרטיס הקול ‏Asus Xonar D1 Dolby Home Theater 7.1‎ שעלותו 375 ש"ח בKSP

לבין X-Fi XtremeGamer שניתן למצוא אותו בEBAY ב45 דולרים כולל משלוח (כלומר 200 ש"ח)?

ואפרופו כרטיסי קול.

ידוע שדיסקים קשיחים לא מומלץ לקנות יד 2 (בלאי מואץ).

רמקולים ומעבדים לדוגמה - כן.

איפה עומדים כאן כרטיסי הקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף להודעה הראשית שלי אחדד את השאלות -

כפי שאמרתי שימושים לכרטיס קול - מוזיקה נטו: מזרחית,ישראלית,רמיקסים,האוסים קצת פחות.

האם בכלל שווה לקנות כרטיס קול ולעבור מהמובנה Realtek ALC655 @ Intel 82801EB ICH5 שלי?

הפלט - מערכת סטריאו 2.0 AIWA בהספק ממשי של 280WATTS.

יש באפשרותי לקנות את 3 הכרטיסים - הaudigy 2, X-Fi XtremeGamer, Xonar D1:

כמובן שיותר נוח עבורי לקנות את הaudigy 2, אבל אם הגיימר מצדיק תוספת של 100 ש"ח אז אעשה את המאמץ לרכוש אותו.

ואם הD1 מצדיק אז בכלל .

מחירים:

audigy 2 - כ100 ש"ח. יד שנייה.

X-Fi XtremeGamer - כ200 ש"ח. יד שנייה.

ASUS Xonar D1 - כ300 ש"ח. יד שנייה. / 375 ש"ח KSP חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד מכרטיסי הקול האלו יתנו שיפור מסוים באיכות לעומת כרטיס הקול המובנה, במיוחד האסוס D1.

אולם, נשאלת השאלה האם השיפור הזה משמעותי ביחס להשקעה.

ראשית - לגבי איכות קבצי המוזיקה, אם אתה שומע בעיקר מקודדים ב-128kbs (הקבצים הנפוצים באינטרנט) ומדובר במוזיקה שהוקלטה באיכות בינונית (מיקסים לא מאוד איכותיים, אלבומים שהוקלטו באולפנים סוג ב' או בלי השקעה) לפעמים שדרוג מערכת ההשמעה עלולה לגרום לך להנות פחות מהמוזיקה, זאת משום שהיא עשויה להדגיש את הפגמים המובנים בקובץ.

שנית - שאר מרכיבי המערכת שלך - מערכות הסטריאו של AIWA ומקבילותיהן לרוב לא מאוד איכותיות. ראוי לציין ש-280W יש למערכת הזאת רק בספרי האחים גרים. גם כרטיס קול מעולה לא יוציא מהמערכת הזאת שירת מלאכים, אפילו לא בסים חזקים יותר או מידים מדויקים יותר.

לגבי כרטיסי קול - מעולם לא התקלקל לי כרטיס קול (החל מסאונד בלסטר מונו שהיה לי בתחילת שנות ה-90). אני מאמין שמדובר ברכיבים אמינים למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הD1 אני יכול לרכוש ב250 ש"ח.

אף פעם לא היה לי כרטיס קול חיצוני ואני לא יודע מה צריך להרגיש ואיך מבדילים ורואים שהכרטיס תקין ו"אורגינל", אם יש לך עיצות אשמח לקבל אותן.

קובצי המוסיקה שאני שומע הם 128/192/256/320kbs.

לגבי המערכת. תמונה תעזור לך? כתוב עליה במפורש 280Watts RMS ו 3500Watts PMPO (שזה הלא מדוויק.) ולכן ציינתי רק את ה280 וואטים הממשיים.

יש לי בבית סט VS2421 שיושב ללא שימוש, אני יכול להחליף בין המערכות שמע אבל למען האמת אני נהנה הרבה יותר מהמערכת סטריאו שלי הן מבחינת חדות דיוק עוצמה וכמובן נוחות (שלט , תצורה 2.0).

תודה וחג פורים שמח.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...