תצוגה מוזרה במסך בביוס - מצ"ב תמונות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תצוגה מוזרה במסך בביוס - מצ"ב תמונות

DIPSET

Recommended Posts

היי,

הכל התחיל מזה שהייתה לי הפסקת חשמל, והביוס לא זיהה את הדיסק הקשיח שלי,

במחשב אחר בדקתי את הדיסק והוא עובד, אמרו לי להוציא את הבטריה של הלוח אם ולהחזיר, עשיתי את זה,

בהתחלה בכלל לא ראיתי אח"כ כלום במסך, אח"כ כיביתי והדלקתי אותו, ועכשיו הוא מראה חצי מהתווים בג'יבריש כמו בתמונות שצירפתי,

ובנוסף הוא לא מעלה את התוכנה של ההארד דיסק שאיתה אני רוצה לעשות בוט כדי לבדוק שהכל בסדר, כמו שצריך.

בקיצור, לפני שאני ממשיך לטפל בבעיה של ההארד דיסק שלא מזוהה, אני צריך עכשיו לפתור בעיה אחרת של מסך שלא מציג טוב...

ניסיתי לרענן את המסך, בדקתי את החיבורים, אני לא יודע איך פותרים את הבעיה הזאת... מה המקור שלה?

האמת שעוד שלפני שנגעתי בבטריה הייתה לי את הבעיה הזאת במסגרת הניסיונות לזהות את ההארד דיסק, אבל אז היה קצת פחות ג'יבריש, עכשיו זה ממש הרבה...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך מסדרים את זה? אפשר לסדר? או שחייבים לקנות חדש? וזה משהו שאני יכול לעשות בעצמי? ממה זה נגרם? הרי זה לא היה ככה קודם...

אוקיי עכשיו ראיתי את העריכה שלך, אני אנסה להכניס שוב... ממה זה יכול להיגרם פתאום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא דבר שאפשר לתקן לבד, זורקים וקונים אחר.

בעקבות הפסקת החשמל ספק הכוח כנראה שרף את הכרטיס או לחילופין שרפת אותו בעצמך כשנגעת בו והעברת לו חשמל סטטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס שיש לי כרגע הוא מ 2005,

Leadtek WinFast PX6600 GT TDH with NVIDIA GeForce 6600 GT 128MB 128-bit Support PCI

והוא מתחבר ללוח אם:

Gigaybyte GA-K8N Ultra-9 nForce4 Socket 939 Motherboard

איפה אני יכול להשיג כרטיס שמתאים ללוח הזה?

אני מניח שמכיוון שהכרטיס הזה הספיק לצרכים שלי, ושכיום כרטיס של לדיטק עם ג'יגה עולה רק 260 שקל,

(ואגב - הכרטיסים החדשים בכלל מתאימים ללוח אם הישן שלי?) אז אפשר להשיג כרטיס כמו שלי בפחות מ 100 שקל לא?

יש מקום שמוכר כרטיסים ישנים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יודע אם כרטיס מסויים הוא PXI-ex?

והאם יכול להיות שהכרטיס נהיה תקול בגלל ששאבתי אבק מהמארז?

שאבתי בזמן שהמחשב היה מנותק מהחשמל... כי כל המארז היה פשוט מלא אבק כולל הכרטיס.. האם יכול להיות שזה דווקא הרס אותו עוד יותר?

מקודם הוא גם לא תיקפד להיט, אבל לא עד כדי כך גרוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה 6600 אז סביר להניח שהוא אכן יושב על חריץ כזה (שלא להזכיר שהלוח שלך בא עם צ'פסט לSLI).

למה הוא "נדפק" זאת שאלת המיליון דולר, אבל זה לא ממש מעניין כי אתה יכול לקנות כרטיס לא פחות טוב ממנו ממש בזול היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות!!!!!! יכול להיות שהכרטיס מסך שלך לא סיים את חייו!

יש ברשותי מחשב נייד שעלה לי כמה אלפים טובים לפני כשנתיים פלוס, והוא נדפק לי לפני כמה חודשים.

היו לי גם פסים כאלה על המסך, הבאתי למעבדה ואמרו לי שהכרטיס מסך נדפק ושצריך להחליף את הלוח אם (כי הכרטיס מסך היה מולחם על הלוח אם) וזה יעלה סביבות 1500 שקל!

לא הסכמתי לזה, וקניתי מחשב נייח.

לא מזמן התעורר בי הצורך לניידות שוב, ושקלתי לקנות מיני לפטופ, ואז חשבתי אולי אם אפשר לתקן את הלפטופ הישן שלי ששכב כאן.

חיפשתי קצת בגוגל, ופתאום מצאתי דיון בפורום כלשהו על התקלה הזאת ועל איך לפתור אותה!

לצורך העניין, הנה הדיון:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1421792

בכל מקרה, הרעיון הוא לאפות (כן כן, לאפות) בתנור את הכרטיס מסך לכ - 10 דקות על 200 מעלות (התנור צריך להיות מחומם לפניי ולהיות על 200 מעלות, לא לשים את הכרטיס ישר).

פירקתי את הלפטופ בפעם הראשונה בחיי, זה היה ממש מסובך, לקחתי את הלוח אם ואפיתי אותו כמו שאפה האיש מהדיון.

אחר כך הרכבתי הכל מחדש, והמחשב עובד!! מציג לי סרטי HD חלק, משחקים שעבדו טוב על המחשב בזמנו עובדים מצויין!

אני יודע שזה נשמע דפוק, אבל בגלל זה החלטתי להכנס לפורום ולחפש הודעות על תקלות דומות כדי אולי לעזור לאנשים להציל את הכרטיס מסך שלהם.

בכל מקרה, אם יש לך מספיק רצון וכוח, תנסה את זה, גם ככה אין לך מה להפסיד אם אתה הולך לזרוק אותו ולקנות חדש.

עריכה: שכחתי לציין את הרעיון מאחורי זה.

לא כל כך התעמקתי בזה, אבל לפי מה שהבנתי מרפרוף על עשרות העמודים בדיון הזה, האפייה של הכרטיס מסך אמורה להמיס במעט את הברזל \ בדיל \ הלחמות \ וואטאבר ולגרום לכך שהמגעים יעבדו כמו שצריך שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...