כרטיס מסך לתמיכה מלאה בהעברת HDMI 1.3 ופורמטי הסאונד החדשים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך לתמיכה מלאה בהעברת HDMI 1.3 ופורמטי הסאונד החדשים

haifaboy

Recommended Posts

שלום לכולם

ברשותי מחשב ביתי עם לוח אם של אינטל P35DP ומעבד E8400 . עד שבוע שעבר היה מחובר למחשב כרטיס מסך של Gainword מדגם GF9600GSO שעליו 768MB זיכרון .

2 יציאות ה DVI היו מחוברת אחת לפלאזמה בסלון (בכבל DVI-HDMI)ואחת למסך המחשב והכל עבד טוב, אפילו בסרטים של 1080P . הבעיה היחידה היתה שהכרטיס לא תומך ב 1.3 ולכן לא העביר את פורמטי הסאונד החדשים של ה HD ( כדי להעביר אותם צריך תמיכה ב 1.3 ורישיון להשתשמש בהם ) .

אחרי כשנתיים הכרטיס לצערי התחיל לעשות בעיות ולא נראה לי שהוא יחזור הוא תקין מהאחריות ולכן התחלתי לחשוב על הדור הבא .אני צריך כרטיס בעיקר לשימושי יום יום ולקולנוע ביתי . יש לי במחשב גם כונן בלו ריי שקניתי בזמנו ואני מחפש

תמיכה מלאה במסך FHD וב 1.3 והעברה לרסיבר של פורמטי הסאונד של ה HD.משחקים פחות מעניינים אותי אם כי אני לא רוצה כרטיס חלש מידי כמובן .

הבנתי שהפתרון היחידי היום ל1.3 שייך ל ATI וראיתי את הכרטיסים 5770 , 5850 , 5870 שתומכים בפורמט

וכמובן שמעתי על ה 4890 . יש גם המון חברות ויצרנים של הכרטיסים ויצאתי די מבולבל. אם נניח לרגע שאני מגביל את הסכום לקניה לאזור ה 1000-1500 שח השאלות שלי אליכם ידידי המומחים הן :

1. מה ההבדל בין הסיומות ( 50,70,90 ) והאים ההבדל בין הכרטיסים באותה סדרה כאלו משמעותיים ??

2. האים ההבדלים בין סדרות 48XX 57XX,58XX הם כאלו משמעותיים מבחינתי ששווים את הפרשי המחירים ??

3. איזו חברה מומלצת ואמינה בכדי שלא אצטרך לרוץ ליבואן כל שני וחמישי להחליף. אין לי בעיה לשלם קצת יותר ולקנות משהו שיתן לי שקט נפשי

תודה מראש לכל העונים 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל סדרת ה5XXX יודעת לעשות BITSTREAM לפורמטים החדשים והרסיבר את הפענוח כמובן שצריך נגן כגון TMT וכו

הכרטיס הכי זול של גרסה זו עולה כ 320 שח אבל הוא חלש למשחקים על פי המפרט שלך

אני הייתי ממליץ לך על ה5770 שעולה קצת פחות מ1000

כל סדרת ה 4XXX יןדעת להוציא LPCM כאשר הפענוח נעשה בצד של המחשב בגדול

לא אמור להיות הבדל בין השניים רק שכנראה שיש שם איזשהו DOWNSAMPLE .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהפתרון היחידי היום ל1.3 שייך לATI

לא מדוייק, יש גם את ה- G210 / GT220 / GT240 של NVIDIA

HDMI 1.3a Support

Fully integrated support for 1.3a including xvYCC, Deep color and 7.1 digital surround sound.

אבל ה-GT240 לדוגמא לא יתן לך שיפור ביצועים רציני במשחקים לעומת ה-9600gso שהיה לך.

מה שכן הוא 40nm צורך פחות חשמל (אין צורך בחיבור ספק) ומכיל יותר פיצ'רים (כמו כ.קול מובנה, תמיכה ב-purevideo דור אחרון וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל NVIDIA איפה מצאת את התמיכה המלאה ב 1.3 ?? בכל מקום שאני בודק מדובר ב HDMI ויש תמיכה בסאונד וזהו ( ב ATI רשום בפירוש שהכרטיס תומך בהעברת סאונד ב BIT RATE גבוהה שזה מכסה את כל שיטות סאונד ב NVIDIA אין ציון לזה בכלל) . מעבר לזה הכרטיסים של NVIDIA כולם כש ATI הם . מהה הבדל ?? במעבר לכך אני רואה שיש כרטיסים שהם 128 ביט ויש 256 ביט זה הבדל מורגש ?? כלל ממה שאני קורה כולם אומרים שעדיף ATI נכון להיום .

העסק הזה נורא נורא מבלבל , יש המון אפשרויות ולך תבחר מה שמתאים לך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט ששמתי נלקח מאתר הבית של NVIDIA מדף המוצר. הכרטיסים מוציאים LPCM ב-8 ערוצים, דרך 1.3a

בעקרון LPCM הוא אינו דחוס כלל, לכן ה-bitrate שלו גבוה יותר משל נאמר סיגנל של Dolby TrueHD (שמשתמש ב-Lossless CODEC)

המועבר ב-bitstream לפענוח של הרסיבר. ככה שאין לך מה לדאוג מבחינת bitrate אם הכרטיס מסוגל להוציא LPCM.

מצד שני, אין לי מושג אם הכרטיסים הללו של NV מסוגלים להוציא bitstream

LPCM קיים לצורכי תאימות, מאחר וכל רסיבר יודע לקבל אותו, בעוד ש-bitstream דורש שהרסיבר ידע לפענח את הסיגנל המתאים.

אם למשל יוצאים סטנדרטים חדשים שרק רסיבר מתקדם ידע לפענח אותם, הנגן (במקרה זה הכרטיס) יאפשר להעביר אותם ב-LPCM לאחר

עדכון תוכנה או קושחא במידת הצורך.

את נושא סוג וממשק הזכרון עדיף שתשים בצד, הארכיטקטורות לא זהות, הדרך הכי טובה להשוות בין כרטיסים היא בהשוואת ביצועים בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עכשיו כשאני חושב שאני הולך על ה 5770 מישהו יכול להמליץ על מותג ששווה את המחיר ועל חנות ( באזור חיפה תמיד עדיף ) שנותנת אחריות טובה למוצר. הגבול של המחיר : 1000 שח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חייב כרטיס עם יציאת 1.3 מלא ( כולל כל פורמטי הסאונד החדשים של ה HD ותמיכה גם וביט רייט גבוהה ) .

כמו כן תמלאה ב DX11 ובWIN 7 64BIT שאני מעוניין לקנות מתי שהוא .

יש לי כ 1000 שח לנושא ואני מחפש המלצות על מותג טוב וחנות עם אחריות טובה ואם אפשר באיזור חיפה .

אני עובד עם אינטל P35 ומעבד E8400 .

אגב , יש כרטיסים עם שתי יציאות ?? האים ההבדל בין 128BIT ל 256BIT של כרטיסי ה 5870 הוא משמעותי לצפיה בתכני ביתי ותכנים רגילים במחשב ?? איזה עוצמת ספק דורש כרטיס כזה ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוסיף את התקציב שלך לכותרת.

איזה ספק יש לך עכשיו ?

האם השימושים שלך כוללים משחקים ? כי זה לא משתמע מההודעה שלך ואם ככה אז אין מה להוציא כל כך הרבה על כרטיס מסך.

לגבי השאלה שלך, אז הנתון הזה לא רלוונטי בכלל לסרטים.

ל - HD5870 יתאים ספק 500W טוב ואילו ל - HD5770 כל ספק 400W איכותי יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על ה 5450נאמר בפירוש שיש לו תמיכה בסיסית ב DX11 שוהוא בכלל כרטיס די ביסיסי ואני מחפש משהו קצת יותר טוב מזה . השימושים לא כוללים בשלב זה משחקים אבל לעולם אין לדעת . יש לי ספק 400 W של HEC .

ולעניין ה 5770 יש משהו ממולץ בעד 1000 ש"ח ?? ראיתי שיש מהדורות חדשות יותר וחדשות פחות , כל מיני קירורים וכו . מישהו יכול להמליץ על חברה מסויימת ואולי גם על חנות כאן באזור חיפה-קריות-נשר ??

שמעתי על כרטיס שנקרא 5830 מישהו יכול להרחיב עליו משהו ??

מה עם כרטיס שיש לו שתי יציאות ( לא אכפת לי שרק אחת תהיה 1.3 מלא ) ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...