ויכוח שהיה לי עם מוכר בחנות - לא ניתן לראות FHD ללא ממיר "מיוחד" ל FHD . - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ויכוח שהיה לי עם מוכר בחנות - לא ניתן לראות FHD ללא ממיר "מיוחד" ל FHD .

Bug2000

Recommended Posts

אהלן אנשים,

במסגרת קנייה נכנסתי לויכוח עם מוכר בחנות שטען שאני לא יכול לצפות בסרט שהורדתי מהאינטרנט שהוא FHD מלא ושוקל 40GB אם אין לי ממיר מיוחד (שעולה כ 700 שח) . אני אמרתי שאין דבר כזה ומחשב מסוגל לבצע את מה שהממיר בעזרת תוכנה תואמת ... כמובן שהמוכר לא הצליח להסביר לי מה יש בממיר המיוחד הזה שאין במחשב ביתי רגיל (כנראה יש שם איזה כישוף מיוחד).

עכשיו, למרות שאני דיי חלוד כבר בתחום המחשבים המתחדש, לא זכור לי שיש צורך בממיר במידה ויש לך מחשב מספיק חזק שיכול להקרין HD בעזרת קודקים מתאימים או כל תוכנה אחרת...

בשורה התחתונה אני שואל - האם המוכר צודק ולא ניתן ליראות סרט FHD באמת כ FHD אם אין לך ממיר ? או שזה בולשיט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ממיר הוא מדבר?

למיטב ידיעתי, אם יש לך אמצעי תצוגה שיכול להציג רזולוציה של 1920 על 1080 (אמיתית, כלומר רזולוציה טבעית) ויש לך מקור שמכיל כמות כזו של פיקסלים (אמיתיים, כלומר שהופיעו בחומר המוקלט) ולא נעשה שום עיבוד לאות בנוסח upscale או downscale בין שתי החוליות הללו, אז אתה רואה FHD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו.. באמת.. נראה לך באמת שצריך ממיר מיוחד..? המוכר הזה לא מבין כלום מהחיים שלו או שהיה בינכם אי הבנה

בכל מקרה מחשב יודע לעשות הכל עם תוכנה מיועדת.. באופן כללי ביותר אפשר לראות בממיר מעין "מחשב" קטן שעל הרכיבים שלו נצרבה תוכנה שמיועדת רק לפיענוח

בכל מקרה אני לא הייתי הולך לאותו מוכר שוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שהמוכר לא מקצועי, או שהוא פשוט לא הבין אותך. אתה כן זקוק לממיר בשביל לפענח אות HD המגיע מלוויין, לצורך העניין... לא בשביל להציג טריילר/סרט שקודד מראש ב HD וצריך להיות מוצג על שתומכת ברזולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ כשאומרים HD אז מתכוונים לרזולוציה אנכית של 1080 פיקסלים. ובגלל שזה מסך רחב זה יוצא 1920x1080.

כמו ש-Fkl0ster הסביר הסרט הוא 1080 מבלי כיווצים מיוחדים, אז אתה תצטרך חומרה מסוימת אחרת הסרט יתנגן בצורה לא ראויה לצפיה עם קרטועים ופריזים.

אתה צריך מעבד חזק (Core2Duo ומעלה) או מעבד חלש והאצת חומרה (בכרטיס המסך) + קודקים.

בקשר למוכר, כשהוא אמר ממיר, אולי הוא התכוון שהסרט נגיד דרך יס, מצריך אותך להשתמש בממיר HD מיוחד שהם מוכרים לך, אז כן.

אבל סרט HD מעצנמו לא מצריך ממיר, הוא על קשיח/דיסק והוא לא עובר דרך הלווין וכו'.

אגב במקרה הפרטי שלך, המעבד שלך מספיק חזק וגם הכרטיס מסך תומך בהאצת חומרה.... אז בכלל הסתדרת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה המוכר אמר שאין מצב שאני רואה בארץ כי אז אני צריך לקנות משהו שמנגן ואז אמרתי לו שהוא צודק...

אבל - אם אני מוריד סרט מהאינטרנט שהוא ויש לי בבית מסך שתומך FHD אני לא יכול ליראות עדיין FHD אם אין לי ממיר "מיוחד" (עם כישוף של הארי פוטר) ...

ואז שאלתי אותו "מה יש בממיר המיוחד הזה שמחשב לא יודע לבצע?" הוא לא הצליח להביא לי הסבר הגיוני הוא אמר משהו כמו "זה התקן בשביל לראות FHD" בקיצר אני נשארתי השלי וזהו ... הוא אפילו רצה להתערב איתי על כסף חחחח

בקיצור כמו שחשבתי... העיניין הוא שכל הטכניים והמוכרים בחנות טענו אותו דבר זה בכלל הצחיק אותי.

בד"כ כשאומרים HD אז מתכוונים לרזולוציה אנכית של 1080 פיקסלים. ובגלל שזה מסך רחב זה יוצא 1920x1080.

כמו ש-Fkl0ster הסביר הסרט הוא 1080 מבלי כיווצים מיוחדים, אז אתה תצטרך חומרה מסוימת אחרת הסרט יתנגן בצורה לא ראויה לצפיה עם קרטועים ופריזים.

אתה צריך מעבד חזק (Core2Duo ומעלה) או מעבד חלש והאצת חומרה (בכרטיס המסך) + קודקים.

בקשר למוכר, כשהוא אמר ממיר, אולי הוא התכוון שהסרט נגיד דרך יס, מצריך אותך להשתמש בממיר HD מיוחד שהם מוכרים לך, אז כן.

אבל סרט HD מעצנמו לא מצריך ממיר, הוא על קשיח/דיסק והוא לא עובר דרך הלווין וכו'.

אגב במקרה הפרטי שלך, המעבד שלך מספיק חזק וגם הכרטיס מסך תומך בהאצת חומרה.... אז בכלל הסתדרת

פורסם: היום בשעה 12:27:52

כן הוא אמר בדיוק אותו דבר לגבי ממיר ב YES וכו' , אבל אמרתי לו שאין לי מושג מה הולך בטלויזיה אני מדבר איתך על מחשב שולחני ביתי... והוא עדיין אמר לי שזה לא משנה וצריך ממיר חחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התופעה מוכרת --

מוכרים של מוצרי טכנולוגיה באופן כללי (ובמיוחד בארץ) רובם לא טורחים באמת להתעמק בתחום שבו הם עוסקים, ויסתפקו בידיעת "מילות המפתח" וה-"באז" הנוכחי. מספיק לדעת את מילות הקוד "בלו ריי" "HD" "1080" וכו' בשביל למכור למישהו טלוויזיה . לא צריך ממש להבין בזה. אנשים שואלים שאלה? אתה משתמש בלשון החלקלקה שלך כדי להסביר: "כן, אתה מבין, יש לך טלוויזיה רגילה חביבי, HD זה עולם אחר" מתקילים אותך: "רגע אבל גם סתם שידורים רגילים אני אראה באופן שונה? או גם סתם שכבר יש לי?" אתה עונה: "נו ברור חביבי, מה אתה חושב? זה HD! זה המחר".

כמובן שלא כולם ככה, ואולי אני מקצין את זה - אבל זה הרושם שקיבלתי בחיי מהתעסקות עם אנשי מכירות. לעיתים קורה שגם ה-"מומחים" עצמם כלומר אנשי התמיכה הטכנית - יודעים פחות ממה שהיית מצפה, ואז זה בכלל עצוב. אבל - אלה הם החיים.

בכל מקרה, כמו שדימקה אמר - במקרה הספציפי הזה המוכר כנראה לא מבין שיש דבר כזה "HD" שאינו תלוי בכלל בשידורי הלווין או הכבלים. אם אכן הבהרת לו שאתה מדבר על סרט מהאינטרנט - אזי מדובר פשוט בבורות. הוא חושב - כמו שאמרת - שבממיר מתחולל "כישוף" כלשהו שהופך אותו לשונה באופן מהותי מהמחשב (כאילו הממיר הוא לא מחשב בעצמו).

זוהי בורות מהסוג האהוב עלי אגב. זה מה שאני קורא לו : "חוסר ההבנה הבסיסי לגבי מידע דיגטלי". הרבה אנשים לא מצליחים להבין או להפנים את העובדה שמידע (או קבצים) הם בסך הכל אוסף של ביטים. תמונה היא אוסף של ביטים, וגם שיר הוא אוסף של ביטים. מה ההבדל בין האוסף הזה לאוסף הזה? אין הבדל מיוחד --- הביטים האלה הם סתם רצף - עד שמגיעה "לוגיקה" (או תוכנה) שבאה ומפרשת אותם ו-"מתרגמת" אותם לפלט כלשהו (בדרך כלל אחרי עיבוד מסויים), לדוגמא תמונה, , קול וכיו"ב. קורה, שהעיבוד הנחוץ (כמו למשל במקרה של דחוס) הוא רב מאוד, ואז לפעמים יש עדיפות לעיבוד שנעשה ע"י החומרה ולא ע"י התוכנה (פשוט מדובר על "רמה", בפועל שני העיבודים מבוצעים ע"י חומרה כלשהי, פשוט העיבוד ברמה הנמוכה יותר הוא מהיר יותר כי הוא ישיר-ויעיל יותר). אבל זה לא אומר שתוכנה לא יכולה לבצע את זה, או שאי אפשר להשתמש בחומרה דומה במקום אחר (לדוגמא, אפשר לבנות טוסטר שמנגן HD).

ועל זה נאמר:

Any technology, sufficiently advanced, is indistinguishable from magic

(ארתור סי. קלארק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...