אבחון קשיח תקול - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבחון קשיח תקול

RayZ

Recommended Posts

היי זונרים.

יש לי מחשב חדש ואיתו בעיות חדשות.

בכל פעם כשאני עובד עם המחשב, לפעמים יש תקיעות מוזרות (לגמרי) לאיזה 3 שניות, ואם יש מוסיקה דולקת היא נתקעת על אותו הקטע שהיא עליו למשך ה-3 שניות האלו. לאחר מכן אני שומע מתוך המחשב רעש של תקתוק ודיסק קשיח שנתקע ומיד ממשיך לעבוד, כנראה מאחד ההארדיסקים. זה קורה עם עבודה עם קבצים שעל 3 ההארדיסקים. הייתי אומר שזה הראשי, אבל הראשי הוא וגם הרעש של ההארדיסק חושב די סותר.

אותו הסיגייט 1.5 טרה שבתוך המחשב עשה בעיה דומה בעבר רק בצורה ממש קיצונית שהכל במחשב נתקע וניצלתי איתו אחריות בסקאי פיסי והוא הוחלף, וקשה לי להאמין שהוא הבעיה. פעם שניה זה כבר נדיר, שלא נדבר על פעם ראשונה. גם עבדתי איתו כמה ימים במחשב אחר והכל פעל פיקס.

יש דרך מסויימת לאבחן אם הארדיסק תקול בפקטו ולא איך הביצועים שלו? (כי הביצועים של שלושתם מהירים ומעולים)

תודה מראש. מפרט מלא בצד למידת הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על התגובה המאוחרת.

Nemesis, אני אריץ את הבדיקה.

yz101, אף אחד מהם לא פועל ב-RAID מסויים כרגע, ולא נראה לי בכלל שזה בא מה- כי אחרי הכל יש רעש של משהו שמפסיק להסתובב לשניה, נתקע וממשיך.

ד"א, היו כמה פעמים שהמוסיקה נתקעה ל-3 שניות והמחשב עדיין זז. עדיין אפשר לקשר את זה להארד דיסק?[br]פורסם בתאריך: 23.01.2010 בשעה 01:11:03

עדכון- אני סוף סוף מתחיל לבדוק מאיפה נובעת הבעיה.

ניתקתי את כל ההארדיסקים ואת ה- הראשי של השארתי כי המערכת עליו. אין רעשי תקיעות, אין תקיעות, הכל יציב. כך שזה ברור שזה אחד מה-3 ההארדיסקים.

אני אחבר אחד אחד לאט לאט עד שאבחין מאיזה דיסק קשיח הבעיה נובעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאני עושה ועשיתי. :)

עדכון- בדקתי את אחד ההארדיסקים לבד עם האינטל, הסמסונג. שיחקתי משחקים ושמעתי שירים שהיו עליו ולא היו תקיעות או בעיות- הכל היה חלק, למעט 2 פעמים שטיילתי בקבצים שבתוך הסמסונג, ולקח לו משהו כמו 5 שניות להעלות תיקיה מסויימת (לא עם הרבה קבצים) שבזמן הזה שמעתי את ההארדיסק חושב חזק וברגע שהתיקיה עלתה היה "תיק" קטנטן.

הכלי של בדק את הדיסק (עם כל המבחנים שהיו שם, הבסיסיים) והכל היה PASS.

ניתן להסיק מזה שהוא תקין למרות הכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו בדיקה ארוכה מהשניים הכי יעילה לגילוי בעיות, Long driver self test או Long genric?[br]פורסם בתאריך: 25.01.2010 בשעה 15:49:34

עדכון- אני מנסה לערוך בדיקות עם ההארד דיסק השלישי (השני התברר כתקין 100%) וזה כותב לי בכל המבחנים חוץ מהג'נריק "Test Unavailable", למישהו יש מושג למה\מה אפשר להסיק מזה?

בכל אופן, עכשיו כשאני עם ההארד דיסק השלישי הוא גם נתקע ומשמיע תקתוקים בזמן הזה...

אני לא מבין, 2 דיסקים קשיחים תקולים? מה שגם הדיסק הספציפי הזה הוחלף פעם אחת, ואחר כך הוא עבד אצלי 3 ימים במחשב ועבד נהדר ללא שום בעיה. אני ממש לא מבין...

מישהו יכול לעזור לי בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יכול להיות שיש שני הרדדיסקים תקולים, אבל הייתי משאיר את זה בתור אפשרות אחרונה.

ב. תנסה להפעיל את המערכת מחוברת ללא ההרדיסק השלישי ותראה אם היא עובדת נורמלי או לא, משם נתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ניסיתי אותם אחד אחד מחוברים לבד ולא ביחד.

הראשון (סמסונג) עבד בסדר אבל בסוף פעמיים נתקע ותקתק. השני (סיגייט) עבד מעולה. השלישי (גם סיגייט) נתקע ותקתק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסטיקי יש לך קישורים לצלילים של הרדדיסק שהולך למות. תקשיב להם ואם זה דומה לתקתוקים שלך תגבה את המידע ותממש אחריות. בנוסף

הייתי בודק את ספק הכח שלך ואת המתח בבית - בדר"כ 2 הרדדיסקים שנדפקים ביחד זה לא מקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא דומה בצלילים, אבל בקטע שזה מסתובב ואז נקטע פתאום... זה דומה.

בכל אופן, הספק הוחלף כבר בעבר מ-FSP Everest ל-Seasonic, קשה לי להאמין שהוא הגורם לבעיה. איך אפשר לאבחן אם ספק הכוח בסדר מבחינת מתחים? הנושא הזה של ספק "דופק" די מלחיץ, כי שלשום נשרף לי הארדיסק כשחובר במחשב. אם אפשר לקבל פירוט מלא על העניין בבקשה כי זה נשמע לי די קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לומר. בד"כ שריפה סיטונאית של הרדדיסקים כמו שאתה מתאר נובעת מבעיית מתח. השאלה היא האם הבעיה בספק, במגעים או באספקת

החשמל לבית. לדעתי צריך להעביר את הת'רד הזה לבעיות חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע רחוק מדי, אחרי הכל שאר החלקים במחשב בסדר ואחד ההארדיסקים עדיין מתפקד בסדר גמור.

מה שעדיין מוזר לי זה איך 2 דיסקים קשיחים תקולים פה, ועוד אחד שהוחלף בעבר לאחד חדש.

אם עדיין אנחנו תלויים בספק- יש אפשרות או תוכנה שבודקת באופן ישיר את המתחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. את הדיסקים תבדוק אחד אחד עם MHDD ותקבל תשובה חד משמעית.

2. לגבי המתחים - תריץ תוכנה כמו EVEREST או OCCT שמסוגלות לנטר את המתחים לאורך זמן - תריץ stress test ותבדוק את יציבות המתח לאורך זמן מהגרפים שתקבל (OCCT נותנת אותם רק בסוף, ב-EVEREST זה בזמן אמת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...