למה אין מסכי מחשב באיכות של מסכי טלוויזיה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אין מסכי מחשב באיכות של מסכי טלוויזיה?

J S Bach

Recommended Posts

אול זה ישמע ממש מפגר [אולי בגלל שאני גם לא ממש מתמצא בתחום] אבל, למה אין מסכי מחשב באיכות של מסכי טלוויזיה?

החברות המובילות [LG/PHILIPS/SAMSUNG] מוציאות מסכים עם תאורת LED אחורית וניגודיות מטורפת [1:10,000,000] ומיליון ואחת אופציות אבל רק בתור טלוויזיות ולא בתור מסכי מחשב, למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת הרבה יותר פרטים?

גם בסופו של דבר, חוץ מהרזולוציה נראות טוב יותר על מסכי הטלוויזיה החדשים.

והאמת שאני לא כ"כ מבין מה אני כותב ככה שאני מאוד אשמח להסבר / קישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין אז למה אתה כותב?

תעשה לי טובה שניה ותלך לסלון, תשב 5 דקות מול הטלוויזיה שלך במרחק שבו אתה יושב עכשיו מול המסך מחשב, תחזור ותגיד לנו מה ראית (ואיך הראש שלך מרגיש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טלוויזיה זה טלוויזיה ומסך מחשב זה מסך מחשב. שני מכשירים שיש להם תקפידים שונים לכן הם גם לא יכולים להתחרות אחד בשני.

אגב רזולוציה כזאת לפאנל בגודל 24" זה ממש קצת ולא מאוזן למטרות של מסך מחשב ולעומת זאת מצויין לטלוויזיה וההפך.

אני מציע שתעשה קצת שיעורי בית על התפתחות של מסכי מחשב וטלוויזיות מבחינת בעשרים השנים האחרונות (יש לא מעט חומר בויקיפדיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MULTICORE - על אף שאתה צודק ברוב מה שאמרת לו - לא הבנתי את פשר המשפט הזה:

אגב רזולוציה כזאת לפאנל בגודל 24" זה ממש קצת ולא מאוזן למטרות של מסך מחשב ולעומת זאת מצויין לטלוויזיה וההפך.

מה? לי יש מסך 24" של והרזולוציה היא 1920*1200, במה זה שונה באופן מהותי מ-1920*1080?

זה לא "ממש קצת" זה סתם רזולוציה אחרת. למה ציפית, ל-2096 על 1280?

בכל מקרה:

טלוויזיה זה טלוויזיה ומסך מחשב זה מסך מחשב. שני מכשירים שיש להם תקפידים שונים לכן הם גם לא יכולים להתחרות אחד בשני.

זה היה נכון אולי פעם. היום כבר ההבדל מיטשטש, וכל אחד יכול לשמש בתור השני. בכל מקרה, באופן *עקרוני* ההבדל בין טלוויזיות למסכי מחשב (שכאמור הולך ונעלם) הוא שמסך מחשב צריך להיות מסוגל להציג דברים כמו טקסט בצורה חדה וברורה, ולכן החשיבות הגבוהה של רזולוציות טובות -

בעוד שטלוויזיה צריכה רק להיות מסוגלת להקרין וידאו בצורה טובה, ולכן יותר מהרזולוציה היו חשובים באופן מסורתי דברים כמו ניגודיות, זמן תגובה, זויוות צפייה, וכו'.

היום כל התכונות האלה חשובות לשני המכשירים - באופן כללי - בגלל עידן ה-HD וה-MEDIA וכיו"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרזולוציה של היא הרבה יותר נמוכה ממסכי מחשב, הסיבה היא שבעוד ובטלוויזיה אתה יושב רחוק ולא צריך להתמקד בדברים קטנים, במסך מחשב אתה יושב הרבה יותר קרוב ואתה צריך גודל נקודה קטן הרבה יותר.

זאת הסיבה גם שמסך 30" למחשב עולה הרבה יותר ממסך 30" לטלוויזיה.

בנוסף, קח את כל המספרים והנתונים שמופיעים לך תמיד בקשר למסכים בערבון מוגבל מאוד, הם רק על הנייר, במציאות התמונה שונה מאוד (תרתי משמע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Klayhamn, אם אתה מבין את המשמעות של רזולוציות התצוגה אז אני לא מבין מה לא מובן לך...

Pila405, מסכי 24" שמגיעים עם רזולוציה כזאת כי זה פשוט חסר משמעות וטמטום. הרזולוציה בכלל קיימת לפורמט מסויים של תצוגת וידיאו בניגוד למסך מחשב שעליו להציג נתונים באיכות הרבה יותר ברורה.

תקרא קצת מזה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Display_resolution

http://en.wikipedia.org/wiki/Video

אני שוב חוזר שתבין מה היתה המטרה של הטלוויזיה ומסך המחשב בעשרים השנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...