היכן ניתן לרכוש לוח אם למחשב ThinkPad T42 שנדפק - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היכן ניתן לרכוש לוח אם למחשב ThinkPad T42 שנדפק

nondos

Recommended Posts

שלום,

הלפטופ הישן שלי ThinkPad T42 נדפק (מראה רק מסך שחור ובפוסט משמיע צליל ארוך ואחריו שנים קצרים) שלחתי אותו לבדיקה במעבדות לנובו בארץ והתשובה שקיבלתי היא שנדפק הכרטיס מסך וצריך להחליף את כל לוח האם מכיוון שהכרטיס מסך מובנה בלוח האם.

הם דורשים 4000 ש"ח על התיקון וברור שבמחיר הזה לא שווה לתקן.

בכל מקרה שוטטתי קצת ב ומצאתי אנשים שמוכרים רק ל T42 במחיר יחסית זול של 80$ בערך, במחיר כזה לא איכפת לי לקחת את הסיכון ולנסות לתקן את הלפטופ בעצמי ומקסימום הלך הלפטופ. הבעיה היא שכרגע לא מצאתי אף אחד שמוכן לשלוח לארץ

מישהו מכיר חנות בארץ או בחו"ל בה ניתן לרכוש למחשב במחיר סביר (עם עדיפות לארץ)?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה גר באיזור הצפון תפנה למעבדת RCC בעפולה יש לנו מספר מחשבים כאלו ככה שלוח יעלה לך משהו בסביבות 1000 1500 ש"ח.

לדעתי שווה לך לנסות לתקן את המחשב משום שזה מחשב איכותי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה דגם של T42? (תן את 7 הספרות של הModel Type).

הייתי אומר 99% שזה באמת ה-board, אבל יש סיכוי קטן שזה הזיכרון, לפחות לפי מדריך התחזוקה של . אז אולי תנסה עם אחרים.

אם זה כרטיס המסך, תנסה להסיר את המקלדת ולהדליק את המחשב תוך כדי הפעלת לחץ על הצ'יפ של כרטיס המסך. לפעמים זה עוזר לו להידלק, אבל זה רק יעזור לך לקבוע חד-משמעית שמדובר בכרטיס המסך.

אם אתה גר באיזור הצפון תפנה למעבדת RCC בעפולה יש לנו מספר מחשבים כאלו ככה שלוח יעלה לך משהו בסביבות 1000 1500 ש"ח.

ב1000-1500 כבר אפשר למצוא T42 שלם ביד-2 ולמכור את החלקים של הזה כדי לסגור קצת את ההפרש. לא הייתי משקיע סכום כזה בהחלפת לוח באחד שעתיד ככל הנראה להידפק בדיוק באותה צורה (זו בעיה ידועה בסדרת T4X של , ורבים מהמחשבים בסדרה מסיימים ככה את חייהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הדגם אני רואה שמדובר בלוח עם ה- 7500. אלה באמת סבלו מכשלונות לא מעטים הקשורים לשבב הגרפי.

אגב, דבר נוסף ששכחתי לשאול - מה תאריך הייצור של הנייד? זה צריך להופיע על אותה מדבקה עם הדגם והמספר הסידורי, בפורמט של YY/MM, כאשר YY היא השנה ו-MM החודש.

אם אתה באמת מחליף לוח, או מתכוון לרכוש T42 חילופי, הייתי ממליץ לחפש דגם שיוצר באביב 2005 ומאוחר יותר, שכן ידוע שללוחות אלה הסיכוי לכישלון הספציפי הזה הוא קטן יותר בשל שינויים שנעשו בשיטת ההלחמה. אפשר לזהות לוחות כאלה באמצעות הימצאן של נקודות אפוקסי אדומות סביב השבב הגרפי. אך גם במקרה של לוח כזה, עדיין הסיכוי לכשל קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנת היוצר היא 04/12 כלומר דצמבר 2004

לקראת סופ"ש יהיה לי קצת זמן אני אפרק את המקלדת ואנסה ללחוץ על השבב של הכרטיס מסך כמו שאמרת נראה מה יהיה

ושוב תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בשעה טובה התפנה לי היום קצת זמן ופרקתי את המקלדת

ואכן לחיצה על השבב של הכרטיס הגרפי העלתה את המחשב ועכשיו עושה רושם שהוא עובד בסדר (אני תכף אריץ איזה באנצ'מרק לאמץ קצת את הכרטיס מסך ונראה מה יהיה)

כנראה באמת הבעיה במגעים

מעל השבב של הכרטיס מסך יושב גוף שמהודק בברגים

אם אני אדחוף חתיכת קרטון בין הכרטיס מסך לקירור ואוודה שהיא יושבת טוב ולוחצת את השבב ללוח האם האם יש סיכוי שבכך אני יכול לפתור את הבעיה במחשב?

או אולי רעיון אחר להידוק השבב ללוח האם?

או שאולי הפתרון של הידוק השבב לא יעזור??

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב בתהליכי גסיסה. פתרונות כאלה של הפעלת לחץ יכולים לעזור לכמה ימים/שבועות/חודשים. אין לדעת בוודאות.

מעבר להחלפת הלוח, יש שני פתרונות שיחזיקו מעמד יותר זמן:

reflow - שימוש באקדח חום כדי להמיס את החיבורים ולגרום להם להתקשות מחדש. אפשר לעשות בתנאים ביתיים עם ציוד מתאים, וזהירות יתרה, אבל ממש ממש יתרה, כי אפשר בקלות להרוס את הלוח כולו. יש מדריך פה:

http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?f=2&t=57021

reball - הלחמה מלאה מחדש. אפשר לעשות רק במעבדות שמציעות שירותים כאלה. יש בארה"ב ובאירופה כמה שיעשו את זה, כי מה לעשות, מדובר בכשל מאוד נפוץ לסדרת מחשבים מאוד פופולרית. אבל לא יודע אם יש בארץ.

אם כבר כן מחליפים לוח, אפשר לנסות להשיג לוח של R51 עם שבב גרפי מובנה של אינטל, שלא יסבול מכשל כזה גם בעתיד, כפי שמתואר כאן:

http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?f=2&t=65505

אבל בסופו של דבר, לדעתי, מדובר בפרוייקטים שאולי מעניינים מאוד מבחינה אקדמית/פילוסופית, אבל לעיתים רחוקות משתלמים כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...