שינוי שם תיקיית הפרופיל בווינדוס 7 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי שם תיקיית הפרופיל בווינדוס 7

Klayhamn

Recommended Posts

שלום חברים, שימו לב לכאב ראש הבא:

בלפטופ שלי מותקן ווינדוס 7, כשקיבלתי אותו לקח לי טיפה זמן להתרגל למקלדת וה-TOUCHPAD, ולכן כשהמחשב ביצע את הקונפיגורציה הראשונית וביקש ממני להכניס שם משתמש, התחלתי להכניס אותו ובטעות נלחץ לי ה-ENTER ושם המשתמש שנוצר היה "K" (כלומר אות אחת בלבד)

לאחר מכן התבקשתי להכניס ססמא ולא הייתה שום דרך לחזור אחורה ולבטל את השם שנוצר.

לכן, ברגע שהמחשב התחיל, הלכתי ושיניתי את שם החשבון, וחשבתי שבכך תם העניין

מסתבר אבל , ששם התייקיה ממשיך להיקרא "K" ולא שם המשתמש החדש

זה לא כל כך הפריע לי, עד שגיליתי שהשם הזה הוא לא רק שם התיקייה, אלא גם המזהה של המחשב ברשת עבור שמות משתמש

מה כוונתי?

ברגע שניסיתי להיכנס מהמחשב השני שלי (דסקטופ), ל-SHARE בלפטופ , הוא אמר לי ששם המשתמש והססמא שגויים. כל הנסיונות שלי לפתור את זה עלו בתוהו, עד שחשבתי לנסות את שם המשתמש "K" (במקום שם המשתמש האמיתי) וראו זה פלא, זה עבד...

החלטתי אם כך, לשנות את שם התיקיה אחת ולתמיד בתקווה שהדבר יפתור גם את יתר הבעיות

אממה -- מסתבר שזה לא כל כך פשוט. הפתרון המוביל שמצאתי (שבמקור מיועד ל-VISTA אבל נראה שרלוונטי עדיין) דיבר על שינוי שם התיקייה ואז שינוי של KEY בודד ב-REGISTRY...

ניסיתי את זה, וכך התחיל מסע גיהנומי בן שעתיים לשחזר את היוזר שלי...

סוף סוף הצלחתי לעשות זאת, אבל עכשיו אני תקוע במצב בעייתי:

1. יש לי את המשתמש הישן שלי והוא תקין לחלוטין בדיוק כפי שהיה, מלבד העובדה ששיניתי את שם המשתמש שלו ל-OLD

2. יש לי משתמש חדש בשם KLAYHAMN שהוא המשתמש שאמור להחליף את הישן.

עקבתי אחרי ההוראות פה:

http://windows.microsoft.com/en-US/Windows7/Fix-a-corrupted-user-profile

כדי ליצור את משתמש 2, וזה עבד -

הבעיה היחידה היא שהרבה דברים לא "עברו"... הפרופיל של פיירפוקס, של THUNDERBIRD, ה-TASKBAR, ועוד המון דברים קטנים אחרים...

הדבר היחיד שנראה שעבר באמת זה הקבצים (כלומר "MY DOCUMENTS"), וה-THEME...

השאלה היא - האם מישהו פה מכיר דרך טובה ואמינה להעתיק משתמש אחד לשני באופן חלק וחף-מבעיות ??? בלית ברירה אני פשוט אגדיר הכל מחדש אבל זה מעצבן מאוד. מדהים אותי כמה טעות קטנה שביצעתי בעת הגדרת המחשב עולה לי עכשיו בזמן...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי את זה פעם בXP אבל זה אולי יעבוד גם עכשיו (במיוחד במצב שלך).

קודם יוצרים את המשתמש החדש שרוצים (עשית כבר) ואז מחליפים את השמות של התיקיות משתמש.

אתה יכול גם לנסות פשוט קופי פייסט ולדרוס את החדש.

בכל מקרה מומלץ לעשות image או ghost או system restore point או משהו שיאפשר לך לבטל את הכל מהר במקרה שזה לא עובד.

עריכה - חיפוש קצר בגוגל הביא אופציה טובה:

http://www.windowsbbs.com/windows-xp/75486-renaming-user-folder-user-name.html

תגובה שביעית - אני בטוח שאם תחפש תמצא עוד דברים מועילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה SKYLORD -

ניסיתי לעשות בדיוק את מה שתיארת, זה פשוט לא עובד (בין היתר בגלל שההגדרה הזו שמורה גם ב-REGISTRY כאמור)

לצערי לא עשיתי GHOST כי חשבתי שזה יהיה די פשוט, וטעיתי... לומדים :)

בכל מקרה - נראה שהצלחתי להציל את המצב - בתהליך שארך כשעה, ושכלל שימוש ב- EASY TRANSFER של 7

זו תוכנה שנועדה לאפשר "הגירה" מווינדוס שאי-אפשר לעשות לו UPGRADE, לדוגמא - אבל בפועל היא מאפשרת גיבוי של פרופילי משתמש, וכפועל יוצא מכך, גם מאפשרת להעתיק משתמש למשתמש בצורה נוחה ואמינה יחסית.. היתרון הגדול שלה הוא שהיא מאפשרת להעתיק את ההגדרות-והקבצים לכל "משתמש-יעד" במחשב היעד (גם אם מדובר באותו מחשב).

בכל מקרה, הדבר היחיד שהיה טיפה מסובך זה להעביר את הפרופיל של THUNDEBIRD שמשום מה לא עבר כראוי (ראוי לציין לחיוב שהפרופיל של פיירפוקס עבר במלואו), אבל יש תוכנה שנקראת MOZBACKUP שמקלה על העניין

הדבר היחיד שמטריד אותי עכשיו זה שעכשיו כשאני מנסה להתחבר ללפטופ - הוא כותב שאין לי "PERMISSIONS" (הוא לא נותן אפילו הזדמנות להזדהות, אולי הזיהוי הקודם שמור ב-CACHE או משהו?), שזה קצת משעשע כי בשביל זה עשיתי מלכתחילה את כל הבלגן

להתחבר מהלפטופ (ווינדוס 7) לדסקטופ (ווינדוס XP) אין שום בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...