צריך המלצה לדיסק קשיח של 500GB לRAID 0 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לדיסק קשיח של 500GB לRAID 0

omerz90

Recommended Posts

יש ברשותי דיסק קשיח של 500GB של סיגייט מהדגם ST3500320AS, המקום עוד מעט נגמר לי ואני רוצה לקנות עוד HDD של 500GB

ולעשות RAID 0 עם הכונן שיש ברשותי. אשמח שתמליצו לי על כונן של 500GB שיהיה מהיר, אמין ושקט, ראיתי בסטיקי כוננים קשיחים

שהוספתם דגם של סיגייט ודגם של אבל WD לא הוספתם, האם יש סיבה מיוחדת לכך?

בכללי אני מתלבט בין כמה קשיחים - 500GB SpinPoint F3, 500GB 7200RPM 16MB Sata2

ו 500GB AAKS WD5000AAKS. אשמח שתגידו לי מה ההבדלים ביניהם ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שראית יש כוננים מומלצים בסטיקי. :nixweiss:

לגבי - אין לכך שום סיבה מיוחדת, פשוט אין להם כונן שמתחרה מכל הבחינות בכונן של סמסונג ובשני הכוננים של . ה-WD5000AAKS אינו כונן נחות כשלעצמו אבל בהשוואה למומלצים שבסטיקי הוא פחות טוב. אם מישהו היה קונה אותו לא הייתי אומר שעשה טעות, זה בכלל לא נורא, אבל אם הם נמכרים באותו מחיר ואפשר לקבל יותר אז למה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם מהירים ושקטים.

אני בספק אם הוא ימצא את הכונן שיש לו, וגם אם כן אז שיוודא שהוא עם קושחה תקינה כי זה מהסדרות הדפוקות. על הדרך גם הייתי בודק את הכונן שכבר יש לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מתערב ככה, אבל הנסיון שלי עם RAID0 הוא מר.

גם אני התלהבתי בהתחלה, הלכתי וקניתי 2 דיסקים מסדרה מיוחדת לRAID ויקרה, 5 שנות אחריות, של , זהים בדיוק...

בניתי RAID0, היתה תמיכה בזה ללוח, גם כן לוח High End - הלוח הכי חזק שהיה ל-DFI בזמנו...

הלוח התברר בהמשך כבעייתי אבל אני לא בטוח שזה גם השליך גם על בקר ה-RAID שלו.

אז מה אני אגיד לכם:

מהירות - שיפור שלא ממש הרגשתי. בטח לא אחרי מס' חודשים.

אמינות - לאחר שנה+ התחילו להופיע בעיות כגון: מדליקים את המחשב, הוא טוען שדיסק אחד לא עובד ולכן כל הRAID הלך (ואז היה צריך לכבות את המחשב לחכות כמה דקות ולהדליק שוב)

- בסופו של דבר הדיסק הראשון הגיע למצב של Bad Sectors. לפחות היתה אחריות ל5 שנים אז החליפו אותו ( :D קיבלתי עוד 70 גיגה על הדרך)

- הדיסק השני עבר אחר כבוד למחשב של אחותי שם הוא כרגע עושה חיל על ידי כך שהוא פשוט נעלם מהמערכת כשבא לו. אני צריך ללכת לפרק אותו ולראות מה הסיפור שלו פשוט עוד לא התפניתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את שני הדיסקים בדקתי לפני שבניתי את מהם את הRAID

הם היו בסדר גמור. כמו שאמרתי, דגמים מיוחדים עבור RAID עם אחריות מורחבת MTBF נמוך וכו'

מה שאני טוען זה שהם נדפקו במהלך השימוש שלהם בRAID.

יכול ליהיות שהלוח הזה ספציפית דפק אותם... בכל אופן אני רק מציין שהנסיון שלי עם RAID 0 בעייתי ויכול ליהיות שאני לא היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...