מחירי תחבורה ציבורית. - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי תחבורה ציבורית.

pain_killer12

Recommended Posts

חברה... מה לעשות שגם זה עסק. אנשים צריכים לשלם כי יש גם הוצאות בתחבורה הציבורית

תגידו תודה שהשינויי מחירים של התחבורה קורים רק פעם בX זמן (יחסית נדיר) ושיש בכלל סבסוד ממשלתי

אבל אני לא יכול לדבר יותר מדי, אחרי שהעיפו את אגד מטבריה והכניסו את קונקס המחירים של התחבורה אצלנו הם בדיחה גם אחרי שהעלו אותם

נסיעה רגילה - 2.6 ש"ח

חופשי יומי - 4.2 ש"ח

חופשי חודשי - לא זוכר בדיוק אבל עכשיו באזור ה80~

מונית - 4 ש"ח..

אם אתה מחשיב את העלאות המחירים (כשהדלק לא עולה) - אז הם רק מרוויחים יותר משהם הרוויחו לפני חודש, למה?

הם מעלים מחירים באופן קבוע בשנים האחרונות, זה לא נדיר, זה דווקא די תדיר. אני זוכר שלפני שנה בדיוק הקפיצו את

המחירים. אין לזה סוף. זה עסק נכון, אבל זה עסק בפיקוח ממשלתי, ולכן אם מחירי הדלק לא עולים באופן שמצדיק

עליית מחירים כדי לכסות על הפסדים, אין צורך להעלות.

ותענוג בשבילך מחירים כאלה, הלוואי פה.

:'(

אם יש מישהו שבשבילו 80 אגורות הוא סכום משמעותי מידי, שלא יבצע את הנסיעה הזאת.

שילך ברגל מצידי.

או, פיתרון ריאלי יותר, שישאר לישון עוד שעה אחת ביום. כשהוא ישן האור בחדר יהיה כבוי, ובשעה הזאת הוא יחסוך 80 אגורות בחשבון החשמל - ויפצה על התוספת בנסיעה!

^^ דוגמה קצת קיצונית ולא מדוייקת, אבל אני בטוח שהבנת את העיקרון. לחסוך 80 אגורות ביום אפשר לעשות בקלילות.

למשל - שיקנו לחם שחור רגיל במקום לחם שפרוס מראש. ההבדל הכספי יחסוך להם אפילו הרבה יותר!

מילפורד אתה מגזים יותר מדי. נראה לי שהבנת שהלכת רחוק מידי גם בהודעות הקודומות ושוכנעת

פשוט לא נעים לך 'לרדת מהעץ' אז אתה ממשיך יותר חזק. מה אתה רוצה שאני אגיד לך-

שאני ישן עם אורות\טלוויזיה\מחשב סגורים בלילה, שגם ביום האור פה לא דלוק. ששישי שבת

הכל פה כבוי חוץ ממנורת שולחן פלורסנט קטנה. שאחרי כל אלה, עדיין יוצא הרבה כסף על .

אתה מוזמן ללכת ברגל מראשון לבר אילן =] בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:'(

אם יש מישהו שבשבילו 80 אגורות הוא סכום משמעותי מידי, שלא יבצע את הנסיעה הזאת.

שילך ברגל מצידי.

או, פיתרון ריאלי יותר, שישאר לישון עוד שעה אחת ביום. כשהוא ישן האור בחדר יהיה כבוי, ובשעה הזאת הוא יחסוך 80 אגורות בחשבון החשמל - ויפצה על התוספת בנסיעה!

^^ דוגמה קצת קיצונית ולא מדוייקת, אבל אני בטוח שהבנת את העיקרון. לחסוך 80 אגורות ביום אפשר לעשות בקלילות.

למשל - שיקנו לחם שחור רגיל במקום לחם שפרוס מראש. ההבדל הכספי יחסוך להם אפילו הרבה יותר!

תחזיר את הסרט לבלוקבסטר...

העלאת תעריפי התחבורה הציבורית זה דג בים של העלאות שהיו מאז תקופת ביבי.

עכשיו, תעשה X+X+X+X+X.... לכל העלאות שהיו ותחשב במצטבר של יום, חודש ושנה כמה אתה משלם ותשלם.

רק מה-44 ש"ח לחודש אני יכול כמעט לסגור את כל החשבון שלי בזמן אוויר הפלאפון, הידעת? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזיר את הסרט לבלוקבסטר...

העלאת תעריפי התחבורה הציבורית זה דג בים של העלאות שהיו מאז תקופת ביבי.

עכשיו, תעשה X+X+X+X+X.... לכל העלאות שהיו ותחשב במצטבר של יום, חודש ושנה כמה אתה משלם ותשלם.

רק מה-44 ש"ח לחודש אני יכול כמעט לסגור את כל החשבון שלי בזמן אוויר הפלאפון, הידעת? ::)

עוד פעם אתה וביבי? מתי תבין שהוא לא קשור בכלל להעלאות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדוגמא שהבאת שאפשר לחסוך במקומות אחרים כדי לשלם על האוטובוס - עושים את זה כי אין ברירה אבל זה לא מצדיק את זה שמעלים את המחירים!

במקום לנסות ולשפר, הם לא עושים כלום ומעלים את המחירים, שגם עד עכשיו לא שווים את הנסיעה (אתה אמור לקבל תשתית טובה ונסיעה מדוייקת בשביל הכסף ששילמת - והרבה מאוד פעמים אתה לא מקבל).

כשאתה לא מרוויח הרבה כסף, כל שקל משנה.

יודע מה? 40 שקל זה לא כסף בשבילך? תן לי אותם. לא תרצה נכון? למה? הרי זה לא כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אתן לך אותם? אתה מספק לי שירות מסויים?

אם היית מספק לי שירות כלשהוא ואז מעלה את המחיר ב-80 אגורות ליום, אולי הייתי קצת מתמרמר אבל בטח שלא הייתי עושה מזה כזה סיפור. מקסימום הייתי מפסיק להשתמש בשירות שלך ומחפש פתרונות אחרים.

עזוב, הוא ילד מפגר.. אני כבר התייאשתי מלנסות להסביר לו דברים בהיגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תחליט, 40 שקל זה כסף או לא כסף?

עכשיו תחשוב מה ה 40 שקל האלה אומרים לאנשים שעובדים קשה מאוד ומוותרים על המון דברים בשביל שיוכלו לסוע באוטובוס, ועוד מעלים להם את המחיר בלי שום תמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא היה ברור במשפט הזה?

אם היית מספק לי שירות כלשהוא ואז מעלה את המחיר ב-80 אגורות ליום, אולי הייתי קצת מתמרמר אבל בטח שלא הייתי עושה מזה כזה סיפור.

בדיוק כמו שאני מתמרמר למשל כשאני בא לקנות בקבוק קולה בסופר ורואה שהמחיר שלו עלה באיזה חצי שקל. מתמרמר לשתי שניות, וממשיך הלאה בחיי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אתן לך אותם? אתה מספק לי שירות מסויים?

אם היית מספק לי שירות כלשהוא ואז מעלה את המחיר ב-80 אגורות ליום, אולי הייתי קצת מתמרמר אבל בטח שלא הייתי עושה מזה כזה סיפור. מקסימום הייתי מפסיק להשתמש בשירות שלך ומחפש פתרונות אחרים.

צודק לחלוטין, אבל לצערי אנחנו לא מדברים על מוצרי נישה אלא מוצרי/שירותי קיום. זה כמו שאני אעלה את מחיר החשמל במספר אחוזים ואגיד לך "לא מתאים תתנתק ותתחיל לשרוף פחם". נשמע הגיוני? זה בערך הפיתרון שאתה מביא למיעוטי יכולת. לא רוצים לשלם תלכו ברגל. פשוט יציאה של פוץ מתנשא, סליחה על הביטוי. [br]פורסם בתאריך: 6.01.2010 בשעה 18:52:44

ואתה בטח מצפה מתחבורה ציבורית להיות כמעט חינם?

בהחלט. לכן שייכת למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה בטח מצפה מתחבורה ציבורית להיות כמעט חינם?

בתנאים של היום אני מצפה שהיא תהיה יותר זולה ממה שהיא היום.

שוב פעם, אם התחבורה הציבורית היתה עושה מה שהיא אמורה לעשות בצורה טובה, מה שהיא לא עושה - ומשתמשת בכסף כדי לשפר אותה ואת התשתיות אז העליית מחירים היתה מוצדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שטייניץ? מה זה משנה שניהם אותו חרא. (נכון שהעלאת תעריפי האוטובוס אין קשר לשטייניץ אבל ציינתי גם את ביבי בתמונה הכוללת).

קח בחשבון שאני רוכב ביום יום על קטנוע ואחי נוסע באוטובוס וברכבת ויש לו נסיעות בחינם כי הוא חוגר.

אז שחיתות בדברי אתה לא תראה, אני לא אומר זאת מתוך אינטרס או משהו, אם הייתי הישראלי המגעיל שיש לו ולא צריך אוטובוס הייתי מדבר כמו מילפורד קובירצכWTF.

עזוב, הוא ילד מפגר.. אני כבר התייאשתי מלנסות להסביר לו דברים בהיגיון.

טוב שלא... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות מציק לי העליה במחירים של התחבורה הציבורית והרבה יותר מציק לי המצב שלה בארץ

מבחינתי מוניות פשוט יקרות מידי

לאומת זאת אוטובוסים חוץ מלעצור כל שניה בתחנה אחרת גם נתקעים בפקקים כמו מכונית רגילה פשוט כי אין מספיק נתיבים לתחבורה ציבורית בלבד

וזה עושה לי בחילה לנסוע בהם יותר מ10 דקות (חוץ מאוטובוסים לתירים אבל אלו לא נחשבים )

עניין התשלום זה רק חלק מהעניין ותראו דבר מטומטם -כדי לנסוע הלוך וחזור לבית החולים מאיר (אני צריך לעשות את זה פעם בחודש )

מה שבמכונית לוקח לי 5 דקות +הליכה של 5 דקות כי החניה המזורגגת בתשלום אז אני חונה רחוק -הלוך חזור בקיצוב בזבוז של 20 דקות ביחד

ומה שבאופנים לוקח לי פחות מ15 דקות (למרות שאני לא עושה את זה מפחד שיגנבו )

באוטובוס פשוט אין לי את האפשרות הזאת אני צריך לנסוע לאחוזה ורק אז לנסוע למאיר ואותו הסיפור בחזרה

מה גם שהתחנה בחזרה רחוקה יחסית אז צריך ללכת איזה 5 דקות להגיע לטחנה וכמובן יש את כל העניין לחכות לאוטובוס א ואז לאוטובוס ב

ופעם אחרונה שאני בדקתי (מזמן לא נסעתי באוטובוס ) לא היה אף לוח אלקטרוני שאומר מתי האוטובוס צריך להגיע ובאיזה מקום הוא כרגע במפה

במקום זה יש מפת זמנים מיושנת וצריך לקוות שיגיע בזמן

בקיצור יכול להיות שיש מצב שהאוטובוס יגיע רק עוד 20 דקות (במצב כזה כבר עדיף ללכת ברגל במקרה המסוים הזה) אבל אין אפשרות מדויקת לדעת

אבל אני מצאתי פתרון -פתרון עקום אבל פיתרון

וזה מאוד פשוט לקחת אם המכונית של אמא שלי לנסעות כאלו ותבינו יש לה מכונית "מרחיקת בחורות " ולצערי אני לא אומר את זה בצחוק

בלנו ישנה שעברה כמה תאונות אם צבע גמור מסריחה מבפנים ומלאת גאנק ולפעמים אם 2 כסאות של תינוקות כי אחותי גם לפעמים לוקחת את הרכב

בקיצור משהו ברמת כיעור של המכונית של אל באנדי וגם המצב המכני שלה לא כל כך רחוק מהמכונית של אל

אבל לפחות זה עדיף לי על התחבורה הציבורית

ושהרכב לא זמין לרוב אני נוסע באופנים או לחלופין הולך ברגל אני מנסה ככל האפשר להתרחק מתחבורה ציבורית

גם שהייתי חייל למרות כל הפחדים הייתי נוסע המון בטרמפים פשוט כי הזונות לא דאגו שתיהיה טחנה מרעננה לצריפין לא הלוך ולא חזור

בשביל זה היה צריך 2 אוטובוסים ובמקרה שלי 3 כי אוטובוסים כאלו מתחילים מאחוזה -אז תחנתי טרמפים

וזה מה שמפריע לי בתחבורה הציבורית 80 אגורות פה 80 אגורות שם זה הבעיה היחסית קטנה

ולסטודנטים אני פשוט ממליץ לארגן כמה חברה ולקנות איזה מכונית יד שניה ביחד או למצוא איזה סנגר אם מכונית שיתן לכם טרמפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת ציני להכניס את זה כאן, כי יש צדק בתלונות, אבל תמיד אפשר ללמוד גישות שונות

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3366479,00.html

קור נורא. זהו אחד הזיכרונות החזקים ביותר של לורן וובר מילדותה. בחורף המושלג של קונטיקט, כשבבתים אחרים היה חמים ונעים, הטרמוסטט בבית של לורן הקטנה מעולם לא עבר את ה־10 מעלות. בבקרים מקפיאי עצמות במיוחד, כשבקושי הצליחה לגרור את עצמה מחוץ לשמיכה, היא היתה מתלוננת, ואבא שלה היה מציע: “שימי על עצמך עוד סוודר". אביה של וובר גם ניסה להקציב את צריכת נייר הטואלט בבית, היה צועק עליה כשהיתה משאירה אור דולק כשעזבה את החדר, ודפק בדלת בכל פעם שבילתה כמה שניות עודפות במקלחת.

הראיון עם וובר מתקיים בבית קפה ברובע קווינס בניו יורק. הדירה שלה (אותה דירה שבה גדלה אמה), מרוחקת כרבע שעת נסיעה בתחבורה ציבורית או שעת הליכה רגלית מבית הקפה. וובר בחרה ללכת (“הייתי כל היום בבית, רציתי לנשום קצת אוויר")
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

זמן הליכה מהבית שלי לתחנה המרכזית החדשה בראשון זה חצי שעה +-

ובאוטובוס משהו כמו 5 דק'. אבל האמת היא, כמו שציינו פה שאוטובוסים יכולים לאחר

ברמה לא הגיונית שכבר עדיף ללכת ברגל. האוטובוס צריך להגיע כל רבע שעה - 20 דק'

פעם חיכיתי 35 דק'. אני לא מתעצל ללכת ברגל והלכתי כמה פעמים, אבל רמת השירות באמת נמוכה מאוד.

וקרירין, הבעיה במכונית היא שמכונית זולה = מכונית ישנה.

מכונית ישנה אז יש טיפולים, לפעמים גם שני טסטים, עוד ביטוח יקר

זה לאו דווקא יוצא יותר זול מתחבורה ציבורית. בקשר לחבר עם אוטו

זה כבר מצב יותר טוב, אבל זה עניין של מזל.

בכל אופן, זה הדבר האולטימטיבי, הבעיה שבארץ

היא נראית כמו הצרות שלי וגם לוקחת על זה כל פעם יותר כסף.

גם אם היו חותכים את המחירים בחצי, אגד\דן לא היו בהפסדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...