תלמידים, צריך להילחם בכיבוש - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תלמידים, צריך להילחם בכיבוש

SaXtoR

Recommended Posts

"כשתתגייסו לכו למחסומים, תראו מה קורה שם, הביאו את רוח ההתמתנות, עזרו ליצור מציאות אחרת ובסופו של דבר תגיעו למסקנה שאין מקום לכיבוש. השירות בצבא הוא חובה, אבל בצבא ששומר על הגבולות והביטחון ולא שמתעסק בפעילות של כיבוש".

יום רביעי, 8:15 בבוקר, אודיטוריום עירוני א'.

המנהל רם כהן קורא לתלמידי שכבת י"א להילחם כמוהו בכיבוש

"אני צריך מים, חייב מים", אומר רם כהן, מנהל עירוני א', כשהוא חוזר ביום רביעי בבוקר למשרד שלו אחרי פגישה עם תלמידי שכבת י"א באודיטוריום הישן בבית הספר. והוא בהחלט צריך מים, חייב מים. לא רק כדי להרטיב את הפה שהתייבש מהדיבור, אלא גם כדי שיהיה לו עם מה לכבות את השלהבת שהדברים שהוא אמר לתלמידיו עלולים להצית.

כהן לא תמים ולא תם, וגם הוא יודע שכשמנהל תיכון מדבר בגלוי נגד הכיבוש בשטחים, קורא לשחרר את גלעד שליט תמורת אלף אסירים ולמנף את כל המהלך לתהליך התפייסות עמוק ואמיתי עם הפלסטינים, הוא מושך אליו אש חמה, אז עוד לפני שהוא מתפנה להרוות את צימאונו הוא אומר: "ראוי שהרב מלמד מישיבת הר ברכה ודומיו יידעו שגם הציבור החילוני שבו הם נוהגים לזלזל קץ בסרבנות שלהם, קץ בתחמנות היהודית שלהם ובז להם, לחוסר ההבנה שלהם בדמוקרטיה ולחוסר כבוד שלהם לבני האדם באשר הם. ואני קורא לציבור המחנכים השפוי בישראל, הדתיים והחילונים, לומר בגלוי לתלמידיו שהכיבוש ארור, לקלל את הכיבוש ולחנך לערכים שלא רומסים אחרים. אי אפשר לרמוס בצורה ברוטלית ערכים כמו שמדינת עושה 42 שנה ואז להגיד שאת ילדינו אנחנו מחנכים לדמוקרטיה".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3827746,00.html

אין סוף להזיות.. :nixweiss:

:bash::s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישר כח! להצית שנאה נגד האוייב היהודי הציוני עוד מגיל צעיר - זו הדרך, כי הרבה יותר קל לבצע שטיפת מוח לילדים מאשר למבוגרים. לא יפתיע אותי אם הצעד הבה יהיה החלפת שיעור תנך בשיעור קוראן, כמחאה נגד כפייה דתית בבתי ספר בישראל והזדהות עם העם הפלסטיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתיכת אפס, אני לא מאמין שבזמן שאני אקרע את התחת במחסומים שהוא מדבר עליהם הוא יעמוד מול ילדים וישטוף להם את השכל כמה הצבא זה דבר רע.

דברים כאלה מורידים לי את המוטיבציה להתגייס לקרבי.

ויש עוד עניין. אמנם מדינת יצאה מעזה, אבל היא ממשיכה לצור עליה. אי אפשר להכניס לעזה היום כמעט שום דבר מלבד מצרכי קיום בסיסיים. אז כדי לאפשר חיים נחפרו מנהרות שבהן מבריחים הכול: בקר, מוצרי , נשים, סמים ונשק. מצרים, שמבינה שההברחות במנהרות מסוכנות גם לה, החלה לחפור תעלה עמוקה ורחבה שמנסה למנוע את המשך חפירת המנהרות.

אוו אני ממש מצטער אדון מנהל! זה באמת לא הומניטרי לאסור הברחת סמים וזונות לרצועה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבורה של אדיוטים, גם אתם גם הוא וגם וינט.

אתם, כי אתם דמגוגים, בני 17 הם ממש לא ילדים. ואם כבר הדרך הכי טובה לגרום לבן\בת 17 ממוצע\ת לעשות משהו זה להגיד לא לעשות את זה.

הוא, כי הוא אמור לדעת שכדמות חינוכית אסור לו להביע עמדה פוליטית.

ווינט כי הם סתם ניפחו את הסיפור מעבר לכל קנה מידה הגיוני. רוב הכתבות על רצח הן לא כל כך ארוכות.

ובלי קשר, זאת דמוקרטיה, תלמדו לחיות עם דעות שאתם לא מסכימים איתן...

אגב, גם אני אדיוט, בגלל שהתרד הזה יופיע אצלי בתגובות חדשות עד שנה הבאה במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום סרבנות משמאל, מה שלומך?

התגעגעתי 3>

שימו לב אגב שהוא לא אומר לא להתגייס או לסרב פקודה - אלא אף מעודד להתגייס ואומר "תתגייסו, תגיעו למחסומים ותביאו איתכם רוח מתינות". זו נראת לי בקשה לגיטימית לאללה שלא הייתי מתפלא לשמוע ממש"קית חינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט "השירות בצבא הוא חובה, אבל בצבא ששומר על הגבולות והביטחון ולא שמתעסק בפעילות של כיבוש" הוא משפט קלאסי של סרבנות שמאל.

השירות בצבא הוא חובה, נקודה. המשפט צריך היה להגמר כאן - אין שום תנאים לקיום החוק, ומי שמנסה להציב כאלו, מעודד סרבנות ולכן צריך להיות:

א) מפוטר

ב) לשבת בכלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל שירות וכל פקודה בצבא הינם מבחינת חוק "ימות ובל יעבור" - מדוע קיים "רוח צה"ל"? ומדוע קיים מוסד נציב קבילות החיילים? וההגדרות המאוד חדות (אך לחלוטין לא ברורות) של פקודה בלתי חוקית ופקודה בלתי חוקית בעליל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל שירות וכל פקודה בצבא הינם מבחינת חוק "ימות ובל יעבור" - מדוע קיים "רוח צה"ל"? ומדוע קיים מוסד נציב קבילות החיילים? וההגדרות המאוד חדות (אך לחלוטין לא ברורות) של פקודה בלתי חוקית ופקודה בלתי חוקית בעליל?

שמע אני מצטער להגיד את זה אבל השאלה הזאת היא פשוט אחת המפגרות שיצא לי לראות פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר בין פקודות הצבא לבין חוק שירות בטחון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבורה של אדיוטים, גם אתם גם הוא וגם וינט.

אתם, כי אתם דמגוגים, בני 17 הם ממש לא ילדים. ואם כבר הדרך הכי טובה לגרום לבן\בת 17 ממוצע\ת לעשות משהו זה להגיד לא לעשות את זה.

הוא, כי הוא אמור לדעת שכדמות חינוכית אסור לו להביע עמדה פוליטית.

ווינט כי הם סתם ניפחו את הסיפור מעבר לכל קנה מידה הגיוני. רוב הכתבות על רצח הן לא כל כך ארוכות.

ובלי קשר, זאת דמוקרטיה, תלמדו לחיות עם דעות שאתם לא מסכימים איתן...

אגב, גם אני אדיוט, בגלל שהתרד הזה יופיע אצלי בתגובות חדשות עד שנה הבאה במקרה הטוב.

+1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה אותו מנהל עשה בצבא...?

אתה רציני? חוץ מסרבנות עצמה, בצבא יש מגוון רחב של פעילויות הומניטריות שניתן לעסוק בהם לקידום התהליך. לדוגמה: מתן רעיונות לתקשורת בנושא סרבנות, צילום של אתרים ומסמכים צבאיים המשמשים לכיבוש ומסירתם לגורמים פלסטינים בעלי אינטרס, מכירת כלי מהמחסנים של צהל ישירות לפלסטינים שיוכלו להגן על עצמם בפני הכיבוש הציוני, שיתוף פעולה ועבודה משותפת עם ארגוני זכויות אדם גם בארץ וגם בעולם, ועוד... בזכות זה שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית כל האפשרויות הנ"ל פתוחות, וחובתו של כל מי שמכבד זכויות אדם ומתנגד לכיבוש, לנצל אפשרויות אלה במלואם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...