כמה מחשבות בעקבות הצתת המסגד. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה מחשבות בעקבות הצתת המסגד.

shuy

Recommended Posts

למי שלא יודע, אני נכלל בקבוצת המתנחלים, אני גר בישוב קטן באיזור שכם, כל חיי התחנכתי על ברכי הציונות, כל מעשה שעשיתי בחיי הבוגרים נעשה שדגל נר לרגלי, אני יודע לישב את הארץ, אני יודע להלחם בשביל המולדת, איבדתי חברים טובים בקרבות מרים אל-מול האוייב, וכן, אני יודע גם לתת יד לשלום, ואני בנאדם, בדיוק כמוכם, בדיוק כמוהם.

כששמעתי לראשונה על הצתת המסגד משהו נשבר בי, עמוק בפנים, כל הערכים שהתכנכתי עליהם, כל החברים שאיבדתי, כל האנשים שהרגתי בקרב, הכל נהייה תפל, פתאום המטרה שבמשך 30 שנים היתה ברורה כשמש, התעמעמה.

יש משהו שבא לפני המדינה?

יש משהו קדוש יותר מלהלחם על המולדת שלך?

יש משהו נשגב יותר מליישב את הארץ?

פתאום הבנתי, אני בנאדם, כלומר, זה יותר קדוש מכל הערכים האלו שלמעלה, ואם הבחירה היא בין היותי אדם לבין היותי ציוני, אני אהיה אדם, פשוט.

אם בשם הציונות נעשה מעשה העוולה הזה, אז אני לא רוצה להיות ציוני, קחו את המגן דוד שלכם, קחו את הדגל, קחו את הכל, אני רוצה לרדת.

book-heine-1820.jpg

בתמונה:

"במקום שבו שורפים ספרים, ישרפו בני-אדם", כיכר בבל, ברלין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ מעשה של קיצוניים, כבר אתה מוותר על המגן דוד

ראיתי בחדשות שרבנים נפגשו עם הפלסטינים והביאו להם ספרי קוראן

תזכור מי מבקש ממי שלום ובאיזה עמדות אנחנו

הגדה המערבית הייתה חלק מירדן עזה חלק ממצרים והם תקפו אותנו ואנחנו נותנים להם לגיטימציה

על חצי מהארץ והם לא רוצים רק אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד לא נחשפו המבצעים אל נא לנו להסיק מסקנות, יכול להיות זה בוצע ע"י "ארגון מערכתי" כלשהו על-מנת להלהיט את הרוחות מבפנים,

לעורר דעת קהל שלילית כלפי התנחלים וכך בעקיפין להפסיק את הבנייה.

אגב תראה מה טמקא עשו לך יעקב, במקום לקרוא ליהודה ושומרון בשמם ההיסטורי אתה קורא להם בשמם הזר..

אבל את תדאג, זו לא אשמתך.. השמאלנות חוגגת :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד צריך לקחת בחשבון שיש קיצוניים משני הצדדים והקיצוניים היהודים לא פחות גרועים מאלו הפלסטינאים ואולי אפילו יותר גרועים מכיוון שהם מקבלים יד יותר חופשית לפעול. לא צריך להתייאש אלא צריך להראות שהרוב הגדול והשפוי פשוט אינו חושב ונוהג כך ושמדובר בקומץ, אספסוף, שצריך להוקיע אותו מהחברה בישראל. לאבד אמון בערכים ובציונות יהיה דבר טיפשי לעשות ויהווה נצחון לרדיקליות, דבר שאני לא חושב שאתה רוצה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות הצתה של מחבלים ישראלים

יכול להיות הצתה של מחבלים פלסטינים

יכול להיות התלקחות של כבל חשמל דפוק

יכול להיות התלקחות של קסאמים שהם החביאו שם

זה טוב שאתה עוצר וחושב ושוקל מחדש את הערכים אבל לא בהכרח זה המקרה שבו זה תופס ולא בהכרח הערכים שלך לא נכונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרחם על אכזרים, סופו להתאכזר אל רחמנים.

ולעניינינו.

למה המחשבות רצות לך פרא בראש? המעשה הזה נעשה רק בשם דבר אחד - תג מחיר.

ותג המחיר הזה בא על מעשים שפוגעים בכלל ציבור המתנחלים, הציבור הכי ערכי בארץ (הכי ערכי בגלל שהערכים שלו תורמים לכולם - יישוב הארץ, בזכותו בכל הסכם שלום עתידי עמדת המיקוח הרבה יותר טובה ונקבל הרבה יותר. הם דבקים חזק בערכים שלהם והם עושים את זה בסיכון עצמי לא קטן.)

מאחד הציבורים הכי מוערכים במדינה המתנחלים ירדו לשוליים בגלל מסע השחרה שנמשך שנים. לראייה - הם באיזור העדיפות הלאומית כבר עשרות שנים, והנה פתאום השנה זה צורם לכל מיני גורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להפריד את הארוע לשני תחומים:

הראשון הוא ההצתה עצמה. אני לא תומך בשום אופן בהשחתת רכוש של אנשים אקראיים, או השחתת מוסדות דת כדי להציג עמדות. בואו נשאיר את זה לחיות שבקרבן אנחנו חיים.

השני הוא ההתיחסות הציבורית להצתה. אני לא מוצא מקום לפרסם גינוי רשמי לארוע מבלי להזכיר כי בעבר מוסדות יהודים רבים נהרסו בידי מוסלמים, ויתרה מזאת - גם היום מוסדות מוסלמים רבים נהרסים בידי מוסלמים אחרים (עיראק...) בלי שהערבים פוצים פה. פשוט להגיד להם שאנחנו כבר נטפל בבעיות שלנו בלעדיהם, ואת הצביעות שלהם הם מוזמנים לדחוף לתחת.

את מדיניות "תג המחיר" צריכה לנהל הממשלה, לא האזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציבור הכי ערכי בארץ

צודק לעקור אלפי עצי זית , לשרוף מסגדים , להתנכל בכל צורה שהיא לערבי השטחים , לגרום לבזבוז של מיליארדי ש"ח מתקציב המדינה על כל מיני הוצאות בטחון .

ובמה תרמתם כל כך להסכם עתידי ? לא יהיה שום הסכם עד נסיגה לקווי 67 ומצידי שתמשיכו לגור בשטחים גם לאחר ההסכם :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותג המחיר הזה בא על מעשים שפוגעים בכלל ציבור המתנחלים, הציבור הכי ערכי בארץ (הכי ערכי בגלל שהערכים שלו תורמים לכולם - יישוב הארץ, בזכותו בכל הסכם שלום עתידי עמדת המיקוח הרבה יותר טובה ונקבל הרבה יותר. הם דבקים חזק בערכים שלהם והם עושים את זה בסיכון עצמי לא קטן.)

מאחד הציבורים הכי מוערכים במדינה המתנחלים ירדו לשוליים בגלל מסע השחרה שנמשך שנים. לראייה - הם באיזור העדיפות הלאומית כבר עשרות שנים, והנה פתאום השנה זה צורם לכל מיני גורמים.

פחחחחח

ציבור ערכי עלק, עלוקות שמוצצות כספי אחרים בשביל מטרות הזויות

למה הם צריכים להיות בעדיפות "לאומית" (מילה יפה לשוחד פולטי) מה לגבי ביטחון, תשתיות וכו..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא צריכים להיות.

הבעיה מתחילה כאשר ממשלות לדוותיהן עושות שימוש בציבור המתנחלים לצרכיהן, תוך מתן תמריצים משתלמים. אומרים לך לבוא לגור בתוך הקו הירוק, לא לשלם מס, לקבל הטבות ותוך כדי כך לממש את האידיאולוגיה שלך. למה לא לעשות ככה? זה בתמיכה הממשלה.

אחרי עשר שנים הממשלה מחליטה שפתאום לא מתאים שתגור שם אז פשוט מעיפים אותך מהבית? משהו פה מאוד רקוב וזה מצב שיכול לקרות וכנראה יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...