שימוש בדיסק חיצוני לגיבוי קר - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בדיסק חיצוני לגיבוי קר

^DaRk-MiNd^

Recommended Posts

אהלן,

אחרי שנים של הסתמכות על הארדיסקים שאנחנו עובדיים עליהם כל הזמן ומעט צריבות אני רוצה לייצר כונן חיצוני שאליו אגבה את מיטב המסמכים, ואינפורמציה קריטית.

אני מדגיש שאני רוצה גיבוי קר כך שהכונן רוב הזמן נמצא מנותק ממחשב (ואפילו במיקום אחר) כדי לקבל DRP מלא למידע ואף לחסוך שחיקה בפעולת הארדדיסק.

מה הפתרון הכי אפקטיבי לתצורה זו?

בהתחלה חשבתי על קניית HD רגיל של 1TB ומארז אבל הבנתי שמארז שכזה דורש מתח חיצוני וזה נשמע לי קצת מסורבל.

האם כדאי ללכת על קונספט כזה או על HD חיצוני רגיל, בדגש על התפיסה שאני מחפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות שאני לא חושב לבחור באופציה הזאת:

1. לא רואה סיבה לקנות 2 כוננים, אני מסתפק בכמות דאטא שיש לי כיום

2. אני לא רוצה להשאיר אותו מחובר למחשב גם בגלל השחיקה וגם אם יהיה נזק פיזי שניהם יהרסו במקביל

3. אני עדיין לא SERVER מטורף שאני צריך לגבות את כל המחשב כל הזמן, אלא ובדגש על רק החומרים החשובים המסוננים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הגישה של דיסק גיבוי שמחובר למחשב רק לעיתים הוא שגוי וזאת מכמה סיבות.

1. לדיסק שמחובר באופן קבוע ניתן להגדיר גיבוי אוטומטי ולא צריך לזכור לעשות את זה.

2. לא צריך לעשות כלום בשביל לגבות (להוציא את הדיסק מהמגירה/ארון/קופסא... לחבר וכו'), הפעולה שקופה למשתמש - הכל מתבצע באופן אוטומטי.

3. אם הדיסק מתחיל לגסוס יש לרוב סימנים מקדימים, אפשר לשים לב אליהם מראש. זאת במקום לגלות יום אחד, כשמחברים אותו, שמערכת ההפעלה לא מזהה אותו ואין עם מי לדבר.

יש לי דיסק חיצוני של מקסטור כבר כ-6 שנים. הוא פועל רצוף מהיום שנקנה, כשהוא מחובר למחשב, וכל לילה המחשב עובר גיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl דיבר על פרנואידים, אז הפוביה העיקרית שלי היא נזק פיזי: שריפה, התרסקות כל המחשב, טיל שנופל על החדר וכו'... הדגש העיקרי הוא על תמונות כי להם אין תחליף ע"י הורדה מחדש או חיפוש ברשת. זה מאוד מאוד פרנואידי אבל מה לעשות שהתעסקות באופרטיבי בצבא קצת הרגילה אותי לחשוב 14 צעדים קדימה

אין ספק, אבל אני אדם מאוד רגוע ומשתדל להשאר כזה, לכן גם אני מבצע תעדוף כלכלי ומחשבתי לגבי מה באמת קריטי לי ועם מה אפשר להתמודד

(ודרך אגב ממסמכים קריטיים שמשתנים כל הזמן כמו עבודות, מאגר מידע, תכנונים טיולים ודומיהם יושבים במקביל על DROPBOX ומגובה(+שמירת עותקים של גרסאות) על שרת

מה יהיה על הדיסק

תמונות וסרטי משפחה - כרגע עומד על כ30 ג'יגה ומתגבר עם הזמן

מסמכים - כמה מאות מגה בודדות

שירים - כ20 ג'יגה

אלו הדברים שאני רוצה לשמר כגיבוי מתעדכן

כמו כן אני רוצה לנצל את שאר המקום לאחסון נוסף של דברים שלא בשימוש כרגע (כי אף אחד לא רואה 26 עונות במצטבר של סדרות ולא 115 סרטים) וסתם סותמים הארדיסקים, ולאחר מכן ע"פ שיקול דעת הם ימחקו, יצרבו או ישמרו

1TB נראה כמו משהו שמשאיר הרבה(!!!) מקום להתפתח בלי לדאוג, וגם המחיר היום סביר ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון לפוביה שלך (מה שאני לא יכול לבצע בגלל הנפח האדיר שאני חייב)

שימוש 2 כוננים חיצוניים לגיבוי של אותו מידע כאשר באופן שוטף הם נמצאים ב2 מיקומים שונים בבית

בנוסף, גיבוי של תמונות... צרוב פעם ב על . בניגוד לדברים אחרים הם מדיה סטטית שלא משתנה... ובמקרה הזה כאמור אי אפשר לשחזר חומר אם הוא הולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאנחנו נסכים לא להסכים :)

קצת שאלות טכניות

האם מארז חיצוני לHD רגיל יכול להגיע בתצורה שלא דורשת חיבור חשמל חיצוני?

האם מארז חיצוני לHD רגיל הוא רק קופסא יפה ובסופו של דבר אצטך להתחבר פיזית עם סוג-של SATA ארוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי מגבלת תקציב כלשהי אז הייתי חושב על פתרון של שני כונני SSD ב-RAID 1 יחד עם מארז כזה (לא מופיע בתיאור של המארז שהוא מצריך חיבור חשמל אז מניח שאין צורך בכך):

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16816241001&nm_mc=OTC-Froogle&cm_mmc=OTC-Froogle-_-Server+-+RAID+Sub-Systems-_-Patriot+Memory-_-16241001

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...