להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב?

eliil1

Recommended Posts

איפה עשית את הי'ג י'ד?

מורה שלי מהתיכון שלימד אותי במגמת אלקטרוניקה אמר שיש רק חשמל ואלקטרוניקה ,אין תכנה =\

מוזר..

חשבתי ללכת לעתודה אקמאית בגלל זה להנדסת תכנה , אבל לא בטוח אם אני אתקבל לטכניון עם הבגרות שלי ,חוץ מאנגלית,מתמטיקה ואלקטרוניקה, שאר הציונים שלי סבירים לא יותר מזה.

היה לי גם רעיון בעת רישום לעתודה אקמאית לרושם בעדיפות השנייה כלכלה ומנהל עסקים... כדאי? אני אצליח למצוא עבודה לאחר הלימודים? והאם המשכורת תתקרב לזה של מהנדס תכנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עושה יג-יד הנדסת תוכנה ומצטער על כל רגע. ביזבוז של זמן, מבחינת הקבע יוצר אולי שנה וחצי פחות מעתודה נורמלית, התפקידים לא תמיד טובים (כן גם כשאתה פרוייקטנט או יוצר קורס בסמח).

עריכה:

טוב לא על כל רגע, זה קידם אותי במישור האישי ובזמן ה"חלון" שנוצר לי למדתי דברים חדשים, אך זה לא משתווה לתואר ודעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות יהיה לך ניסיון

לפי מה שהבנתי, הם מעדיפים לקחת מישהו עם ניסיון מאשר מישהו עם תאור מהטכניון אבל בלי ניסיון..

מישהו יודע אם משתלם בכלל ללמוד כלכלה ומנהל עסקים? אפשר למצוא עבודה בזה? ולהתקדם באמת?

או שזה רק משהו שלומדים האלה שאין להם מה לעשות ובסוף לא יוצא להם מזה כלום ויושבים על משכורות של שכירים שבקושי סיימו קורס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון תמיד טוב, תלוי מה עשיתה ולאיזה עבודה אתה מנסה להתקבל.

בכל מקרה בנושא יג-יד -> בשום פנים ואופן על תעשה את זה- ביזבוז של שנתיים מהחיים שלך כאשר חוץ מפטור זוטר מכמה קורסים בלימודי תואר ראשון לא יזכה אותך בכלום במיוחד אם לא תגע בזה בכלל בשירות הצבאי (אז תשכח כמות גדולה מהחומר).

כל מקצוע מכבד את בעליו אבל כמו שכבר נאמר כאן ישנה חשיבות עצומה לבחירה של תחום אותו אתה אוהב (ואפילו מאוד) להצלחה באותו תחום כי לא תמיד (כמו שגם כבר נאמר) תזכה לחיזוק חיובי מהסביבה שלך ואולי גם אנשים יקודמו על פניך - אתה תצטרך להשיג מאיפה שהוא את "הכוח" על מנת להתגבר על כל המכשולים המנטליים והטכניים בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעדיפים לקחת מישהו עם ניסיון מאשר מישהו עם תאור מהטכניון אבל בלי ניסיון..

כל מעסיק בשוק האזרחי ככה. רק לידע אישי שלא יספרו לכם שבוגר שקר כושלהו מרוויח/מתקבל למשרה בכירה יותר ממישהו שלא למד כלל ובעל ניסיון בשטח הרלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל מסלול יש כאלה שהלך להם טוב ויש כאלו שלא. אלו ש יד זה הכי הרבה שהם ידיעו אליו בחיים וקיבלו ציוני 60 נשלחו בצבא למקומות חרא. אלה שהשקיעו עשו מסלול פרויקטנטים - מרוצים.

אני לא מצטער על ההנסאי תוכנה לרגע. הנדסאי תוכנה כן נדרשים לחתום על קבע אבל אף פעם לא משרתים אותו בגלל מחסור בתקנים לפחות כה זה בחיל האוויר. יש קיצור דרגות קטן אבל נחמד.

אני חושב שהכי מומלץ ללמוד באורט סינגאלובסקי המקום היחיד ששוה לנסוע אליו- אחרי זה זה ממש לא משנה איפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל מסלול יש כאלה שהלך להם טוב ויש כאלו שלא. אלו ש יד זה הכי הרבה שהם ידיעו אליו בחיים וקיבלו ציוני 60 נשלחו בצבא למקומות חרא. אלה שהשקיעו עשו מסלול פרויקטנטים - מרוצים.

אני לא מצטער על ההנסאי תוכנה לרגע. הנדסאי תוכנה כן נדרשים לחתום על קבע אבל אף פעם לא משרתים אותו בגלל מחסור בתקנים לפחות כה זה בחיל האוויר. יש קיצור דרגות קטן אבל נחמד.

אני חושב שהכי מומלץ ללמוד באורט סינגאלובסקי המקום היחיד ששוה לנסוע אליו- אחרי זה זה ממש לא משנה איפה.

בוא לא נזרוק סתם מילים. הממוצע שלי לא יורד מ 95 במכללה שציינת (לא שזה כזה קשה פשוט אין לי אינדיקטור אחר)

ולא, לא כל פרוייקטנט מגיע למקומות שווים ומה לעשות שזה כבר לא תלוי בך. יש לי הרבה חברים ש"עובדים" (ראה - כותבים קוד בחינם לצא) בווב לדוגמא שזה דבר מסריח, מה יותר מסריח מלבנות את האתר של המדור? זה מה שאתה רוצה לעשות 3 שנים? או עוד תפקיד מגניב "כתיבת תוכנה שבודקת כבלים של תקשורת" אחלה של ניסיון..

אבל "על טעם ועל ריח..."

לפחות יהיה לך ניסיון

לפי מה שהבנתי, הם מעדיפים לקחת מישהו עם ניסיון מאשר מישהו עם תאור מהטכניון אבל בלי ניסיון..

מישהו יודע אם משתלם בכלל ללמוד כלכלה ומנהל עסקים? אפשר למצוא עבודה בזה? ולהתקדם באמת?

או שזה רק משהו שלומדים האלה שאין להם מה לעשות ובסוף לא יוצא להם מזה כלום ויושבים על משכורות של שכירים שבקושי סיימו קורס

ניסיון זה הגדרה קצת קשה. לכן לא הייתי מכליל את זה בצורה של "מעדיפים לקחת מישהו עם ניסיון מאשר מישהו עם תאור מהטכניון אבל בלי ניסיון". יש אנשים בלי תואר ובלי ניסיון שעובדים ב"הייטק", לא מדד לשום דבר. כל מה שצריך זה ראש וידיים המקום הנכון.

לגבי מנהל עסקים - יש לי מרצה שאמר שבל מקום אפשר לעשות כסף צריך רק לדעת איך. אל תרדוף מקצוע שמביא לך עשרות אלפי שקלים בחודש, אל תרדוף אחרי מקצוע "יוקרתי", תרדוף אחרי מה שהוא שאתה אוהב, ותנסה להיות הכי טוב בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון זה הגדרה קצת קשה. לכן לא הייתי מכליל את זה בצורה של "מעדיפים לקחת מישהו עם ניסיון מאשר מישהו עם תאור מהטכניון אבל בלי ניסיון". יש אנשים בלי תואר ובלי ניסיון שעובדים ב"הייטק", לא מדד לשום דבר. כל מה שצריך זה ראש וידיים המקום הנכון.

לגבי מנהל עסקים - יש לי מרצה שאמר שבל מקום אפשר לעשות כסף צריך רק לדעת איך. אל תרדוף מקצוע שמביא לך עשרות אלפי שקלים בחודש, אל תרדוף אחרי מקצוע "יוקרתי", תרדוף אחרי מה שהוא שאתה אוהב, ותנסה להיות הכי טוב בזה.

אני מבין...

ובינתיים שיש לי עוד קצת זמן לפני הצבא אני רוצה כבר להבין מה אני רוצה ,מה אני אוהב ובמה אני איהיה טוב.

ההתלבטות שלי היא בעיקר בין הנדסת תוכנה לבין כלכלה ועסקים.

אלה נראים לי המקצועות שבאמת יעניינו אותי ושיוכלו לעזור לי לפרנס את המשפחה בעתיד.

אך מצד שני, לא למדתי כלכלה ומנהל עסקים בכלל,לא יודע מה תכנית הלימודים שם ,מה אני אצטרך בשביל זה(נגיד,מתמטיקה אני מחבב חח אבל ממש לא מת על זה, ואם זה יהיה ברמה כמו שלומדים רואי חשבון אני לא חושב שאני אצליח מהסיבה הפשוטה שאני לא אוהב את זה), ואם אני באמת אצליח לעשות עם התואר הזה משהו.

הנדסת תכנה, גם , למרות שסיימתי בתיכון שפת סי ואסמבלי עם ציון 99 סופי ,וזה היה לי קל והכי חשוב אני אהבתי את זה(מפה גם הרצון ללמוד הנדסת תכנה), כשאני חושב על זה, אני לא ממש יודע על זה הרבה, רמה של תיכון זה רמה כל כך נמוכה שזה לא מדד לכלום, המגמה הזאת לא באמת נתנה לי את האפשרות לראות את המקצוע כפי שהוא.

כך שאיך אני אמור לדעת אם אני אצליח בזה(תכנה או עסקים) אם אני אפילו לא יודע אם אני רוצה ללמוד משהו מהם.

בגלל זה גם אני מתחיל לבחור את המקצוע ע"פי הקריטריונים הלא נכוני. כלומר נכונים, אבל לא העיקריים(שהם הרצון ללמוד את המקצוע ולעבוד בו), כגון "יציבות" המקצוע, אפשרות למצוא עבודה בשוק האזרחי , וכמובן המשכורת.

אם לחשוב אבל מה אני צריך בשביל להצליח במקצוע (חוץ ממוטיבציה)

כלכלה ועסקים : קשרים ,נכון? אין לי אותם =\ הון התחלתי - אין לי גם... יכולת למתמטיקה גבוהה - יש , אבל לא ממש אוהב מתמטיקה ברמה שלומדים רואי חשבון למשל

הנדסת תכנה - יכולת ללמוד שפות תכנות ברמה גבוהה - לא יכול כמובן להגיד בוודאות ממה שחווייתי בתיכון ,חח זה רק הבסיס של הבסיסים, אבל אני חשוב שכן. בואו נגיד שמה שלמדנו בשפת סי ואסמבלי, מאוד אהבתי. מאוד.

היבט נוסף שכבר הבנתי שהוא חשוב, שדיברתם עליו הוא גם קשרים, בתוך החברה שבה אתה עובד. אבל זה כנראה כבר יש לך כשאתה מתחיל לעבוד ..

שכחתי עוד משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה בכלכלה, אבל התואר במדעי מחשב והנדסת תוכנה מורכב ברובו ממטמטיקה. אם אי רצון ו/או אי יכולת ללמוד מטמטיקה חשובה בשבילך היתי לוקח את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי למצוא דוגמאות למתמטיקה שלומדים בהנדסת תכנה לא מצאתי, אתה יכול בבקשה להראות לי חלק מהחומר ?

אין לי בעיה עם מתמטיקה, אני אוהב מתמטיקה אבל לא ברמה שזה מתחיל להיות ברמה מעצבנת כמו שרואי חשבון צריכים ללמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה מסובך

כלומר, עכשיו נראה קצת לא מובן אבל זה גם נראה כמו משהו שאם ללמוד את זה לא תיהיה בעיה להבין..

גם מה שMASTER כתב נראה לא עד כדי כך מסובך (ז"א עכשיו בטח שהכל נראה מפחיד אבל כמו שאמרתי פשוט צריך ללמוד את זה)

ומה הולך בלכלה ומנהל עסקים? זה גם אותה מתמטיקה בערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שלומדים בתואר ראשון. וזו עוד המתמטיקה הקלה יחסית. אחר כך זה מתחיל להסתבך.

אולי בטכניון. אנליזה זה פיכסה. חוץ מזה, בהנדסה לומדים איך בעיקר איך להשתמש בדברים האלה ופחות איך להוכיח אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל, ואתה חושב שלהשתמש בזה זה כל כך פשוט? :P

לא נראה מסובך

כלומר, עכשיו נראה קצת לא מובן אבל זה גם נראה כמו משהו שאם ללמוד את זה לא תיהיה בעיה להבין..

גם מה שMASTER כתב נראה לא עד כדי כך מסובך (ז"א עכשיו בטח שהכל נראה מפחיד אבל כמו שאמרתי פשוט צריך ללמוד את זה)

:lol: :lol:

אחרי הגבול הראשון שיוכיחו לך ותשאר פעור פה אני רוצה לראות אותך כותב את זה.

כל הכבוד לך אם המשפט הזה לא נראה לך מורכב, זה בערך אחד המשפטים האחרונים שלומדים בחדו"א 2.

אגב, המתמטיקה ה-ר-ב-ה יותר מסובכת ממתמטיקה של רואי חשבון.

אתה נשמע כמו אחד שמתלמבט אם ללכת לעתודה (ונניח לרגע בצד את ההתלבטות בין אקדמית לטכנולוגית) או לא. במקרה שלך התשובה היא חד משמעית - לא, מהסיבה היחידה שאתה לא סגור על עצמך. מילא אתה רוצה לרשום עדיפות ראשונה מדמ"ח ושניה תוכנה. אתה רוצה לרשום ראשונה תוכנה ושניה כלכלה - שני מקצועות נטולי כל קשר. חבל על הזמן שלך, לך, תעשה 3 שנים ואחר כך תחליט מה אתה רוצה לעשות עם החיים שלך. 4 שנים של תואר מהנדס זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע. אם תהיה טוב תמצא עבודה במקצוע בשנה שניה-שלישית בשכר מאוד יפה, אם לא אז רק בסוף התואר :smile1:, אבל אל תשכח שרוב הסטודנטים הם לא עתודאים - ואם הם מסתדרים, אין סיבה שאתה לא.

ולצורך העניין - אני עתודאי להנדסת אוירונאוטיקה (קצת רחוק מתוכנה) בטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...