להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב?

eliil1

Recommended Posts

נשמע טוב..

אתה לא צריך לקום בבוקר ללכת לעבודה ולחזור מאוחר, כמו שהרבה עובדי הייטק עובדים (לפי מה שאחד פה אמר)

אתה המנהל, וכנראה גם מרוויח יותר

אבל עובדה שהרבה אנשים לא הולכים לזה... למה? מה הדאוןסייד בזה?

ומה בכלל צריך כדי להתחיל להיות פרילנסר? זה קשה למצוא לקוחות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וכדי למצוא לקוחות כנראה אתה צריך שיהיה לך שם, וזה יכול לקרות רק עם ניסיון,שידעו כבר מי ומה אתה , ז"א גם ככה צריך ללכת לעבוד בחברה כשכיר ,על מנת לצבור ניסיון

אז זה מוביל אותי לשאלה אחרת, עד כמה קשה למצוא עבודה בחברה טובה (במקצוע הנדסת תוכנה למשל) לאחר סיום התואר?

האם באמת כדאי ללכת לעתודות למיניהם ? כי שמעתי מהרבה אנשים שמאוד קשה למצוא עבודה לאחר סיום תואר גם אם זה מהטכניון אם אין לך ניסיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה בלהיות פרילאנסר זה למצוא לקוחות.

אם אתה לא מוצא לקוחות אין עבודה. זה להיות עצמאי בעצם.

לא רק למצוא לקוחות. בסופו של יום אתה מנהל חברה ! אתה צריך לנהל את עצמך ! פועל יוצא ?:

1. ערכית - אם אתה לא מסוגל להניע את עצמך לעבוד אתה תיכשל. צריך להיות לא עצלן

2. צריך להתמיד גם אם הדברים לא עומדים לטובתך (למרות שרובנו יעדיפו להרים ידיים או לברוח מבעיות)

3. ניירת ניירת ניירת

4. אם אין יוזמה, ואם אתה לא תמיד יוזם (אפילו אם אתה חושב שיש לך את הרעיון שיביא לך את המכה) - אתה תיכשל

זה לא רק לקוחות.

מעבר לכך - הדיון פה הוא לא רק אם להיות עצמאי או לא. השאלה המקצועית היא קשה מאוד. עדיף (אם יש) להפוך תחביב למקצוע. זה לא תמיד אפשרי, אבל לכשעצמו - תחביב - הוא עיסוק שאתה מניע את עצמך אליו, וככזה הוא יותר מעניין ומתגמל ממקצוע אחר (חצי מהפורום פה עד היום לא מוצעים עבודה בגירבוץ מקצועי לשוק העיסקי).

ישנם מרכזי בחינה ועזרה לאנשים שלא יודעים מה ללמוד, אבל גם הם טועים. יש משהו שאתה אוהב במיוחד ?

נ.ב.

אל תתן לעובדה שאין בזה עבודה להרתיע אותך. למרות שאין היום דרישה, לדוגמא, לנהגי קטר קיטור, שהרי ברור שמהנדס מכונות יוכל למלא את התפקיד נאמנה. ז"א אל תבחר במשהו רק על בסיס ראיה מצומצמת של התחום. מעבר לכך - אם אתה טוב במה שאתה עושה, רוב הסיכויים שתמצא בזה עבודה.-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני טוב כמובן שאני אמצא, אבל נגיד אם אני יוצא עם תואר מהטכניון חסר ניסיון..?

אתה חושב כדאי ללכת לעתודה להנדסת תוכנה?

או שעדיף לשרת את ה3 שנים ואז ללכת לטכניון לסיים תואר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצוטט הודעה מעליך.

כמו שאמרתי, זה ככה בחברות הגרועות. בחברות הטובות אין כזה דבר "העובד השחור שמציל כל יום פרוייקט אחר". לדוגמה - אני חלק מצוות של בערך עשרה אנשים. אין מצב שאני עושה משהו שראש הצוות שלי לא יודעת ממנו, ואין מצב שמחליטים לפטר מישהו מהצוות שלי בלי להתייעץ קודם עם ראש הצוות, שהיא כמובן יודעת הכי טוב מי הכי מתאים ומי הכי תורם.

זה שיודעים מי אתה אומר שאתה יודע להיות פוליטי מספיק, לקחת קרדיט מתי שמגיע לך, לא חסר אנשים שעושים הרבה עבודה כאשר מדובר בעבודות צוות(במיוחד במת'ולוגיות שמשלבות מרובה אנשים(נווט+טייס וכו')), יש אנשים שיודעים לתפוס קרדיט יותר טוב מאחרים, וזה לא מחייב לתפוס קרדיט שלא מגיע לך.

יש אנשים כשהראש צוות שלהם רואה אותם במסדרון הוא תופס אותם מכניס אותם למשרד של מישהו בכיר ואומר הנה זה תותח עשה בלע בלע בלע, ויש אנשים שהם לא פחות טובים מהם בהיבט המקצועי אבל במקרה הטוב יקבלו בוקר טוב מהראש צוות\מנהל החטיבה וכו' שלהם....

מה לעשות שיש הרבה כישורים, ולהתקדם בחיים זה כשרון לכל דבר, בדיוק כמו שלעשות כסף זה כשרון, או לתכנת ברמה לוגית גבוהה זה כשרון.

בסופו של דבר רוב האנשים לומדים להתקדם בחיים, יש כאלה שהם הרבה יותר טובים מאחרים ולא סתם יש אנשים שמגיעים למשרות בכירות יחסית מאוד מהר, זה לא אומר שהם טובים יותר ברמה המקצועית הטכנית, הם טובים יותר בפוליטיקה ומה לעשות שבמשרות מעבר לעבודת הנמלים זה מה שהכי נחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיודעים מי אתה אומר שאתה יודע להיות פוליטי מספיק, לקחת קרדיט מתי שמגיע לך

אמממ, לא. I do none of those. זה פשוט אומר שאני יודע לעשות את העבודה שלי, וראשי הצוותים בחברה שלי יודעים לזהות יוזמה ומקצועיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

STAFF SOFTWARE ENGINEERER - שאלה מצויינת. לרוב ראיתי שמדובר במשרות של מפתח. אולי אחרים יוכלו להרחיב

SENIOR SOFTWARE ENGINEERER - מתח בכיר

SOFTWARE ENGINEERER רגיל

TECHNICAL LEADER -לרוב מישהו שגדל בTIER3 והתקדם לרמה שהוא יודע הכל על המוצר אז הוא מרכז את כל הידע עליו ומתעסק בבעיות הכי קריטיות ועמוקות.

2. דובי צודק. אם לא מכירים אותך בעולם, אתה סתם "עוד אחד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת בכיר? האם כל מהנדס תוכנה יכול להיות מהנדס תכנה בכיר? מה צריך בשביל זה? תואר במנהל עסקים? כי לפי מה שהבנתי הוא צריך לנהל צוות ממה שקראתי באינטרנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה "מקצוע" או "הסמכה" להיות בכיר. הכל תלוי בכישורים שלך. אתה יכול להתקבל ישר למשרה של בכיר כי עבדת כבר איפשהו ויש לך ניסיון מתאים למשרה של מפתח בכיר או שזה מישהו שהתפתח בתוך החברה ונקרא מפתח בכיר כי כן, הוא ראש צוות של מפתחים זוטרים ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי , קודם מפטרים את זה שהכי קל לפטר , דהיינו את זה שיעשה הכי פחות צרות.

אם אתה משקיע וטוב , אבל שקט ורגוע , יעדיפו לפטר אותך ולא את זה שאח"כ עלול להקשות על הבוסים , או לגרום צרות לחברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לציין שדווקא יש יג-יד תוכנה אני עשיתי את זה, וזה די סבבה למי שיודע מה הוא רוצה,

אני עושה , נהנה מהעבודה. וגם החלטתי להמשיך לחשמל דווקא ולוקח עכשיו קורסים בפתוחה במקביל לצבא.

והכי חשוב שיגיד זה עוד שנה של כיף ושטויות לפני החרא של הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...