להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב?

eliil1

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כנס לDRUSHIM או לJOBMASTER ותוכל לראות כי קים בשוק ביקוש לעובדים בעלי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה ותוכנה.

אל תשכח שבכל חברה מסוג זה לא כולם בלי תואר ראשון אלקטרוניקה ותוכנה, קיימים גם הרבה משרות אדמיניסטרטיביות וגם לא כל מי שכותב קוד הוא בעל תואר ראשון, הוא יכול להיות פשוט משהו שעבר קורס לקוד מסוים וגם הוא נחשב לעובד הייתק. בסופו של דבר מי שהוא בעל נתונים טובים בטוח ימצא לו מקום ומצד שני בעלי הנתונים היותר נמוכים יתקשו יותר אבל בסופו של דבר גם הם ימצאו עבודה פשוט הם לא יוכלו להיות בררנים מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א הכלכלה זה מין תירוץ ל"סינון" ? להשאיר את ההכי טובים , לפטר את הפחות טובים ולהעסיק עובדים חדשים בעלי יותר ניסיון?

או שהבנתי את התמונה לא נכון?

נגיד אדם בעל תואר ראשון בהנדסת תוכנה מטכניון אך ללא ניסיון רב, יש יותר סיכוי שיפטרו אותו באותה החברה מאשר אדם שלמד י'ג י'ד באיזה מכללת הרמלין אבל בזכות הצבא יש לו ניסיון (הרי עובדים בקבע במקצוע הזה ) ואפילו אין לו תואר עד הסוף? או אפילו אם הוא משלים תואר נגיד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בחברות הגרועות. בחברות הטובות, הסיכוי שלך להיות מפוטר נקבע אך ורק לפי איכות העבודה שלך. אתה עובד טוב? אז הסיכוי שיפטרו אותך קטן. גם אם יש גל פיטורים, קודם כל מפטרים את העובדים הפחות טובים (אלא אם מקצצים מחלקה שלמה ואז זה משהו אחר, למרות שעובד מספיק טוב ידאגו להעביר למחלקה אחרת במקום לפטר אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בחברות הגרועות. בחברות הטובות, הסיכוי שלך להיות מפוטר נקבע אך ורק לפי איכות העבודה שלך. אתה עובד טוב? אז הסיכוי שיפטרו אותך קטן. גם אם יש גל פיטורים, קודם כל מפטרים את העובדים הפחות טובים (אלא אם מקצצים מחלקה שלמה ואז זה משהו אחר, למרות שעובד מספיק טוב ידאגו להעביר למחלקה אחרת במקום לפטר אותו).

בכל חברה הסיכוי שלך להיות מפוטר נקבע אך ורק לפי היכולות הפוליטיות שלך, אתה יכול להיות העובד השחור שמציל כל יום פרוייקט אחר, אם אף אחד לא מכיר אותך יפטרו אותך בלי בכלל לחשוב.

בסופו של דבר, קידום, משרות נחשקות, ובטחון משרה תלויים בעד כמה אתה פוליטי, היכולות שלך יכולות רק לעזור.

לא חסר אנשים שלא יודעים כלום מלבד איך להתקדם בחיים ומצליחים יותר מהאנשים בעלי יכולות טכניות טהורות שעובדים קשה כל יום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצוטט הודעה מעליך.

כמו שאמרתי, זה ככה בחברות הגרועות. בחברות הטובות אין כזה דבר "העובד השחור שמציל כל יום פרוייקט אחר". לדוגמה - אני חלק מצוות של בערך עשרה אנשים. אין מצב שאני עושה משהו שראש הצוות שלי לא יודעת ממנו, ואין מצב שמחליטים לפטר מישהו מהצוות שלי בלי להתייעץ קודם עם ראש הצוות, שהיא כמובן יודעת הכי טוב מי הכי מתאים ומי הכי תורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נמצא עכשיו בתקופה מאוד .. גורלית אני אקרא לזה,עוד מעט ועדיין לא החלטתי מה אני רוצה לעשות עם עצמי. אני רוצה ללמוד הנדסת תוכנה אבל פוחד למצוא את עצמי בלי עבודה עד שאני אסיים ללמוד. והשאלה היא האם לשרת את ה3 שנים עכשיו רגיל ואז ללכת לטכניון להוציא תואר, או ללכת לעתודה י'ג י'ד להיות הנדסאי ,או בכלל לנסות להתקבל לעתודה אקדמאית?

עתודה של הי'ג יד לא ממש בא לי כי לפי מה שהבנתי אין שם הנדסת תוכנה ,רק חשמל ואני לא הכי אוהב את זה..

מצד שני, צריך לחשוב גם כמה שנים קדימה, איך יהיה המשק בעוד כמה שנים, שמעתי שמהנדסי תוכנה כבר אין ביקוש וזה כנראה יחמיר עם הזמן ,לא? לעומת מהנדסי חשמל שיש להם ביקוש רב

בין אם אני אעשה עתודה או אשרת רגיל ואלך לאונ' לעשות תואר, מדובר בתקופה די ארוכה, אני לא רוצה שייצא מצב שבזבזתי כל כך הרבה שנים סתם ככה.

כבר נתקלתי בכמה אנשים (אולם בתחומים אחרים, כגון עו"ד) ,שסיים תואר עו"ד ולא מוצא עבודה ,עד עכשיו הוא עובד בכל מיני מקומות שלא קשורים למקצוע שלו במשכורת שכל עובד ניקיון אפילו יכול לקבל.

לצערי אני לגמרי לא מבין איך כל הדברים האלה מתנהלים, במיוחד הייטק, שהיה לי למן מטרה בחיים ,עד עכשיו... ועוד יותר מלחיץ שאין לי עם מי להתייעץ בעניין =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה - אני חלק מצוות של בערך עשרה אנשים. אין מצב שאני עושה משהו שראש הצוות שלי לא יודעת ממנו, ואין מצב שמחליטים לפטר מישהו מהצוות שלי בלי להתייעץ קודם עם ראש הצוות, שהיא כמובן יודעת הכי טוב מי הכי מתאים ומי הכי תורם.

ואם מפטרים את ראש הצוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל חברה הסיכוי שלך להיות מפוטר נקבע אך ורק לפי היכולות הפוליטיות שלך, אתה יכול להיות העובד השחור שמציל כל יום פרוייקט אחר, אם אף אחד לא מכיר אותך יפטרו אותך בלי בכלל לחשוב.

בסופו של דבר, קידום, משרות נחשקות, ובטחון משרה תלויים בעד כמה אתה פוליטי, היכולות שלך יכולות רק לעזור.

לא חסר אנשים שלא יודעים כלום מלבד איך להתקדם בחיים ומצליחים יותר מהאנשים בעלי יכולות טכניות טהורות שעובדים קשה כל יום...

זה מאוד תלוי בחברה, אבל זה נכון לעיתים רבות בחברות הגדולות. אין מה לעשות - ההיי-טק הוא מקצוע תובעני (ולרוב תשב הרבה בעבודה במקום להיות עם הילדים או האישה), לא בטוח כמו תחומים אחרים (נא לקרוא - דינאמי), ולא מוערך (למרות שבסופו של יום זהו אחד התחומים שבהם ניתן להרויח את המשכורות הגבוהות ביותר).

אין טוב בלי רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מפטרים את ראש הצוות?

זה כבר סיפור אחר, ובאמת יש אנשים שנדפקים מזה (או אנשים שמלכתחילה ראש הצוות שלהם היה גרוע). במקרה של הצוות שלי, יש לפחות עוד שני אנשים מעליי שמכירים אותי, את היכולות שלי, ויודעים מה אני עושה, ככה שבנוסף להערכות עבר שהיו לאותה ראש צוות עליי, יש גם חוות דעת של עוד שני בכירים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...