שאלה לגבי השילוש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי השילוש

IG

Recommended Posts

אני אתחיל מזה שאני לא מעודכן אפילו בכאילו לגבי מה יש היום בשוק, אז אני מבקש מקסימום פרוט בתשובות.

בעתיד הלא ממש רחוק אני מעוניין לקנות מחשב חדש, ורציתי לדעת מספר פרטים:

- איזה צ'יפסטים טובים יש היום לOC (קל עד בינוני)- גם בשביל וגם בשביל (לדוגמא, אני זוכר שבזמן שאני קניתי בו את המחשב שלי הצ'יפסטים הנפוצים לOC היו של VIA ושל , כשאנוידיה היו משמעותית טובים יותר...)

- מה מהירות התעבורה (באס) הממוצעת

- האים זכרונות כדאיים או שהם עדיין יקרים מידי ביחס לביצועים

- איזה חברת משווקות את הלוחות והזכרונות היותר יציבים\ כדאיים (לא ג'נריים שהדרייברים שלהם לא מסתדרים אחד עם השני...)

זהו לבינתיים,

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה .

זה הכל תלוי באיזה סוקט אתה הולך ובאיזה חברה אתה בוחר אבל בגדול זה ככה :

אם בסוקט 775 אז הציפסטים הטובים ביותר לo.c הם כמובן ה p45 והx48 (כאשר הx48 לא שונה בהרבה מקודמו הx38 ) ,אנוידיה כבר מזמן לא במשחק .

בגדול היום רוב הציפסטים של אינטל מספקים יכולות אוברקלוק סבירות + .

אם סוקט 1366 ,אז אין לך ברירה ויש רק את הx58 שנחשב למעולה .

אם סוקט 1156 אז כרגע גם אין לך ברירה ויש רק את ה p55 (שגם מתפקד מעולה ) ,ועוד כמו זמן יצא h57 אבל אני לא בדיוק יודע עילו משהו .

בamd ,היום מומלץ לקחת לוחות שיש להם גשר דרומי מסוג SB750/ SB710 בגלל היכולת שלהם לפתוח ליבות נוספות במעבדים כפולי ומשולשי ליבה .

שוב ,אנוידיה כבר לא מה שהייתה בימיי הnf4 .

היום הבאס הממוצע הוא 1330 ב775 ,אבל זה כבר מזמן לא משנה ,משום שרוב הלוחות החדשים לסוקט הזה תומכים בכל המעבדים שקיימים לסוקט הזה גם עם בעליי באס גבוה יותר (הכי גבוה לסוקט הזה זה 1600 ) .

לסוקט 1366 אין באס (טכנית) יש qpi וזה הולך במספרים שונים .

לסוקט 1156 יש BCLK ,גם משהו שונה .

לamd יש את הHyperTransport 3 .

ddr3 היום כבר לא כל כך יקרים ,ולרוב אין לך בחירה עם לקנות או לא ,זה בהתאם למערכת .

בקשר לחברה זה לא משנה ,הכל זה מותגים ,אבל מומלץ ללכת על המותגים היותר mainstream (גיגהביט , , ,וכו ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסוקט 1366 אין באס (טכנית) יש qpi וזה הולך במספרים שונים .

לסוקט 1156 יש BCLK ,גם משהו שונה .

אתה מתכוון ל-DMI. :lol:

פותח הת'רד- פשוט תקרא בסטיקי שאלות נפוצות: מעבדים, לוחות אם וזיכרונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון ל-DMI. :lol:

פותח הת'רד- פשוט תקרא בסטיקי שאלות נפוצות: מעבדים, לוחות אם וזיכרונות

חיפשתי שם ולא ממש עזר לי...

עוד שאלות :)

- לגבי צ'יפסטים- הבנתי שבכל הצ'יפסטים עבור מעבדי אין הבדל חוץ ממהירות העברת המידע, והם יציבים באותה מידה בOC ובתאימות ביוס\ הגדרות\ תעבורת המידע (?). מה לגבי AMD? מה ההבדל בין ה710 וה750?

- מי הייצרנים של הצ'יפסטים? חברות המעבדים עצמם או יצרניות הלוחות או שיצרניות ספציפיות?

- לגבי - יש לי קצת בלאגן... הבנתי שיש כל מיני אי התאמות בין מערכות הפעלה\ ביוס וזיכרונות בנפחים שונים... על מה הסיפור?

- מה הנפח המומלץ לוינדוס 7?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי שם ולא ממש עזר לי...

עוד שאלות :)

- לגבי צ'יפסטים- הבנתי שבכל הצ'יפסטים עבור מעבדי אין הבדל חוץ ממהירות העברת המידע, והם יציבים באותה מידה בOC ובתאימות ביוס\ הגדרות\ תעבורת המידע (?). מה לגבי AMD? מה ההבדל בין ה710 וה750?

- מי הייצרנים של הצ'יפסטים? חברות המעבדים עצמם או יצרניות הלוחות או שיצרניות ספציפיות?

- לגבי - יש לי קצת בלאגן... הבנתי שיש כל מיני אי התאמות בין מערכות הפעלה\ ביוס וזיכרונות בנפחים שונים... על מה הסיפור?

- מה הנפח המומלץ לוינדוס 7?

לא ,הציפסטים של הם לא בדיוק אותו הדבר ,הציפסטים ב775 שונים זה מזה בפיטצרים וגם חלקם בעליי מובנים .

הציפסטים היותר מיתקדמים (הp55 ו x58 ) הם שונים אחד מהשני ביסוד ,אחד תומך בddr3 טריפל צאנל (הx58 תומך) והשני רק ערוץ כפול ,אחד הוא מערכת שיש בה גם גשר צפוני וגם דרומי (הx58 ) והשנייה מערכת בעלת אחד (הp55 ).

הדברים שהזכרתה אצל הם הגשרים הדרומים ,ההבדלים בינהם הם בעיקר פיצי'פסק (כמו ההבדלים בין הציפסטים ב775) של כמות חיבורים וכו ,אבל בגדול למשתמש הרגיל אין הבדל ,התכונה העיקרית של הגשרים האלו היא שלוחות שיש בהם אותם מאפשרים פתיחה של ליבות נוספות .

בקשר לייצרנים של הציפסטים ,זה בערך כמו פעם ,עדיין יש via ואינווידיה ,אבל ללא ספק שיצרניות המעבדים (amd ואינטל ) מובילות בתחום .

כן יש התאמות ,והן בעיקר מהסוג הזה , שהיא לא 64 ביט לא תומכת ביותר מ3.25 גיגה ראם (גם עם יש לך 4 ויותר זה יופיעה כמו 3.25 ),לפחות ככה זה בxp ,על 7 אני גם לא מעודכן ,אבל אני חושב שזה אותו המצב .

בקשר לנפח המומלץ , 7 ,נחשב למהיר וקל יחסית לוויסטה ,ואתה יכול להריץ אותו יפה כמעט על כל מערכת מודרנית ,לכן אני חושב ש2 גיגה זה מספיק ,אבל במחירים היום אפשר להוציא 4 גיגה בזול יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...