הרסיבר מסרב לזהות רב-ערוצי בחיבור דיגיטלי. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרסיבר מסרב לזהות רב-ערוצי בחיבור דיגיטלי.

shuy

Recommended Posts

אז החלטתי להתקדם אל העולם ורכשתי לי רסיבר חדש בעל חיבור דיגיטלי (RXV-465 של ימאהה), חיברתי את כ.הקול בכבל קואקסיאלי לרסיבר.

הבעיה היא שלא משנה מה אני עושה ואיך אני מגדיר, הרסיבר ממשיך לזהות 2 ערוצים בלבד בסטרים הדיגיטלי.

ניסיתי כ.קל נוסף, ניסיתי לחבר באופטי, ניסיתי לשחק עם קצב הדגימה ועדיין הרסיבר מזהה רק 2 ערוצים, כמובן שהגדרתי את הכרטיס ע"מ שיוציא 5.1...

משהו שלא חשבתי עליו?

בעיית תוכנה?

בעייה ברסיבר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הזו יותר גרועה משידור חוזר של זהו זה :)

השאלות הקבועות שנוגעות לחוסר בפרטים רלוונטים:

1) מה ניסית לנגן כשציפית לקבל 5.1 ?

2) באיזה נגן ועם איזה קודקים ?

3) מה דגמי כרטיסי הקול ?

4) האם הגדרת SPDIF ? (שזה הדבר היחיד שקשור ל 5.1 דיגיטלי דרך ממיר חיצוני כמו מגבר).

והתשובות הממוצעות מהעבר (מכיוון שאין פרטים - זה מה שאפשר לרשום):

(בהנחה שהרסיבר שלך במצב סראונד הדרוש לשידור AC3 או DTS),

5.1 דיגיטלי תקבל רק כאשר תשמיע סרטי AC3 או DTS שהם עם 5.1 ערוצים. או לחלופין DDL או DTSC בכרטיסים תומכים.

בכרטיס הקול צריך להגדיר SPDIF פעיל ושלא יקדד בעצמו AC3 ו DTS

לבחור 5.1 לא יעזור לשום דבר כשמדובר בדיגיטלי, צריך לבחור SPDIF בכל מקום שהאופצייה הזו קיימת.

כנ"ל גם בנגן - צריך להגדיר לו SPDIF ושלא יקודד בעצמו את הAC3 או הDTS.

AC3 FILTER כמו שהזכירו הוא רעיון טוב שכדאי להתחיל בו. גם שם צריך להגדיר הכל לSPDIF, מספר הערוצים להגדיר ל SAME AS INPUT. כמובן שקודמות לזה הגדרות דיגיטליות בכרטיס הקול ( לא קשור למספר רמקולים).

והפינלה הקבוע:

חיבור דיגיטלי יודע להעביר רק שני ערוצים! , 5.1 עוברים בו רק כשדוחסים את כל הערוצים למשהו שיתפוס פחות משני הערוצים שהוא מסוגל להעביר, זה מיועד לסרטים ומשמש כמעט רק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לעוזרים.

היום סופסוף היה לי זמן לשבת ולשבור את הראש על העניין הזה.

הבעיה היתה ב-2 מישורים:

א. מסתבר שכרטיס הקול שלי (AUDIGY4) לא תומך בפורמטים החדשים (אולי עדכון יפתור את הבעיה, לא בדקתי), העפתי אותו והשמשתי בחזרה את הכרטיס המובנה (965P-DS3).

ב. הקידוד של האות הדיגיטלי בפילטר היה מוגדר על 16 ביט, במקום על 24/32 ביט.

בקיצור, הכל בא על מקומו בשלום ועל הדרך למדתי הרבה על אות אודיו דיגיטלי לעומת זה האנלוגי.

שוב, תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי כל מה שאתה אומר הבעייה ניפתרה בעיקר בראש שלך.

כנראה החלטת להתעלם מההסברים שקיבלת לגבי חיבור דיגיטלי, כולל השאלות שנשאלת (האמת שרק בפורומים ישראלים ניתקלתי בכזה קצב אדיר של התעלמות מדברי התוכן של העוזרים).

AC3 וDTS זה לא פורמטים חדשים (הם עתיקים), אם אתה מדבר על החדשים של הBR, הרסיבר שלך גם ככה לא תומך בזה (דיגיטלית).

אין שום בעייה עם ה16 ביט, אולי דיברת על DTS ?

לגבי האודיגי' 4, אני עבדתי איתו מחובר דיגיטלית לרסיבר של ימהה במשך שנתים שלוש, אחלה כרטיס - הכל עבד נהדר. הוא גם מתקדם יותר ממה שיש לך על הלוח בלא מעט - למה להעיף אותו ?

בקיצור, לא בדיוק ברור מה רשמת, נראה שאתה לא כלכך מבין את הנושא. אני מקווה בשבילך שבאמת יש לך AC3 וDTS שהרסיבר מזהה ולא איזה קישקוש אחר, אחרי הכל זו המטרה וזה לא משנה גם אם אתה חושב שזה הסתדר בגלל שהשתמשת בשום ובצל ... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...