שיבוש הקלטות איך ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיבוש הקלטות איך ?

mzlbat

Recommended Posts

היי

רציתי לדעת אם יש למישהו קובץ קול מסוים שישבש הקלטות ?

( הכוונה היא שעושים PLAY לקובץ הזה וזה יפגע רק במקרפונים אבל האוזן האנושית לא תשמע אותו )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משאר שהוא רוצה קובץ אודיו שהוא בתדר מסוים ובכך משבש את

ההקלטה במיקרופון אבל בלתי נשמע לאוזן

לא חושב שיש משהוא כזה 0.0

יתכן שאפשר, אבל צריך לבדוק את זה. אם לוקחים צליל בתדר של 18~20kHz ובעוצמה גבוהה, זה עלול למנוע ממיקרופון רגיש לקלוט היטב תדרים אחרים בתחום הדיבור. רוב האנשים לא יצליחו לשמוע צליל בתדר כזה. מה שכן, כל המיקרופונים הרגילים לא מסוגלים גם הם לקלוט צליל בתדר כזה. רק מיקרופונים אולפניים ברמה גבוהה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקטע אבל?

אם לדוגמה אני לא רוצה שיצליחו להקליט אותי בחשאי אז אני ישים טיפ מנהלים בכיס בחולצה ויפעיל את זה

וזה יתחיל לשדר את התדר אבל, אם אני גם מדבר אז יהיה 2 תדרים אחד של הטיפ והשני שיוצא מהפה שלי

אז לא יצליחו להקליט את הטיפ מנהלים שלי אבל אותי כן אז מה הקטע פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרופון יכול לקלוט תחום רחב של תדרים בו זמנית. מה שאומר שישמעו גם את הצליל הגבוה, וגם אותך. אלא אם כן, הצליל הגבוה משודר בעוצמה חזקה מאוד, שגוברת בהרבה על הקול שלך. בערך כמו שתנסה לדבר עם חבר, כשמישהו צורח לך באוזן.

ואגב, זה לא דווקא בתדר גבוה, זה בכל תחום התדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סאבוופר בתדר מתחת ל20HZ יכול למנוע הקלטה של קול אנושי

אבל אני דיי בטוח שישימו לב

אני חושב אבל שצריך לחשוב לתדרים גבוהים מלא מיקרופונים ביתיים יכולים להקליט עד 22KHZ כשאוזן אנושית שומעת רק עד 20KHZ

ולדעתי מיקרופונים קטנים ומעפנים מקליטים תדרים גבוהים כך שאם תפציץ ב 22KHZ זה כל מה שהוא יקליט

קח טויטר ותן לו להשמיע 21-22KHZ מול מיקרופון תקליט ותדבר בו זמנית ותראה מה יקרה

ותעדכן אותנו :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך µGrip, אבל מיקרופון ביתי לא מקליט מעבר ל12~15kHz. בדקתי. גם האוזן האנושית ברוב המקרים לא תצליח לשמוע צליל מעבר ל15khz (גם את זה בדקתי) הנתון של 20khz הוא תיאורטי, וגם זה לגבי תינוקות בני יומם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוזניות עם מיקרופון מובנה ב50 שקל שקניתי מקליט עד 22KHZ לפחות לפי מה שכתוב (כן אני יודע שאי אפשר לסמוך על זה אבל אני אבדוק)

וגם יש בדיקה באינטרנט שמושמע מ20KHZ ויורד ובוזמנית אומרים מה התדירות כך שאתה יכול לבדוק מאיזה תדירות אתה שומע ואני דיי התחלתי לשמוע מ 20KHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...