החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

qwerty1987

Recommended Posts

אתה מתייחס לזה ככפיה דתית. אני מתייחס לזה כהתחשבות.

מה גם שלא מכריחים אותך לאכול/לא לאכול, רק מבקשים שבתנאים מסויימים תברור את בחירתך.

כמו כן, התיאור שלך על מה שמתרחש במטבחי הצבא הוא בדיוק כפיה חילונית. אולי לך זה לא משנה אם יעשו הפסקה לשלוש שנים, אבל להם כן.

למה ? גם אני לא יודע וגם לי זה נראה על פניו פרימיטיבי, אבל איש באמונתו יחיה.

פשוט חבל כמה שאנחנו רואים רק את הצלחת שלנו ויורקים על אמונתם ורצונם של אחרים. כנראה שזה חלק מהפיכתנו למדינה שבעה.

היחיד מעל לכל. JFK פעם אמר משהו בעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כפיה חילונית? ממש לא, החילונים לא היו מחליטים על הדתי מה לאכול שיוכל מה שהוא רוצה.

אבל הוא לא יכול להחליט -צהל אמור לספק לו את האוכל ככה שלאף אחד אין פה בחירה

אז הלכו על חוקים שיתאימו לכולם -זה לא אומר שאין קטרנות אבל זה צבא ולא מקום אזרחי

חוץ מזה בנינו הכשרות הזאת שווה לתחת, לפני שנה שנתיים שהייתי עושה מטבח אצלינו בבסיס היינו מוצאים הרבה כלים חלביים עם בשריים (כל טורנים רוסים חח)

היה מגיע המשגיח כשרות לוקח את הכלים האלה מעביר לאן שצריך( בשרי/חלבי) עושה לנו נו נו נו וזהו והולך! זאת כשרות?!

לפי ההלכה הוא חייב לקחת את הכלי למיקווה (לא יודע איך רושמים את זה בדיוק) לשטוף אותם וכאלה...

לא מיקווה אמורים להרתיח את זה במים רותחים -זה שהמשגיח כשרות לא ביצע את תפקידו זה כבר דבר אחר

ולפי חוקי הצבא הוא לא מילא את ההוראות שלו ובתאוריה אמור לקבל עונש על זה

אבל כמו הרבה דברים אחרים בצבא -הרבה חילים מעגלים הוראות ופקודות -אבל זה לא אומר שהצבא כגוף פועל ככה

כשה בצבא משרתים אנשים מדתות שונות (וגם כאלה שלא מאמינים בכל המאמבו ג'אמבו הזה) אתה לא יכול לשמור על כשרות

משתדלים עד כמה שאפשר וגם ככה כל שנה קרוב לפסח המטבחים בצהל עוברים הכשרה בכל מקרה

אבל לפחות דתי שהולך לאכול בחדר אוכל יודע שכן משתדלים לשמור כשרות

וכמו שכבר אמרתי קשה להם שלא שומרים כשרות ובלה בלה בלה? לא נורא אם הם מספיק חזקים בקשר שלהם עם הלמעלה הם יעברו את ה 3 שנים האלה בלי בעיה ויחזרו לקשר שלהם עם הלמעלה אני חושב שהוא יסלח להם על זה שהם תרמו לארץ למרות כל הקשיים...

תזלזל בהם ככה ודתים פשוט לא יעשו כמו חרדים

אתה באמת רוצה לעשות שרות סדיר של איזה 4 וחצי שנים ולטחון מילואים רק בגלל שפה ושם לא יצא לך לאכול בשבת ארוחה חמה ?

תחשוב על זה טוב

נותנים לך ארוחות בשבת ונותנים לך ארוחות בחגים ככה שתפסיק לילל

וגם ככה לא כל שבת חילים עושים בבסיס

אתה מתייחס לזה ככפיה דתית. אני מתייחס לזה כהתחשבות.

מה גם שלא מכריחים אותך לאכול/לא לאכול, רק מבקשים שבתנאים מסויימים תברור את בחירתך.

כמו כן, התיאור שלך על מה שמתרחש במטבחי הצבא הוא בדיוק כפיה חילונית. אולי לך זה לא משנה אם יעשו הפסקה לשלוש שנים, אבל להם כן.

למה ? גם אני לא יודע וגם לי זה נראה על פניו פרימיטיבי, אבל איש באמונתו יחיה.

פשוט חבל כמה שאנחנו רואים רק את הצלחת שלנו ויורקים על אמונתם ורצונם של אחרים. כנראה שזה חלק מהפיכתנו למדינה שבעה.

היחיד מעל לכל. JFK פעם אמר משהו בעניין...

מחזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, המצב הקיים הוא שכל שבת כל מי שנשאר שבת בבסיס סובל מאוכל בקושי אכיל. הדבר ביחיד שיש לו טעם כלשהו זה החמין, וגם אותו כמעט אף אחד לא אוכל בגלל בעיות לוואי מסויימות. וזה עוד בצהריים - שבת בערב אין כלום. בכלל.

עכשיו נדון בשאלה מי בכלל עושה שבת. בבסיס (הפתוח) שאני שירתתי בן הדתיים היו מיעוט, וגם מקרב המיעוט הזה הרוב היו מסתדרים לא לעשות את התורנויות שלהם בשבת אלא באמצע השבוע (זה בד"כ אמר שהם עשו קצת יותר, אחרת זה לא היה משתלם לאחרים). בבסיס של 1500 איש, בסופ"ש ממוצע הם היו מתקשים להרכיב מניין.

מה היה יוצא מכל זה? כל מי שהיה לו מטבחון נורמאלי ביחידה היה בד"כ מסתדר לבד, כולל הדתיים שכן סגרו שבת. מי שנשאר תקוע עם האוכל בחדר האוכל היה כל מי שלא - אני, למשל - וכפועל יוצא זה תמיד אמר שהייתי נשאר פחות או יותר רעב כל שבת.

אין לי פתרון קסם. למרות עמדותי בנוגע לדת, אני מסכים שהמטבח הצבאי חייב לתת מענה גם לשומרי הכשרות. מצד שני, לא ייתכן המצב שבגלל אותו מענה כל שאר הבסיס לא יוכל לאכול בשבתות, אך ורק כי לדתיים לא יאה לסבול לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC +1

גם אני נמצא בבסיס של בערך 2000 איש (ככה זה בחיל האויר)

וגם אצלינו מתקשים להרכיב מניין אז איפה כל הדתיים?

כמו שוויק אמר בשבת בערב אין מה לאכול!

בצהרים יש חמין ושניצל גידים ששכב בארון חימום יותר מיום שלם.

שאני מגיע לחדר אוכל לפעמים אני רואה אולי 3-4 דתיים.

בשבת רוב הזמן רעבים.

אז שיבשלו בכלים כשרים לדתיים ולכל השאר יבשלו בכלים אחרים.

אין לי בעיה שיתן מענה גם לחברה הדתיים אבל לא במידה כלל צהלית... הם המיעות! אז למה כולם צריכים ליהיות רעבים...

אף אחד לא יעשה 4 שנים ולא 5 שנים ולא יתחן מילואים...

יש מעט מאוד דתיים בצבא. וגם ככה החרדים לא מתגייסים והבנות לא מתגייסות ועדיין כולם עושים 3 שנים כמו גדולים ולא זה לא השתנה כבר שנים.

ברגע שהצבא יבין שהוא צריך אותנו ולא אנחנו אותו הוא יתחיל להיתייחס אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי פתרון קסם. למרות עמדותי בנוגע לדת, אני מסכים שהמטבח הצבאי חייב לתת מענה גם לשומרי הכשרות. מצד שני, לא ייתכן המצב שבגלל אותו מענה כל שאר הבסיס לא יוכל לאכול בשבתות, אך ורק כי לדתיים לא יאה לסבול לבד.

אני לא מצליח להבין למה כל כך חשוב לכולם להתחשב ברגשות דת כלשהן, ועוד בצבא. אין (ולא צריכה להיות) שום התחשבות באנשים שפעילות מבצעית כלשהי סותרת את אמונותיהם האישיות, אין שום התחשבות באנשים שנשארים רעבים אחרי ה"ארוחה" הצבאית, אין התחשבות באנשים שקמים עם כאבי גב אחרי שינה במיטה הצבאית ועוד. אז למה לעזאזל מתחשבים באנשים שרוצים לאכול בשר וחלב מכלים נפרדים לחלוטין, לאכול רק אוכל שהוכן לפני שבת ועוד לכפות על כל השאר לעשות כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, המצב הקיים הוא שכל שבת כל מי שנשאר שבת בבסיס סובל מאוכל בקושי אכיל. הדבר ביחיד שיש לו טעם כלשהו זה החמין, וגם אותו כמעט אף אחד לא אוכל בגלל בעיות לוואי מסויימות. וזה עוד בצהריים - שבת בערב אין כלום. בכלל.

קודם כל בעניין החמין אתה יודע איך אנחנו הינו מכינים אותו ?

מקבלים קונטינר אם החמין שופכים לסיר ענקי יחד אם 2 חבילות שלמות של מרגרינה (לא היה בשר בחמין שלנו והמרגרינה פרווה )

ולזה מוסיפים הרבה מיים אם צינור השקיה (כן אם צינור ירוק כזה ) ועזוב שהטעם של המים בבסיס שלנו היה דוחה ולעצמי הייתי קונה הרבה פעמים פחיות שתיה במקום

בכל מקרה את זה מערבבים ועוזבים על החימום עד הצהרים בשבת

את החימום לא סוגרים בכלל עד מוצאי שבת

חוץ מהחמין היו לנו שקיות של שניצלים מוכנים שאותם מגישים ככה ומי שרוצה מערבב אותם אם החמין

ככה שפעם הבא בתאבון ;D ;D ;D

בעניין שבת בערב -תמיד יש לחם ושוקולד -לא תמות מזה

אבל בכללי זה ככה צהרים שישי -רגיל

ערב שישי ארוחה חגיגית כולל שתיה כמו קולה שלא מגיעה בימים רגילים (פיצוי על שבת בצהרים )

בוקר שבת (יושבים ומחקים לראות אם מישהו רעב מספיק להגיע בבוקר -עצלנו רוב הזמן אף אחד לא הגיע בבוקר לאכול ואם הגיעו אז 2-3 אנשים וזהו

ובמקום להתחיל להוציא קונטנרים ל2-3 אנשים אם היו מגעים הינו נותנים להם עוגות \לחם \ופחיות שימורים בהסכמה שלהם במקום לפתוח ארוחה

(הרבה יותר עדיף להם מארוחת בוקר שבת וזה סוג של עיגול פינות שעשינו )

צהרים שבת -בסדר לא משהו שניצלים פושרים \סלטים \לחם \חמים \וכו

ערב שבת גבינות (צהובות ולבנות ) סלטים \לחם \מימרחים וכו

בוקר יום ראשון כבר חביתות חוץ מהדברים הרגילים וגם דני שלא היה נפוץ בארוחות רגילות

בכל מקרה כן יש מספיק אוכל

ואני ימשיך אחרי זה כי אני הולך לקאנטרי

פאק חזרתי מהקנטרי וזה לא התקבל כי הייתה תגובה לפני

אז זה מה שרציתי להגיד עד הנקודה שהלכתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא המצאתי את השיטה ככה הדריכו אותנו וככה בישלנו

סך הכל אנשים אכלו מהחמין ובזמן שאני הייתי טבח לא היה לנו בבסיף אף הרעלת -ככה שזה מספיק בסדר בספר שלי

נכון האוכל לא היה טעים רוב הזמן אבל ככה זה

אתה לא יכול לתת ארוחות גורמה לכמות מאוד גדולה של חילים -לא תקציבית ולא לוגיסטית

ואם צריך להכין חמין ככה

ובחורף גם כל יום הינו מכינים דיסה לארוחות הבוקר שגם הוכנה בצורה בסיסית ביותר ובכמות כאילו אנחנו מגדלים בקר בבסיס

ואתה יודע שהדיסה בצבא לפחות עצלנו מבוססת על מים ולא על חלב

בגדול זה מיים וסולת וסוכר -זול מאוד וקל מאוד להכין על חשבון הטעם

חלב מאוד יקר יחסית למיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתם אותי רעב כבר , אם הדביל החייל היה ככה רעב כמוני מלדבר רק על אוכל כבר הוא היה אוכל את החמין יחד עם החתול ,

אתם יודעים מה ? הינה המסקנה שלי , החתול היה פאקינג המצאה לחייל זיבלון שחשב שהוא יכול לשים פס על הפקודות , איזה חתול בתחת שלכם ? החתול סיכוי קלוש שיכנס לתוך סיר של חמין , היה לי כלב שהייתי מגיש לו אוכל , הוא לא היה יכול לאכול את האוכל כשהאוכל חם , והפקינג חמין צריך להיות על הגז באש קטנה ככה שהוא כל השבת מתבשל , לא ככה קרירי ? אז איך החתול _ פפפחחחח ) היה יכול לאכול אוכל חם ואפילו חם מאוד ? שקר , החייל סתם המציא את הקקה של החתול בתור תרוץ , זה מה שאני אומר לכם ומגיע לו שניכנס , הוא כמו אחד מהתלהמים בפורום , קשקשן ללא תקנה שחושב שהוא יכול להמציא את החוקים מחדש !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתם אותי רעב כבר , אם הדביל החייל היה ככה רעב כמוני מלדבר רק על אוכל כבר הוא היה אוכל את החמין יחד עם החתול ,

אתם יודעים מה ? הינה המסקנה שלי , החתול היה פאקינג המצאה לחייל זיבלון שחשב שהוא יכול לשים פס על הפקודות , איזה חתול בתחת שלכם ? החתול סיכוי קלוש שיכנס לתוך סיר של חמין , היה לי כלב שהייתי מגיש לו אוכל , הוא לא היה יכול לאכול את האוכל כשהאוכל חם , והפקינג חמין צריך להיות על הגז באש קטנה ככה שהוא כל השבת מתבשל , לא ככה קרירי ? אז איך החתול _ פפפחחחח ) היה יכול לאכול אוכל חם ואפילו חם מאוד ? שקר , החייל סתם המציא את הקקה של החתול בתור תרוץ , זה מה שאני אומר לכם ומגיע לו שניכנס , הוא כמו אחד מהתלהמים בפורום , קשקשן ללא תקנה שחושב שהוא יכול להמציא את החוקים מחדש !

צודק הסיר של החמין רותח ואין סיכוי שבצהרים חתול יתקרב לסיר כזה

אולי אחרי שמחלקים את הסיר לקונטינרים והוא מתחיל להתקרר (סיר ענק ורותח מלא בחמין לא לוקחים לחדר אוכל )

מה שכן הייתה לי משמרת שחתול אכל את השניצלים בשבת והוצאנו נקניק במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין למה כל כך חשוב לכולם להתחשב ברגשות דת כלשהן, ועוד בצבא.

לא אכפת לי במיוחד מ"רגשות" של דתיים או מפגיעה בהן (בדיוק כמו שלהם לא אכפת משלי), אבל יש הבדל בין "התחשבות" (=ויתורים מצידי) ע"מ לא לפגוע ב"רגשות" לבין לאפשר לאדם לנהוג לפי אמונתו מטופשת ככל שתהיה לטעמי האישי כל עוד זה לא פוגע באחרים . בהתחשב בכך שהדתיים הם חלק לא קטן מהאוכלוסיה אני לא רואה מנוס מלאפשר להם לקבל כשר בצבא, אבל אני לא רואה סיבה לכפות על הרוב האינו דתי לשמור על כשרות.

אגב, מי שיטען ש"אי אפשר להשתמש במטבח 'לא כשר' להכנת אוכל כשר, ולפיכך אין ברירה אלא להחזיק את המטבח כולו כשר" - שיזכור שממש לא מדובר על המטבח בלבד. מה התירוץ שלכם לגבי המגורים, שדואגים "להכשיר" לפני כל פסח ומכריחים אנשים לזרוק דברים שהביאו מהבית, ולא רק אוכל אלא גם דברים כמו משחות שיניים לפעמים...? מה, אם מישהו לא שומר על כשרות בחדר שלו במגורים אז כל הבסיס נהיה טמא?

בקיצור, "כשרות" המטבח הצבאי זה פשוט עוד נסיון לכפות את הכשרות על כולם בלי קשר לאמונתם. אם באמת היו רוצים למצוא פתרון לבעיה, היו מנתבים את אותם מכ"שים ש"משגיחים" על המטבח הכללי לנהל מטבחון כשר נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, זה המחיר של מדינה יהודית ודמוקרטית. אני אישית סגרתי בערך 70 שבתות בצבא וזה מעולם לא הפריע לי שבשבת בצהריים יש רק חמין ובשבת בערב יש ביצה עם קוטג', אלו האילוצים של הצבא במדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...