מה יותר מהיר USB2 או רשת אלחוטית ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר מהיר USB2 או רשת אלחוטית ביתית

KiDi

Recommended Posts

אני רוצה לקנות הארדיסק חדש ואני מתלבט בין חיצוני לפנימי, זה לא נוח לשבת במיטה ולחבר הארדיסק חיצוני ולכן אני שוקל לחבר את הארדיסק למחשב נייח עם מגירה נשלפת ולשתף אותו בצורה אלחוטית בתוך הבית.

מבחינת מהירות כתיבה \ קריאה, אני יודע שרשת אלחוטית ביתית יכולה להגיע עד ל100Mb ושUSB2 מגיע ל 60Mb. זה נכון? יש הבדל משמעותי במהירויות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקן הכי מתקדם היום של אלחוטית זה תקן N והוא בגדול תומך במהירות תיאורתית של 300Mb (יש גם N draft 2 שזה פי 2 אבל לא נכנס לזה)

USB 2.0 תומך ב 480Mb

חיבור ישיר של LAN (תלוי בכרטיס ) זה 1000Mb

SATA 2 3000Mb

אבל הכי חשוב זה מה הכונן יכול לבצע שזה בגדול 60-80 כתיבה ו 80-100 קריאה ב MB (שים לב זה בייט ולא ביט) ולכן יכול לנצל רוחב פס של 800Mb

בפועל ברשת אלחוטית כנראה לא תצליח להעביר יותר מ 100Mb ב STREAM אחד כלומר יתכן ששני מחשבים (כרטיסי שונים)יצליחו לקבל כל אחד לחוד 100Mb

ב LAN לא תעבור את ה 70MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי לתקן קצת את הנאמר מעליי:

אני לא אחזור על המספרים היבשים שהוא הזכיר, כי הם לא לגמרי רלוונטיים בגלל האופי של התקשורת.

ברשת אלחוטית, אפילו N שהמקסימום בה הוא 300Mbps (לא בכל חומרה שתומכת ב N, חלקן זה חצי מזה בערך) אל תצפה לקבל יותר מ 10 מגהבייט לשניה בתנאים אופטימליים (שאתה ממש קרוב לנתב לדוגמא), וחצי מזה במקרה הממוצע.

וברוב הנתבים ומתאים שתקנה, (כי המקרה שהזכנתי למעלה טומן בחובו נתב מהמתקדמים) תקבל בערך חצי מהמספרים האלה).

USB לעומת זאת, בפועל עם דיסק מהיר מאוד אפשר לקבל קבצים של מעל 20 מגהבייט לשניה.

אם אתה רוצה לחבר אותו במיטה, או שתקנה דיסק 2.5" חיצוני נייד בחיבור , או שתוותר על מהירות ותשתף דרך הרשת.

מנסיון אעיד שחיבור דרך הרשת לא כזה נורא אם רוב התוכן הוא נצרך ואתה לא תבצע העברות מרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ממה שאני מבין הדבר היחידי שאתה לא ממש מסכים איתי זה המהירות בפועל שתקבל ברשת אלחוטית בתקן N

אז בבקשה http://wirelessnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/30967-d-link-dir-825-b1-quick-review?start=1

נכון לא בכל הראוטרים שתומכים היום בתקן N תצליח לקבל מהירויות כאלה אבל זה אפשרי ול הייתי קורא להם יותר מדי יקרים שהם איזשהם מוצרי HI-END

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מערבבים פה מגהביטים(Mb) עם מגהבייטים(MB).

המהירות של רשתות וגם של מצויין בביטים, בכדי להמיר את זה לבייטים מחלקים ב-8.

לכן מהירות רשת של 100Mb תיתן קצב העברה של כ-12MB.

USB 2.0 יכול להעביר 60MB בשניה.

רשת אלחוטית רגילה מעבירה רק 7 מגה בשניה (חיבור 56 מגהביט).

ממשק SATA 2 מעביר עד 300MB בשניה, אבל פיזית רוב הכוננים הקשיחים (לא SSD) מעבירים כ-40 מגה בשניה.

מקווה שלא סיבכתי אותך.

בשורה התחתונה כונן חיצוני 2 יעביר את הקבצים במהירות הגדולה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סותר את מה שאמרתי בכלל, זה אפילו מאמת את זה.. (אלא אם אתה מסתכל על נתונים אחרים ממני)

צודק לא שמתי לב שרשמת בייט

העניין הוא שחשבתי שסתרת את מה שאמרתי ו 10MB לא ממש סותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GIMEL לא ידעתי ש100/8=23 :kopfpatsch:

אמרת את הדברים בערך בצורה נכונה.

LAN רגיל - ייתן העברת נתונים מקסימלית בקצב של 12.5MBps בפועל זה מגיע לכ10MBps

LAN 1G יהיה מהיר פי 10 מהמהירות הנ"ל.

USB 2.0 יכול להגיע ל60MBps אבל בפועל HD חיצוני או DOK מגיעים במקסימום ל20-25MBps

רשת אלחוטית לא תקן N מגיעה למהירות מקסימלית של כ3MBps (אם שני הצדדים משדרים באלחוט).

תקן N עם חומרה מתאימה מגיע להרבה יותר.

ממשק SATA די דומה למה שאמרתי על הUSB, קצת יותר מהיר לפעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מערבבים פה מגהביטים(Mb) עם מגהבייטים(MB).

המהירות של רשתות וגם של מצויין בביטים, בכדי להמיר את זה לבייטים מחלקים ב-8.

לכן מהירות רשת של 100Mb תיתן קצב העברה של כ-23MB.

USB 2.0 יכול להעביר 60MB בשניה.

רשת אלחוטית רגילה מעבירה רק 7 מגה בשניה (חיבור 56 מגהביט).

ממשק SATA 2 מעביר עד 300MB בשניה, אבל פיזית רוב הכוננים הקשיחים (לא SSD) מעבירים כ-40 מגה בשניה.

מקווה שלא סיבכתי אותך.

בשורה התחתונה כונן חיצוני 2 יעביר את הקבצים במהירות הגדולה ביותר.

ידידי אתה טועה ומטעה. לא היה פה טעות של ביט ובייט. אמנם עניתי תשובה בבייטים (כדי שהוא יקבל תחושה אמיתית למספרים), אך המספרים ש sbtgn1 ציין, כמו שאתה ציינת, הם מספרים תיאורטיים ולא מה שמעשית מקבלים משטח.

צודק לא שמתי לב שרשמת בייט

העניין הוא שחשבתי שסתרת את מה שאמרתי ו 10MB לא ממש סותר.

זה לא ממש אותם מספרים כמו שציינתי.

מה שדןדן אמר דומה למה שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי גם את המספרים התיאורתים שהתקן תומך וגם את המספרים בפועל

רשמתי שב WIRELESS תקבל 100Mb ל STREAM זה 12.5MB מאוד קרוב ל 10 שאמרת

ובדיוק כמו בקישור שהבאתי איפה הסתירה כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך הרבה מספרים בחיבור אלחוטי זרקתם פה ואני מרגיש שיש צורך לעשות כאן סדר --

בתקן G (מהירות תאורטית של 54Mbps) המהירות האפקטיבית המקסימלית היא סדר גודל 20Mbps שהם בערך 2.5MB/s.

בתקן N (מהירות תאורטית של 300Mbps) המהירות האפקטיבית המקסימלית היא סדר גודל של 90Mbps שהם בערך 11MB/s.

אתם יכולים להציץ בסקירות שלי לגבי נתבים אלחוטיים בתקנים הללו על מנת לראות נתונים אמייתים -- http://www.netcheif.com/reviews.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...