לימודים עם לפטופ-מה דעתכם? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים עם לפטופ-מה דעתכם?

davidreznic

Recommended Posts

עם הכפלת (כמעט), מספר השעות במערכת, והעלייה במשקל התיק, חשבתי איך זה יהיה כש (ואם) מערכת החינוך שלנו תעבור לשיטת לימוד עם לפטופים במקום ספרים ומחברות.

מה לדעתכם היתרונות והחסרונות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה יהיה מושלם. אני משתמש במחשב בלימודים וזה עדיף על כתיבה ביד בכל מובן. כמובן שאני גם ספק הסיכומים של הכיתה.

הבעייה העיקרית היא במתמטיקה ופיזיקה, למרות שגם אז אני עושה דף נוסחאות ומסתדר איכשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אינספור תוכנות שמיועדות ללימוד מתמטיקה ושות'..

זה הרבה יותר נוח מלכתוב ביד.. הרבה פחות לכתוב. רק צריך להתרגל לזה.

הטובות עולות אלפי שקלים.. ניתן למצוא כמה תוכנות כאלו בחינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה מאוד אינדיבידואלי. אני מסתדר עם מחשבים לא רע בכלל, מקליד מהר, ויש לי לפטופ - אבל אני ממש לא רואה את עצמי מקליד הרצאות (למרות שהוא כן מאוד שימושי אם צריך לשלוף פיסת מידע כלשהי מהאינטרנט במהלך הלימודים, וזה קורה המון. לפחות אם יש WIFI זמין....). מצד שני, יש לי חבר שטורח לסכם על המחשב כמה וכמה קורסים, ואני מדבר על קורסים בהנדסה שם יש מעט מלל והרבה נוסחאות ותרשימים - והוא מסתדר ממש לא רע.

אגב, רוב חומרי הלימוד קיימים אצלי בצורה ממוחשבת בלבד (חוץ מקורסים שבהם נבחנים עם חומר פתוח כמובן), ואני לא רואה טעם בלהחזיק ספרים או חוברות אם כל החומר או רובו המוחלט ניתנים להשגה ברשת - אם באדיבות צוות הקורס, אם באדיבות סטודנטים לשעבר ואם באדיבות לא מודעת מצד הוצאות לאור למיניהן שהספרים שלהן קיימים כPDFים ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא שאתה צריך ספרי לימוד.. אז בכל מקרה המשקל שלהם יהיה קיים לצד הלפטופ

באוניברסיטה, היתרון שרוב החומר הוא הרצאות שמעלים גם לאינטרנט ואז פשוט אפשר לגשת להרצאה בנייד במקום לראות מדפים

נראה לי שלבצפר לפטופ מיותר.. גם מה הסיכוי שיהיה לך שם wifi?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מדבר על לימודים בבית ספר, שם הלפטופטים פחות נפוצים מאשר באוניבסיטאות/מכללות

הבעיה שלך היא שאתה צריך ספרי לימוד.. אז בכל מקרה המשקל שלהם יהיה קיים לצד הלפטופ

באוניברסיטה, היתרון שרוב החומר הוא הרצאות שמעלים גם לאינטרנט ואז פשוט אפשר לגשת להרצאה בנייד במקום לראות מדפים

נראה לי שלבצפר לפטופ מיותר.. גם מה הסיכוי שיהיה לך שם wifi?

ואני לתומי חשבתי שהדיון מתמקד ברעיון ההיפותטי של לעבור ללפטופים גם בתיכונים, שהמתכונת שם תהיה יותר דומה לאוניברסיטאית במובן הזה. זה די הופך את כל ההערות הללו ללא רלוונטיות.... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי כבר חצי מהתואר באמצעות המחשב בלבד, עם סיכומים מוכנים בוורד. אפילו לא פתחתי ספר. אבל אני מניח שאני במיעוט.

ולשאלה - במקצועות הריאליים זה יהווה בעיה. אולי צריך עט ומשטח כזה שמתחבר למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם באוניברסיטה ניידים לא שימושיים אז על תיכון בכלל אין על מה לדבר. רוב הלפטופים יגנבו/ישברו בחודשים הראשונים, השימושיות שלהם מוגבלת למקצועות הומנאיים בלבד והפשוטים (כאלה שרוב ההורים עוד איכשהו מסוגלים לרכוש) כבדים, גדולים, מגושמים ומחזיקים מעמד בלי נקודת חשמל שעתיים גג. בהתחשבות שיום לימודים ממוצע נמשך שבע שעות יש כאן בעיה גדולה. העתיד נמצא ב-Ebooks. צריך לפתח ebook עם מסך 10 אינץ', Wifi, BT, תמיכה מלאה ב-PDF, קבצי ומסך מגע אמיתי. זה יהיה הכלי האמיתי ללימודים שיחליף מחברות וספרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

800 שקל בממוצע בשנה על ספרים ומכשירי כתיבה * 12 שנות לימוד-הרבה יותר מלפטופ "פשוט"

איך הגעת לזה? חלפו מספר שנים מאז שסיימתי תיכון, אבל ממה שאני זוכר בכיתה י'-יא'-יב בכלל לא קונים ספרים למעט מתמטיקה ואנגלית. בכיתות נמוכות הורים שלי אף פעם לא קנו את כל הספרים ברשימה כי אף פעם לא מספיקים ללמוד את כל החומר. רכשנו רק את הספרים שמבקשים בתחילת השנה. תמיד קונים משומשים. ברוב התיכונים קיימת תוכנית השאלת ספרי לימוד במחיר שווה לכל נפש. סה"כ הוצאנו הרבה, הרבה פחות מ-800 שקלים. כ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...