שאלות אחרונות לפני שאני קונה DELL 2209wa - אנשים שיש להם את המסך - כנסו... - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות אחרונות לפני שאני קונה DELL 2209wa - אנשים שיש להם את המסך - כנסו...

Game5

Recommended Posts

שלום ,

אני קונה כבר השבוע מסך 22 dell2209wa .

יש לי כמה שאלות אחרונות לפני הקנייה:

1. ציטוט מביקורת באתר prad.de :

"Professional gamers will unfortunately have to opt for a monitor with a TN panel."

הציטוט מתייחס ללגים , מעבר בין פריימים (אני לא בטוח - כנראה זמן תגובה)...

והאמת שכתוב שלמסך יש 13ms (באתר שבחן את הזמן תגובה) , זה זמן תגובה שהיה קיים לפני 4 שנים (למסך שלי מלפני 5 שנים יש 12ms).

בכל זאת , רוב האנשים בפורום שקונים מחשב עם כרטיס מסך מעל 800 ש"ח (נטו משחקים כבדים) - קונים את המסך הזה.

אחד המשחקים שאני באמת משחק זה pro evolution soccer , אני לא רוצה שהמסך יהרוס לי את החווית משחק - במיוחד שאני משקיע 1200 ש"ח בכרטיס מסך.

השאלה: איך המסך מתפקד במשחקים?

2. בהירות - יש אתרים שכותבים שיש בעייה לעבוד עם המסך בלילה.

זה לא מפריע לי , אבל בכל זאת כנראה יש בעייה שהסביבה קצת חשוכה - למישהו יש את המסך ויכול להגיד על מה מדובר?

3. אין , איפה זה מפריע?

4. עבודה ממושכת וקריאת טקסטים : המסך הזה עדיף על TN רגיל?

5. למה אף חנות לא מחזיקה את המסך במלאי שלהם? זה אמור להיות מסך מועדף.

תודה

אנשים שעובדים עם המסך - תגיבו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא יצא לי להתקל בבעיה עם קצב הרענון, אמנם אני לא כל היום משחק במשחקי רשת מהירים, אבל יוצא לי לשחק פה ושם, ועוד לא נתקלתי בבעיה.

בקשר לבהירות אין לי מושג על מה מדובר, אמנם גם רוב הזמן אני עם אור בחדר, אבל גם כשעבדתי בחושך, או ראיתי סרטים במחשב,

אף פעם לא שמעתי לב לאיזשהי בעיה.

בקשר לHDMI, אין ממש הבדל בינו לבין DVI. חוץ מאולי מה שנקרא HDCP, הגנה על תוכן מקורי שמאפשר לצפות בו רק דרך .

אבל עוד לא שמעתי על מישהו שזה הפריע לו.

בקשר לטקסטים אל מול TN, לא שמתי לב לאיזשהו הבדל מטורף. פחות טוב מTN הוא בטוח לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אני משחק עם המחשב הרבה, ואין שום מריחות או LAGים...

הכוונה לLAGים בכתבה היא שיש אנשים שחושבים שזה יפריע במשחקי רשת, מאחר שיש סטייה קטנה מאוד שאינה מורגשת במשחקים רגילים.

שים לב גם שכתוב שהמסך הזה הוא בין המהירים ביותר במסכים שאינם TN.

2) המסך בהיר, אבל בקלות מתרגלים לזה ויודעים לאיזו רמה רוצים לשנות אותו.

3) אין בעיה בכלל, = DVI רק ללא SOUND, ובכל מקרה אין במסך , ולזה שמעלי, המסך תומך בHDCP

4) כנראה שאתה לא ממש יודע מה זה TN ופאנלים אחרים, מאחר וTN הוא הפאנל ההכי פחות מומלץ לעבודה ממושכת על טקסטים.

5) יש הרבה חנויות שהחזיקו אותו, וחלקן עדין מחזיקות.

הייתה שמועה שהמסך יורד מפס הייצור, וכנראה בגלל זה הוא יורד מהמלאי של החנויות לאט לאט.

אבל החנויות שמכרו אותו בעבר, בטוח ממשיכות למכור אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט מתייחס ללגים , מעבר בין פריימים (אני לא בטוח - כנראה זמן תגובה)...

והאמת שכתוב שלמסך יש 13ms (באתר שבחן את הזמן תגובה) , זה זמן תגובה שהיה קיים לפני 4 שנים (למסך שלי מלפני 5 שנים יש 12ms).

אתה מתבלבל בין השהיית תמונה לזמן תגובה. אין קשר בין הדברים. השהיית תמונה היא ההפרש בין הרגע שבו התמונה נשלחת למסך לבין הרגע שבו היא מוצגת. כשההשהייה גבוהה מידי, נוצר רושם שהמסך מגיב באיחור לפעולות המתבצעות, וזה מן הסתם יכול להפריע - במשחקים מהירים, בסנכרון בין קול ותמונה בסרטים ובמקרה הקיצוני גם בפעילות שוטפת. אבל כדי שזה יקרה צריכה להיות השהייה של עשרות רבות, או מאות מילישניות.

במשחקי רשת זה יורגש קודם, כי כל השהייה מתווספת ללאג של הרשת עצמה, אבל כאמור - זה לא יקרה ברמות האלה. במקרה זה, נראה לי ש-PRAD סתם יוצרים פאניקה מיותרת.

זה לא מפריע לי , אבל בכל זאת כנראה יש בעייה שהסביבה קצת חשוכה - למישהו יש את המסך ויכול להגיד על מה מדובר?

במקרה הקיצוני תמיד אפשר להוריד בהירות עוד באמצעות הגדרות כרטיס המסך.

3) אין בעיה בכלל, = DVI רק ללא SOUND, ובכל מקרה אין במסך רמקולים,

אם נהיה קטנוניים עוד יותר - DVI=HDMI לחלוטין, רק החיבור שונה. אין שום בעיה להעביר סאונד ב-DVI, העניין הוא שכמעט אף אחד לא מימש זאת עד לאחרונה. ובכל מקרה, כמו שאמרת - אין רמקולים, אז זה לא משנה.

הדבר היחיד שכן מפריע בהיעדר הוא שלמעשה יש כניסה דיגיטלית אחת. אם יש ברשותך שני מכשירים (נגיד, מחשב וקונסולה), אחד מהם יצטרך להתחבר באופן אנלוגי, שזה לא נורא בכלל, אבל לפעמים נותן איכות קצת פחותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

15) יש הרבה חנויות שהחזיקו אותו, וחלקן עדין מחזיקות.

הייתה שמועה שהמסך יורד מפס הייצור, וכנראה בגלל זה הוא יורד מהמלאי של החנויות לאט לאט.

אבל החנויות שמכרו אותו בעבר, בטוח ממשיכות למכור אותו.

אני לא מבין ,

אם המסך כל כך טוב , איך הוא יורד מפס הייצור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אף חברה לא מחפשת לייצר את מה שטוב, אלא את מה שרווחי.

ומסך טוב בחיר זול זה לא רווחי. :P

לא קשור.

כל עוד יש ביקוש למוצר מסויים- ימשיכו למכור אותו.

אם הם רוצים להרוויח יותר הם פשוט יכולים להעלות מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...