מבקש ביקורת על כמה תמונות מהטיול לקובה לפני חודש - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש ביקורת על כמה תמונות מהטיול לקובה לפני חודש

guyfaran

Recommended Posts

א. אין תמונות

ב. הD60 רחוקה מהליקרא מקצועית, היא DSLR לחובב הממש מתחיל ( אפילו מצלמת כניסה לא הייתי קורא לה )

למרות שהכל יחסי...

מה רע בלהתחיל עם D60 בתור צלם חובבן מתחיל?

עלות נמוכה, תמורה יפה, חמודה ביותר לכניסה ותחילתו של תחביב הצילום.

אה כן, וD60 יותר מקצועית ממצלמות פוקט רגילות של קאנון וניקון ושאר החברים. אז היא לא כזאת רחוקה ממקצועיות.

היא פשוט ההתחלה של המקצועיות..

לא רואה שום טעם ישר לקנות 40D של קאנון או D90 - ללא שום ניסיון בצילום או הכרות עם עולם הצילום (אפילו לא עם פוקט מקצועית).

וכן, נשמח לראות את התמונות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר רע בלהתחיל איתה, רק שבD3000 שיפרו את כל מה שהיה חסר בD60 והביאו ששווה קנייה.

שים לב למה שאמרתי בסופה של ההודעה, הכל יחסי, הD60 היא לא מקצועית בשום פרמטר, היא אפילו לא מתחילה להיכנס לעולם של המקצועיות, הדבר היחידי שבו היא דומה למצלמה מקצועית הוא זה שהיא DSLR.

לא אמרתי שיש בD60 משהו רע בשביל חובבן, היא הרבה יותר טובה מכל קומפקטית שתמצא, אבל העיקרון הוא שהוא מגדיר אותה בתור מקצועית וזאת טעות, בסה"כ העמדתי אותו עליה...

ואני עדיין מחכה לתמונות בשביל שנוכל לתת ביקורת עניינית ולא להתעכב על נושא שיוך המצלמה לקטגוריה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר רע בלהתחיל איתה, רק שבD3000 שיפרו את כל מה שהיה חסר בD60 והביאו ששווה קנייה.

שים לב למה שאמרתי בסופה של ההודעה, הכל יחסי, הD60 היא לא מקצועית בשום פרמטר, היא אפילו לא מתחילה להיכנס לעולם של המקצועיות, הדבר היחידי שבו היא דומה למצלמה מקצועית הוא זה שהיא DSLR.

לא אמרתי שיש בD60 משהו רע בשביל חובבן, היא הרבה יותר טובה מכל קומפקטית שתמצא, אבל העיקרון הוא שהוא מגדיר אותה בתור מקצועית וזאת טעות, בסה"כ העמדתי אותו עליה...

ואני עדיין מחכה לתמונות בשביל שנוכל לתת ביקורת עניינית ולא להתעכב על נושא שיוך המצלמה לקטגוריה...

D60 בעלת אותו חיישן ומערכת עיבוד שיש ב D80 רק בגוף זול יותר וקצת מסורסת מבחינת מערכת פוקוס וכו.. , ה D3000 עקרונית פחות איכותית אם מסתכלים על הפלט של התמונה הרבה יותר רעש .

אני מכיר מספר אנשים שמצלמים עם די40איקס באופן מקצועי ומתפרנסים מזה באופן ממש יפה ככה שבהחלט אפשר לקרוא לזה מקצועית לכל דבר.

עקרונית כל הDSLR שיש כיום הם טובות רק צריך לדעת להשתמש בהם בצורה נכונה.

בקשר לתמונות

התמונות עצמם בסדר מבחינת קומפוזיציה ובהחלט כאלה שתוכל להסיתכל עליהם בעוד כמה שנים בישביל זיכרונות מהטיול, רק אני מוצא שכמעט כל התמונות שצולמו באור יום ערוכות בצורה לא מוצלחת וחבל(חלקם בהירות מידי, חלקם רוויות מידי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אתייחס לכל תמונה ותמונה, גם כי זה לא נוח כי אני לא רואה אותן פה והן לא ממוספרות

אבל שמתי לב לבעיה שחוזרת על עצמה ברוב התמונות ששמת פה

וזה העיבוד

צריך לדעת לעבד בטוב טעם

הצבעים בתמונות שלך הם על סף הפסיכודליות

מאוד מחוזקים עם גוונים ניאוניים שמציקים בעין

בחלק מהתמונות גם הניגודיות מאוד גבוהה

אני לא יודע אם אתה מצלם ב RAW או ב JPEG (אני מנחש שב JPEG)

אני מציע שתתחיל לצלם ב RAW ולקחת את נושא העיבוד בעדינות

כמו כן, כדאי לקרוא כמה מאמרים על יסודות הצילום, בדגש על נושא הקומפוזיציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...