כיול מסכים! איך עושים את זה כמו שצריך! - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיול מסכים! איך עושים את זה כמו שצריך!

crazyfunk

Recommended Posts

אני משתמש בשני מסכים בו זמנית

2007FP + 2407WFP-HC

אני מתעסק בעריכת וידאו ותמונה

ובשלב הסופי צריך גם לבצע תיקוני צבע ואפקטים.

חשוב לי לדעת שמה שאני רואה אצלי במסך זה אכן צבעים מכוילים.

המצב הנתון כרגע זה שפשוט הצבעים שונים מאוד בין שני המסכים.

אני משתמש בלאופרד (מקינטוש) בעיקר.

ניסיתי את הכלי

Display Calibrator assistant

המובנה במק - אבל זה לא נתן תוצאות טובות (או שמה לא עשיתי את הכיול כהלכה).

רציתי לשאול מה הדרך הכי נכונה לבצע כיול.

שמעתי שקיימים מין מכשירי כיול שלא ממש הבתי כיצד הם פועלים.

הבנתי שהם גם יקרים ושלא קל להשיגם בארץ (תקנו אותי אם אני טועה)

האם יש מעבדות שעושות את זה?

הבנתי שחשוב לכייל במקום שבו אתה עובד עם התאורה איתה אתה עובד.

אם ככה - האם יש למישהו כזה מכשיר? אשמח לשאול - או אפילו לשכור את המכשיר כדי לכייל את המסכים

יש לי פרויקט מאוד רציני שניכנס עכשיו ואני רוצה לגשת אליו כמה שיותר מיקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלתי אפשרי לכייל את שני המסכים להציג את אותם הצבעים, ה 2007FP מציג מכלול צבעים רגיל SRGB וה 2407HC מציג מכלול

מורחב. אם ה 2407HC היה בעל טבלת LUT פנימית ומערכת Six Axis זה אולי היה אפשרי אך הוא לא מכיל את הפונקציונליות הזו.

המכשירים שאתה מדבר עליהם הם מכיילים, הם מתחברים למחשב ב ויושבים ישירות על המסך תוך כדי שהם קוראים את

הצבעים שהמסך מציג ומכיילים אותו בהתאם. ישנם דגמים זולים ולא מומלצים ב 80 ו 150 דולר ודגמים יותר משוכללים ומומלצים

בכ 270 עד 340 דולר.

את הכיול אכן צריך לבצע בסביבת העבודה שלך ועם המחשב שעליו אתה עובד.

אישית הייתי מחליף את ה 2007FP במסך עם מכלול מורחב לפני שהייתי קונה מכייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתו זה עיניין של היגיון מה יותר כדאי להחליף, לדעתי את ה 2007FP.

מכלול מורחב הוא עובדה שתישאר איתנו ולכן עדיף ששני המסכים יציגו בתור התחלה את אותו המכלול.

לאחר מכן ניתן בעזרת כיול/אמולציה להציג SRGB בצורה נאותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו יצאתי עוד יותר מבולבל....ממה שקראתי ולמדתי,(בעיקר כאן באתר),לא ניתן,גם בעזרת מכייל חומרתי,להציג sRGB על מסך בעל מכלול צבע מורחב,(אלא אם הוא בעל תאורת LED אחורית).ניתן לכייל אותו בצורה טובה רק ל aRGB.

*יוצא מן הכלל הוא הDELL החדש U2410 בעל המכלול המורחב שיש בו מצב מובנה המדמה sRGB בצורה טובה אחרי כיול חומרתי.(ולא ברור לי איך-הרי מנורות CCFL בניגוד למנורות LED אינן מסוגלות לשנות את מרחב הצבע שלהן.... :nixweiss:)*

להלן ציטוטים נבחרים:

שום קולורמטר, טוב ככל שיהיה, לא יכול לתקן את הצבעים, כי התאורה האחורית מסוג W-CCFL לא ברת איפנון שיקטין את מרחב הצבעים.

לכייל מסך עם מכלול צבעים סטנדרטי יותר קל באופן ידני עם בחירת ערכי ה- שבתפריטי המסך מאשר מסך שיש בו מכלול צבעים מורחב. מכייל חומרתי לא עולה 1500 דולר אלא כ-1800 שקלים, והוא לא יועיל למי שלא עוסק בתחום הצילום והדפוס. גם כך המכייל לא מסוגל לכייל מסכים עם מכלול צבעים מורחב בצורה נכונה ל-sRGB אלא בצורה יותר מוצלחת ל-aRGB, כי המסכים לא יכולים להקטין בכוחות עצמם את מכלול הצבעים שיוצרות המנורות הפלואורסצנטיות (רק דגמים עם נורות LED למשל של כן יכולים).

בשורה התחתונה אי אפשר לנצל מסך בעל מכלול צבעים מסויים לשני מרחבי צבע שונים. מסך עם מכלול צבעים מורחב מתאים ל-Adobe אבל לא ל-sRGB, בזמן שמסך עם מכלול צבעים סטנדרטי שמכסה 72% מה-NTSC מתאים ל-sRGB אך לא ל-Adobe . מי שרוצה לבצע עריכה גרפית בשני מרחבי הצבע יצטרך לקנות שני מסכים איכותיים בהתאם לכך, בהיעדר מסכים מבוססי תאורת LED בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לבצע אמולציה ל SRGB על גבי מסכים עם מכלול מורחב התוצאה כאמור לעולם לא תהיה טובה כמו מסך בעל תאורה ברת איפנון

או בסטנדרט SRGB. האמולציה מתבצעת בעזרת הגבישים הנוזליים שגם בעלי השפעה מסוימת על על המרחב אך כפי שציינתי זה מצריך

מסך בעל מערכת תיקון צבע מסוג Six Axis.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...