נייד עסקי וחזק בתקציב 9000 ש"ח (גמיש) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד עסקי וחזק בתקציב 9000 ש"ח (גמיש)

zoozoo

Recommended Posts

שלום לכולם,

הנייד שלי כבר התיישן, ואני רוצה לקנות חדש.

הנייד משמש לשימושים עסקיים, ולכן חשוב לי שהוא יהיה מדגם עסקי או לפחות מדגם צרכני איכותי (עם הגנה טובה על הגוף ובמיוחד הדיסק, רכיבים אמינים, מנגנוני התאוששות מאסון אם אפשר וכד'). כבר היה לי פעם סיפור עם דיסק שקרס בנייד, ויש לי טראומה מזה...

מה שעוד חשוב הוא שהוא יהיה חזק כמה שיותר (מעבד חזק וזיכרון מספק) כי אני מריץ עליו הרבה מאד תוכנות במקביל (במצב עבודה רגיל יש עליו פתוחים במקביל אאוטלוק 2007 עם ספריות "כבדות", וורד 2007 עם הרבה מסמכים גדולים, מסמכי PDF גדולים, אקסל 2007 עם גליונות גדולים פתוחים, אקספלורר עם הרבה לשוניות גלישה פתוחות, OneNote ועוד), וגם רצות ברקע תוכנות סנכרון, אינדוקס ועוד.

לשעות שאחרי העבודה, הייתי גם רוצה שיוכל להציג סרטי HD (לרבות בחיבור לפלזמה), ושיתאים לעריכה בסיסית של וידאו (קבצי AVCHD ממצלמת ה- Full HD שלי). לכן - רצוי גם כרטיס מסך טוב עם יציאת .

קיומה של תחנת עגינה – יתרון משמעותי. חשבתי לקנות את הנייד עם תחנת עגינה מלכתחילה.

לגבי גודל מסך - למרות שבמשרד, הנייד מתחבר למסך 24 אינטש, עדיין חשוב לי גודל מסך סביר גם בנייד עצמו כי אני מציג המון מסכים במקביל ומנצל לזה גם את מסך הנייד (ומסך גדול - נוח יותר כמובן גם בפגישות). חשבתי על 15.4 אינטש, אבל אני פתוח להערות/הצעות.

המחשב לא מתנייד הרבה - כמה פעמים בשבוע בלבד (לפגישות) ולכן משקל מעט פחות קריטי (למרות שלא הייתי רוצה להסתובב עם "משקולת"). כנ"ל זמן סוללה - אני מוכן להתפשר על זה כי רוב הזמן הוא מחובר לחשמל, אם כי גם כאן הייתי מעדיף מחשב ש"יחזיק" ולא משהו שיגמר תוך שעה-שעתיים (סוללת 9 תאים?).

תכונות רצויות נוספות (אבל לא כאלה שיכריעו רכישה):

1. מודם פנימי. אני יודע שזה ארכאי, אבל כיום אני מחבר לנייד גם קו טלפון לקבלת ושליחת פקסים מהמחשב (שרת פקסים), וזה מאד נוח לי.

2. חיבור eSata לחיבור דיסק חיצוני בנפח גדול ובקצב העברת נתונים מהיר.

3. WiFi בתקן N

4. מצלמה ומיקרופון מובנים, קורא טביעת אצבע וכד' יהיו נחמדים

5. לגבי דיסק פנימי – לא צריך נפח מוגזם (ממילא אחבר, כאמור, גם כונן חיצוני)

6. צורב מובנה

אגב, חיכיתי עם הקניה עד שחלונות 7 יצאה, כדי שיהיה עם מערכת ההפעלה החדשה (שיש בה גם את המדיה סנטר, כי אולי אשתמש במחשב גם להקלטת תוכניות דרך כרטיס הקלטה חיצוני).

מכיוון שזה מחשב שמשמש לעבודה, ומכיוון שיש לי ממנו הרבה דרישות, לא הגדרתי תקציב ואני די גמיש.

הבעיה היא שכשבדקתי מפרטים מצאתי במחירים של 6000-9000 ש"ח או מחשבים עסקיים טובים (נניח מסדרת T61 של IBM/Lenovo) עם ביצועים "לא בשמיים" (ולא עם כל התכונות), או מחשבים צרכניים חזקים מאד (תחליפי שולחניים כמו הסדרות החזקות של HP), אבל שילוב של השניים (מחשב גם עסקי וגם עוצמתי, העונה לכל הדרישות) נדיר וגם מגיע למחירים לא שפויים (של 15,000 ש"ח ויותר).

כאמור, אין לי ממש מגבלה של סכום, אבל לא הייתי רוצה לזרוק סכום בלתי מוצדק.

הייתי שמח לשלם סכום של 6000-9000 ש"ח כמו שכתבתי (ואם צריך – גם קצת יותר), למחשב שהיה נותן לי את הטוב מכל העולמות.

מה דעתכם? מה הפשרה המיטבית (או אולי אני לא חייב להתפשר)? יש דגמים מתאימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך וכל הכבוד על ההשקעה והפירוט.

אנסה להתייחס לנקודות שהעלית אחת-אחת, לפחות היכן שאוכל.

הנייד משמש לשימושים עסקיים, ולכן חשוב לי שהוא יהיה מדגם עסקי או לפחות מדגם צרכני איכותי (עם הגנה טובה על הגוף ובמיוחד הדיסק, רכיבים אמינים, מנגנוני התאוששות מאסון אם אפשר וכד'). כבר היה לי פעם סיפור עם דיסק שקרס בנייד, ויש לי טראומה מזה...

בכל מחשב נייד עסקי מודרני הכונן הקשיח מוגן היטב וקיים גם לרוב חיישן שיודע לזהות תאוצה חריגה ולעצור את הכונן הקשיח, כדי להקטין את האפשרות לנזק. למשל Thinkpad Active Protection System, HP 3D DriveGuard, Strike Zone... אבל כמובן, זה לא חסין ב-100%. מה גם שנפילות הם לא הסיבה היחידה למוות של כונן קשיח בטרם עת. חלקם מתחממים יותר מידי ומתים, חלקם סתם מתים.

לגבי מנגנוני התאוששות מאסון - פה מדובר על פתרונות תוכנה נטו. יצרני הניידים מספקים לפעמים פתרונות תוכנה משלהם, אבל פה זה כבר לא כל-כך משנה, כי קיימות עשרות תוכנות צד שלישי, ובסופו של דבר הדרך היחידה להיות שקט, הוא לבצע גיבויים תכופים באמצעות תוכנת גיבוי שאתה אישית מעדיף. לא נראה לי שזה צריך להיות פקטור בבחירת הדגם.

מה שעוד חשוב הוא שהוא יהיה חזק כמה שיותר (מעבד חזק וזיכרון מספק) כי אני מריץ עליו הרבה מאד תוכנות במקביל (במצב עבודה רגיל יש עליו פתוחים במקביל אאוטלוק 2007 עם ספריות "כבדות", וורד 2007 עם הרבה מסמכים גדולים, מסמכי PDF גדולים, אקסל 2007 עם גליונות גדולים פתוחים, אקספלורר עם הרבה לשוניות גלישה פתוחות, OneNote ועוד), וגם רצות ברקע תוכנות סנכרון, אינדוקס ועוד.

על דברים אלה זיכרון ישפיע הרבה יותר ממעבד. הייתי ממליץ להתחיל עם 4GB זיכרון, ובהמשך, כשמחירים של סטיקים של 4GB DDR2/DDR3 יירדו, תוכל לשדרג. כל מחשב מודרני יתמוך עד 8GB ומעלה, כך ששום דבר לא יגביל את אפשרויות השדרוג שלך בשלב שבו 4GB לא יספיק (לדעתי זה לא יקרה בקרוב).

לשעות שאחרי העבודה, הייתי גם רוצה שיוכל להציג סרטי HD (לרבות בחיבור לפלזמה), ושיתאים לעריכה בסיסית של וידאו (קבצי AVCHD ממצלמת ה- Full HD שלי). לכן - רצוי גם כרטיס מסך טוב עם יציאת HDMI.

לא נשמע לי כאילו כרטיס מסך חזק נחוץ לדברים האלה. בסופו של דבר, המעבד מטפל בעריכה. בכל מקרה, אני לא חושב שצריכה להיות בעיה למצוא מחשב עם מעבד חזק וגם כרטיס מסך חזק.

לגבי יציאת HDMI - יש אותה בעיקר בעסקיים של HP. לאחרים יש לפעמים DisplayPort, שזו יציאה דיגיטלית גם כן, וקיימים מתאמים בין DP ל-HDMI. החסרון הוא שבעוד רוב מימושי ה-HDMI בניידים תומכים באודיו, זה לא המצב ב-DP.

קיומה של תחנת עגינה – יתרון משמעותי. חשבתי לקנות את הנייד עם תחנת עגינה מלכתחילה.

לדעתי, גם כן מומלץ מאוד, ועוד סיבה ללכת על מחשב עסקי.

לגבי גודל מסך - למרות שבמשרד, הנייד מתחבר למסך 24 אינטש, עדיין חשוב לי גודל מסך סביר גם בנייד עצמו כי אני מציג המון מסכים במקביל ומנצל לזה גם את מסך הנייד (ומסך גדול - נוח יותר כמובן גם בפגישות). חשבתי על 15.4 אינטש, אבל אני פתוח להערות/הצעות.

המחשב לא מתנייד הרבה - כמה פעמים בשבוע בלבד (לפגישות) ולכן משקל מעט פחות קריטי (למרות שלא הייתי רוצה להסתובב עם "משקולת"). כנ"ל זמן סוללה - אני מוכן להתפשר על זה כי רוב הזמן הוא מחובר לחשמל, אם כי גם כאן הייתי מעדיף מחשב ש"יחזיק" ולא משהו שיגמר תוך שעה-שעתיים (סוללת 9 תאים?).

אני מניח שאתה רוצה גם מסך גדול וגם רזולוציה גבוהה. ואם לא אכפת לך להסתובב לפרקים עם מחשב ששוקל כ-3 קילו (עם סוללה מורחבת), אז 15.4" הוא בהחלט אופציה מועדפת.

תכונות רצויות נוספות (אבל לא כאלה שיכריעו רכישה):

1. מודם פנימי. אני יודע שזה ארכאי, אבל כיום אני מחבר לנייד גם קו טלפון לקבלת ושליחת פקסים מהמחשב (שרת פקסים), וזה מאד נוח לי.

2. חיבור eSata לחיבור דיסק חיצוני בנפח גדול ובקצב העברת נתונים מהיר.

3. WiFi בתקן N

4. מצלמה ומיקרופון מובנים, קורא טביעת אצבע וכד' יהיו נחמדים

5. לגבי דיסק פנימי – לא צריך נפח מוגזם (ממילא אחבר, כאמור, גם כונן חיצוני)

6. צורב מובנה

בסיכומו של עניין, אני לא אהיה מקורי ואמליץ על אותם דגמים עסקיים בקטגוריה שכולם ממליצים עליהם, וביניהם תצרטך לבחור:

Lenovo Thinkpad T500

HP Elitebook 8530p

DELL Latitude E6500

את שלושתם אפשר למצוא עם מסך ברזולוציה גבוהה, מעבד חזק, כרטיס מסך חזק והמון זיכרון. הם תומכים ברוב המוחלט של הדרישות שהעלית (למעט ה-ESATA שלא קיים ב-T500 ומודם שקיים רק בחלק מה-E6500 (צריך לחפש). ל-HP יש HDMI, לשני האחרים DP.

בהנחת הדרישות שהצבת, לי אישית נראה שה-HP Elitebook 8530p עם מסך 1680x1050 הוא האפשרו המועדפת. לדעתי אחרי קצת חיפושים, תוכל לאתר מפרט מכובד בתקציב שלך או לא רחוק ממנו.

אין לך סיבה לחפש בגרסאות ה-workstation של הדגמים הנ"ל (לצורך העניין Thinkpad W500, Elitebok 8530w, Precision). הם באמת יקרים משמעותית, ולא נותנים שום תוספות משמעותיות עבורך (בעיקר מדובר בכרטיס מסך מקצועי).

לשיקולך. אשמח לענות על שאלות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה של התשובה המפורטת.

(הדהים אותי שאתה משבח אותי על הפרוט בשאלה, כשאני זה שנזקק לעזרה. ההערכה נתונה דווקא לך - שהשקעת ופרטת בשביל לעזור. כה לחי :yelclap:)

אני אעבור בקפידה על מפרטים מתאימים של הדגמים שעליהם המלצת, ואחזור עם שאלות אם יהיו.

שתי הערות קטנות:

אני לגמרי מבין את ההגיון בזה שכתבת שזכרון אמור להשפיע הרבה יותר ממעבד לשימושים שלי. זה גם מה שההגיון שלי היה אומר, אבל בפועל הנייד הקיים שלי מאד מתאמץ מבחינת המעבד, ורוב הזמן המאוורר של המעבד מופעל בעוצמה גבוהה (מה שגורם למחשב להרעיש), גם כשכל ה"עומס" הוא הרבה פתוחות (כמו שתארתי), בלי שהן ממש עושות הרבה (והדיסק לא עובד, מה שאומר שאין Paging של הזכרון מהדיסק ואליו). מוזר, אבל זה המצב, ורציתי להמנע מזה.

הערה שניה היא שמבדיקה ראשונית, נראה שלמפרט מקביל, דווקא ה- (שעליו המלצת בשורה התחתונה לצרכים שלי) הוא הכי יקר. זה מוזר לי, כי אני תמיד מחזיק מ- חברה זולה יותר מהאחרות (למפרט מקביל כמובן). הדגמים העסקיים שלהם גם נראים לי פחות נפוצים בחנויות (מבדיקה מקוונת כמובן - לא פיזית) מהדגמים העסקיים של החברות האחרות. בכל מקרה - אנסה להעמיק בבדיקה בסוף השבוע, ולחזור עם לבטים/מסקנות.

בינתיים שוב תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בפועל הנייד הקיים שלי מאד מתאמץ מבחינת המעבד, ורוב הזמן המאוורר של המעבד מופעל בעוצמה גבוהה (מה שגורם למחשב להרעיש), גם כשכל ה"עומס" הוא הרבה פתוחות (כמו שתארתי), בלי שהן ממש עושות הרבה (והדיסק לא עובד, מה שאומר שאין Paging של הזכרון מהדיסק ואליו). מוזר, אבל זה המצב, ורציתי להמנע מזה.

השאלה היא האם אתה מסיק את זה שהמעבד מתאמץ רק מכך שהמאוורר מרעיש, או שמנהל התהליכים מראה לך אחוזי ניצול מעבד גבוהים? אם זה המצב, הרי שאתה אמור גם לראות מיהם התהליכים שגוזלים הכי הרבה זמן CPU. סתם ככה עם המון פתוחות שלא עושות כלום, זה לא אמור לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שבסוף השבוע בדקתי מפרטים וחיפשתי באינטרנט ככל יכולתי, חזרתי למה שכתבתי כבר בפוסט קודם -

מאד קשה למצוא חנויות מקוונות שמוכרות (בארץ) את ה- Elitebook 8530p או את ה- T500 במפרטים הגבוהים יותר.

לא רק זה, אלא שגם בכלל לא מצאתי אותם עם מעבד P9600 (כמו שמצאתי ל- E6500). מוכרים או עם P8xxx או עם סדרה T9xxx שאני מבין שצריכת החשמל שלה ופליטת החום גבוהות יותר, ונראה לי שפחות כדאי לקנות איתה (אגב - אני צודק?).

ככל שהצלחתי להשוות מפרטים "מקבילים" יחסית (וזה כאמור די קשה) - נראה ש- HP ולנובו הרבה יותר יקרים.

מה שכל הזמן מחזיר אותי לדל E6500.

הבעיה היא גם חסרונם של ושל מודם פנימי (לא ראיתי מפרט שכולל מודם) [ומעט גם העובדה שהמחשב עוד לא נמכר עם 7], אבל לא פחות - חוסר האלטרנטיבות וחוסר האפשרות להשוות מפרט דומה במחיר דומה, של יצרן אחר.

מההמלצה (ומפוסטים אחרים באתר) נראה היה שמדובר בשלוש אלטרנטיבות "אמיתיות", וציפיתי לבנות שלושה מפרטים (גבוהים) זהים ולהחליט, אבל אני פשוט לא מצליח.

אם היו לי שלושה מפרטים (ומחירים) - הייתי מנסה לגשת לחנות ו"למשש", כי הרי ברור שמעבר למפרט יש גם תחושה של מקלדת, נוחות ומבנה, והתרשמות סובייקטיבית. כרגע - לא ברור לי איפה אני יכול לבצע דבר כזה (אם באינטרנט אני לא מוצא שמוכרים).

אני יודע שמה שאני כותב קצת מבולבל, אבל זה מצבי כרגע. יש עזרה?אולי מישהו קיבל הצעה קונקרטית המתאימה לי, ויכול לחלוק איתי, או סתם כל לינק או המלצה אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעה, אבל אני בכל זאת מעדיף לקנות בארץ.

יש למישהו התייחסות למה שכתבתי? האם יש אלטרנטיבות לדל E6500 שהן באיכות ובמחיר דומה לו?

האם יש איפה לראות/לרכוש/להשוות מחיר, לגבי ה- והלנובו שהומלצו, במפרטים "גבוהים"?

תודה מראש לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zoozoo שלום,

אין הרבה מה להוסיף, המחשבים שהוצעו הם הטובים בסוגם ובשבילך. אני כן רוצה לחדד נקודה מסוימת שייתכן

שאתה נרתע ממנה כרגע והיא ייבוא מחו"ל. מן הסוף להתחלה, מדובר בפעולה יחסית פשוטה שלא מעט חברים

בפורום (גם אני) עברו בהצלחה, בחיסכון כספי לא מבוטל (במחירים הללו זה די כדאי) וזאת בד"כ מבלי לוותר

על אחריות כלשהי, אדרבא אחריות של היצרן (לרבות יצרניות שמציעות אחריות באתר הלקוח בישראל- אני יודע מנסיון

דל - הכי פשוט/ לנובו - אפשרי קצת יותר יקר/ - אין לי נסיון).

אז אני אנסה לקצר ולגעת במספר נקודות, מבלי להיכנס לעניינים טכניים:

1. הרכישה המועדפת בחו"ל היא מאתר היצרן.

2. נותן השירות (אחריות) הוא היצרן (או נותן השירות מטעמו בישראל)

3. זמן ההזמנה משתנה- ככלל, בין שבוע לחודש (הכוונה ממועד ההזמנה ועד להגעה ע"י שליח לישראל)

4. היתרון הגדול ביותר- אתה יכול לבחור את המפרט בעצמך (כמעט כל רכיב).

שוב, ההליך די פשוט ויש חברות אמצע שמתווכות, קרי אתה מזמין מאתר החברה והם שולחות לחברת אמצע שמביאה את המוצר אליך

לבית בישראל. אתה מחוייב במשלוח ובמע"מ (אין מכס על ניידים). ויש חיסכון כספי- למרבה ההפתעה, גם אם הזמנת בדרך זו.

אם אתה לא צריך לפחד להסתבך, אם תבחר לעשות זאת, תקבל הדרכה צמודה מהחברים- אני מוכן להירתם למשימה.

קרא את הסיטיקי של הייבוא, ונעשה סדר בפעולות שעליך לבצע.

מבחינת מחירים, משום אכן דל בארץ הפכו לזולים יותר (זה לא בהכרח המצב בארה"ב), תשקול מה החשיבות של היציאות DP/HDMI- אם לא מדובר

בשובר עסקה ואין לך בעיה לחבר DP או DVI + אודיו, אז אני חושב שאתה יכול להתכוונן על דל או לנובו.

אני פשוט לא ממש משוגע על הדגם של

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...