צה"ל - דיון ההמשך - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל - דיון ההמשך

Judas Iscariot

Recommended Posts

בעידודו של אלכס - אני פותח דיון "המשך" לדיון הקודם שפתחתי על נושא השירות הצבאי שלי (למעוניינים להיזכר: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=408313.0).

אז העידכון הוא די פשוט ואני לא כ"כ יודע מה להרחיב:

במהלך הזמן שחיכיתי לתשובה מנקח"ל/רופא תעסוקתי התחלתי כבר הליך אצל קב"ן וכיוון שראיתי שתשובה מבוששת לבוא ומצבי הבריאותי(בעיקר הפיזי) מדרדר - החללטתי לקצר תהליכים ולפנות שוב לקב"ן.

בסופו של דבר הורידו לי פרופיל ל45 נפשי והוציאו אותי מהטכני.

הביאו אותי לימ"מ(הבקום של חיל אוויר), שם הציעו לי תפקיד של מש"ק מחשוב בחיל.

עברתי תחקיר לסיווג ביטחוני ואושרתי ראשונית(כלומר - האבחטת מידע של החיל אישרה אותי) לסיווג של סודי ביותר רק לאחר שעברתי "המשך תחקיר" = אבחון פסיכולוגי בגלילות. אותו עברתי בהצלחה. הוכחה ניצחת מבחינתי שאני בסדר והמערכת דפוקה :P

אני עכשיו בתפקיד - אני לא מרגיש שאני תורם הרבה או מספיק יחסית ליכולתיי, אך לפחות זה תפקיד שאני מסוגל פיזית לבצע ועל כך אני שמח מאוד.

אני רוצה לנצל את "הבמה" הזאת בשביל לתת כמה טיפים בנושא לחיילים שמצבם היה דומה/יהיה דומה לשלי:

- הציעו לי זאת רבות בדיון וגם המון אנשים שאני מכיר אך סירבתי לשמוע כיוון שחשבתי שצה"ל מתגמל חיילים טובים או לפחות מעניש חיילים רעים - זה לא נכון בעליל.

הדרך הטובה ביותר להגיע לתפקיד המתאים לכם יותר בצבא - היא פשוט "לעשות בעיות". לא להתעורר להשכמות, לסרב קורסים - ייתכן שתהיו קצת "במעצר" ביחידה(שזה אומר פשוט לעשות קצת עבודות רס"ר) או אפילו במחבוש(כלא) - אבל זה קיצור תהליכים משמעותי - אני חושב שמדובר בתעודת עניות לצה"ל, כיוון שמהערכת פועלת כך היא הלכה למעשה מעודדת התנהגות כזו.

אני סירבתי להיות חייל רע ובעצם הייתי "חייל טוב" הסוף - זה בסופו של דבר רק "דפק" אותי עם הפרופיל הנפשי וגרם לתהליך שלי להיות ארוך מאוד. בכמה קורסים מקבילים לי ראיתי חבר'ה שפשוט "עשו בעיות" והעבירו אותם מלהיות מכונאי לאבנט כחול - תפקיד גם נחשב יותר וגם קל יותר.

לסיכום - רוצה משהו טוב? תהיה רע. אבסורדי, אך נכון.

- קבילה היא תמיד אופציה טובה במקרה שנגרם לכם עוול משמעותי - בכל מיני נושאים.

זמן הבירור שלה ארוך מאוד ולא יעיל(לקבילה שלי לקח חודשיים להיות מבוררת), אך עצם הגשת הקבילה ויידוע המפקדים על כך גורם להם לשנות את היחס אלייך - אתה מבהיר להם שאתה לא תיתן לאף אחד שם לדרוך עלייך והם יתייחסו אלייך כמו שמפקדים אמורים להתייחס בלי קבילה = כמו שצריך.

כמו כן, הרבה פעמים - על מנת לכסת"ח - מפקדים רבים אשר יודעים כי יש קבילה בעניינו של חייל, יפעילו לטובתו אמצעים שונים "לפנים משורת הדין" - יקלו עליו פה ושם, יקבעו לו תורים - או אולי אפילו יעבירו אותו קורס בעצמם.

אני רוצה גם להבהיר שקבילה לא חייבת להיות על אדם ספציפי(לדוגמא: מפקד) אלא יכולה להיות גם נגד שיבוץ, נגד המערכת וכו'.

אם מפקד כלשהו מנסה להניע אתכם מהגשת קבילה - דמו בראשו, וכדאי שתזכירו לו את זה גם.

בתור חיילים יש לכם את הזכות להגיש קבילה על מנת לקבל סעד אישי - וכן יש לכם את החובה להגיש קבילה על מנת שאלו שיבואו אחריכם לא יסבלו כמוכם.

- הרפואה הצבאית היא מערכת מסורבלת במקרה הטוב, ובמקרה הרע היא תגרום לך נזקים קשים. זמני המתנה ארוכים מאוד, התעלמות מבעיות ועוד שלל בעיות - חובה על כל מלש"ב שיש לו בעיות רפואיות - שכל אלו יהיו מוכרות עוד טרם התגייס רשמית(עבר שרשרת חיול) . אני חייתי באשליה שצה"ל יודע יותר טוב ממני על המגבלות הרפואיות שלי והיה אם אכן הפרופיל שלי לא מתאים - צה"ל יתקן. זה לא קורה. לא במהלך מספר רב של חודשים לפחות. אתם ממש אבל ממש לא רוצים להגיע לצבא עם בעיה כרונית כלשהי אשר לא מוכרת רשמית על ידי הצבא. זה מתכון לאסון.

- אל תאמינו. ישקרו לכם בצבא על ימין ועל שמאל - החל ממפקדים ישירים, קציני מיון וקצינים בכירים. אני לא יודע אם זה נובע באמת מרצון רע או מ"דברים" שלא מתסדרים במערכת - אבל ישקרו לכם על ימין ועל שמאל - עד שמשהו לא קורה - אל תאמינו.

קציון המיון שיקר לי - בטכני שיקרו לי(אמרו לי "רק חבר'ה שלמדו אלקטרוניקה יכולים אבנט כחול" - בולשיט. אותם חבר'ה שציינתי מקודם ש"עשו בעיות" בקורס מכונאות - עבור לאבנט כחול, אף אחד מהם לא למד אלקטרוניקה וחלקם בכלל בלי 12 שנות לימוד/תעודת בגרות), בטירונות שיקרו לי - ישקרו לכם. זה לא בדיוק טיפ כי אין הרבה מה לעשות בקשר לזה, אולי עצם זה שלא תתלו יותר מדי תקוות במה שיגידו לכם אמור לעזור. אני מקווה.

- תעזרו בחברים. הפורום הזה עזר לי מאוד, להבין כל מיני אפשרויות "נחבאות" כמו קבילות - אל תהססו לשאול ולקבל עצות מכל הבא ליד. ההחלטה מה לעשות בדיוק תהיה אך ורק שלכם, אך כדאי מאוד שיהיה לכם מגוון כמה שיותר גדול לבחור ממנו. אם לא הייתי פותח את הדיון כאן לא הייתי מודע בכלל לאופציה של קבילה שעזרה לי מאוד - גם אם לא ישירות.

טוב. אלו היו שני הסנטים שלי. בברכת שירות מוצלח ותורם לכל החיילים והמלש"בים למינהם :)

fin.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1! גדול

כל עוד אתם לא מאיימים בהתאבדות לא מתייחסים אליכם.

בטכני הם שקרנים בתחילת הקורס הבטיחו לנו הרים של זהב ובלה בלה בלה

אחרי שהגענו לטיסות קיבלנו הרים של זבל דס''ל ופצצות.

ועוד משהו סתם למי שיש לו חשק לדפוק את המערכת:)

אל תסתפרו :) תגדו שיער ותגדלו שפם

בקשר לשיער : אין חוק שמגדיר את אורך השיער המדויק ו3 אצבעות זה חרטה וזה לא מדד כי לכל אחד אצבעות שונות.

ושפם? כי לפי החוק אפשר לגדל שפם בלי אישור של אף אחד:)

ומי שממנסה להעיר לכם על זה ולאיים אליכם תבקשו יפה מספר אישי ותגישו קבילה נגדו ( שזה בדרך כלל הרסרים)

במידה וזה משטרה צבאית זה הופך את זה לעוד יותר מעניין

במידה וניגש אליכם שוטר צבאי

קודם כל תבדקו אם הוא מדוגם ותעירו לו במידה והוא לא.

ב' כל תדרשו לראות את החוק שעברתם עליו

המנאייקים האלה לא יעשו מה שבא להם הגיע הזמן שחיילים יפסיקו לחיות בפחד ולבדוק כל הזמן אם הם מסופרים ומגולחים

במידה ונתפסם על "שיער ארוך" תקלו את טופס התלונה ותדרשו מהשוטר מספר אישי ושם כנל הקצין שלו וכנל הרסר שלו

אחרי זה תגישו קבילה על כל בן אדם אפשרי שאיך שהוא קשור לתלונה הזאת

במשפט במידה והקצין ששפט הוא בן אדם אתם אמורים לצאת זכאים

כדאי לכם מאוד לבוא עם החוק מודפס מהאתר של צהל כי לרוב הקצינים האלה לא יודעים את החוק ושואלים את הרסר.

אתם אמורים לצאת זכאים

http://www.aka.idf.il/rights/asp/info.asp?moduleId=2&catId=22703&docId=22717

במשפט תגידו שכל השיטה של האצבעות חרטה כל עוד זה לא רשום בחוק זה לא מדד ושאתם הולכים לפי החוק בלבד ולא לפי הנפצות צבאיות כי לכל אחד יש אצבעות שונות.

במידה ולא יצאתם זכאים (על התלונה הספציפית של השיער)

תגישו קבילה נגד הקצין ( בדרך כלל מי ששופט אותכם זה קצין עם 2 פלאפלים ויותר אבל זה בחיל האוויר אצל שאר החילות זה המגד שאת הדרגה שלו אני לא יודע)

ואם אתם באמת רוצים להשיג משהו בצבא זה ר לעשות בעיות ולאיים חבל שזאת הדרך.

לצערי ניסיתי את זה בעצמי

ותאמינו או לא תוך דקה בטלפון (לפי המונה של השיחה בטלפון) עברתי מתפקיד של חצאים לתפקיד של שבוע שבוע.

מפקדים וקצינים בצבא מאוד מפחדים מזה שאתם מבקשים מהם מספר אישי...

יאללה תזרימו עוד טיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני מעדיף להסתפר ולהראות כמו חייל נורמלי, על פני ללכת עם שיער ארוך ושפם ולהראות כמו ילד שלובש את המדים של אחיו הגדול, או כמו שחקן פורנו משנות השבעים.

+1

ואגב, אני בטוח למדי שראיתי פקודה שכן קובעת מהו שיער ארוך ומהו קצר (2-3 ס"מ, אם אני זוכר נכון).

אם אתה מתעקש, אני יכול לנסות לחפש את זה כשאני אהיה בבסיס

ו-Judas, צודק. פעם חשבתי שהמערכת דפוקה ומפגרת כי היא כ"כ גדולה ומסובכת ומלאת בירוקרטיה. אחרי זה

הבנתי שהמערכת דפוקה ומפגרת גם בגלל הסיבות הנ"ל, אבל גם בגלל שחלק גדול מהאנשים בה (במיוחד בתפקידים

שיושבים מאחורי שולחנות ורק דוחפים ניירות כל היום) הם פשוט תת-רמה, והסיבה היחידה שהם נשארים בצבא

זה כי בחוץ הם יהיו נהגי מוניות במקרה הטוב (עם כל הכבוד לנהגי מוניות באשר הם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנתי המטרה פה היא אחרת :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

זה שאתה רוצה להיסתפר זה בסדר חח אבל יש אנשים שלא רוצים להיסתפר.

יש הבדל בין טיפים לחיילים שמנסים להתקבל לתפקידים יותר מוצלחים ולהתמודד עם הבעיות הרפאיות שלהם, וטיפים לחיילים בכייניים שלא רוצים להסתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אפשר במילה אחת לסכם או ב 2 מילים איך להיתקבל לתפקידים אחרים

לעשות בעיות הדרך המהירה.

וד''א אין חוק שמגדיר את אורך השיער.

מי שרוצה שיכנס לקישור מאתר של צה''לויקרא את השורה הראשונה

אפילו הרסר שלנו אמר לקצין ששפט אותי שאין חוק כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח לראות שהסתדרת.

אני כרגע נמצא במצב די דומה למצב שאתה היית בו. שיבצו אותי בניגוד לרצוני לקורס טכנאי דרג ד'.

אני הייתי תמים, חשבתי שאם אני אפעל בצינורות המקובלים, ואגיע לועדה אני אוכל לעבור קורס, ולהגיע לאבנט כחול.

מיותר לציין שכל פניותי לא נענו, וקיבלתי יחס השווה לעציץ שמנסה לעבור קורס. לקחתי את הרגליים שלי והלכתי לבית.

כרגע המטרה שלי היא להכנס למחזור הבא של אבנט שיפתח במרץ (אם לא יקדימו אותו), אז יש לי עוד לא מעט זמן לעשות קצת כסף. לצערי אני כנראה אאלץ להתגייס לפני (ינואר) והתהליך עצמו ל יהיה הכי פשוט.

אבל אני נחוש בדעתי, ובסופו של דבר אני אגיע לשם.

בכל אופן, ההתקדמות שלך בנושא עודדה אותי להמשיך. :xyxthumbs:

(עד מתי :P )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רכ בדרג ד'? זה מעבדה אזרחית!

יומיות עם אפשרות להיתקדם אחרי זה!

מה יותר מזה אפשר לבקש?!

מילא הייתי מבין טכנאי דרג א' הייתה בורח אני יבין אותך אבל ד'!?

למה כולם רוצים אבנט כחול? חסר תפקידים בצבא?

או בגלל שזה קשור למחשבים וזה יומיות?:)

בכל מקרה בהצלחה

אני לא יצאתי מקורס דרג א' ולא מצטער על זה למרותש אני בתפקיד חפשנות הרבה יותר אני יותר מצטער על זה שעזבתי מאשר על זה שלא יצאתי מהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני נותה להסכים עם הבחור מהאשכול הקודם שאמר שזה טוב שהצבא לא מתחשב בחיילים אחרת לא היו לנו המון תפקידים למה? " כי טוחנים טורנויות"

אין לוחמים למה? כי טוחנים טורנויות

לאויב אין עם מי להילחם למה? כי טוחנים טורנויות.

לא מתגייסים למה? כי טוחנים טורנויות.

והעיקר שלפני הגיוס כולם משחקים אותה גברים אחושרמוטה כולם לוחמים אחד אחד.

כמו שאומרים "כשהמים רותחים צפים הנקניקים" למה? כי טוחנים טורנויות.

אני שם איתך כסף היציאות שם יותר טובות מאשר לטכנאי דרג א' ובטח ובטח שיותר נקי וגם טכנאי דרג א' טוחנים טורנויות! וגם יציאות וגם שעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהיכרות שלי עם אנשים ששירתו/משרתים בדרג ד':

*יחס של המפקדים חרא

*עד 7 תורניות להקצאה [סמ"ר היה מקבל איזה 2-3]

*לפני החפש"ש בלי בושה היו מקבלים אבט"ש של שבועיים באיזה חור מסריח.

*כל הזמן עסקו בנקיונות.

*החבר'ה לא היו דופקים חשבון אחד לשני היו מוציאים גימלים דופקים את ה"חבר" לשירות.

ממש שירות לפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רכ בדרג ד'? זה מעבדה אזרחית!

יומיות עם אפשרות להיתקדם אחרי זה!

מה יותר מזה אפשר לבקש?!

מילא הייתי מבין טכנאי דרג א' הייתה בורח אני יבין אותך אבל ד'!?

למה כולם רוצים אבנט כחול? חסר תפקידים בצבא?

או בגלל שזה קשור למחשבים וזה יומיות?:)

אסור לי ? ::)

אני מסכים איתך שיש הרבה אנשים שדורשים אבנט כחול בעיניים עצומות, ומציפים את ההקצאות רק בגלל שהם שמעו שזה קורס טוב, בלי לדעת תאכלס במה מדובר. אני לא כזה. עם כל הכבוד לדרג ד' (אין לי טענות כלפי הקורס), זה פשוט לא בשבילי.

מהיכרות שלי עם אנשים ששירתו/משרתים בדרג ד':

*יחס של המפקדים חרא

*עד 7 תורניות להקצאה [סמ"ר היה מקבל איזה 2-3]

*לפני החפש"ש בלי בושה היו מקבלים אבט"ש של שבועיים באיזה חור מסריח.

*כל הזמן עסקו בנקיונות.

*החבר'ה לא היו דופקים חשבון אחד לשני היו מוציאים גימלים דופקים את ה"חבר" לשירות.

ממש שירות לפנים.

זה לא מה שאני שמעתי. לפי מה שסיפרו לנו, דרג ד' זה השירות עם הת"ש הכי טוב. לא יצא לי להגיע לסדיר כדי לבדוק את הטענה הזאת, אבל אני מניח שזה משתנה מבסיס לבסיס.

בכל אופן, גם ככה הם הציאו לי יומיות בבסיסים במרכז בלבד, זה לא בדיוק עוזר לי (אני מב"ש).

בנוסף, ת"ש זה לא משהו שאני מחפש. לא מפריע לי, ואני אפילו מעדיף בסיס סגור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...