מתלבט - ומבקש המלצה - בין הבחירות של ניקון -D90 / D200/ D300 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט - ומבקש המלצה - בין הבחירות של ניקון -D90 / D200/ D300

לאנד

Recommended Posts

מעוניין בהמלצות . הבחירה בין 3 המכשירים הנ"ל . וידאו ממש לא חשוב . תקציב בסיס עד $1500 .אפשרי יד שניה - וכך להוסיף עדשה 70/300.ההצעה היא על בודי + עדשה רחבה של 18/125 +-. המטרה צילומי בשטח של ציפורים . ממרחק . כמו כן צילומי מבנים היסטוריים וכ' . בטווח הקצר צילומי פריטים לבניית קטלוג של מוצרים לשם בניית אתר מכירות באינטרנט. תודה למשיבים . חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך 3 המצלמות שהזכרתה ה D300 תיהיה עדיפה למטרה שלך היא יותר מהירה ויותר מתקדמת מה 90\200.

יש לה מערכת פוקוס הרבה יותר מתקדמת והיא מצלמת בקצב הרבה יותר מהיר (טוב לצילום ציפורים).

ה90\300 משתפים את אותו חיישן ולכן התמונות יצאו זהות בשניהם, ה200 בעלת חיישן קצת יותר ישן וטכנולוגיה אחרת והוא מפיק יותר רעש ב ISO גבוה.

הבעיה היא המחיר, גם יד שניה זה יהיה דיי גבולי אם 1500 זה עם עדשה ביחד כי היא נמכרת באזור ה5500-6000 ביד שניה.

מבחינת עדשה הייתי ממליץ 18-70 או 18-105 או 18-135 שלושתם בעלי איכות אופטית טובה לעדשת קיט והמחיר שלהם נע בעזור ה 900 ליד שניה.

אם יש אפשרות 16-85 תיהיה מאוד יעלה במיקרה הזה תקבל זווית יותר רחבה וזה טוב לצילום בניינים , רק המחיר שלה נע באזור ה2500 ליד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם זאת מצלמת ה-DSLR הראשונה שלך?

ה-D300 מעולה, היא בנויה היטב, יש לה חיישן מעולה (אם כי ב-D90 יש את אותו החיישן בדיוק), פוקוס מהיר, מד-אור מדויק וקצב אש טוב. האם ה-D90 נחותה משמעותית, לא ממש.

כאמור אותו החיישן כמו ה-D300, קצב אש 4.5 לשניה, פוקוס עוקב מעט פחות טוב אבל עדיין מעולה. הגוף פחות מוצק אבל גם קטן וקל יותר. יש גם כמובן את סוגית המחיר. D300 עדיין ניתן להשיג ב-1500 דולר (אם כי היא כבר מוחלפת ונעלמת מהמדפים לטובת ה-D300S המעט יקרה יותר).

לצילומים של אוביקטים נייחים לא נראה לי שיש כל יתרון ל-D300. זאת ועוד, אם אין לך ניסיון כלל ב-DSLR, אתה עשוי למצוא את ה-D300 קשה יותר לשימוש ביחס ל-D90, זאת מקצועית לחלוטין מבחינת התפעול שלה.

תזכור גם שצילומי קטלוג מוצרים ידרוש ממך גם תקציב לסטודיו בסיסי (חצובה, קופסאת אור או שולחן אור, מקורות תאורה. ניתן גם לאלתן אולם עדיין מדובר בהוצאה). חצובה גם מומלצת לצילומי מבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן זו מצלמהה-DSLR הראשונה שלי . רציתי לברר יחס /תועלת מה יתן את התמורה הטובה עדיפות ליד שניה .לגבי העדשות ׁהאם דגם זה 18-135 יכול לתת מענה לצילום של רק אתרים היסטוריים / מבנים כללי או גם יהיה טוב גם לנוף - מרחבים פתוחים (כמו מדבר ) - דבר חשוב לגבי הבודי לאיזה דגם יש את היתרון של חוזק / לא חייב משקל נמוך יותר . לי חשוב איכות המוצר . תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה D300 בעלת גוף מגנזיום לאומת הD90 שזה גוף פלסטיק, הD300 מרגישה הרבה יותר ביד היא קצת יותר גדולה וכבדה כמובן ואחרי שמשתמשים בה תקופה לא קצרה שלוקחים מהשהו כמו די90 ליד זה מרגיש ממש כמו צעצוע . אבל שוב השאלה אם אתה באמת צריך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות ה-D80, קודמתה של ה-D90, אמנם מאוד פלסטית, אבל גם אמינה למדי. ה-D300 מאוד מוצקה ויכולה לעמוד בחבלות ונפילות. מצד שני, אם היא ניזוקה, זה הרבה יותר כואב בכיס (תיקון או החלפה) מאשר ה-D90.

שחיפשתי מצלמה, מאחר שהיה לי ניסיון עם ה-D80, חיפשתי משהו מוצק ומקצועי יותר. בהחלט שקלתי את ה-D200 (עם גוף מאוד דומה ל-D300) שאפשר לרכוש ביד שניה במחיר מאוד סביר (בסוף הלכתי, מסיבות שונות שלא אפרט כאן, על ה-K20 שאמנם עשויה עם מעטה פלסטיק אבל מאוד מוצקה).

מהתרשמות ראשונית מדבריך, הייתי ממליץ לך לשקול את ה-D90 דווקא ולהשקיע את ההפרש בעדשה עדיפה. במיוחד אם אתה מעונין בצילומי ונוף שדורשים איכות טכנית גבוהה - ה-D90 חולקת כאמור את אותו החיישן עם ה-D300, כך שככל ההבדל טמון בעדשה ככל הנוגע לאיכות התמונה.

ד"א, יש עוד חברות חוץ מניקון שמייצרות מצלמות טובות, אתה יכול לשקול לדוגמא את הפנטקס K-7 שמתומחרת בין ה-D90 ל-D300, סביב 1100 דולר ואפילו פחות בארה"ב, קטנה במידותיה עם איכות בניה ויכולות תפעול דומות לשל ה-D300 ביחד עם כמה בונוסים קטנים וכמובן מייצב מובנה בגוף. אם אתה לא חייב טלהפוטו רציני, אתה יכול להכניס בתקציב של עדשה רחבה מעולה כגון ה-16-45/4 שעולה סביב 400 דולר או את ה-17-70 שמעט נחותה ממנה אופטית אבל נותנת טווח גדול או יותר, או במעט יותר כסף את ה-17-50/2.8 של טמרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...