שוב קטיושות בגליל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוב קטיושות בגליל

Holography

Recommended Posts

וב-2006 היה לנו? המצב של המשק הישראלי היום הוא לא רע בכלל, ובוודאי שהוא יוכל 'לספוג' מהלך צבאי בלבנון. הפעם יש גם אנשים קצת יותר מנוסים מאחורי ההגה, כך שסביר להניח שמהלך שכזה יהיה קצר יותר ויוביל לתוצאות טובות יותר מבעבר. הבעיה היחידה היא שלדעתי ירי של רקטה בודדת לא מהווה קאזוס בלי לגיטימי ומכיוון שישראל לא מעוניינת בהסלמה כנראה שלא נראה מהלך כזה בשנים הקרובות (אלא אם כן חיזבאללה יהיה מעוניין בהסלמה, והוא עדיין לא).

אגב, כל מלחמה נותנת בוסט אדיר לתעשיות הבטחוניות ולכלכלה כולה, אז זה לא בהכרח דבר רע.

יואב, הטיעונים שאתה מעלה נגד מלחמה הם.. די מגוחכים, אם לומר את האמת. מאזן הכוחות מול חיזבאללה לא השתנה מהותית בשנים האחרונות. נדמה לי שזה ברור מאליו לכל המעורבים שבכל עימות בין צה"ל לחיזבאללה, החיזבאללה יפסיד - הוא בסך הכל מהווה מטרד לישראל, לא איום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא טענתי שחיזבאללה ינצח (או שצהל לא ינצח, גם תגדיר לנצח - במקרה הזה יש מיליון ואחת פירושים שונים). סה"כ טענתי שעכשיו זה זמן רע מאוד (באופן יחסי) לצאת למבצע/מלחמה/you name it, ועל אחת כמה וכמה שהתירוץ שלך זה קטיושה מסכנה שחיזבאללה לא ירה בעצמו, באופן ישיר לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וב-2006 היה לנו? המצב של המשק הישראלי היום הוא לא רע בכלל, ובוודאי שהוא יוכל 'לספוג' מהלך צבאי בלבנון. הפעם יש גם אנשים קצת יותר מנוסים מאחורי ההגה, כך שסביר להניח שמהלך שכזה יהיה קצר יותר ויוביל לתוצאות טובות יותר מבעבר. הבעיה היחידה היא שלדעתי ירי של רקטה בודדת לא מהווה קאזוס בלי לגיטימי ומכיוון שישראל לא מעוניינת בהסלמה כנראה שלא נראה מהלך כזה בשנים הקרובות (אלא אם כן חיזבאללה יהיה מעוניין בהסלמה, והוא עדיין לא).

אגב, כל מלחמה נותנת בוסט אדיר לתעשיות הבטחוניות ולכלכלה כולה, אז זה לא בהכרח דבר רע.

יואב, הטיעונים שאתה מעלה נגד מלחמה הם.. די מגוחכים, אם לומר את האמת. מאזן הכוחות מול חיזבאללה לא השתנה מהותית בשנים האחרונות. נדמה לי שזה ברור מאליו לכל המעורבים שבכל עימות בין צה"ל לחיזבאללה, החיזבאללה יפסיד - הוא בסך הכל מהווה מטרד לישראל, לא איום.

רקטה בודדת זו חרב פיפיות, אם היא נופלת בשטח פתוח או מסבה נזק לרכוש לא משמעותי הגיוני לשתוק על כך.

אבל אם נניח, מבחינה היפוטטית, הרקטה פוגעת בתוך ריכוז אוכלוסייה (גן ילדים, בית ספר, מרכז מסחרי, מפעל וכו וכו) או במפעלים שמחזיקים חומרים מסוכנים (ויש כמה וכמה כאלה באזור) - אני לא רואה דרך להתעלם מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק הבעיה חיזבאללה הוא מטרד לא איום

קשה לנתרל מטרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רקטה בודדת זו חרב פיפיות

......מה הקשר בין הביטוי הזה לבין מה שאתה מנסה להגיד? אתה יודע מה פירוש "חרב פיפיות"?

זה בדיוק הבעיה חיזבאללה הוא מטרד לא איום

קשה לנתרל מטרד

אם תרדוף אחרי ג'וק עם ספריי לשיער, אתה לא תצליח לנטרל אותו.

אם תפעיל את הראש לשניה ותוציא רייד, אתה מחסל אותו בשניה.

דרך הפעולה היא כל ההבדל, ואני מאמין שמהלך עתידי נגד חיזבאללה, אם יהיה, יתוכנן להיות יעיל יותר מהבדיחה של 2006 (לתקוף מהאוויר, לתת להם זמן להתכונן על הקרקע בזמן שבחדשות מדווחים להם על כל צעד שלנו, ואז להיכנס קרקעית עם הוראות סותרות ולספוג אבידות.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...