שוב קטיושות בגליל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוב קטיושות בגליל

Holography

Recommended Posts

עד שמשהו פה (בפיקוד הגבוה) יקבל ביצים וילחץ כבר על הכפתור .

הדבר האחרון שמדינת צריכה עכשיו זה מלחמה, גם אם זה במחיר של לספוג קטיושה פעם בכמה חודשים ולהגיב בסלחנות (במקום ללחוץ על הכפתורף לשגר כמה פגזים למקורות הירי).

תחשוב על ההשלכות של מלחמה (ולהזכירך - ככל הנראה לחיזבאללה יש טילים שמגיעים עד אחרי ת"א, שלא לדבר על נזק פוטנציאלי מהחמאס ולך תדע מה הסורים מתכננים - במלחמה הקודמת עם הרבה מזל הם לא עשו כלום כי הגולן היה פחות או יותר נטוש) ותבין למה לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר האחרון שמדינת צריכה עכשיו זה מלחמה, גם אם זה במחיר של לספוג קטיושה פעם בכמה חודשים ולהגיב בסלחנות (במקום ללחוץ על הכפתורף לשגר כמה פגזים למקורות הירי).

תחשוב על ההשלכות של מלחמה (ולהזכירך - ככל הנראה לחיזבאללה יש טילים שמגיעים עד אחרי ת"א, שלא לדבר על נזק פוטנציאלי מהחמאס ולך תדע מה הסורים מתכננים - במלחמה הקודמת עם הרבה מזל הם לא עשו כלום כי הגולן היה פחות או יותר נטוש) ותבין למה לא כדאי.

טוב מר. רמטכ"ל :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם זה במחיר של לספוג קטיושה פעם בכמה חודשים ולהגיב בסלחנות (במקום ללחוץ על הכפתורף לשגר כמה פגזים למקורות הירי).

זה...מאוד נוח להגיד דברים כאלה ממרומי עיר הכרמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, התווכחתי איתך כאן כמה וכמה פעמים בנושאים פוליטיים שונים, ובד"כ נמנעתי מלהביע דעה נחרצת כלפיך על סמך דעותיך - אבל כאן הגזמת. הטיעון הזה מטומטם ברמות חדשות. להזכירך, גם 8 השנים של ההפגזות על שדרות התחילו ב"לספוג טיל מדי פעם", ובזה שנמנענו במשך 8 שנים מתגובה לימדנו את החמאס שמותר להם לירות ואת כל העולם הנאור שאסור לנו להגיב על ירי המכוון לאזרחי מדינתינו. את התוצאות של התגובה שישראלית כשבאמת הגיעו מים עד נפש כולנו ראינו. החמאס בוכה, והעולם מאמין לו - כי כולם התרגלו שישראל סופגת בשקט והופתעו ממידת התגובה. מה למדנו מזה? במקרה שלך, כלום.

עכשיו שב בשקט. ואם אתה במקרה גר בטווח של הטילים הללו, אני מאחל שהבית הראשון שיפגע מה"טיפטוף מדי כמה חודשים" הזה יהיה הבית שלך. נראה לי שרק זה ישנה את דעתך (אם לא יהרוג אותך תוך כדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שברגע זה צריכה להגרר למלחמה מול חיזבאללה (ולמרות ששנינו יודעים מי נתן את האור הירוק לשיגור, חיזבאללה לא לקח אחריות באופן רשמי, ואפילו הצבא לא מעריך שהוא זה ששיגר באופן ישיר), או מלחמה בכלל, well, אין לי מה לומר לך. המילואים לא מגויסים, אתה באמצע שנת הלימודים, התיירות פורחת בשנים האחרונות ודעת הקהל העולמית באופן בסיסי נגדך כרגע (בניגוד ל-2006) ואתה הולך לשתק את הכלכלה (והפעם לא רק בצפון, אלא אם אתה חושב שלחיזבאללה אין טילים שמגיעים לת"א - וגם אם לא, עדיין מדובר בגיוס מילואים, שהם חלק מאוד מאוד גדול מכוח העבודה) באחת התקופות הכי קריטיות שלה מאז תחילת המשבר. אם אתה רוצה עוד סיבות שבגללן לצאת למלחמה דווקא עכשיו זה אחד הדברים הכי טיפשיים שאפשר לעשות (בהיבט הלאומי) אני יכול להמשיך, אבל אני חושב שהבנת את הפואנטה. צהל ירה כמה טילים וכמה מסוקים עברו באזור השיגור כדי לנסות לאתר חוליות נוספות ולהבהיל קצת. נכון, לא התגובה האידיאלית, אבל עדיף על כלום. אם אתה רוצה תגובה מהבטן - כן, ללכת ולהכנס באמאמא שלהם, מסכים איתך. אם אתה מסתכל על התמונה הגדולה, זה אולי קצת משתנה.

אגב, for the record, עופרת יצוקה לא עצר לחלוטין את "טפטוף" הטילים מהרצועה.

במלחמה האחרונה טילים נפלו לא מאוד רחוק מהבית שלי שהבחלט זועזע מספר פעמים (ואני לא רוצה לדבר על נזקים מנטליים, ואת זה הרגשתי טוב מאוד על בשרי). באחד מהמקרים האלה הוא פגע בבית של בן-שכבה שלי בבית הספר (שגר די קרוב אלי בקו אוירי), שניצל בהרבה מזל (ממ"ד). הפעם חבר טוב שלי משרת בבסיס מאוד קרוב לאתר הנפילה והוקפץ, ככה שמסתבר שאני כן קשור בצורה זו או אחרת לכל הארועים האלה ומרגיש את זה טוב מאוד. אז בבקשה, שב בשקט, ואני מאחל לך שאף אחד לא יחטוף ב"טפטוף" הבא של הטילים שלא עלינו, ובטח שבטח לא אתה. בכלל, יש דברים שלא אומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אתם יכולים בבקשה לא לכתוב קילומטרים של מילים :/

זה לא מראה שאתם חכמים

זה מראה שאתם מורחים .....

צבא חזק ויוכל להתמודד עם עוד 3 מלחמות כאלה בו זמנית

אבל יש כאלה שחושבים שצבא הוא גדול וחזק ומפחדים ממנו ::)

טוב אז אני שמח להגיד לכם שיש הרבה מדינות שיכולות למחוק את תוך יום יומיים ...

העולם אוהב שישראל חוטפת

זה משיש

צריך ללמד את העולם שיהודים לא פריירים

איך אפשר לעשות את זה ?

להפסיק לטמטם את השכל ולהתחיל לעבוד

"למדינת יש 7 צוללות גרעיניות" - יש כאלה ששמעו את זה ואמרו פששש...הרבה ועוד כול אחת יכולה לפרק מדינת לגזרים

אני אמרתי......עלוב

למה עלוב ?

כי ישראל לא תשתמש בכוח הגרעיני של הצוללות

ואז יהיו לה 7 צוללות מסורסות שיכולות לעשות מעט מאוד וגם 5 נופלים נשארים 2

אז כבר עדיף 50 צוללות בינוניות כי הכוח בה במספרים וגם 5 נופלים נשארים 45

ובמחיר יהיה כמעט אותו הדבר

כול התנהלות הצבא שגויה מהיסוד .

ישראל צריך ללמוד מ U.S

ולהפסיק לפזר פליירים לפני ההתקפות (גם הטרוריסטים מקבלי את זה :facepalm:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, הדרך הכי מהירה, יעילה ובטוחה לסיים קונפליקט מזויין עם מינימום נפגעים (לשני הצדדים, אגב) היא להוכיח לאויב שלא משתלם לו להמשיך בלחימה, שאין לו שום סיכוי לנצח, ובמקרים מסויימים - שאף אין לו שום סיכוי לשרוד. הבריטים לא הבינו זאת טרם WWII וניסו להבליג ואף להתפייס עם גרמניה, וראה מה קיבלנו. האמריקאים כן הבינו זאת במלחמה מול יפן - וראה מה היפנים קיבלו. 2 פצצות ששברו תוך ימים ספורים את כל רוח הלחימה שלהם. הפצצות הללו גבו כ200,000 נפגעים, אך הכמות הזו היא כלום וחצי יחסית לכמות הנפגעים האזרחים בלחימה באירופה מקרב הרוסים והגרמנים, שלא לדבר על כל החיילים, משני הצדדים, שניצלו עקב הפסקת הלחימה.

כאשר נמנעת מלהגיב על פעולות התקפיות כלפיה היא נותנת לאויבינו להבין שמה שהם עושים דווקא מאוד משתלם: הם פוגעים קשות במורל הלאומי שלנו, הם דוחפים אנשים לכיוון השקפת עולם של "שלום בכל מחיר" (לזה קוראים "כניעה", אגב) והם מרגילים את דעת הקהל למצב כמו שכבר אמרתי. רק כאשר אלפי פעילי חיזבללה יפצעו או יהרגו, אולי הם יבינו שבלי קשר לעמדתם ודעתם, פגיעה בישראל תחזור אליהם פי 100 וזה פשוט לא משתלם.

ולא, אני לא מציע להכריז מלחמה על לבנון ולצאת למתקפה כוללת. אני רק אומר, שיש להודיע שאם לבנון תטען שהיא לא אחראית ולא שולטת בחיזבאלה, אזי רואה לעצמה זכות חוקית להגיב כנגד אותה החיזבאללה בלי שום התחשבות בגבולות ובמרחב האווירי של לבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, הדרך הכי מהירה, יעילה ובטוחה לסיים קונפליקט מזויין עם מינימום נפגעים (לשני הצדדים, אגב) היא להוכיח לאויב שלא משתלם לו להמשיך בלחימה, שאין לו שום סיכוי לנצח, ובמקרים מסויימים - שאף אין לו שום סיכוי לשרוד. הבריטים לא הבינו זאת טרם WWII וניסו להבליג ואף להתפייס עם גרמניה, וראה מה קיבלנו. האמריקאים כן הבינו זאת במלחמה מול יפן - וראה מה היפנים קיבלו. 2 פצצות ששברו תוך ימים ספורים את כל רוח הלחימה שלהם. הפצצות הללו גבו כ200,000 נפגעים, אך הכמות הזו היא כלום וחצי יחסית לכמות הנפגעים האזרחים בלחימה באירופה מקרב הרוסים והגרמנים, שלא לדבר על כל החיילים, משני הצדדים, שניצלו עקב הפסקת הלחימה.

כאשר נמנעת מלהגיב על פעולות התקפיות כלפיה היא נותנת לאויבינו להבין שמה שהם עושים דווקא מאוד משתלם: הם פוגעים קשות במורל הלאומי שלנו, הם דוחפים אנשים לכיוון השקפת עולם של "שלום בכל מחיר" (לזה קוראים "כניעה", אגב) והם מרגילים את דעת הקהל למצב כמו שכבר אמרתי. רק כאשר אלפי פעילי חיזבללה יפצעו או יהרגו, אולי הם יבינו שבלי קשר לעמדתם ודעתם, פגיעה בישראל תחזור אליהם פי 100 וזה פשוט לא משתלם.

__________________________עד לפו מחזק_________________________________________

ולא, אני לא מציע להכריז מלחמה על לבנון ולצאת למתקפה כוללת. אני רק אומר, שיש להודיע שאם לבנון תטען שהיא לא אחראית ולא שולטת בחיזבאלה, אזי רואה לעצמה זכות חוקית להגיב כנגד אותה החיזבאללה בלי שום התחשבות בגבולות ובמרחב האווירי של לבנון.

אני חושב שמדינת צריך לתת פעם אחת את כול הכוח שלה על איזה קורבן (עדיפות ללבנון :hat:)

ואז אף אחד לא יתעסק

אפילו אם זה יתחיל מלחמת עולם שלישית

זה שווה את זה !

לו הייתי שר ביטחון.........כדור הארץ היה רק חצי כדור.......

וזות :

astroid.jpg

יאללה אני רץ לבחירות ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהבריטים עשו לפני מלחמת העולם השניה היה ביזיון, אבל אי אפשר להשוות בין המצבים. כנ"ל לגבי החזית הפסיפית - ממש לא דומה (ואגב, נהרגו קרוב למיליון יפנים. לגבי האמריקאים יותר קשה לי לתת לך תשובה כי בויקי מופיע מספר ההרוגים של בעלות הברית שכולל את הסינים שנטבחו עי היפנים ואין לי כוח לחפור), אתה מדבר על לחימה במרחקים של אלפי ק"מ מהמדינה שלך - לא על הגבול שלאויב יש אלפי טילים שיכולים לשתק את האוכלוסיה האזרחית, והיכולות המבצעיות שלך לנטרל את אותם הטילים מאוד מוגבלות.

גם ההשוואה עם המצב ברוסיה קצת לא במקום, כי בפעם האחרונה שבדקתי, חיזבאללה לא נכנס מאות ואלפי ק"מ לשטח .

זה מה שקרה במלחמת לבנון השניה ובמבצע עופרת יצוקה. עובדתית עדיין יש טילים למרות 700-1000 הרוגי חיזבאללה ו-870 הרוגי חמאס.

עוד פעם, בדיוק מה שקרה במלחמת לבנון השניה.

אגב, כנראה הבנת אותי לא נכון. אני לא אומר שמבצע צבאי גדול או אפילו מלחמה בגלל נושא הקטיושות זה דבר שאסור לעשות אותו, נהפוכו. השאלה היא לא אם, אלא מתי. כל מה שטענתי זה שעכשיו זה תקופה נוראית לצאת למבצע גדול מאוד מכל הבחינות. קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...