הצעה לחברי הפורום - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעה לחברי הפורום

kip

Recommended Posts

אהלן, מקווה שלא תקברו אותי כאן, אבל...

הרבה אנשים, בניגוד לרוב חברי הפורום המתמידים, צריכים מחשב לשימושים פשוטים ושיהיה כמה שיותר זול... אולי תגיבו כאן לגבי מחשבים מורכבים של החנויות, תדרגו אותם לפי ההצעה ואז אולי יהיה לחנויות אינטרס להציע מורכבים אכותיים יותר ועדיין בזול..

מה דעתכם שנתחיל בזה?

http://www.skypc.co.il/pl_product~sky101~88~0.htm

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הענין הוא בזה שאם תהיה תחרות על איכות מינימאלית במורכבים אז יהיה לנו, לקוחות המיינסטרים, טוב יותר...

אם חנות כלשהי תרצה להרכיב מפרט שתואם את ההמלצות מינימום שלכם במספרים גדולים הם יוכלו להוזיל אותו ולקבל הפניות אליהם מכאן.

אני בטוח שחנות שתרכיב משהו סביר (ספק נורמאלי במארז גנרי?) ואתם תמליצו אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרטים האלו מפורסמים בעיקר "לטובת" אלו הקונים מחשב כפי שקונים כיכר לחם-אחיד במרכול...

לחנויות לא כדאי "לבלבל" אותם עם הסברים והמלצות, גם כדי לא להבריח אותם, וגם משום שהם בד"כ מחפשים את הזול ביותר (שהנו בד"כ גם היקר ביותר לאורך זמן) - אך מבלי להבין או להתעניין במשמעויות הנובעות מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שכולם צריכים להשקיע במחשב. זכותך.

האם ההצעה שלי של לדרג מורכבים לא תגרום לחנויות לנסות ולשדרג אותם?

אני בחיים לא הייתי ממליץ על מחשב כזה עם מארז וספק ג'נריים.

never say never

אני עם גנרי בן ~5. כרטיס 6600 ורק עכשיו התחילו בעיות וזה לא הספק.

המחשה הקודם אצל אמא שלי והוא בן .... 8? עם 5200...

יש מצב טיפסתם על עץ? ATI ממליצה על ספק ופה צועקים "גנרי"!!!

הגזמתם קצת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו שאינם טורחים לדרוש ולברר ולהחכים מעט לפני רכישה מורכבת כרכישת מחשב, יוכלו לבוא רק אל עצמם בטענות לאחר-מעשה. וגם אין סיבה טובה לטרוח לסייע למי שאיננו מעוניין בכך, לדעתי.

והאם באת לסנגר פה על רכיבים קלוקלים המוצעים על-ידי חנויות מסויימות במפרטים ה-"תקציביים" ? או לנסות "להוכיח" פה שציוד זבל סוג ד' איננו "גרוע כפי שאומרים" ?

ואולי סתם כדי לערוך דיון לשם הדיון... ? (בדיוק לשם כך, אגב, הומצא מדור "כללי")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ואתה נוהג בב.מ.וו....

הצעתי הצעה, לדעתי לגיטימית.

יש סיבה להתנפל?

סוג ד'...

באת לפה... לא באת לפה...

אני לא עושה OC, לא קונה כרטיס HIGH END, לא מריץ בבית דבר שיגרום למחשב להתחמם.

הרבה מהמפרטים שמוצעים פה הם OVER KILL.

למה האגרסיות?

רוצה, תעביר לכללי... למרות שלדעתי אתה חוטא למטרה לשמה אתה כאן. לעזור לאנשים במה שהם רוצים וצריכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין, שאין לדעת. היה לי מחשב 6 שנים ואז הספק החליט למות ולקח איתו את הלוח, כרטיס מסך והרד דיסק. מחשב במחיר כניסה עולה בערך 1500 ש"ח אני לא מכיר מישהו שלא יהיה מוכן להשקיע עוד 200-300 ש"ח בשביל ספק נורמאלי שלדעתי הוא הרכיב הכי חשוב בעיני. מכירת מחשב עם ספק ג'נרי נועד אך ורק בשביל להוזיל מפרט זהה ב-200-300 ש"ח ובכך לסגור עסקה. רוב מוחלט של האנשים לא כ"כ מבינים בזה ולכן הם רוצים מפרט לפי מעבד-זיכרון-כ.מסך-HD בלבד ולכן חנויות כמו KSP ואייבורי עושות קופה. לפני כשנה המלצתי לדוד שלי מפרט מצויין מIQPC שכלל E7200, לוח של ג'יגהבייט וקירור טוב וכמו כן ספק VX450 ומארז HUSH. הוא קיבל הצעה יותר טובה באייבורי ב-400 ש"ח אבל מה - שמו לו לוח של , מארז ג'נרי "יותר יפה" וספק 500 עם יותר Watt ג'נרי כמובן. עכשיו לך תנסה לעשות לו OC או להסביר לו למה המחשב לא שקט כמו אצלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אין פה דוגמאות לספק ב 300 ש"ח שלקח איתו מערכת?

אנחנו לא מדברים על מערכות שמיועדות ל OC ומאמץ גבוה. לא מערכות משחקים שילד חורש 12 שעות ביום בפול גז.

מדברים על מחשב לאמא שלי. מחשב לסטודנטית שבודקת מייל בערב.

האם לא שווה להתייחס למורכבים? אז לא באייבורי ו KSP שאתם אוהבים לשנוא. בסדר. נעלה ב 200 ש"ח.

ל SKY וזיגזאג ו RSM ונועה. יש להם מערכות מורכבות שנראות יותר טוב ואלה חנויות מכובדות שהשם שלהן חשוב להן.

בואו ונבדוק מפרטים ונגיד של X יותר שווה משל Y. למחשב ב 1200 ש"ח שהוא לא למשחקים ולא למאמץ גבוה- אפשר לקנות שם.

תוך שבוע חנות Y תציע מפרט מורכב באותה רמה לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, בעבור מערכות "תקציביות", כאשר ההפרש במחיר ספק-הכוח הנו עד כ-50ש"ח בין איכותי, לבין "ג'נרי" זבל סוג ד', אינני מוצא כל סיבה טובה שלא לבחור באיכותי.[br]פורסם בתאריך: 26.10.2009 בשעה 02:33:48

הצעתי הצעה, לדעתי לגיטימית. יש סיבה להתנפל?

אני לא עושה OC, לא קונה כרטיס HIGH END, לא מריץ בבית דבר שיגרום למחשב להתחמם. הרבה מהמפרטים שמוצעים פה הם OVER KILL. למה האגרסיות?

בגדול, הצעת שננסה לשכנע ספקים בשוק להפיק מפרט "כיכר לחם-אחיד", כדי שמי שלא מעוניין להסתייע בייעוץ מקצועי, יוכל, אולי, לקבל משהו קצת יותר איכותי או קצת יותר זול. לא רעיון רע מיסודו, אמנם, אלא שזה לא צפוי לקרות.

ולגבי טענתך השניה...

עד עתה טרם נתקלתי בציוד "ג'נרי" שלא גרם לנזקים כלשהם - כלכליים ו/או אחרים - בסופו של דבר. לעיתים יתגלו אותם נזקים שנים לאחר רכישת המערכת - ובמועד הכי פחות נוח (כחודש בדיוק לאחר מועד פקיעת האחריות).

הקשר-הסיבתי בין הנזק לציוד ה-"ג'נרי" איננו תמיד מובהק, אך עובדה היסטורית היא שמערכות המורכבות מציוד איכותי לרוב משרתות את בעליהן טוב יותר (סובלות מהרבה פחות תקלות בלתי מוסברות - ארעיות ומתמשכות), וגם מאריכות ימים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רק מחזק את הטענה שלי. "כיכר הלחם האחיד" כפי שציינת, זה לא רע. אולי קצת פחות טעים מלחם בוטיק אבל...

אם זה 50 ש"ח הבדל אז למה לא לדחוף חנויות מעבר לסף ולתת מערכת עם ספק סביר (לא אמרתי ספק מעולה אלא סביר...)?

אם, למשל, SKY יתנו עכשיו מערכת ב 1200 ש"ח עם, נאמר, FSP 350W מינימלי אבל סביר. מארז גנרי סביר או אפילו לא גנרי זול...

אתה לא תוריד את הכובע? לא תגיד "וואלה, שיחקו אותה. מערכת משתלמת!! והם ירוויחו פרסום ויוכלו להרכיב מאות או אלפי מערכות זהות, מה שמוריד את המחיר.

אנחנו נרוויח מחשב סביר במינימום כסף ואז ....

יש פה משהו רע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים, בניגוד לרוב חברי הפורום המתמידים, צריכים מחשב לשימושים פשוטים ושיהיה כמה שיותר זול... אולי תגיבו כאן לגבי מחשבים מורכבים של החנויות, תדרגו אותם לפי ההצעה ואז אולי יהיה לחנויות אינטרס להציע מורכבים אכותיים יותר ועדיין בזול..

הנטיה הראשונה שלי היתה להעביר את זה ל"כללי", אבל במחשבה שניה יש ברעיון שלך הגיון מסוים (גם אם גבולי לטעמי):

1. ראשית ולפני הכל, קהל היעד של המפרטים המוכנים (במיוחד התקציביים) ממילא לא יגיע לכאן לעולם, אז מה הטעם?

2. אם הם כבר יגיעו לפה - בדיוק בשבילם יש לנו את מדור המומלצים שלנו, לא?

3. אם החנויות באמת ישדרגו את המפרטים הנ"ל - הם ממילא יגיעו לרמת המחירים של המפרטים שאנו בונים פה (או במדור), אז למה להם?

ההגיון הכמעט יחיד שאני רואה פה זה כדי שאנשים כמוך ידעו על איזה מפרט מוכן מראש כדאי להמליץ, אבל יותר פשוט שתשאל בפורום מאשר שאנחנו נעשה מעקב וביקורת אחרי 6-7 חנויות במקביל ולאורך זמן, לא?

המוטיבציה לגרום לחנויות לשפר את מפרטי הבסיס שלהם היא ראויה בהחלט, אבל אלא אם ננהיג תווית "מאושר HWzone" על המפרט באתר החנות, אני לא רואה איך ההשקעה הנדרשת מאתנו מוצדקת איכשהו ביחס לתועלת הצפויה.

אפשר אולי לדבר עם מנהלי האתר כדי ליצור שותפות כזו עם החנויות, אבל זה חורג בהרבה מהדיון הנוכחי ומן הסתם יש לו עוד 1000 השלכות שאנחנו לא חושבים עליהם.

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המנומקת :yelclap:

אם תבדוק, כבר יש חנויות שמתהדרות בתווית "מומלץ HWZONE", אני לא זוכר כרגע מי.

מי שלא מגיע לפורום הזה לא מענין אותנו כרגע. מי שכן ובכל זאת ימצא את מה שהוא מחפש- רווח של כולנו.

אין שום סיבה שחנויות המומלצות בפורום ימכרו זבל. יש מקום ליצור לחץ כלשהו שגם המערכות הזולות יהיו איכותיות בצורה סבירה למחיר.

מרכז הכובד של מערכת סבירה צריך להיות הספק ופחות המארז. כל השאר סטנדרטי למדי.

המחיר שהחנויות שמות על המפרטים נובע מהרכבת מפרט בחנות הספציפית מינוס ההרכבה ואולי הנחה קטנה כיוון שהמערכת נבנית מראש והם יכולים להזמין סטוק גדול של פריט מסויים. אין מה לדאוג להם. הם יתמחרו יחסית לשוק. האם נוכל לדחוף את השוק לאיכות סבירה + מחיר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאין "חנויות מומלצות" או "מפרטי חנויות מאושרים" אצלנו ולכן זה לא רלוונטי במיוחד - ממילא מי שבא לכאן מבקש מפרט custom ולא קונה מפרט מוכן מהחנות.

למרות הרצון הטוב, אני לא רואה איך הדיון הזה יכול להוביל למשהו מעשי/פרודוקטיבי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...